Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2007., 21:52   #1
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
HIPER 580W

Frend mi misli uzeti ovo napajanje pa gledam na johnny guru i sad nije mi jasno nesto na sto znam da mi Wolverine moze odgovoriti
dakle to je ovo samo druge boje, crno.
http://www.jonnyguru.com/review_deta...=26&page_num=2
Sto je PFC i jeli to bitno?

I najbitnije - 360W is not a lot of power for a "580W" power supply
360w??! Nemoguce da toliko ima.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 21:59   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
360W daje na +12V rail-u što je danas najvažniji rail. Orijentir neka ti bude Fortron PNF od 400W koji ima na +12V 348W. Zato i vidiš zašto Johnny Guru kaže da je 360W malo za napajanje koje je okarakterizirano kao 580W.

S time da na naljepnici i piše da je zapravo max. 560W na 3,3/5/12V.

A o Hyperu je bilo threadova ko u priči:
http://forum.pcekspert.com/showthrea...ighlight=hyper
http://forum.pcekspert.com/showthrea...ighlight=hyper
http://forum.pcekspert.com/showthrea...ighlight=hyper

EDIT:
PFC - http://en.wikipedia.org/wiki/Power_factor_correction

Sniper, za jednog starijeg člana, baš i ne koristiš tražilicu na forumu ili google...
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2007., 22:11   #3
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
I koja bi preporucio za slicne pare? Da je modularno.
Seasonica, ali opet mi on nekako izgleda skup s obzirom na to koliko zapravo daje watti.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 22:45   #4
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
I koja bi preporucio za slicne pare? Da je modularno.
Seasonica, ali opet mi on nekako izgleda skup s obzirom na to koliko zapravo daje watti.
Corsair HX520W. Nemas sta dalje gledat
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 23:22   #5
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Nije ti to bas neko napajanje za te novce, ja sam ga imao i riknuo mi je nakon 1.5g rada, tj. riknuo je malo nakon sto sam ubacio 7900GS... ja bih radije isao na corsair
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 23:43   #6
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
PFC odnosno power factor correction je tehnika spriječavanja neželjenih efekata neparnih harmoničkih titraja, kao bi uređaj podlegao određenim standardima, zadatim IEC 1000-3-2 standardom u ovisnosti o klasi. Također, valja razlikovati neke pojmove, tj. za početak definirati power factor, koji je odnos stvarne i prividne snage. Za čisti sinusoidalni signal power factor iznosi cos(fi). PFC je upravo zadužen za regulaciju ovih matematičkih relacija. Postoji nekoliko načina za primjenu PFC-a. Prvi od njih ne iziskuje nikakve dodatne komponente (nota bene, to _nije_ pasivni PFC, o njemu nešto kasnije), a PFC se postiže smanjivanjem izlaznog kapaciteta. Kada se to učini, ripple izlaznog napona se poveća i provodni interval ispravljačke diode se produžuje, što je pogodno za visokopulsirajuće istosmjerne izvore kakvi se koriste, primjerice, u ručnim alatima. Ovakav tip PFC-a nije primjenjiv u SMPS-u. Pasivni PFC koristi dodatne pasivne komponente, a jedna od najjednostavnijih metoda je dodavanje zavojnice na izmjenični dio diodnog mosta odnosno serijski s izvorom napona. Ova metoda, ostajući u okvirima pasivnog PFC-a, dodatno se može proširiti kombiniranjem s low-pass ulaznim i izlaznim filterima ili s rezonantnim mrežama koji atenuiraju (smanjuju) harmonike. Također, postoje izvedbe s tzv. harmoničkim klopkama, odnosno serijskim rezonantnim mrežama spojenim u paralelu koje "hvataju" harmonike i atenuiraju ih. Postoji još nekoliko izvedbi pasivnog PFC-a, no one ovise o specifičnim potrebama. Pasivni PFC, iako se na prvi pogled ne čini tako, ima određene prednosti, kao što su jednostavnost izvedbe, pouzdanost i robustnost, neosjetljivost na šum i izboje, a zbog prirode koncepta na kojem radi, ne generira visokofrekventne EMI smetnje te je otporan na visokofrekventne switching gubitke. Naravno, postoje i loše strane pasivnog PFC-a kao što su slabi dinamički odazivi, nedostatak regulacije napona i oblika ako ulazna struja ovisi o opterećenju i slično. Iako su harmonici umanjeni, izvedbe s ovakvim komponentama nerijetko imaju fazni pomak koji smanjuje PFC. Također, rezonantni krugovi jesu osjetljivi na frekvenciju te iako serijska rezonancija smanjuje specificirane harmonike, njihov paralelni spoj može pojačati druge. Ako postoji, pasivni PFC će najčešće biti "gost" u napajanjima do 200W. Za veća opterećenja, tu je, dakako, Mr. Mus^H^H^H^H^H^H^H... aktivni PFC, dakako.
Aktivni PFC se dijeli na visoko i nisko frekvencijski PFC, s time da se visokofrekvencijski dalje dijeli na još tipova. Niskofrekventni PFC se koristi dosta rijetko zbog svojih reaktivnih elemenata koji su fizički veliki te je regulacija izlaznog napona vremenski spora. Najčešće izvedbe su s tiristorima, mada postoje i izvedbe sa switcherima. PFC koji se danas koristi u većini napajanja je visokofrekventni PFC. Ovakav PFC ima tri osnovne izvedbe, buck (step-down), boost (step-up) i buck-boost. Buck-boost nam je najpogodniji za to i on je kao takav upravo razlog zašto više nemate 220/110V preklopke na novim napajanjima, drugim riječima, vas će silikonski ljubimac raditi jednako dobro u New Yorku kao i u Sv. Petru u šumi.
By Bubba

