Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koji piknuti ?
HD2 9 26.47%
Desire 7 20.59%
i9000 23 67.65%
Anketa s više izbora. Glasači: 34. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.08.2012., 13:15   #1651
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Xperia P kojoj svi jedinu manu navode bateriju se u T-Com ponudi prikazije kao da ima bolju bateriju (1450mAh) dok na GsmAreni i svi komentiraju onu slabu od (1305mah), treba provjeriti u T-Centru.
Na tvom mjestu baš i ne bih vjerovao njihovim specifikacijama - konkretno za Xperiju P navode da ima SAMOLED ekran.
.:AM:. je online  
Staro 12.08.2012., 14:01   #1652
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ne razumijem zasto toliko ne zelis tog Advanceda, koji je najbolji mobitel u klasi svoje cijene. Ima Dual Core iz SGS2 sa mrvu smanjenim taktom, puno RAM-a, lagan je i ugodan za drzat ga i raditi po njemu.

L7 - to su dvije klase mobitela, L7 ima preslab procesor, i brzo ce ti biti prespor.

Xperia P - baterija najveca mana, kvaliteta izrade odlicna (alu kuciste), osobno zbog preslabe baterije bih ju zaobisao.

Xperia Arc S - je isto sto i SGS+ sa mrvicu vecim ekranom i 8mp kamerom. Arc obican radi na 1GHz.

HTC Sensation -najveca mana display koji doslovno jede bateriju koja bas nije prevelika, iz iskustva par ljudi sam cuo da jedva pola dana izdrzi ako se prcka po njemu...

Evo 3D - sumnjam da ce biti opet takva akcija, prosla baba s kolacima sto se tice one cijene iz Tele2, po njuskalu su jos digli cijene...

Ako ikako mozes, skupi jos nesto love i uzmi SGS2, za 2200-2300 ih se da naci s garancijom, baterija ce ti sigurno drzat 1 dan, ima odlican ekran, solidnu kameru, takodjer i dualcore + 1gb ram-a zadovoljavaju sve tvoje uvjete.
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline  
Staro 12.08.2012., 14:31   #1653
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor .:AM:. Pregled postova
Na tvom mjestu baš i ne bih vjerovao njihovim specifikacijama - konkretno za Xperiju P navode da ima SAMOLED ekran.
Misliš da ne vjerujem T-Com stranici ? Ima pojedinaca koji se žale na bateriju a nekima je i sasvim zadovoljavajuća.
Za taj njezin ekran kažu da kao štedi potrošnju energije, ali pokazalo se na testovima da to ovisi dosta o uvjetima, boji pozadine itd..dosta detalja, upitna baterija u svakom slučaju. No osim baterije sve ostalo je super, i možda bi i svijesno išao u kupovinu u kojoj nešto treba fakat i žrtvovati da bi se drugo dobilo za relativno male novce.

Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Ne razumijem zasto toliko ne zelis tog Advanceda, koji je najbolji mobitel u klasi svoje cijene. Ima Dual Core iz SGS2 sa mrvu smanjenim taktom, puno RAM-a, lagan je i ugodan za drzat ga i raditi po njemu.

L7 - to su dvije klase mobitela, L7 ima preslab procesor, i brzo ce ti biti prespor.

Xperia P - baterija najveca mana, kvaliteta izrade odlicna (alu kuciste), osobno zbog preslabe baterije bih ju zaobisao.

Xperia Arc S - je isto sto i SGS+ sa mrvicu vecim ekranom i 8mp kamerom. Arc obican radi na 1GHz.

HTC Sensation -najveca mana display koji doslovno jede bateriju koja bas nije prevelika, iz iskustva par ljudi sam cuo da jedva pola dana izdrzi ako se prcka po njemu...

Evo 3D - sumnjam da ce biti opet takva akcija, prosla baba s kolacima sto se tice one cijene iz Tele2, po njuskalu su jos digli cijene...

Ako ikako mozes, skupi jos nesto love i uzmi SGS2, za 2200-2300 ih se da naci s garancijom, baterija ce ti sigurno drzat 1 dan, ima odlican ekran, solidnu kameru, takodjer i dualcore + 1gb ram-a zadovoljavaju sve tvoje uvjete.
Hvala.
Advanced mi je glavni izbor još uvijek, samo želim sav drugi izbor mobitela provjeriti. Zadnje čime nisam impresioniran je video snimka njegovom kamerom koju sam downloadirao sa GsmArene....Xperia U me zato impresionirala kamerom, a HTC One V je baš loša. Sve tri su 720p kvalitete.

