Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2007., 00:26   #1
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
HP nw8240 problem sa grijanjem

Ovako, javio mi se problem, i ne znam kako ga rijesit.

Naime doticni notebook se pregrijava, kako se to ocituje?
Dok igram COD2 (prije nekih sat vremena sam igrao) ugasi se komp, i ne da mi da ga upalim (od tuda zakljucak da je problem sa temperaturom!).

Sada kada se malo ohladio, normalno radi, temperature po Everestu su:
Maticna ploca 54 stupnjeva C
CPU 57 stupnjeva C
Hard disk- 39 stupnjeva C
Senzor koji to mjeri je Maxim Max1617A.

Laptop se nalazi na stolu, zadnji dio je podignut za negdje 1 cm (napravio sam dva mala nosaca tako da je prozracno ispod njega).

Osim u igri, u nicemu drugom se to ne manifestira, komp bez problema radi cjeli dan, torrent upaljen, Outlook, i tu nema problema. Eto nedavno sam otkrio jedino u COD2-u.


Razmisljam da obzirom da je prijenosnik, a nosio sam ga dosta, i nosim ga svakodnevno, da se nije mozda u ispuhu (kanalicima hladjenja) nakupilo smeca, prasine koja to sve gusi.

Ima li tko kakav drugi prijedlog?

puno hvala!
E sad, kako da popravim situaciju?
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 02:18   #2
neuroteek
Registrirani ovisnik
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Pozdrav!

Moj frend je imao isti problem i to sa ganc novim (znači nije se niti stiglo nakupiti nikakvo smeće) HP-om nw9440 (pogonjen s FX1500), a riješio ga je ulaganjem 350-tak kunica u slijedeće:

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=016.000.068

Eto link za lap cooler koji je riješio njegove probleme. Prodavaču se nije mogao žaliti jer njegova kartica je napravljena za rad u profi 3d , CAD ili što već aplikacijama, i tip mu je rekao odmah da nije za igranje i ako mu se ugasi u nekom takvom programu da će mu dati novi, ali zbog pregrijavanja u igrama novi mu nebu dali.....no da ne duljim, COOLERMASTER je njega spasio. Zna se igrat satima i sve pet. Pozz!
neuroteek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2007., 08:48   #3
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Pozdrav,

hvala na odgovoru! znaci ocito workstationi bas ne vole tople dane, jer po zimi mi je super radio!

Znaci coolermaster je rijesenje! Ok, vec sam mislio da nesto rikava!
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 15:35   #4
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Citiraj:
Autor neuroteek Pregled postova
Prodavaču se nije mogao žaliti jer njegova kartica je napravljena za rad u profi 3d , CAD ili što već aplikacijama, i tip mu je rekao odmah da nije za igranje i ako mu se ugasi u nekom takvom programu da će mu dati novi, ali zbog pregrijavanja u igrama novi mu nebu dali.....no da ne duljim, COOLERMASTER je njega spasio. Zna se igrat satima i sve pet. Pozz!
Po meni ovo i nema smisla. Sa stajališta pregrijavanja, tako je svejedno dali je nastalo zato sto se 3 sata vrtila neka 3d animacija ili COD2.
Kao drugo to je HP-ov workstation a ne neki gericom šrot klase pa zato nitko nemože tvrdit da je pregrijavanje "normalno".
Takav ozbiljan stroj mora bit u stanju radit pod bilokojim opterećenjem neograničeno vrijeme, sve dok je ambijentalna temperatura unutar granica preporučenih od proizvođača.

Ja bi to išao reklamirat bez obzira na sve, izvalit takve novce za stroj koji te onda /%?!#"*! u mozak cim ga opteretiš.....
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 22:46   #5
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
a cuj, ima i nema logike..no meni se ovo prvi puta dogodilo.. a cuj, on posjeduje certifikate za sve moguce i nemoguce cad/design programe,ali igre.. hm.. tesko da to mozes reklamirat, jer ti uzmu notebook, iztestiraju s time, i kazu da je sve ok, jer je sve ok! komp mi radi cijeli dan, svaki dan, nema problema, rusenja itd..samo ponekad pri COD2
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 00:57   #6
neuroteek
Registrirani ovisnik
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Upravo je situacija ovakva kao što beetleman kaže, to je serviser rekao i mom frendu, da će 24 sata vrtiti aplikacije za koje je lap i napravljen, za što su fx Quadro 1500 i Fire GL V5000 napravljene, i da nema šanse da će se lap srušiti, i to se i događalo, znači i beetleman i ja pričamo iz iskustva, workstation sa karticama za pro 3d aplikacije se pregrije isključivo tijekom igranja igara, zašto je tomu tako, ne znam, ali tako je, i iz iskustva znam da neće to prihvatiti kao razlog za reklamaciju, "ako se želiš igrati, zakaj nisi kupio lap sa 7900gs ili 1900xt", to je ta spika.

Ugl, mom frendu je cooler pomogao, nikad se više nije resetirao tijekom igranja, baš sad špila oblivion danima. No njemu se gasio i zimi, još ga čeka ljetni test coolermastera, jbtga.

Evo, da i još malo natrkeljam, čitao sam i na netu o prgrijavanju tih lapova u igrama, brijem da treba samo malo zaguglat i vidjet ćeš da je to known issue, neki nemaju problema s time, ali mnogi imaju, to je frend i znao prije neg ga je kupio, al smo brijali da je to o čemu smo čitali na nekom forumu samo izolirani slučaj, a onda se dogodilo i njemu. Eto, to je to. Pozz!
neuroteek je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 01:42   #7
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Jedan savjet ako vam se laptop pregrijava dok se igrate, a ne želite ništa kupovati.

Držite laptop na čvrstoj podlozi. Ne na stoljnjaku i sličnim stvarima koje mogu
zatvoriti one rupe za ventilaciju na doljnjoj strani. Još jedna zgodna stvar je da
potkosite laptop slično ko i tipkovnicu dok podignete one nogice na njoj.
Znači na mjestu gdje se spaja ekran sa ostatkom laptopa stavite 1 ili 2 (ili po želji) cm
nekaj visoko i time ste podigli dio god ekrana te olakšali strujanje zraka.
Ujedno je i tipkovnica od laptopa malo nakoso pa vam bu možda lakše tipkati.

__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 11:42   #8
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
2neuroteek: da to je radna stanica, namjenjena za radi, i meni je super to komp! zbilja mi zamjenjuje sve sto bi trebao od jednog koma, ovo mi je bio mali sok, jer nisam cuo za to, a dogodilo se! no bitno je da je sve ok! eto, cooler bas idem uzet ovaj tjedan!

2njunjo_hr: hvala na savjetu no to su vec opcepoznate stavke pri koristenju notebooka! sve to sam vec napravio, lap je podignut..
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na