Mislim da ne moze bolje
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 11:25   #7
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Imao sam dva Hipera TypeR 580W i to su dobra napajanja no problem je što su preskupa za ono što nude. Jedan Enermax Liberty 400W ima 360W na +12V a toliko ima i taj Hiper.
Također napajanje je dosta bučno zbog osmice koju ima iza.

Imam i HX520 i mislim da za te pare (720kn) je napajanje definitivno odlična kupovina. Snažan je, tih, ima 5g jamstva....i pod kožom je u biti S12+ serija
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 12:03   #8
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Trenutno su jedina zbilja isplativa napajanja samo:

1) Fortron 350W PNF, kao i 400W PNF model (Za 200-300kn NEMA boljeg napajanja)
2) Corsair VX450W (kvalitet kao i HX, "minus" je sto nije modularno. Meni osobno to nije nikakav minus. Veliki plus je 6xSATA)
3) Corsair HX520W (za one koji hoce modularno, minus je "samo" 4xSATA)
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 12:42   #9
marko69
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: GB
Postovi: 104
Znam da je tema star godinu dana ali se baš ljepo nastvljam.
Hiper 580W type R dođe 572Kn. Imam njihovo od 730W i zadovoljan sam. S druge strane takav retail, ne modularno može se nabavit za već 440kn.
Kako ste tu pisali opcija su još VX450W za 500kn HX serija je već oko 700kn.
Imate li još što za dodat, ili koju preporuku, s obzirom da je dosta vremena prošlo. Otprilike cijenu vidite na koju pucam. Nadogradnja bi bila sa Fortrona 350W
Vidim da corsair od 450W ima više snage na 12V railovima od Hipera.
marko69 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 12:46   #10
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Trenutno su jedina zbilja isplativa napajanja samo:

1) Fortron 350W PNF, kao i 400W PNF model (Za 200-300kn NEMA boljeg napajanja)
2) Corsair VX450W (kvalitet kao i HX, "minus" je sto nije modularno. Meni osobno to nije nikakav minus. Veliki plus je 6xSATA)
3) Corsair HX520W (za one koji hoce modularno, minus je "samo" 4xSATA)
Upravo tako! Svaka 2 dana ista pitanja. Koliko para, ovaj popis i biraj. U pravilu ne treba gledati dalje.
I marko69 nije mi jasno zašto kupuješ jače napajanje kad ti ne treba.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2008., 13:21   #11
marko69
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: GB
Postovi: 104
Fuck, vidio sam datum 01.10 i registrirao ga kao 10.01 i kontam prošlo godinu dana, pa se situacija promijenila. Budala. Pa, išao bi poslje na jaču grafu. U biti ne znam ni sam, svrbi me neka lovica. E sad da te pitam kad si već tu , gledaj s grafikom sam dobio 2x molex u jedan PCI-e, da bi spojio dva raila jel? Moje napajanje ima 2 raila, s tim da jedan ide na proc. a drugi je sve ostalo??? Radi mi spojen sa samo jednim molexom.
marko69 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 00:15   #12
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
da ne otvaram novu temu...

Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Upravo tako! Svaka 2 dana ista pitanja. Koliko para, ovaj popis i biraj. U pravilu ne treba gledati dalje.
I marko69 nije mi jasno zašto kupuješ jače napajanje kad ti ne treba.
kakva su vaša iskustva sa toliko hvaljenim fortronom 350PNF "super silent"? to je također moje napajanje i pomalo sam razočaran, kad sam nedavno kupovao novo napajanje svi su ga hvalili na forumu kao odlično, tiho, pouzdano...i slažem se da je mali snažan, ali kad mu puhne nije uopće "silent", tj. zna dosta bučiti. ponekad se čuje samo protok zraka, ali ponekad ventilator počne "grebati" i nikako da stane - taj zvuk me podsjeća na povlačenje stolice po parketu/laminatu. konkretno me zanima da li se i kod vas događaju takve promjene/skokovi u razini buke, ili je količina buke koju proizvodi konstantna, ili barem linearna?

nadalje, zanima me da li su i ova napajanja koja trenutno uživaju vaše preporuke kao da su božanstva i nema drugih uz njih "silent", ili su stvano tiha - bilo bi dobro kad bi se našao netko tko stvarno dosta radi s napajanjima, pa može dati "pi puta oko" usporedbe tipa "xxx je tiši/glasniji od yyy", ili neki noise freak i kaže s kojim je zadovoljan.

koje napajanje s gornjom cjenovnom granicom 600kn, nabavljivo u hrv je NAJTIŠE? a koje proizvedeno uopće?

hvala svima!
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 00:36   #13
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
kakva su vaša iskustva sa toliko hvaljenim fortronom 350PNF "super silent"? to je također moje napajanje i pomalo sam razočaran, kad sam nedavno kupovao novo napajanje svi su ga hvalili na forumu kao odlično, tiho, pouzdano...i slažem se da je mali snažan, ali kad mu puhne nije uopće "silent", tj. zna dosta bučiti. ponekad se čuje samo protok zraka, ali ponekad ventilator počne "grebati" i nikako da stane - taj zvuk me podsjeća na povlačenje stolice po parketu/laminatu. konkretno me zanima da li se i kod vas događaju takve promjene/skokovi u razini buke, ili je količina buke koju proizvodi konstantna, ili barem linearna?

nadalje, zanima me da li su i ova napajanja koja trenutno uživaju vaše preporuke kao da su božanstva i nema drugih uz njih "silent", ili su stvano tiha - bilo bi dobro kad bi se našao netko tko stvarno dosta radi s napajanjima, pa može dati "pi puta oko" usporedbe tipa "xxx je tiši/glasniji od yyy", ili neki noise freak i kaže s kojim je zadovoljan.

koje napajanje s gornjom cjenovnom granicom 600kn, nabavljivo u hrv je NAJTIŠE? a koje proizvedeno uopće?

hvala svima!

otvori fortrona i zamjeni vent moš stavit chieftecka 120mm na 5V i bit će tiho a i neće se grijat,tak sam ja sebi u NAS stavio i radi već 90/24/7
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 01:14   #14
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
otvori fortrona i zamjeni vent moš stavit chieftecka 120mm na 5V i bit će tiho a i neće se grijat,tak sam ja sebi u NAS stavio i radi već 90/24/7
time gubim garanciju. da li mogu tražiti na servisu da to zamijene? iskreno mislim da je moj vent neispravan. ukoliko je ispravan, da li mi ostaje garancija ako kupim neki tihi vent i dam njima da zamjene? da li bi to platio na servisu? ima li netko podatak/ideju koliko?
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 02:37   #15
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
time gubim garanciju. da li mogu tražiti na servisu da to zamijene? iskreno mislim da je moj vent neispravan. ukoliko je ispravan, da li mi ostaje garancija ako kupim neki tihi vent i dam njima da zamjene? da li bi to platio na servisu? ima li netko podatak/ideju koliko?
da gubiš garanciju,ali pobogu nije to neka grafa po 2000kn ili neznam šta nego sasvim solidno napajanje koje ako ti radi 2-3mj. bez beda onda će i radit barem 2-3god(naravno ovisno o struji kakvu imaš) ali tu se radi o 200kn tak da nije to toliko bitno a moš dobit na tišini ako to zanima.Sumljam da bi ti na servisu to promjenili,možda i bi ali bi platio ko da kupiš još jedan 350W fortron
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 08:08   #16
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Potpis meni napajanje nije crklo već 10g na mom stroju...