Neda mi se dati duplo više novca za SGS2 ili Galaxy Nexus.
Advanced mi ispada u Total M + tarifi uz trajni nalog na webu 1000 kn (bez trajnog naloga čak 1500kn ? Čudno) , a SGS2 pod istim uvjetima 2300 kn, Xperia P 1400 kn, Galaxy Nexus 2400kn.

Dvojba mi je Advanced ili Xperia P.
Ari je offline  
Staro 12.08.2012., 14:41   #1654
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Po usporedbi su dosta slicni, iako na papiru pa tako i u stvarnosti Xperia ispada nesto modernija. Ima bolju kameru, nesto vecu rezu ekrana, po dimenzijama manja a po tezini i ekranu jednaka,
vise Rama no jednak chipset (cpu+gpu), hdmi port... Jedina mana joj je vec spomenuta baterija, pa zar se ne moze i to nekako anulirati? Aftermarket baterije mozda, battery-saving optimizacije unutar samog roma itd...
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 12.08.2012., 15:06   #1655
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Misliš da ne vjerujem T-Com stranici ? Ima pojedinaca koji se žale na bateriju a nekima je i sasvim zadovoljavajuća.
Za taj njezin ekran kažu da kao štedi potrošnju energije, ali pokazalo se na testovima da to ovisi dosta o uvjetima, boji pozadine itd..dosta detalja, upitna baterija u svakom slučaju. No osim baterije sve ostalo je super, i možda bi i svijesno išao u kupovinu u kojoj nešto treba fakat i žrtvovati da bi se drugo dobilo za relativno male novce.
Može biti štedljiv ekran, ali problem je u tome što nije SAMOLED. Specifikacije gledaj s GSMArene, točnije su od ovih T-Mobile u svakom slučaju. Tim više što Galaxy S Advance nazivaju AdvanceD.

Preporučujem ti kupnju Galaxyja prije Xperije. Xperia ima nekoliko manjih ili većih nedostataka - primjerice MicroSIM slot, nemogućnost vađenja baterije, nedostatak MicroSD slota i već nekoliko puta spomenutu bateriju. Jedina veća prednost bi bila nešto veća rezolucija ekrana i malo više RAM-a, ali po mom mišljenju se nipošto ne isplati, pogotovo uz razliku u cijeni od 400 kn.
.:AM:. je online  
Staro 12.08.2012., 15:40   #1656
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Sve ovisi kako mob radi. Nije sve u specsima. Microsim,nedostatak microsd-a,nemogucnost vadjenja baterije i slicne stvari su IMHO bespotrebno navedeni kao razlog za izbjegavanje moba. Na kraju krajeva,zanima me kako mob radi,ako ima bar 8gb unutarnje memorije,sve ostalo me ne zanima. I vecinu prosjecnih korisnika. iPhone ima sve te mane pa je jedan od najprodavanijih uredjaja.
Losa baterija je ipak veliki nedostatak i sve ovo ostalo bih prekrizio,i da ima sd slot i sve ovo gore navedeno,na kraju ga ne bih uzeo zbog lose baterije. Ali treba vidjeti koliko je to lose. Ako prosjecnom korisniku traje jedan dan,to uopce nije lose
spawn je offline  
Staro 12.08.2012., 18:24   #1657
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Jedina mana joj je vec spomenuta baterija, pa zar se ne moze i to nekako anulirati? Aftermarket baterije mozda, battery-saving optimizacije unutar samog roma itd...
Pokušavali su korisnici dosta toga. Donekle pomaže gašenje nepotrebnih aplikacija i procesa koji stalno rade u pozadini, putem task managera, uklanjanje widgets-a i slično.

Citiraj:
Autor .:AM:. Pregled postova
Preporučujem ti kupnju Galaxyja prije Xperije. Xperia ima nekoliko manjih ili većih nedostataka - primjerice MicroSIM slot, nemogućnost vađenja baterije, nedostatak MicroSD slota i već nekoliko puta spomenutu bateriju. Jedina veća prednost bi bila nešto veća rezolucija ekrana i malo više RAM-a, ali po mom mišljenju se nipošto ne isplati, pogotovo uz razliku u cijeni od 400 kn.
MicroSIM slot ? Što je s njim problem ? Mislim, nisam korisnik koji će stalno mijenjati SIM kartice unutra, ja ju stavim i ne diram dok ne kupim drugi mob, bar mi je tako bilo do sada.
I koliko je problem nemogućnost vađenja baterije ? Valjda se nekako može izvaditi jer kad ostari za par godina trebati će ju valjda zamijeniti nekako novom.

