Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.03.2011., 13:00   #2251
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
osim sto HTC nazaduje sto se tice dizajna novih mobitela, sad nazaduju i sto se tice "otvorenosti" bootloadera

http://www.engadget.com/2011/03/24/h...o-starts-a-fi/
Ordem je offline  
Staro 24.03.2011., 16:07   #2252
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
osim sto HTC nazaduje sto se tice dizajna novih mobitela, sad nazaduju i sto se tice "otvorenosti" bootloadera

http://www.engadget.com/2011/03/24/h...o-starts-a-fi/
Nije to nazadovanje nego napredovanje. To sto vecini ljudi smeta zatvorenost bootloadera,to je stvar community-ja. Ali to ce se rijesiti jer je po meni to vise nekakav marketing nego reality. Isto tako je bilo sa Defy-jem. Razbili bootloader bez problema iako je starije motorole skoro nemoguce razbiti bez opreme.
spawn je offline  
Staro 24.03.2011., 17:09   #2253
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Bonbon ispaljuje ovih dana u svojoj ponudi kineza, Huawei u8150 IDEOS za 900 kuna. S obzirom na cijenu mi se čini ok, čitam malo mišljenja po netu i većina se slaže da super radi, posebno 3g i wi-fi, međutim iz aviona se vidi da ovaj ekranić baš i nije neki. Kakva su vaša mišljenja?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 24.03.2011., 17:14   #2254
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nije to nazadovanje nego napredovanje.
znaci napredovanje je zakljucavanje mobitela?

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
To sto vecini ljudi smeta zatvorenost bootloadera,to je stvar community-ja.
communitya? mislis kupaca samih mobitela?

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ali to ce se rijesiti jer je po meni to vise nekakav marketing nego reality.
koji bi normalni proizvodjac marketirao svoj proizvod kao zakljucan?

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Isto tako je bilo sa Defy-jem. Razbili bootloader bez problema iako je starije motorole skoro nemoguce razbiti bez opreme.
zakljucani i svi sonyi i vecina samsunga, pa eto jos stoje zakljucani i community tu ne moze nista
Ordem je offline  
Staro 24.03.2011., 17:22   #2255
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Bonbon ispaljuje ovih dana u svojoj ponudi kineza, Huawei u8150 IDEOS za 900 kuna. S obzirom na cijenu mi se čini ok, čitam malo mišljenja po netu i većina se slaže da super radi, posebno 3g i wi-fi, međutim iz aviona se vidi da ovaj ekranić baš i nije neki. Kakva su vaša mišljenja?
Ekran mi dosta kvari dojam, ostatak bi bio dovoljan za moje potrebe. Cijena - ne baš niska, s obzirom da je tu negdje(i manje) GT540 u tele2(ako ga još imaju), koji je unatoč rezistivnom ekranu bolji mob. Možda bi 100kn manja cijena bila primjerenija.
redscro je offline  
Staro 24.03.2011., 22:57   #2256
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
znaci napredovanje je zakljucavanje mobitela?
Da. Sto se HTC-a tice- da.


Citiraj:
communitya? mislis kupaca samih mobitela?
Prvenstveno moddera. Obicne ljude nije bas previse briga jel se nesto moze modat ili ne.
[/QUOTE]

Citiraj:
koji bi normalni proizvodjac marketirao svoj proizvod kao zakljucan?
Marketing postoji i u drugom smislu iako izgleda kao kontra marketing


Citiraj:
zakljucani i svi sonyi i vecina samsunga, pa eto jos stoje zakljucani i community tu ne moze nista
Sony i samsung nemaju ni priblizno isti nacin kodiranja kao HTC. Da je HTC toliko htio zakljucati telefon,promijenio bi nacin kodiranja romova, tj ne bi ih pakirao kao stare wm6 romove.


Na kraju, nijedan brand "sluzbeno" ne zeli da im se moda firmware, tu je SE isao malo dalje i zato kodira fw kao i stare SE telefone,kao nokia i samsung i slicni brandovi koji rade obicne telefone vec dugo vremena. Obicnu motorolu prije nisi mogao uopce otkljucati bez opreme i to skupe ,nekad se moralo skalpelom rezati maticna ploca da bi se probio bootloader i sad odjednom probili bootloader bez problema.
Sto se HTC-a tice,stavili su kao fol nekakav S-ON na desire i sto se desilo? Probijeno u roku 24 sata. Vecini ljudi koji su u tome vec dugo godina neki potezi su malo sumnjivi,tj. ne vjeruju bas nekakvu jaku zelju za totalnim zakljucavanjem telefona , kao sto je to recimo napravila Nokia sto se zastite protiv otkljucavanja tice. Moje misljenje je da je marketing u pitanju. Uostalom ,modanjem ubijas zaradu svih brandova, aplikacije, reklame,ads itd kao i jailbreakanjem iOS-a.
spawn je offline  
Staro 24.03.2011., 23:54   #2257
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Htc Desire HD

Posjedujem dotični mobitel, pa naravno ima par problema

Baterija mi drzi dan i pol. Znači ujutro ga skinem s punjaca, i naveče mi je baterija na cca25%. Preko dana je tu cca 20 min razgovora, 1-2 sata surfanja i 10ak SMS. Znači neko normalno koristenje, jasno mi je da baterija na njemu ne moze durati ko na Nokiji 3310, ali ovo mi se cini nekako premalo, odnosno zanima me kako to povecati?

Neka jaca baterija vrijedna spomena i normalne cijene bas i ne postoji, ili ja nisam naletio na nju, jedino preostaje smanjit potrosnju softwerskim putem.