Da mi ovaj Corsair počne bit bučan, a da nije reklamacija bučan rastavio bi ga bez da trepnem, garancija ili ne, osim toga moguće je i odljepiti garante naljepnice ako nisu baš plahte...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 12:44   #17
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
otvori fortrona i zamjeni vent moš stavit chieftecka 120mm na 5V i bit će tiho a i neće se grijat,tak sam ja sebi u NAS stavio i radi već 90/24/7
može li se u fortrona 350W stavljati novi vent? http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=97443
ako da, bacite jednu kvalitetnu preporuku...znam da mogu otići potražiti po forumu koji su ventovi kvalitetni/tihi, ali ovdje ne tražim klasični vent, već neki koji će davati dovoljan protok kroz napajanje (znači da ne smije biti niti preveliki protok, jer će tada opet biti bučan), a da istovremeno bude tih...pretpostavljam da će morati raditi na 5/7V. nemojte sad s nekim kompromisima ulijetati, cijeli komp sam stavio na pasivno hlađnje, imam još samo vent od napajanja i ne želim da mi ronda, ovaj moj je definitivno pokvaren, ili nije dovoljno pritegnut.
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 12:55   #18
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
može li se u fortrona 350W stavljati novi vent? http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=97443
ako da, bacite jednu kvalitetnu preporuku...znam da mogu otići potražiti po forumu koji su ventovi kvalitetni/tihi, ali ovdje ne tražim klasični vent, već neki koji će davati dovoljan protok kroz napajanje (znači da ne smije biti niti preveliki protok, jer će tada opet biti bučan), a da istovremeno bude tih...pretpostavljam da će morati raditi na 5/7V. nemojte sad s nekim kompromisima ulijetati, cijeli komp sam stavio na pasivno hlađnje, imam još samo vent od napajanja i ne želim da mi ronda, ovaj moj je definitivno pokvaren, ili nije dovoljno pritegnut.
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
otvori fortrona i zamjeni vent moš stavit chieftecka 120mm na 5V i bit će tiho a i neće se grijat,tak sam ja sebi u NAS stavio i radi već 90/24/7
Stvarno neznam šta ti nije jasno sve sam ti objasnio i onda ti mene qouteaš i pitaš jel se može stavit vent i još ti napišem koji vent.Zaboldao sam ti da bolje pročitaš
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 13:00   #19
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Stvarno neznam šta ti nije jasno sve sam ti objasnio i onda ti mene qouteaš i pitaš jel se može stavit vent i još ti napišem koji vent.Zaboldao sam ti da bolje pročitaš
a ja sam stavio link na kojem ljudi kažu da je vent zalemljen, pa me zanima na kraju koja je informacija točna.
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 13:10   #20
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pa kaj te briga i da je zalemljen??? Odrežeš žice izolirkom omotaš te krajeve, staviš drugi vent, izvedeš mu kabal van i zaštekaš ga u fanmate, ploču ili kaj već oćeš - ne vidim u čemu je prroblem...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 14:02   #21
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Pa kaj te briga i da je zalemljen??? Odrežeš žice izolirkom omotaš te krajeve, staviš drugi vent, izvedeš mu kabal van i zaštekaš ga u fanmate, ploču ili kaj već oćeš - ne vidim u čemu je prroblem...
ma, da, brijem...ok je

jel ovo taj čiftek? http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...=0&Sifra=22757

edit:
već sam prije gledao ovaj vent i po tvorničkim specifikacijama se čini predobar, ima li ga itko? kako se ponaša u praksi/stvarnosti?
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.908.131

edit2:
doma već imam ovaj zalman, kakav je on u usporedbi na ova 2? na 5V na koliko meni radi (kad radi) je nečujan
http://www.links.hr/index.php?option...kl=050.908.117
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na