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Sve ovisi kako mob radi. Nije sve u specsima. Microsim,nedostatak microsd-a,nemogucnost vadjenja baterije i slicne stvari su IMHO bespotrebno navedeni kao razlog za izbjegavanje moba. Na kraju krajeva,zanima me kako mob radi,ako ima bar 8gb unutarnje memorije,sve ostalo me ne zanima. I vecinu prosjecnih korisnika. iPhone ima sve te mane pa je jedan od najprodavanijih uredjaja.
Losa baterija je ipak veliki nedostatak i sve ovo ostalo bih prekrizio,i da ima sd slot i sve ovo gore navedeno,na kraju ga ne bih uzeo zbog lose baterije. Ali treba vidjeti koliko je to lose. Ako prosjecnom korisniku traje jedan dan,to uopce nije lose
Tako nešto i ja razmišljam.
Doduše nešto malo me zabrinulo što na GSMAreni za Xperiu P spominju ne baš glatko gledanje Youtube klipova na 720p.
Vjerovatno je samo do nekih postavki problem, ili je problem baš u tome što su Flash Player upgrade-ali na verziju 11, jer znam da je meni na starijem compu isto 11 radila slične probleme.
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_p-review-767p7.php

btw. Opera mini je jedan od najboljih browsera za smartphone, šta ne, vidim da su je na par mjesta stručni komentatori predložili za bolje surfanje ?
Ari je offline  
Staro 12.08.2012., 18:41   #1658
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Mislis za malo novaca uzeti model koji se ponasa isto kao i onaj koji kosta duplo vise? Zelis punto koji ide 300kmh? Nisam jos upoznao nekoga kome je to uspjelo. Zato se pomiri s tim da svaki malo jeftiniji ima manu i odaberi onog cije ti mane ne smetaju. Ako ti sve smeta, odustani brate od kupnje.
spawn je offline  
Staro 12.08.2012., 19:04   #1659
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
MicroSIM slot ? Što je s njim problem ? Mislim, nisam korisnik koji će stalno mijenjati SIM kartice unutra, ja ju stavim i ne diram dok ne kupim drugi mob, bar mi je tako bilo do sada.
I koliko je problem nemogućnost vađenja baterije ? Valjda se nekako može izvaditi jer kad ostari za par godina trebati će ju valjda zamijeniti nekako novom.
Nije MicroSIM problem, ali je po mom mišljenju minus. Kao što sam rekao, Xperia ima manjih i većih nedostataka pa bi očito MicroSIM slot bio manji nedostatak, dok je primjerice slaba baterija stvarno velik minus. Bateriju je moguće zamijeniti jedino rastavljanjem uređaja (u servisu ili samostalno).

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Sve ovisi kako mob radi. Nije sve u specsima. Microsim,nedostatak microsd-a,nemogucnost vadjenja baterije i slicne stvari su IMHO bespotrebno navedeni kao razlog za izbjegavanje moba. Na kraju krajeva,zanima me kako mob radi,ako ima bar 8gb unutarnje memorije,sve ostalo me ne zanima.
Ne smatram te "sitnice" ključnim nedostacima, ali ukoliko se njima doda slaba baterija to predstavlja i više nego dovoljan broj razloga za izbjegavanje. 8 GB memorije je ipak za današnje pojmove poprilično malo, unatoč tome što je tebi to dostatno vjerujem da veliki broj korisnika to smatra nedovoljnim. 13 GB kod Xperije P je već dosta bolje, ali i dalje bi MicroSD slot bio i više nego poželjan.
.:AM:. je online  
Staro 13.08.2012., 09:46   #1660
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor .:AM:. Pregled postova
Nije MicroSIM problem, ali je po mom mišljenju minus. Kao što sam rekao, Xperia ima manjih i većih nedostataka pa bi očito MicroSIM slot bio manji nedostatak, dok je primjerice slaba baterija stvarno velik minus. Bateriju je moguće zamijeniti jedino rastavljanjem uređaja (u servisu ili samostalno).
Krivo, krivo i potpuno krivo. Sasvim pogresno.

Prva generacija SIM radi na 5V sa 32k memorije sa 200-230 tel brojeva i 20-35 SMS. ( ovisno o proizvodacu kartica ). To radi na starijim monokromatskim mobitelima.

