Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2008., 15:55   #1
gonzo
HW&WLAN expert
Moj komp
 
gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
HP ipaq 614 ili HTC Tytn 2

Zanima me informacija iz prve ruke ako je tko imao ova dva uredjaja da malo kaze koju rijec o njima.osobno sam imao HTC 2 dana ali sam ga morao hitno prodati zbog hitne potrebe za lovom tako da ga nisam stigao pravo ni pogledati a Hp me zaintrigirao cijenom i mogucnostima.prvenstveno me zanima kvaliteta izrade kod HP-a za razliku od HTC-a gdje se vec na prvu vidi da je jako dobro napravljen.Svaka informacija dobrodosla.
__________________
HP nw8440,IBM T60

gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 15:23   #2
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
i mene zanimaju iskustva oko hp 614 navigatora, naručio sam ga ali mogu odustati ako je loša investicija
gil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2008., 15:46   #3
gonzo
HW&WLAN expert
Moj komp
 
gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
i mene zanimaju iskustva oko hp 614 navigatora, naručio sam ga ali mogu odustati ako je loša investicija
Cuj ,ja sam osobno uzeo hp prije desetak dana i super sam zadovoljan s njim.Jako brzo radi,cak mi se cini malo brze od htc-a iako sam htc-a doslovno taman upalio i prodao tako da ga i nisam bas testirao kako radi.Ja bih rekao da je poprilicno dobra investicija te da mu se jos ne mogu nacuditi sto sve moze i kako radi.Prema tome moja preporuka ide hp ipaq-u 614 jer je htc skoro duplo skuplji i malo slabiji po specifikacijama,kvaliteta izrade je tu negdje iako je htc mozda mrvicu ispred.
__________________
HP nw8440,IBM T60

gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 17:55   #4
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
malo sam gledao na youtubu i sve krasno ali vidit ću tek kad ga primim u ruku i probam raditi s njim
gil je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 15:27   #5
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
evo nakon dva dana družeja s 614c nemam zamjerke na ništa osim na trajanje baterije, po meni čini mi se da je brzo papa, recimo ako slušam muziku na slušalice ne izdrži ni 4 sata
gil je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 16:34   #6
gonzo
HW&WLAN expert
Moj komp
 
gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
evo nakon dva dana družeja s 614c nemam zamjerke na ništa osim na trajanje baterije, po meni čini mi se da je brzo papa, recimo ako slušam muziku na slušalice ne izdrži ni 4 sata
Probaj iskljucit osvjetljenje ekrana kad slusas i obavezno smanji brightnes
__________________
HP nw8440,IBM T60

gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2008., 13:58   #7
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor gonzo Pregled postova
Probaj iskljucit osvjetljenje ekrana kad slusas i obavezno smanji brightnes
jesam, skužio sam da WiFi puno troši pa ga gasim kad mi ne treba, e sad dali da otvorim novu temu ili da tu pitam, kako instalirati ili ubaciti skype na hp 614c, imam cab ali ne kužim sistem
gil je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2008., 14:06   #8
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Hp bi svakako zaobišao..koristio sam (i koristim) njihove pda uređaje i nisam nimalo zadovoljan..pogotovo podrškom koja je jako..jakooo loša.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2008., 14:37   #9
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Nekidan sam se igrao sa tim HP-om, i odusevljen sam, kako kvalitetom izrade, tako i brzinom (navodno je nesto brzi od Tytn-a 2) te mogucnostima. Definitivno najbolji izbor s obzirom na ulozeno/dobiveno. Jedino sto bi te moglo odvratit od kupnje HP-a je baterija koja je poprilicno slaba (navodno izdrzi max. 24 sata u standbyu)

Zadnje izmijenjeno od: NortonCommander. 20.04.2008. u 14:48.
NortonCommander je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2008., 21:20   #10
gonzo
HW&WLAN expert
Moj komp
 
gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor NortonCommander Pregled postova
Nekidan sam se igrao sa tim HP-om, i odusevljen sam, kako kvalitetom izrade, tako i brzinom (navodno je nesto brzi od Tytn-a 2) te mogucnostima. Definitivno najbolji izbor s obzirom na ulozeno/dobiveno. Jedino sto bi te moglo odvratit od kupnje HP-a je baterija koja je poprilicno slaba (navodno izdrzi max. 24 sata u standbyu)
Nije bas tocno da drzi samo 24 h u standby modu.Meni recimo izdrzi od min 36 sati do max 72 sto i nije bas malo s obzirom da stalno nesto prckam po njemu jer sam sad ko dijete kad dobije novu igracku.Jedino sam primjetio da recimo GPS navigacija strasno "cuca" bateriju i izdrzi svega nekoliko sati rada.Sad sam mu namjestio vecinu postavki sto se tice osvjetljenja ekrana(vrijeme,brightnes) i uz neku normalnu upotrebu (cca pola sata razgovora dnevno,malo wlana-a) izdrzi bez problema do 3 dana bez punjenja.Sve u svemu ja prezadovoljan.
__________________
HP nw8440,IBM T60

gonzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2008., 15:47   #11
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
jesam, skužio sam da WiFi puno troši pa ga gasim kad mi ne treba, e sad dali da otvorim novu temu ili da tu pitam, kako instalirati ili ubaciti skype na hp 614c, imam cab ali ne kužim sistem
skužio sam da se skype treba instalirati direktno sa web stranice a ne kako sam ja pokušavao preko pc_a i radi savršeno, probao sam i gps preko iGO6 aplikacije i mogu reći da to odrađuje savršeno, na kraju krajeva jako je to dobar uređaj, upiknuo sam još 4 gb memorije i sad imam i za muziku dosta
gil je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 13:35   #12
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Koristio sam i jedan i drugi kada smo radili review na portalu, iPAQ 614 cemo upravo napravit, a Tynt II je vec testiran.

