Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2015., 14:07   #961
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Stvari se zahuktavaju...
CIG je odgodio FPS modul do daljnjeg, iako je trebao već izaći.
Nekima je to prelilo čašu izgleda (ne samo to, već sve skupa od početka, stalna odgađanja, kršenje obećanja, itd.) pa je neki lik podnio zahtjev za inspekciju Star Citizena FTC-u (Federal Trade Commission) - u prijevodu, službi za zaštitu potrošača:

https://www.reddit.com/r/starcitizen...spired_an_ftc/

(skinuti prvi link, PDF dokument)



Svoje viđenje stvari je dao i kontroverzni Derek Smart. Neki ga baš i ne vole, ali ipak je iznio par dobrih argumenata i mišljenja:

http://www.dereksmart.org/2015/07/in...llar-citizens/



S druge strane, kontroverza oko kontolera u igri je dosegla novi rekord, točnije cijela debata nezadovoljstva s kontrolama sada ima preko 1000 stranica.

Jedan od top postera je dobro opisao trenutnu situaciju u svoja tri posta:

https://forums.robertsspaceindustrie...omment_5273223


U međuvremenu, Chris Roberts je u Engleskoj na snimanju filmića za Squadron 42 i nije davao nikakve izjave (još).


EDIT:
Ovaj Derek Smart je poludio, izgleda da ih tuži: http://imgur.com/a/RD4Pw
Evo što Ben Lesnick ima reći na tu temu (pretpostavljam da je ovo službeno mišljenje CIG-a, budući da je zaposlenik istog):

https://forums.robertsspaceindustrie...ts-on-concerns

Pročitao sam što Smart ima reći na tu temu, i ima neke stvarno uvjerljiva rezoniranja i argumente, ali je teško reći koliko je u pravu ili nije.
Ono što me bode u oči je tipično "amerikaniziranje" problematike. Kao prvo, svakoj budali je u startu bilo jasno nekoliko stvari:

a) novce kupnjom bilo kojeg paketa nove praktički doniraš

b) nisi vlasnik ničega, osim gotove igre i nekih obećanih stvari unutar nje. Nikakve dionice, nikakvo suvlasništvo, nikakvo pravo veta na to kako neke stvari funkcioniraju u igri i slično. Ništa.

c) iako ova donacija nije ulaganje, kao i kod svakog ulaganja postoji mogućnost da od svega neće biti ništa ili da će se naletiti na manje ili veće probleme. To je jednostavno stvari život, tako to ide.

d) nitko te nije prisilio da daš stotine/tisuće dolara za razne brodove i ostale stvarčice, postojao je minimalni paket koji je bio dovoljno jeftin za ono što nudi. Niti si izgubio nešto što si platio u početku, pa da moraš doplatiti za nešto što si već platio.

e) tužba protiv CIG-a za jedinu svrhu može imati osobno bogaćenje i pokušaj uništavanja i najmanje mogućnosti da se igra ikad actually završi (jer će im odvjetnici tj. onaj tko ih tuži, oduzet sredstva koja bi im onda mogla nedostajati za razvoj).




E sad, točke d i e mnogi backeri baš ne shvaćaju, a bo'me mnogi ni sve ostale točke. Zašto sam rekao da je "amerikanizirana" problematika? Pa zato što je u americi uobičajeno tužiti za svaku glupost, pa tako i optužiti drugoga za vlasititu i za to tražiti novce.
Smatram da svakom pojedincu ponaosob nitko nije kriv ako mu odmah u startu nisu bile jasne sve prije navedene točke, može se ljutiti jedino na svoju glupost i naivnost.

On the bright note, mislim da će Star Marine izaći i da će imati dosta stvari koje će izaći s njim u isto vrijeme ili kartko nakon, budući da se stiglo poraditi na svemu dok se SM ispravljao. Kada će to biti, to nitko nije siguran, pa ni sam CiG. Kako nas prošlost uči, sve "nove i revolucionarne" stvari su imale probleme u svom razvoju i nikad nište ne teče glatko. To nisu utabani putovi...

Nakon svega navedenog mogu samo reći da ja nisam ni najmanje zabrinut jer znam da sam novce poklonio i od onda sam svjestan da ti novci više za mene ne postoje. To što povremeno mogu pregrijati CPU i GPU pokretanjem Arena Commandera je samo bonus A kad mi se to ne da, imam druge igre koje sam kupio pa mogu ubijat vrijeme s njima
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 15:17   #962
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Vidit ćemo.
Meni je taj Derek Smart sumnjiv lik.

Ono šta mene zanima je, šta se događa s našim "pledgevima" ukoliko Star Citizen propadne sada (hipotetski), s obzirom da Kickstarter ne odgovara više za njih otkad su prešli na vlastiti crowdfunding sustav.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2015., 15:35   #963
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Vidit ćemo.
Meni je taj Derek Smart sumnjiv lik.

Ono šta mene zanima je, šta se događa s našim "pledgevima" ukoliko Star Citizen propadne sada (hipotetski), s obzirom da Kickstarter ne odgovara više za njih otkad su prešli na vlastiti crowdfunding sustav.
I meni je taj Smart sumnjiv lik, smutljivac neki , svadljivac...koji samo u cijeloj prici trazi samopromociju i zaradu. To je moj dojam.

sto se tice "pledgeva", ja vec sada svoje smatram "paljenim" novcima, no matter what
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2015., 14:41   #964
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 12:29   #965
Juhica2
Registered User
Moj komp
 
Juhica2's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Otoče
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Vidit ćemo.
Meni je taj Derek Smart sumnjiv lik.