Druga generacija je 3V sa 32 i 64k.
64k vecinom zovu Ultra SIM jer ima 400 tel brojeva i max 35SMS. Radi na monokromatski i sadasnjim visebojnim mobitelima. Proivodaci mobitela prilagoduju zbog stednje. Kartice sa 5V moze raditi ali usporeno zbog trazenja signala i sporiji pristup tel brojva.

Micro SIM je mala kartica i prvi je uveo Apple na modelima od Iphone 4. Moze biti zbog prostora ali bilo je lakse natjerati korisnike koju imaju na 5V. Zasto? Zato sto ne znaju niti ne moze razlikovati jer nije oznaceno na kartici.
Micro SIM je ista kao druga generacija sa 32k i 3V. Postoji 64k , no nitko nije u svjetu dobio.

Postoji adapter sa micro na normalni. Vecinom telekomi imaju posebno micro i normalni u jednom. Neki i daju u dvije.

Ima i korisnika koji su skrti pa vise riskiraju na 5V izrezuju micro. Ne cudim se sto rikavaju. Sa 3V moze bez problema.
Kad malo razmislimo, svima bi lakse besplatno dobiti nove a tko ce pokrivati troskove? Je li? U vrtu ne rastu novci.


Postoji jos najmanja od micro i zove se nano SIM.Specifikacije sluzbene nisam dobio.

Polako slijedi trend smanjivanja i poboljsavanje tehnologije.


Citiraj:
Ne smatram te "sitnice" ključnim nedostacima, ali ukoliko se njima doda slaba baterija to predstavlja i više nego dovoljan broj razloga za izbjegavanje. 8 GB memorije je ipak za današnje pojmove poprilično malo, unatoč tome što je tebi to dostatno vjerujem da veliki broj korisnika to smatra nedovoljnim. 13 GB kod Xperije P je već dosta bolje, ali i dalje bi MicroSD slot bio i više nego poželjan.
Ipak , slozio bih potpuno sa Brunom. Korisnici koju kupuju mobitele uglavnom gledaju na izgled, viska prostora idu u krivom smjeru. Vecina ne znaju sto je potreba, prakticnost a kamoli sto je ulozeno i dobiveno. Bitno je imati vise, najbolje i biti glavni baja u kvartu. Je li? Dogodi se da neki uzimaju najskuplje a nemaju novce za ZET niti za pojesti.
Danas microSD znaju riknuti nego prije. Meni se to dogodilo vise puta u zadnje vrijeme. Bilo koji proizvodac ne jamci nikakvu pouzdanost.
Kome smeta manjak prostora i imate aplikaciju Dropbox koju vam moze uploadati albume, fotografije na serveru. A sve to moze namjestiti opciju samo na WIFI a moze i oboje.

Nekima je bitno imati vise prostora pa da bi natrpali kolekciju cajke od 70' do danas, neki bi ripali na 320 ili na flac a nece u stvarnost to osjetiti. Samo gubljenje vremena na gluposti i dokazivanja tipa seljakanja.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 13.08.2012., 13:59   #1661
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Krivo, krivo i potpuno krivo. Sasvim pogresno.

Prva generacija SIM radi na 5V sa 32k memorije sa 200-230 tel brojeva i 20-35 SMS. ( ovisno o proizvodacu kartica ). To radi na starijim monokromatskim mobitelima.

Druga generacija je 3V sa 32 i 64k.
64k vecinom zovu Ultra SIM jer ima 400 tel brojeva i max 35SMS. Radi na monokromatski i sadasnjim visebojnim mobitelima. Proivodaci mobitela prilagoduju zbog stednje. Kartice sa 5V moze raditi ali usporeno zbog trazenja signala i sporiji pristup tel brojva.

Micro SIM je mala kartica i prvi je uveo Apple na modelima od Iphone 4. Moze biti zbog prostora ali bilo je lakse natjerati korisnike koju imaju na 5V. Zasto? Zato sto ne znaju niti ne moze razlikovati jer nije oznaceno na kartici.
Micro SIM je ista kao druga generacija sa 32k i 3V. Postoji 64k , no nitko nije u svjetu dobio.

Postoji adapter sa micro na normalni. Vecinom telekomi imaju posebno micro i normalni u jednom. Neki i daju u dvije.

Ima i korisnika koji su skrti pa vise riskiraju na 5V izrezuju micro. Ne cudim se s