Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2015., 01:43   #31
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Ja se nadam da ce qestovi biti iznad skyrimovih uber dosadnih "nadji i donesi" questova ali ako ne budu onda ce nadam se modding zajednica nesto popraviti po tom pitanju, a dosad su pojedinci napravili dosta zanimljivih stvari za F3 i F:NV, neki modovi su bili kvalitetom toliko iznad bethesde da bi im mogli i par lekcija odrzati, ali eto zivi bili pa vidjeli.
Bilo bi sramotno da fallout podje putem elder scrolls serijala.
I nadam se ce glavni quest biti ipak mrvicu kvalitetniji od F:NV, cak bi i dosadne sidequestove oprostio ako glavna prica bude na raziini.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 09:13   #32
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ja sam više za kvalitetu nego kvantitetu.

Takve igre sigurno nemaju premalo questova. Bolje jedan quest koji valja nego 10 generičnih
I da ne bude onih gluposti kao kad sam u trojci negdje na samom početku dobio najjače oružje, mislim ono WTF. Igre su se drastično ponjubile zadnjih godina, jbte što bi tek mislio o igri da sam fan prve dvije (nisam igrao). U neku ruku i razumijem fanove prvih naslova što ne vole nove
Čuj, ako znaš gdje treba tražiti, možeš i u F2 naći Bozar jako rano.

Nego, koje si oružje u trojci dobio jako rano?
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2015., 09:26   #33
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Germantown Police HQ, u podrumu je fatman, i nadjes ga odmah u valjda prvih 20 sati igre ili cak i manje.
Cim prohvatis quest u BIg Townu da odes spasiti doktoricu i nekog lika.
Ako se dobro sjecam, mislim da na to oruzje misli.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 09:58   #34
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Da, quest sa mutantima i zarobljenom doktoricom.
Al to ne ruši balans igre ni minimalno.
Ako Fallout 4 bude isti i još veći od NV, ja prezadovoljan.
  Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 10:20   #35
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
I da ne bude onih gluposti kao kad sam u trojci negdje na samom početku dobio najjače oružje, mislim ono WTF. Igre su se drastično ponjubile zadnjih godina, jbte što bi tek mislio o igri da sam fan prve dvije (nisam igrao).
Ako igras Fallout 2 sa zadnjim sluzbenim* patchem, mozes odma na pocetku otic u San Francisco (uz malo save/load izbjegnes sve random encountere).

U San Franciscu pokrades trgovce, kupis si Power armor te uzmes quest koji te posalje u Navaro.

U Navaru nosis Power armor i Enclava misli da si jedan od njih, lootas bazu za top tier opremu (Advanced power armor, Gauss rifle itd)... sve u prvih 1h gameplaya

*ako imas zadnji community patch, ovaj "feature" di pokrades trgovce su onemogucili

Tako da ovaj Fatman iz Fallout 3, sto nadjes u prvih 20h gameplaya, nije kraj svjeta... osim toga za Fatmana je municija dosta rijetka pa ga nemos koristit non stop

P.S. U Fallout 1, odma po izlasku iz 1. pecine, mozes otic u Mariposa Military Base, pridruzit se mutantima i pokrenit alternativni/bad ending. Tj. mozes "prec" igru u 10min

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 07.06.2015. u 10:34.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 14:56   #36
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
ma da na taj nuclear launcher sam mislio. Koliko se sjećam nemam neki dojam da sam ga tako kasno dobio (nakon 20h), rekao bih prvih par sati, al možda mi se tako čini jer sam u igru utuko skoro 80h.

nathan.fake ovo što ti spominješ za prva dva mi se čini hardcore, tako sigurno nebi ispalo njubari koja kao ja trojku prvi put prelazi fallout. To mi više zvuči ko sheme kad se već barem jednom pređe pa se sve zna ili negdje pročitaš. Recimo može se i trojka ili nv preći u par minuta zloupotrebljavajuči bugove, prolazeći kroz zidove na točno određenim mjestima i sl.

uglavnom već kad sam odmah našao oružje sam rekao wtf, iako nisam znao koliko me još čeka. Imao sam dojam da sam ga prerano ili slučajno našao tj. da ga u tom trenutku igre još nisam zaslužio

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 07.06.2015. u 15:01.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 15:33   #37
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
ma da na taj nuclear launcher sam mislio. Koliko se sjećam nemam neki dojam da sam ga tako kasno dobio (nakon 20h), rekao bih prvih par sati, al možda mi se tako čini jer sam u igru utuko skoro 80h.

nathan.fake ovo što ti spominješ za prva dva mi se čini hardcore, tako sigurno nebi ispalo njubari koja kao ja trojku prvi put prelazi fallout. To mi više zvuči ko sheme kad se već barem jednom pređe pa se sve zna ili negdje pročitaš. Recimo može se i trojka ili nv preći u par minuta zloupotrebljavajuči bugove, prolazeći kroz zidove na točno određenim mjestima i sl.

uglavnom već kad sam odmah našao oružje sam rekao wtf, iako nisam znao koliko me još čeka. Imao sam dojam da sam ga prerano ili slučajno našao tj. da ga u tom trenutku igre još nisam zaslužio
Ono gore nisu nikaki glitch-evi, bug-ovi ili cheat-ovi.. nego gameplay mehanika.

Kako je garo spomenio, Bozar se isto moze nac u NCR, na random... relativno rano (ne bas tako rano ko ovo u San Franciscu)

Sve to mozes negdje procitat, znat od prije ili jednostavno 1. put nasumice naletit... Fat Man-a isto nisi dobio kao quest reward, slucajno si naiso na njega.

Sto se F3 tice, frend je igro i random luto po mapi te naletio na Vault 112, spasio oca bez da ga je quest tamo poslo... bio je tek iziso iz Megaton-a
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 15:43   #38
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
..Sto se F3 tice, frend je igro i random luto po mapi te naletio na Vault 112, spasio oca bez da ga je quest tamo poslo... bio je tek iziso iz Megaton-a
Epski, valjda su računali da će ekipa ić odma prema najbližim naseljima/quest lokacijama, a on mućki i razbojnički zaobiđe 50-tak sati gameplaya i ode drito u brdsku vukoyebinu
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 16:25   #39
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Sto se F3 tice, frend je igro i random luto po mapi te naletio na Vault 112, spasio oca bez da ga je quest tamo poslo... bio je tek iziso iz Megaton-a
Šta ono bude u takvim situacijama? Dali je to obavljen quest, ili tek kad ga baš službeno dobije bude quest update da je riješeno?

Jbte jedva se ičega sjećam od priče trojke
Kao da nisam ni igrao, doduše dosta je vremena prošlo i odonda sam puno igara prešao pa se zametnilo. Da pročitam malo plot vjerojatno bi mi se vratilo.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 17:43   #40
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa imao si izbor da ne koristiš taj Fat Man kojeg si slučajno našao. Mislim, ok je ponekad dignuti u zrak ponekog Deathclawa ali ne moraš sad baš svaku misiju s njime rješavati iako ga imaš. Ja sam uvijek radio neki role play, npr. koristio samo handgun ili kalašnjikov i slično.

Meni taj Fat man i nije bio nešto. =/ Daleko je to od najboljeg oružja. Moćan je na otvorenome ali ako si već vani onda sa sniperom možeš riješiti sve kao i sa Fat Manom, samo uz malo manje efekata. Meni su najteži fightovi bili zasjede ili indoor bitke, a tamo već i ne možeš tako lako Fat Mana pucati.

Combat Shotgun i dobar sniper (tipa Reservist Rifle) su daleko veći game breaker od Fat Mana.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 07.06.2015. u 17:50.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2015., 17:47   #41
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Šta ono bude u takvim situacijama? Dali je to obavljen quest, ili tek kad ga baš službeno dobije bude quest update da je riješeno?

