Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2011., 18:08   #1
Sinisazg
Premium
Moj komp
 
Sinisazg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Unhappy TV mi ne lovi HD kanale?!

Moze mala pomoc.

Imam televizor Philips 42pfl5604H koji ima MPEG4 i nikako ga ne mogu natjerati da ulovi slovenske i HD kanale (HRT i NOVA). Inace zivim u Zagrebu, tako da signal nebi trebao biti nikakav problem.

Probao sam sa dizanjem najnovijeg firmware-a i nije pomoglo. Citao sam malo po raznim forumima, pa sam probao i mjenjati drzave i regije (jer navodno Philips zna iskljuciti automatski MPEG4 ako se ne nalazis u drzavi koja ga podrzava?!).

Sta jos da probam jer lagano me vec ovo frustrira? .
Sinisazg je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2011., 18:24   #2
nino1
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: GB
Postovi: 3
ako živiš u zgradi i spojen si na zas(zajednički ant. sustav) a nemožeš skenirat 45 i 56 , to znači da ti kroz antenski sustav nije pušten 45 ili 56 kanal.javi se predstavniku stanara da to riješi, ali ako si sam na anteni , a antena okrenuta prema sljemenu onda bi trebao imati bar 56 ch (hrt hd...), ako okreneš prema sv.nedelji onda buš dobil 45 (slo ....) eto to je to
nino1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2011., 18:29   #3
Sinisazg
Premium
Moj komp
 
Sinisazg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor nino1 Pregled postova
ako živiš u zgradi i spojen si na zas(zajednički ant. sustav) a nemožeš skenirat 45 i 56 , to znači da ti kroz antenski sustav nije pušten 45 ili 56 kanal.javi se predstavniku stanara da to riješi, ali ako si sam na anteni , a antena okrenuta prema sljemenu onda bi trebao imati bar 56 ch (hrt hd...), ako okreneš prema sv.nedelji onda buš dobil 45 (slo ....) eto to je to
Da, zaboravio sam napomenuti da je kuca u pitanju, odnosno obicna antena. Antena je okrenuta prema Sljemenu ali i dalje nema HRTHD. Na katu je na istu antenu spojen LG koji ima samo MPEG2 i on ulovi barem Slovenske kanale, ali pise samo "HD usluga" pa ih ne prikazuje.
Sinisazg je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2011., 19:46   #4
nino1
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: GB
Postovi: 3
možda glupo zvuči , daj odnesi telku do lg i spoji je na taj kabel pa probaj
nino1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 00:19   #5
kurta
Registered User
 
kurta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Hr:Karlovac-Split
Postovi: 36
Imam istu telku takodjer nemogu uhvatit kanale na autoscanu ali kad ručno tražiš kanal po frekvenciji onda ih nađe, pa probaj ukucat frekvenciju i vjerojatno će ti ih nać, sa upgradeom na novi firmware problem barem kod mene nije riješen al ručna pretraga radi.
kurta je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 07:35   #6
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
HRT HD se NE emitira sa Sljemena nego iz Sv. Nedelje, Sesveta i HRT Doma.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 13:50   #7
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
koje frekfencije su za HD programe?ja sam na anteni , od zgrade zajdnickoj doduse ,isto nikad ne nace HD programe.Imam tv koji prima i mpeg2 i mpeg4 tak da nije do tog.

uredno mi nalazi nove programe tipa doma rtl2 .
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 19:48   #8
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
sinisa, ja isto nisam hvatao HD kanale, i onda sam prckao po postavkama tv-a i naletio na neki dio, stavio kvačicu, napravio sken, i voila, evo ga..

drugi par čarapa je što mi je signal preslab i vidim samo kocke šarene, i na trenutke sliku... a novuHD uopće ne mogu vidit, bad signal javlja...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 21:18   #9
Sinisazg
Premium
Moj komp
 
Sinisazg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor kurta Pregled postova
Imam istu telku takodjer nemogu uhvatit kanale na autoscanu ali kad ručno tražiš kanal po frekvenciji onda ih nađe, pa probaj ukucat frekvenciju i vjerojatno će ti ih nać, sa upgradeom na novi firmware problem barem kod mene nije riješen al ručna pretraga radi.
Koje su frekvencije HD kanala?

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
sinisa, ja isto nisam hvatao HD kanale, i onda sam prckao po postavkama tv-a i naletio na neki dio, stavio kvačicu, napravio sken, i voila, evo ga..

drugi par čarapa je što mi je signal preslab i vidim samo kocke šarene, i na trenutke sliku... a novuHD uopće ne mogu vidit, bad signal javlja...
Prcko sam ja po njemu sve zivo, gasio i palio, ali nikako. Jedino probat ovo sa rucnim namjestanjem frekvencija.
Sinisazg je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 00:16   #10
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
U Zagrebu?

56. kanal
754 MHz
FitzTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na