Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2012., 12:37   #2341
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
no uostalom, moj pojam flat rate-a je 80% od max dl prometa mjesecno s upaljenim skidanjem 24/7, tako da ovo kod bneta nije ni blizu flat rate-a


Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Realno gledajući tko skida više od 300 GB svaki mjesec koristi to u neke druge svrhe a ne privatne.
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Pada mi na pamet kucanstvo od samo 4 clana


Citiraj:
Odi u T-com pa uzmi flat na 4mbita pa izračunaj koliko ćeš tamo skinut za mjesec dana i koliko češ njima mjesečno platit.
Ja sam na t-comu, 4 mbita. Ovaj mjesec skinuo sam ~500 GB, prosli isto, a to nije bi blizu maksimuma koliko se moze na toj brzini. What's your point?

Sve se svodi na ovo:

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Sto je dokaz da je BNet trecerazredni operater

Onaj tko je nesposoban cijeli mjesec pruzati punu uslugu na 16 mbita ne bi trebao ni prodavati 16 mbitni link.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 15:03   #2342
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359


Stanje evo sad prije par minuta, to te ja pitam
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 17:26   #2343
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Imaš bolji ping prema serveru nego ja.

Meni začudo, da kucnem u drvo, nakon valjda mjesec dana žaljenja i 30 mailova je sad sve u redu...
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 17:44   #2344
Kreso st
Premium
Moj komp
 
Kreso st's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 146
Svaki put kad uhvatim malo vremena za igrat cod 4 bude ovako:

Šta reći
Kreso st je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 17:53   #2345
DeSSloch
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Pozdrav!

Imam pitanje u vezi Bneta, korisnik sam 3d usluge. Na Speedtestu uvijek dobijem dobar rez, oko 11.5 Mbs (ping do 10), ali browseru redovito treba barem 10ak sekundi da otvori neku stranicu (ako ju uspije otvoriti). Često se dogodi da moram refreshat stoputa da uspije otvorit stranicu. Probao sam sa više browsera, ali ista priča. To se događa u različita doba dana, ne nužno navečer kao većini ovdje koja ima problema s njima. Torrent programi rade odlično, kao i običan download datoteka s neta. Ima netko neki savjet ili sličan problem?

Hvala!
DeSSloch je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 19:26   #2346
dani9
Premium
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: zg
Postovi: 82
Pogledaj dal imas upisane ispravne dns servere http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=91801
dani9 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 19:31   #2347
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor DeSSloch Pregled postova
Pozdrav!

Imam pitanje u vezi Bneta, korisnik sam 3d usluge. Na Speedtestu uvijek dobijem dobar rez, oko 11.5 Mbs (ping do 10), ali browseru redovito treba barem 10ak sekundi da otvori neku stranicu (ako ju uspije otvoriti). Često se dogodi da moram refreshat stoputa da uspije otvorit stranicu. Probao sam sa više browsera, ali ista priča. To se događa u različita doba dana, ne nužno navečer kao većini ovdje koja ima problema s njima. Torrent programi rade odlično, kao i običan download datoteka s neta. Ima netko neki savjet ili sličan problem?

Hvala!
u postavkama browsera, recimo IE označi pod karticom connections označi LAN settings pa automaticallly dectect settings

nemoj ukucavat fiksni dns jer ti neće radit svaki put kako treba
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 20:30   #2348
brujah_max
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 17
Nisam imao iskustava s B.net-om i njihovim uslugama, osim sto sam slusao i citao dosta gadne stvari...

Veceras sam kod svoje djevojke koja je preselila u novi stan u kojem koriste usluge B.net-a pokusao prebacit wlan zastitu sa WEP enkripcije na WPA.
Zacudo, kad sam se spojio na router (Cisco SA 2325), na njemu nisam mogao mijenjati bas nikakve postavke (?!).
Poziv sluzbi za korisnike rezultirao je apsurdnim razgovorom gdje mi agent objasnjava da je WEP odlicna zastita te me pocne ispitivat o OS-u kojeg koristim???
Pristojno mu ipak objasnim da samo zelim WPA2/PSK enkripciju, na sto mi agent odgovara da ce mi ispuniti zelju.
Morao sam mu reci koju sifru zelim i kako da se mreza zove, ako ju zelim preimenovat.
:O
Nakon pet minuta, nov SSID je gore, ali ne i WPA2/PSK nego samo WPA.
Dobro, rijec je o privatnoj mrezi koja ne treba maksimalnu zastitu, a i WPA ce ih u potpunosti zastitit od random skiddie bastarda, ali zasto me agent nije poslusao?
Osim toga, zasto korisnik njihove usluge ne moze mijenjat postavke na routeru?
Da hocu MAC filtering, sto bi im morao?
Mejlom slati sve MAC adrese ili telefonom diktirati?
Uzas!

Osim toga, brzina drasticno i sramotno varira
Kad sam tek stigao danas, dl je bio nekih 1,3 Mbps sa pingom od 86ms
Par sati kasnije, dl se stabilizirao na nekih 5 Mbps sa bijednim pingom na speedtest.net
Kad sam pingao google, postojao je odredjen gubitak paketa
Maloprije sam odradio novi test i dl je 1.01 Mbps, up 0.48 sa pingom od 54ms

Pratit cu situaciju veceras, a sutra opet uputiti poziv sluzbi za korisnike, ako se ovo nastavi
Djevojka i cimerice joj placaju flat rate, a cemu kad B.net ocito ne postuje ugovorene brzine?
brujah_max je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 12:33   #2349
DeSSloch
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Postavljen mi je bio automatically detect settings u IE-u. Probat ću s ovim Open DNS-om ili Googleovim.
Hvala!
DeSSloch je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 13:40   #2350
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
pozdrav,
zna li netko kako na Bnet routeru EPC2434 (scientific atlanta) blokirat određenu domenu..
wdtv live mi stalno javlja da ima novi firmware a ne želim update pa me pomalo počelo i nervirat pa bi htio blokat tu adresu na koju se on spaja..

probao sam u parental settings , stavio pod block domain ali nije funkcioniralo..

hvala,lp
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 15:40   #2351
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Prije nekih par tjedana upload je počeo bit katastrofalan prije mi je bio 1.22 max. sad mi je 0.56 i oko tolko se vrti dok download je skroz ok, izgleda da ću opet morat zivkat b.netoFce.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 16:44   #2352
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541