Jbte jedva se ičega sjećam od priče trojke
Kao da nisam ni igrao, doduše dosta je vremena prošlo i odonda sam puno igara prešao pa se zametnilo. Da pročitam malo plot vjerojatno bi mi se vratilo.
Da, preskocis GNR i Three Dog-a, kad predjes "simulaciju" ides direkt u Rivet City sa starim

Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ma bit Fallouta i je istraživanje. Main story je tu reda radi.
Udjes u novo podrucje, prvo sto provjeris kolko NPC ima para da mu lapis i sta ima na policama

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 07.06.2015. u 22:26.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:47   #42
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ma bit Fallouta i je istraživanje. Main story je tu reda radi.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 00:00   #43
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Atmosfera, priča/dijalozi i sami gameplay elementi su u najmanju ruku jednako važni u takvim igrama. Takve velike open world igre moraju imati sve.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 00:02   #44
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Ja jos uvijek zavrtim FNV sa jedno pedesetak modova.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 00:19   #45
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Atmosfera, priča/dijalozi i sami gameplay elementi su u najmanju ruku jednako važni u takvim igrama. Takve velike open world igre moraju imati sve.
Teška srca priznajem da mi je po svemu nabrojanome F3 bio bolji i od Obliviona i od Skyrima. Tematika, grafika, stil, priča, voice acting, svijet... sve mi je na prvu bilo WOW! Definitivno igra koja je na mene ostavila najbolji prvi dojam.
Ali nekako kad ga jednom pročešljaš dosta toga se izgubi. Kod Obliviona sam, za usporedbu, najviše guštao u trećem ili četvrtom prelasku jer je igra stvarno masivna. Na jednog ležerno razvijenog charactera u Oblivionu potrošim 200+ sati, dok u F3 već nakon 100 izmišljam gluposti da ubijem vrijeme. NV mi je još kraći bio, nemam nijednog charactera sa preko 100 sati.

TL;DR:
Sve super, samo dajte još, još i još.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 00:30   #46
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
developed by Bethesda Game Studios

Ne miriše na dobro ni ovo da je mapa 3 put veća od skyrima - vrišti - generičan sadržaj, lokacije i generične "donesi" questove
Potpis. U F3 nisam mogao 50m napraviti da me nekaj ne zaskoči. A to bi kao trebao biti wasteland / pustinja.

Srećom tu su F1 i F2 koji pređem svake 3-4 godine. F3 mi je jednostavno pre lagan i nakon jednog prolaza ga nisam imao više volje niti upaliti.

Ne instaliravam ništa od Bethesde. Možda da su dali priliku Obsidianu kao kod NV-a razmislio bi...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 00:38   #47
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
sve mi je na prvu bilo WOW! Definitivno igra koja je na mene ostavila najbolji prvi dojam.
Ali nekako kad ga jednom pročešljaš dosta toga se izgubi.
E tako bi ja opisao sve bethesdine igre. Ispočetka wow, ali kad natučeš malo sati ipak vidiš da je to malo sve šuplje/generično. Baš im fali nekog duha, malo masti...

Ali plus su im ti veliki svjetovi, pa tko voli istraživati, razvijati lika (općenito rpg elemente), sakupljati stvari - ima što raditi. Ja sam u nekoliko navrata u oblivionu natukao nekih 290h.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 01:09   #48
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
E tako bi ja opisao sve bethesdine igre. Ispočetka wow, ali kad natučeš malo sati ipak vidiš da je to malo sve šuplje/generično. Baš im fali nekog duha, malo masti...
Te "šupljine" se ciljano rade da bi ti mogao sam sebe ugraditi u svog lika, odnosno imati veću kontrolu nad role playem. S malo mašte se sve popune.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 01:55   #49
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Ono sto fallout stavlja iznad skyrima je povijest glavnog lika.
Znas tko je, sto je, ima povijest, ima obitelj, ima porijeklo.
S takvim likom se mozes povezati, dragonborn je....nitko, eto pao je s neba pa u rebra, on je dragonborn, vozi se u drvenim kolima na pogubljivanje, kraj price.

I tko kaze da glavna prica u falloutu nije bitna....ne bi se bas slozio, F3 je imao kolko tolko solidnu pricu, drzala je sve na okupu, nekoliko vecih side questova koji su mozda bili cak i zanimkjiviji nekima od glavne price, ali iskreno ako je glavna prica dosadnja kao u F:NV, i atmosfera razvodnjena do granice da uopce vise nemas osjecaj kao da si usred velikog konflikta...cijela igra postane brzo dosadna jer nema one prave atmosfere.

To je cilj glavnog questa, stvoriti ugodjaj, toga u skyrimu za mene nije bilo.
Ali ono sto me malo smeta je sto je bethesda u stanju napraviti ajde recimo solidan glavni quest kao u F3, ubaciti zanimljiv side quest kao sto je Oasis sa haroldom i ostaviti pricu na tome. I onda se prebacuju na sasvim novu lokaciju, a iza sebe ostave ostatke necega sto je imalo potencijala stvoriti novu pricu na staroj lokaciji, u drugo vrijeme za hrpom novih gradova, grupa i cega vec.