Ono šta mene zanima je, šta se događa s našim "pledgevima" ukoliko Star Citizen propadne sada (hipotetski), s obzirom da Kickstarter ne odgovara više za njih otkad su prešli na vlastiti crowdfunding sustav.


Ma meni je bilo odmah jasno da se radi o tipu koji preko Star Citizena želi dobiti publicitet polazeći od one "čak i loša promidžba je promidžba". Pa pogledajte samo taj njegov prvi članak, više promovira te neke njegove fail igre (screenshotova i linkova na njih kolko oćeš) nego što govori o samom star citizenu i nabacuje floskule koristeći neko njegovo "iskustvo" pri rađenju sci-fi simulacije koje je usput rečeno stečeno u prošlom stoljeću odnosno u drugo vrijeme sa drugim tehnologijama i poslovnim planovima koje je on sebi postavio pa on prema tome "iskustvu" uspoređuje Star Citizen i njihovu viziju...


Ne kažem da je moje povjerenje u razvoj Star Citizen-a u zadnje vrijeme na nekom osobito visokom nivou ali ipak vjerujem da će do kraja (u nekom razumnom roku) napraviti barem solidnu igru koju ću neko određeno vrijeme igrati usprkos probijanju rokova za koje također imam toleranciju jer se radi o prilično masivnom pothvatu sa raznoraznim mogućim preprekama... pročitam mjesečno izvješće iz firme o napretku i to je to.

Za moj uložen novac dovoljno i očekivano a i ne jašem na nikakvom "hype trainu" što je valjda i najvažnije
Juhica2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 19:01   #966
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Jel netko isprobao sc 1.1.5 ptu? Kakvi su komentari na novi "flight model"?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 22:08   #967
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973


Btw. napokon su prebacili cijeli engine na 64bit.
Neslužbeni info kaže da s jednog kraja mape na drugi treba 2.5-3h maksimalnom brzinom.
Uglavnom, demonstrirat će to na Gamescomu, koji je 2 tjedna udaljen.
.
.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 22:05   #968
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Pa neznam stvarno, ovo što su pokazali danas izgleda jako dobro. Sad sam zapravo nabrijan i jedva čekam xd

Evo VOD tko nije propratio: LINK
__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"
dashko je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 22:32   #969
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Arena Commander 2.0 Gamescom Demo:

Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 22:44   #970
Komba
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
žao mi je para koje cu morat bacit na novu konfu i periferiju, još kad bi se i za oculus skupilo.

Baš me zanima kad ce to sve bit nama dostupno
Komba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2015., 22:49   #971
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
View post on imgur.com



S ovim ne preporučujem žurit, s obzirom da se Saiteci kvare više od Stojadina, bolje počekati prve reviewe kad izađu.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 23:06   #972
Juhica2
Registered User
Moj komp
 
Juhica2's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Otoče
Postovi: 65
Popratio i prilično sam zadovoljan prikazanim...dakle tu su stanice, prikaz ulaza u olupinu i način na koji to sve funkcionira, prikaz udaljenosti u sistemu itd.. Borba sa mulit-posadom je bila sjajna to će izgledati super kad se još podese sitnice dakle da recimo pojedini članovi posade dobiju veće mogućnosti pomoći u borbi... recimo dodatni shield boost koji ovisi o nekakvom dosegnutom skillu člana posade i slično...

Također nije mi sasvim sjelo samo plivanje kroz svemir sa svemirskim odijelom jer je to nekako prekruto ispalo, nedostajao mi je pravi osjećaj bestežinskog stanja gdje se baš moraš usmjeravati sa nekakvim boostom da bi došao do olupine ovako je bilo prelagano doći do olupine, barem po meni...

Tu su dakle na kraju prikazane osnove sistema koje pokrivaju jedan značajan dio onoga što bi trebali raditi u svemiru.

Demo ukupno gledajući ima taj neki dobar osjećaj da se radi o igri kakvu sam zamišljao da će biti od početka odnosno da su na dobrom putu u njenoj izradi.


Ima tu još jako puno do konačnog proizvoda ali konkretniji rezultati su napokon vidljivi .
Juhica2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2015., 17:23   #973
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973



Ako netko ne zna, to je ova scena iz filma Spaceballs: https://youtu.be/oNZove4OTtI
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 00:22   #974
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Jel probao tko soical ptu danas? Predivno je. Izgleda da će star citizen stvarno biti pinnacle današnje gaming industrije.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 06:08   #975
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Ja sam stavio spuštati sve pa ćemo vidjeti kad se posloži.


A inače evo i preview još nečega:

Coming Soon: Nyx Landing Zone Preview from Roberts Space Industries on Vimeo.

__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"
dashko je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 11:04   #976
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Ja sam jos prekjucer dobio poziv za 1.2a PTU, ali kad sam skinuo do pola, T-scum je nesto radio tu na liniji pa sam ostao bez neta... kad su zavrsili shvatio sam da su sad nesto sprckali pa nisam imao ni neta ni MaxTV-a ni telefona i morao sam prijaviti kvar... da bi na kraju ispalo da su me tukci iskopčali na centrali i zaboravili ukopčat . Tehničaru je bilo toliko bad da se stalno ispričavao na tako glupom "kvaru".

I dok sam to riješio i počeo skidat PTU 1.2b, već je izašao normalni SC alpha 1.2 Tako da još nisam ništa probao
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 11:55   #977
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Isprobao sam malo. Izgleda sexy . Jako detaljno napravljeno, vidiš raju okolo kako trčkara, baš onako simpatično rekao bih. