Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2006., 21:01   #1
Hrci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: up in the air
Postovi: 47
Koji monitor?

Tražim LCD, prvenstveno za igre, do negdje 6500 -7000kn, 'wide' dijagonale 20" ili 21". Iskreno, nisam baš upoznat sa ponudom na tržištu, te bi mi vaša pomoć puno značila.

Dobio sam neke preporuke za Dell 2007 FPW 20", Samsung 215 TW 21", itd.. a upao mi je u oko i Eizo S2110W, ali me njegova cijena od cca 8800 kn brzo ohladila.. Zanči, nešto u rangu ona prva dva ili možda nešto treće..?

Puno hvala unaprijed na odgovorima!
Hrci je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2006., 23:01   #2
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Ako ti je takav budget, mže dobiti stvarno ok monitor, npr. 23" Philips 230WP7NS. Monitor koristi S-IPS matricu (istu kao i Apple Cinema Display), ima odlične kuteve gledanja, prikaz boja itd. Možeš ga dobiti za nekih 6500kn.

Puno više se isplati i od 20" Dell 2007, i 24" Dell 2407, i od svih tih Samsunga itd. Definitivna preporuka, biti ćeš iznimno zadovoljan.
gorluk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2006., 23:37   #3
Hrci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: up in the air
Postovi: 47
Znam da postoji ono nepisano pravilo "što veći-to bolji", ali meni je stvarno philipsova 23" sa rezolucijom od 1920x1200 -previše. Kažem, odgovaralo bi mi najviše 21" (1680x1050). E sad koja od ona dva, ili još neki(u tom rangu) dolazi u taj izbor?..
Hrci je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 00:13   #4
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nije ti 23" prevelik, več je TAMAN!
frend mi je kupio 26" i ipak je malo prevelik za rad u windozama, ali ej za igre odličan.

drugo, kažeš da ti reza ne paše jer trebaš skuplju grafičku?

pa pobogu, ako imaš 6-7 tisuća kuna za monitor, onda imaš i 1500 za grafu
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 00:24   #5
Hrci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: up in the air
Postovi: 47
ma grafička je X1950XTX(baš sam stavio topic u 'konfama' pa tamo pitam malo za savjet). Kako vidim vi ste baš zapeli za ovaj... a niš, ako me uskoro ne uvjere drugačije; uzimam dotični philips.. Jel napravljen negdje test sa njim? Šta je stvarno bolji od onog samsunga i della koje sam prije naveo??
Hrci je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 01:33   #6
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a bogati, kupuješ onakvu grafičku i bojiš se rezolucije?

sve će ti letit, možeš slobodno kupit i monitor rezolucije 2000x2000....

pa koliko love misliš utuć u komp? jer ono nabrojano sa ovim ovdje monitorom prelazi 20000kn od sprdnje....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 01:47   #7
Mirko Z. Genije
lep
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb, Ravnice
Postovi: 119
Za tu lovu koju si naveo stvarno nema smisla kupiti 20" monitor. Ali od ta dva koje si naveo dell bi trebao biti bolji izbor (215 ima većih problema sa input lagom, pa baš i nije za igranje, a i preskup je iako mu je slika izvrsna), međutim moraš paziti koji panel monitor ima - dell je poprilično p: finger :dunska firma u zadnje vrijeme, bar što se monitora tiče - jer osim s-ips panela dell u taj monitor stavlja i razne druge, puno slabije. I prodaje, naravno, pod istim imenom i za istu cijenu.

Što se philipsa tiče, na papiru bi trebao biti odličan monitor i ja razmišljam o njemu, no ne znam, evo ti par reviewa, pa čitaj (ne treba se bojati googla);

http://www.widescreengamingforum.com...pic.php?t=5235

http://www.bonafidereviews.com/article.php?id=147

http://www.maximumpc.com/2006/11/philips_230wp7.html

Iako su reviewi takvi kakvi jesu, skužit ćeš i sam koje su slabosti tog monitora.

Krajem mjeseca bi se trebao pojaviti u RH benQ FP241W za koji svi po netu imaju samo riječi hvale, međutim monitor kasni (pogledaj malo threadove o tom monitoru dole niže), a BenQ stalno mulja neš oko toga.

Razmisli još malo što ti točno treba (veličina dijagonale, kvaliteta slike (boja), brzina odziva...), pa vidi što ti je najbitnije i što ti se najviše isplati. Po tvom postu iz konfiguracija nemoguće bi bilo odabrat pravi monitor
*igre - neki monitor sa tn matricom (brzina odziva), onaj nec-ogledalo...
*obrada videa - dva monitora, recimo dvije 19" ili 20"ws
*cad (?!) - jedan 24"

Uživaj
Mirko Z. Genije je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 02:00   #8
Hrci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: up in the air
Postovi: 47
2Gabre: a tu si negdje.. nego da kažem, onaj philips je svugdje oko 7600kn, sa PDVom(kojeg moram platit kako god okrenem), tako da ću još malo razmislit.. tenutno švrljam po nekim stranim forumima i skupljam dojmove.. negdje sam pročitao da ima povećih problema s mrtvim pixelima..
hebiga, stvarno sam išao pod pretpostavkom da bi wide od 21" bio dovoljan.. Trenutno buljim u neki lcd od Prestigia(19", 1280x1024) i mogu reć da mi se sere od njega, užasan kontrast i kut gledanja.. ma sve.
Inaće, za ona dva monitora od della i samsunga sam ćuo samo pohvale, pa sam očekivao da će mi neko samo potvrdit kako su dovoljno dobri i to je to. Sad sam opet na početku. LOL
Ajmo skratit stvar: vjerujem da je onaj philipsov jako, jako dobar monitor. U slučaju da ga ne uzmem, iz ne znam kojih razloga, koji lcd da uzmem od ona dva(ili neki iz tog ranga)?

EDIT: sad sam vidio zadnji post od Mirka. Puno hvala!!!!!!
Hrci je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 03:27   #9
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Ja se na tvom mjestu ne bih previše obazirao na reviewe, što god da u njima piše. Što se paktog Samsunga i Della tiče, kad već uzimaš komp od 20k kn, onda uzmi sve kako spada.Samsung ti nikako ne bih preporučio, a za iste novce možeš dobiti bolje monitore od Della.

Mojaprva preporuka je još uvijek taj 23"Philips, a druga bi bio 20" NEC 20WGX2..20" widescreen, S-IPS matrica, jako kvalitetna slika i boje, oko 4000-4500kn. Jedna od opcija bi bio i spomenuti BenQ, ali još ga nema, a i siguro će koštati preko 8000kn.

Ako ti se ne žuri previše s monitorom, ne bi bilo loše pričekati koji mjesec, dosta proizvođača je napravilo nove modele koji uskoro dolaze na tržište (24" S-IPS, 26" S-IPS).

I još jednom, između 23" Philipsa i tog Della / Samsunga stvarno nema dileme, nemoj pogriješiti i uzeti lošiji monitor.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 13:53   #10
Mirko Z. Genije
lep
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb, Ravnice
Postovi: 119
Gle, sve su ti to odlični monitori, sa "odličnom" cijenom. Mislim da nećeš previše pogriješiti ni sa jednim, samo što svaki ima pokoju mušicu.

Što se 20" modela tiče:

*Dell 2007 - ima izvrsnu sliku, u svemu odličan. Samo što se to odnosi na s-ips verziju toga monitora. Ako si u mogućnosti provijeriti prije kupnje onda nije bad.

*samsung 215tw - isto izvrsna kvaliteta slike, ima jedan inch veći ekran. Jedino što navodno ima malo veći input lag, pa baš i nije dobar za dinamičnije (čitaj fps-ove) igre. Doduše, mislim da se ova opaska odnosi isključivo na hardcore gamere. Također, skuplji je 1000kn u odnosu na della i neca. 1000 kuna za inch baš i nije smiješno.

*nec gx2 - izvrsna kvaliteta slike (fantastične boje), izvrstan odziv u rangu sa najbržim 20" tn monitorima (od kojih ima neusporedivo bolju sliku). Međutim, ima nevjerojatno refleksivan ekran i uvijek ćeš na ekranu između ostalog vidjeti i svoju njušku. Ako si iole ružnjikav, ovo je problem. Nekim ljudima smeta, nekima ne. Također, iako ima nevjerojatne boje (zbog istog tog filtera) nije dobar za obradu fotografija jer boje nisu točno interpretirane. Da ti je to bitno - sumnjam, al nek se zna...

Također, pogledaj malo i bolje philipsove 20"ws modele, izgledaju odlično, a i jeftiniji su. No ova tri su top modeli u klasi trenutno. Pa ako možeš odi negdje pogledati te monitore uživo, mislim da će ti sve biti jasnije i lakše ćeš se odlučiti.

E sad, da je 23" philips bolji od ova tri (barem na papiru i ukoliko dobiješ dobar primjerak) - bolji je. Ali je i skuplji od recimo neca ili della 3 soma kuna. Koliko se to tebi isplati - ne znam.
Činjenica je da trošiš veliku lovu na komp i nikako ne bi trebao štediti na monitoru. Ali opet, razmisli što je tebi dovoljno.
Mirko Z. Genije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na