Sve se bojim da ce F4 biti nesto jako slicno F3 samo u drugom gradu.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 02:38   #50
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor VedranO Pregled postova
Ono sto fallout stavlja iznad skyrima je povijest glavnog lika.
Znas tko je, sto je, ima povijest, ima obitelj, ima porijeklo.
S takvim likom se mozes povezati, dragonborn je....nitko, eto pao je s neba pa u rebra, on je dragonborn, vozi se u drvenim kolima na pogubljivanje, kraj price.
Meni je žao što ne razumiješ da je upravo ta tabula rasa glavna poanta lika iz TES igara.

U Skyrimu možeš jednom biti sin Khajiitske narkomanke i prostitutke, drugi put sin baruna iz Cyrodiila kojem je otac izgubio svo imanje na kocki, treći put Dunmer thief koji je iz Morrowinda pobjegao nakon što su ga osudili na smrt zbog ubojstva, četvrti put stara Bretonska pijandura koja mrzi sve i svakoga, a naročite one koji nemaju talent za magiju itd. itd. Samo mašta ti je granica. Problem je jedino ako nemaš mašte.
U F3 si uvijek sin Jamesa i Katarine odrastao u Vaultu 101. Školska simpatija ti je Amata, a u školu ideš s onim kretenom Butchom... Sloboda izbora - nula bodova.

U redu je imati drugačiji ukus, ali miješati kruške i tikve nije. TES igre jesu RPG, ali imaju potpuno drugačiji role play koncept od F3 ili Dragon Age Origins itd.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 03:18   #51
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
I to je što kažeš.

Opet to nije izgovor za dosta mutavih questova i fetch sidequestova i generirarnje jedno te istog sadržaja po mapi kakti radi "veličine". Tu fali više mašte i raznolikosti s njihove strane
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 03:35   #52
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Opet to nije izgovor za dosta mutavih questova i fetch sidequestova i generirarnje jedno te istog sadržaja po mapi kakti radi "veličine". Tu fali više mašte i raznolikosti s njihove strane
To stoji. Najteže mi pada quest tipa: očisti tu tamo pećinu od vještica, pa onda trollova, vukova i čega sve ne. Ajde, kad je jedan po gradu i kad je optional onda mi i ne smeta puno. Ali kad se zaredaju i kad postanu dio main questa to je već problem.
Bethesda je još i dobra po tom pitanju, pogotovo sad u Skyrimu. Sve kratke i manje bitne questove, te one bez quest chaina, igra izlistava u Miscellaneous tab, pa odmah znaš da ih je "sigurno" ne uraditi ako ne želiš.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 09:48   #53
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Sad tu kukate zbog dosadnih questova, a na kraju ih svi sve predju zbog XP-a
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 10:39   #54
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Meni je FNV znacajno bolji od F3.
F3 sam presao jednom i zaboravio. Fnv i danas igram,uz hrpu modova doduse.
F2 je meni najbolji dio serijala.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 15:13   #55
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
http://www.forbes.com/sites/davidthi...om-the-series/

Gluplji članak odavno nisam vidio, tip navija da se napravi shooter od Fallouta a la Destiny ili Borderlands. Ovo bi mlatio sa kvrgavom toljagom dok ne prestane biti smiješno...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 15:51   #56
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
e ovo je stvarno budalaština
  Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 16:20   #57
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
U modernim igrama postoji ta neka tendencija da se sve što je moguće pretvori u FPS, najbolje u COD klon
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 17:01   #58
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Volim Fallout. Volim i FPSove.

Ali Fallout FPS koji bude klon CODa kupiti neću.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 17:07   #59
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To bi sa svojim postapokaliptičnim settingom ispalo kao neki neozbiljniji steampunk s.t.a.l.k.e.r. ili metro.
Također lik je nadobodudan jer kao oblivionov enđajn nije bio prilagođen za fps, a skyrimov kao je...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 19:26   #60
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
rekao bi vlasnik jednog hrvatskog prvoligaša da se
ovaj "šika u bulju"
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na