Kod mene je sve tvornički i ima pregrst gluposti na njemu koje nisu potrebne, pa me zanima misljenje, koliko bi se mogla produzit autonomija kad bi se uređaj rootao i stavio neki rom bez tih gluposti?

Dodatna oprema kod nas?

Konkretno kupio bi si neku slim futrolu, čisto da ga izoliram kad mi je u džepu, ali nisam nasao jos nista posteno.
Kupio sam si neki "htc leather pouch" ali iskreno, to kursa ne vrijedi, ali opet bolje ista nego nista.
Ne zelim one glomazne di je uređaj stalno u njima jer mi je to nepraktično, nego bi htio ovako ensto, sto manje ali da je malo kvalitetnije. Mislim da nisu mogli stavit u kutiju s njim neku malo posteniju futrolu, ipak je ovo hiend mob

Pa me zanim da si kod nas u Zagrebu moze kupiti orginal dodatna oprema za HTC telefone? Jel postoji neki Mobis za Htc?

LP
__________________

srale7 je offline  
Staro 25.03.2011., 00:22   #2258
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Baterija mi je od prvog dana na DHD-u držala 2 dana ravno.
2G only, data ugašen, WiFi on demand, brightness ekrana na ~25-30%
Oko 25 min razgovora, 10ak SMSova prosjek (nekada i 50 ), surfanja i marketa oko pola sata uvrh glave.

Postoje replacement baterije za DHD ali su istoga kapaciteta, tako da možeš na e-bayu kupiti još jednu HTC genuine bateriju (istu kao što je i trenutna u mobitelu.
Razlog je jednostavan, DHD ima utor za bateriju takav kakav ima, pa baterija samo tih dimenzija može ući. Za obični Desire kao i za HD2 postoje extended baterije od 2300 mAh ali one su duplo deblje i dolaze sa svojim coverom.

Što se tiće futrole, imam originalnu HTCovu leather pouch (izgledom identična kao na linku što si dao) i jako sam zadovoljan.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 25.03.2011., 00:35   #2259
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Tu si dobio s njim, ili si posebno kupio? Jer koliko znam s njim se ne dobije nikakva?

Konkretno ja sam sa Htc Magicom dobio isto neku HTC orginal i ta je gro bolja od ove sa ebaya.

LP
__________________

srale7 je offline  
Staro 25.03.2011., 00:51   #2260
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Futrola je od HTC HD2, koji dolaze sa njima u bundleu.
Odlične je kvalitete.

Isto što se tiće baterije, downclock procesora ima povelik učinak na potrošnju.

Recimo CyanogenMod dolaze sami sa CPU downclock/overclock aplikacijom.
Spuštanjem sa defaultnih 1 GHz na 800 MHz se uštedi gro baterije, a minimalno utječe na preformanse mobitela, također i dodatnim spuštanjem procesora kad je ekran ugašen (mislim da je 200 ili 245 MHz minimum)


Skini sa Marketa CurrentWidget - widget koji prati potrošnju baterije, odnosno koliko mA vuće i stavi ga na homescreen.
Pošto je mobitel najviše vremena u idleu, velika potrošnja dosta utječe na trajanje baterije.

Ugasi ekran i ostavi par minuta u idleu, tada ga ponovo upali, otključaj i pogledaj koliko mA vuće.
Sve preko 10 mA je o-ho-ho previše. Meni je u idleu 3-4 mA potrošnja.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 25.03.2011. u 01:00.
hammer_of_thor je offline  
Staro 25.03.2011., 00:54   #2261
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Trajanje baterije mozes produziti rootanjem i stavljanjem nekog low voltage kernela. Sad su popularni kerneli od 925mV i 875 pa treba malo probati. Taj kernel u kombinaciji s nekim romom koji podrzava downclockanje kad je telefonu u idle-u moze malo produzit trajanje.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 26.03.2011. u 15:41. Razlog: typo
spawn je offline  
Staro 25.03.2011., 01:40   #2262
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Konkretno me zanima koliko bi se produzio vijek baterije kada bi se stavio neki "čisti" rom? Konkretno kod mene sad je stanje da ima cca 360mb slobodne memorije, znači cca 400 mb je zauzeto, kad je frisko resetiran onda ima cca 450mb free, pa koliko bi bilo zauzece sa nekim cistim romom?

LP
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 25.03.2011. u 01:45.
srale7 je offline  
Staro 25.03.2011., 03:31   #2263
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
To nitko ne može znati.
Čisti ROMovi su uglavnom bloatware-free, uklonjeni nepotrebni programi nabacani od strane proizvođača, tako da oni neće toliko utjecati na bateriju koliko kernel na kojem je ROM.

Meni je na Cyanogenu prosjek 350-380 MB slobodno (a ima tona appova instaliranih), s tim da sam stavio Android Task Manageru da gašenjem ekrana ubija večinu aplikacija.

Sad sam se sjetio, neznam jel na PM-u rade thumbnailovi, pa i ovdje evo slike poucha




Star je godinu i pol i još uvijek je k'o nov. Full kvalitetan.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 25.03.2011., 12:46   #2264
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Sony Ericsson confirms Gingerbread for XPERIA X10

Citiraj:
Sony Ericsson’s decision earlier this year to freeze OS updates for the XPERIA X10 met with no small amount of disgust from owners of the smartphone, and their complaints were certainly vocal. Now, however, Sony Ericsson has backtracked and changed its mind, announcing that Android 2.3 Gingerbread will now be headed to the X10 at end Q2/early Q3 this year.
Izvor
__________________
viper je offline