Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2017., 19:01   #1
movSi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: -
Postovi: 24
Koji operater?

Pozdrav ljudi,
iduci mjesec mi istice ugovor sa Optimom, pa me zanima koju tarifu i kojeg operatera ja najbolje uzeti.

Zivim blizu Osijeka, gdje nemamo pristup optickoj mrezi i ogromnim brzinama interneta. Mjesecno bi bio spreman placati oko 300-350kn i zanima me internet + tv ili jos plus telefon, svejedno. Za tv mi ne trebaju nikakvi dodatni kanali, prioritet je sto veca brzina interneta.
movSi je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 20:48   #2
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Andrija M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2017., 15:53   #3
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
tele2 pokučni internet + evotv mislim da ti je 204kn zajedno trenutno,mislim da ti je to jedina opcija za kolko tolko
urednu internet brzinu primjerenu današnjem dobu

brzine ti variraju od 40 do 100,ali uglavnom su daleko veće od svega što ide kroz bakar,osim ako ti tekom nije u blizini postavio ormariće za skračivanje petlje,
ali i u tom slučaju mislim da ti je tele2 jeftiniji nereskiraš gotovo ništa jer imaš probni rok u kojem možeš raskinuti ugovor.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 21.07.2017. u 16:00.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 15:59   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Možda sam baš ja old school, ali HT mi je najdraži.

Za cca 200kn dobiješ max tv i internet, vdsl od 30-50mbit/s.

Ja plaćam 220kn 50mbit/s, max tv + arena paket i kućni telefon.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 16:06   #5
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Možda sam baš ja old school, ali HT mi je najdraži.

Za cca 200kn dobiješ max tv i internet, vdsl od 30-50mbit/s.

Ja plaćam 220kn 50mbit/s, max tv + arena paket i kućni telefon.
ali ako nema ormarića i centrala nije blizu (što baš i nije rijedak slučaj van velikih gradova) onda se može fučkat s tim brzinama,upravo za te slučajeve i je ponuda tele2-a.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 16:29   #6
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Imam u familiji 3 lokacije gdje se koristi vdsl, sve 3 su van grada i ni jedna nije ispod 30mbit/s.

Rijetko gdje će ti moći tele2 ponuditi bolju brzinu od HT-a. Koriste oni većinom sada svoju infrastrukturu, ali imaju još i HT-ove.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 19:07   #7
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
zato isproba ako neide vrati,i uvijek stigne potpisati ugovor t-comom ,samo treba imati na umu da tamo gdje je kao maximum 30,
to i veza lošeg kvaliteta nerijetko nategnuta eto moj prijatelj je u zoni do 30 u gajnicama i kad skaypamo svakih pet minuta mu puca veza
nerijetko mora palt gasit router udaljen je od centrale 700m tehničar mu je rekao da bi se popravila situacija kad bi mu stavili profil 20
vjerojatno vratili na adsl,vdsl jebrži ali i osjetljiviji na smetnje ,a kakve kvalitete mu je linija može i sad na optimi vidjeti,ako nema ormarića
promjeniti mu se u suštini neće ništa,ako ima u nekih 100-200m u krug od njega onda je to naravno druga prića,onda je t-com prvi izbor
samo više neće dobiti za 200kn sve tri usluge mislim da je sad 240kn + može dobit arene za 5kn + sportske za 15kn ko na akciji.
ostatak ponude drugih operatera na bakru po meni nije vrijedan spomena.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 12:00   #8
movSi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: -
Postovi: 24
Tražim po ht web stranici i ne mogu nikako naći taj paket za 220kn. Onda odem na optimu i vidim da za 240kn oni nude solidan paket, ali nitko od vas nije spomenuo optimu. Jel ima neki razlog zasto ne optima?

ps. Vidio sam i da za 300kn mjesecno u ht imaju magnetu 1 sa ps4 pro Zanima me da li se to isplati uzeti jer nisam nasao nikakve dodatne informacije o tom paketu.
movSi je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 15:49   #9
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
sve ti ovisi kaj ti je dostupno u kvartu ,koliko si daleko od centrale,dali je ili nije t-com postavio ormariće za skračivanje petlje negdje blizu ,
ako si 1km ili više od centrale onda ti je tele2 u svakom slučaju najbolji izbor ako imaš negdje blizu t-comove ormariće i mogučnost
pune brzine onda t-com, ako si ispod 500m od centrale onda bilo koji operater biraš po cijeni,s time da je optika ispred svega odmah iza b-net ako su dostupni.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 29.07.2017. u 16:04.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 18:43   #10
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Imam u familiji 3 lokacije gdje se koristi vdsl, sve 3 su van grada i ni jedna nije ispod 30mbit/s.