Cjenovno mozes kupiti dva HP-a za jedan Tytn II, zasto je to tako? Kao prvo sto se tice preformanisi/programskih karakteristika, razlike velike nema. Kamere su podjednake kvalitete, iako bih dao prednost kameri HP-a jer ima i bljeskalicu.

S druge strane HTC ima touchFlo aplikaciju, HTC home koji je izvrstan, stoga i prilagodjava izgled Windows Mobilea na vise user friendly varijantu koja izgleda vrlo korisno i lijepo.

Naravno tu je i QWERTY tipkovnica za duge mailove i tekstove.

HP ov touch kotacic za navigaciju je potpuno beskoristan, s druge strane tipkovnica standardnog mobitel forma je izvrsna.

Osobno, Tytn II je malo precjenjen, a HP je adkevatna i financijski isplativija solucija.
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 17:21   #13
JamesB007
Registered User
Moj komp
 
JamesB007's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 6
Hp 614

Imam 614c nekih 25 dana. Uređaj je OK, ali neke stvari me očajno živciraju.
1. Utor za microSD je ispod baterije, i svaki put kad mjenjam karticu moram resetirat uređaj. Za poludit.
2. Ekran ima visoke stranice pa se s prstima nemože ili može jako teško pritisnuti bilo što, što je u kutu ekrana (npr OK)
3. Virtualni kotačić - više muke nego koristi.
4. GPS radi izvrsno, ali guta struje nenormalno. Jucer idem iz Pule za Zagreb, ispred Karlovca doviđenja, baterija na 4%. Kad sam kretao bila na 100%. (dobro, bila je gužva, i još sam se po Rijeci motao nekih pola sata)

Imam i hw6915, i moram priznat da ga još uvijek koristim. Ekran je veći, ima utor za miniSD sa strane, a ima i sve ostalo (osim 3G)

Ako tko ima kakvih pitanja vezanih za 614c slobodno nek pita.
JamesB007 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 19:41   #14
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
Jel mu za GPS treba bluetooth GPS il taj A-GPS ima pravu antenu? Mislim, može li se koristiti bez data transfera?
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 20:01   #15
JamesB007
Registered User
Moj komp
 
JamesB007's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 6
GPS na Ipaq 614

Uređaj ima ugrađen GPS modul i antenu (ne vidi se izvana).
Znači ne treba uključivati bluetooth da bi radio GPS (ali ima i bluetooth, ako zatreba za nešto drugo, npr. slušalice, file transfer...)
A-GPS nači da ima mogučnost skidati pozicije satelita svakih par dana, tako da bude brži lock-on na satelite i točnija pozicija (koju uspoređuje sa pozicijama na zemlji (GSM stanice i sl.)), tako je A-GPS (assisted) dosta točniji od uobičajenih GPS uređaja u prodaji. To ima i iPaq hw6915. Točnost bude u nekih 5m.
__________________
G.Adamski says Hi!
JamesB007 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2008., 00:39   #16
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
Citiraj:
Autor JamesB007 Pregled postova
Uređaj ima ugrađen GPS modul i antenu (ne vidi se izvana).
Znači ne treba uključivati bluetooth da bi radio GPS (ali ima i bluetooth, ako zatreba za nešto drugo, npr. slušalice, file transfer...)
A-GPS nači da ima mogučnost skidati pozicije satelita svakih par dana, tako da bude brži lock-on na satelite i točnija pozicija (koju uspoređuje sa pozicijama na zemlji (GSM stanice i sl.)), tako je A-GPS (assisted) dosta točniji od uobičajenih GPS uređaja u prodaji. To ima i iPaq hw6915. Točnost bude u nekih 5m.
LOL
Nisam niti mislio da treba uključit bluetooth na taj način. Htio sam pitati jel ima pravi ugrađeni GPS prijamnik ili se preko GPS modula (povezivog bloetoothom) može koristiti turn by turn navigacija.. Možda sam se krivo izrazio. Dok sam čitao o A-GPS-u je pisalo da se preko stanica od providera mobilnih usluga dobije točna pozicija mjesta gdje se nalaziš, i to unutar par sekundi, ali se plaća data-transfer.
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2008., 01:43   #17
JamesB007
Registered User
Moj komp
 
JamesB007's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 6
Ponavljam, ima ugrađen GPS modul i antenu, tako da ti za turn by turn navigaciju treba samo navigacijski softver (iGO, viaGPS, TomTom...) ili možeš koristiti instalirane Google maps (samo što ćeš plačat skidanje mapa non-stop preko GPRS-a).
Što se tiče samog A-GPS-a on je u potpunosti besplatan. Nema data transfera, možeš ga koristiti bez SIM kartice u uređaju.
__________________
G.Adamski says Hi!
JamesB007 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2008., 10:45   #18
Regulushr
Registered User
 
Regulushr's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
skužio sam da se skype treba instalirati direktno sa web stranice a ne kako sam ja pokušavao preko pc_a i radi savršeno, probao sam i gps preko iGO6 aplikacije i mogu reći da to odrađuje savršeno, na kraju krajeva jako je to dobar uređaj, upiknuo sam još 4 gb memorije i sad imam i za muziku dosta
Kad si koristio Skype da li si pricao na spikerfon/slušalice ili si koristio standardni zvučnik (ko da pricas na mobitel)?
Regulushr je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 21:10   #19
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Regulushr Pregled postova
Kad si koristio Skype da li si pricao na spikerfon/slušalice ili si koristio standardni zvučnik (ko da pricas na mobitel)?
Pričao sam normalno na mobać
gil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na