Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2010., 09:17   #1621
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
pa i ova nova sto je dosla je Visa..
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 10:41   #1622
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Samo natpis Visa ne označava o kojoj se vrsti kartice radi (debitna, kreditna, charge). Dammit, valjda znaš kakvu si karticu tražio. Nije sama došla.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2010., 11:13   #1623
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
sve 5 evo sad me cura zvala i kaze da je prosla paypal aktivaciju ..
normalno sljaka kod kupovine u funtama
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 11:57   #1624
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Ne znam kako je u drugim bankama, ali kod pbz-a mi se cini da je tako kako sam opisao. Dakle prije nego kupujes ista prego te devizne kartice moras imati sredstva na njoj, dakle devize. A kada kupis vise od dvije vrste deviza otvore ti se kao dva ili vise virtualnih racuna (isti broj racuna naravno). Za svaki taj racun mozes i detalje pogledati transakcije i sve ostalo, a među time ostalim i da li ima i karticu vezanu za sebe. Ukoliko nema, ne mozes placati sa tom valutom preko pay-pala. Eto tako je to kod mene barem. Naravno kada sam ja pitao u banci oni nisu pojma imali o cemu pricam. A da ne katem da prilikom otvaranja racuna su mi rekli da se s tom karticom ne moze placati preko weba. Eto toliko o njihovoj pomoci.

Evo kako to izgleda na web sucelju pbz 365 usluge.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 12:24   #1625
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Stvar je sljedeća, želio bi kupiti AMD procesor u Americi, imam legu koji živi u Seatllu i dolazi početkom 7.mj e sad pitanje je kdje naći neku trgovinu sa hardwerom i kako? Odnosno ukoliko se kupuje preko eBay-a ili Amazona kako to ide odnosno što trebam gledati prilikom kupovine koju nisam nikada koristio i koje su mogučnosti plačanja?

Hvala na pojašnjenjima i pomoći.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 12:28   #1626
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
danas stigao paketic iz Hong Konga poslan 09.04. Izgleda da su se popravili
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 12:58   #1627
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
imam debitnu visa elecrton karticu slavon./hypo banke na koju primam placu, to je tekuci kunski racun. mogu li s njom otvoriti paypal racun. ako ne moze s kojom hypo karticom mogu.
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 15:24   #1628
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
Ne znam kako je u drugim bankama, ali kod pbz-a mi se cini da je tako kako sam opisao. Dakle prije nego kupujes ista prego te devizne kartice moras imati sredstva na njoj, dakle devize. A kada kupis vise od dvije vrste deviza otvore ti se kao dva ili vise virtualnih racuna (isti broj racuna naravno). Za svaki taj racun mozes i detalje pogledati transakcije i sve ostalo, a među time ostalim i da li ima i karticu vezanu za sebe. Ukoliko nema, ne mozes placati sa tom valutom preko pay-pala. Eto tako je to kod mene barem. Naravno kada sam ja pitao u banci oni nisu pojma imali o cemu pricam. A da ne katem da prilikom otvaranja racuna su mi rekli da se s tom karticom ne moze placati preko weba. Eto toliko o njihovoj pomoci.

Evo kako to izgleda na web sucelju pbz 365 usluge.
To vrijedi za devizne račune, kao što si rekao.

Mislim da ostali pričaju o tekućem/žiro računu i ne treba generalizirati. S žiro računom iz PBZ-a dolazi business electron Visa i možeš kupovati u bilo kojim valutama ili plaćati u inozemstvu. PBZ vrši konverziju i tebi se sve naplaćuje fino u kunama. Eto, valjda nekome bude od pomoći.


@aurelio: imaš iza kartice CVC broj?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 15:53   #1629
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
pogledaj u kojoj valuti je kupnja,iznos koji placas moras imat u TOJ valuti na deviznom.

Nemora.
Ja sam x puta plačao u USA u eurima, iako mi je seller poslao račun/invoice u $
Sve uide gotovo za 5 minuta, preko PBZ365 kupim € sa žiro računa na devizni (sa Maestro na Visu Electron) i platim Paypalom

Paypal to konvertira
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2010., 16:14   #1630
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Nemora.
Mora ako se radi o deviznom racunu kao sto ja imam. Ukoliko se radi o ziro onda valda ovo nije potrebno, no s tim nemam iskustva. Eto htio sam samo pomoci nekome tko se susretne sa istim problemom kao i ja, a koristi devizni racun. A ovo sa automatskom konverzijom bi trebalo raditi, no siguran sam da meni nije radilo jer sam imao isti problem da mi je pay pal bacao poruku da sa tom karticom ne mogu napraviti transakciju. Morao sam ili kupiti valutu (ako je vec nemam) ili vezati karticu za racun sa trazenom valutom. Inace mi nije prolazila transakcija. Mozda je to samo kod mene tako,ne znam...
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2010., 16:15   #1631
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Postoje dva nacina konverzije koje mozes odabrati:
1. da ti banka kod koje imas kreditnu/debitnu karticu konvertira valute po svom tecaju - ukoliko imas eure, a placas u dolarima onda ti oni prvo konvertiraju eure u kune pa kune u dolare(lopovi)
2. da ti Paypal kod svoje banke prema njihovom tecaju konvertira valutu +2.5% naknade za posrednistvo Paypalu
Los Sam je offline   Reply With Quote