Rijetko gdje će ti moći tele2 ponuditi bolju brzinu od HT-a. Koriste oni većinom sada svoju infrastrukturu, ali imaju još i HT-ove.
Ja sam u gradu (vu) i nemam stablinih 10 na adslu a kamoli mogucnost za VDSL, tako da ti i ne stoji tvrdnja. I nikad vise HT, cim dodje konkurencija zdravo cao. Prezadovoljan s bnetom, u 7 g samo 2 poziva za SZK, jednom sam prepicio fairusage pa mi nije bilo jasno zasto se gdja lisa ann ne skida brze od 1mbit a drugi put jer je grom zveketau u blizini zgrade pa je sve oslo u 3 pm.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2017., 12:07   #11
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
plan ht je da ljudima ispod 30 postave ormariće samo očito će to potrajati dok pokriju cijelu zemlju,očito problem će ostati oni koji su na udaljenosti 700m - 1km ovisno o kvaliteti bakra koji mogu dobiti 30 ali prečesto im je bolje imati 10 pa stabilnu vezu nego 30 i redovita pucanja,bnet pak po vlastitom iskustvu što se tehničke strane tiće je ok,dok sve radi kako spada nema razloga za žaliti se što platiš i dobiješ,ali kod njih je tehnička služba katastrofa,kad router ili STB rikne čeka se danima zamjena,baš i ne preljubazna tehnička podrška,ako imaš "sreću" pa ti pošalju tehničara iz treće firme koja radi za njih katastrofa, mada ni njihovi nisu baš prva liga,dobiješ stručnog čovjeka tek kada zaprijetiš
raskidom ugovora,komunikacija za banalne stvari kao prebacivanje routera u brige putem pritužbi je isto malo bezveze,slabost wi-fi -a na routeru,ukratko manje više svi operateri imaju mane.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 08:39   #12
Mirrim
Registered User
Moj komp
 
Mirrim's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ja sam u gradu (vu) i nemam stablinih 10 na adslu a kamoli mogucnost za VDSL, tako da ti i ne stoji tvrdnja. I nikad vise HT, cim dodje konkurencija zdravo cao. Prezadovoljan s bnetom, u 7 g samo 2 poziva za SZK, jednom sam prepicio fairusage pa mi nije bilo jasno zasto se gdja lisa ann ne skida brze od 1mbit a drugi put jer je grom zveketau u blizini zgrade pa je sve oslo u 3 pm.
Kako su iskustva razlicita
Npr meni je Bnet najgori provider kojeg sam do sad imao. Konstantno pucanje, ako imam 1-2mbs od 30 dogovorenih je cudo i tako vec mjesecima.
Dok kod HT nikada problema. Mislim da mi je jednom puka veza u 6 godina

Makar se prebacujem na Iskon cim uhvatim priliku
Mirrim je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 11:49   #13
movSi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: -
Postovi: 24
Zvao sam jucer tele2 u vezi ponude evotv + internet njihov. Operater mi je rekao da je to zapravo mobilni internet i da se u router stavlja sim kartica kako bi to funkcioniralo. Ja sam potpuni laik sto se tice svega toga, pa me zanima kakva je razlika izmedu toga, da li je to bolje ili losije. Rekao mi je i da sa takvim routerom iako nemam opticku infrastukturu mogu postici brzine do 150Mbit/s jer to ne ide preko zica.
movSi je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 12:02   #14
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Mirrim Pregled postova
Kako su iskustva razlicita
Npr meni je Bnet najgori provider kojeg sam do sad imao. Konstantno pucanje, ako imam 1-2mbs od 30 dogovorenih je cudo i tako vec mjesecima.
Dok kod HT nikada problema. Mislim da mi je jednom puka veza u 6 godina

Makar se prebacujem na Iskon cim uhvatim priliku
Ljudi mogu govoriti što žele, ali HT je ipak najjači na našem području, bez obzira na sve. Više korisnika = više različitih lokacija, ljudi, korisnika, potreba itd., ujedno znači i više negativnih feedbackova ili iskustva.

Bnet ovdje na sjeveru RH nema prođu, ali baš nikakvu.

Optima je nešto probala, nisu prošli najbolje itd. Uglavnom, i dalje stojim kod tvrdnje, sve preporuke prema HT-u (a nije da ih volim baš, eto).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 12:33   #15
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Generalno HT je najjači ali jako puno ljudi ima stvarno loš net jer eto žive tu gdje žive a HT i ne ulaže baš svugdje isto. Ja sam na relativno ok lokaciji ali najbliža centrala mi je 3,5 km udaljena i vukao sam na knap 10 mbit i to je radilo stabilno 2 godine da bi zadnjih mjeseci bilo sve gore i gore. Veza bi pucala i brzina bi varirala stalno od 5 do 8,5 mbit a plaćam isto kao i netko tko ima optiku ili vdsl 50 mbit što nikako ne može biti ok. To je jedini razlog zašto sam prešao na Tele2 i mogu reći da mi je bio potez godine. Ne treba gledati samo svoje iskustvo. Ima nas jako puno koji nemaju nikakav izbor bez obzira na providera. Daleko smo mi još od kvalitetne pokrivenosti lijepe naše a dok oni provuku sve žice, mobilni internet će biti još bolji i kvalitetniji.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na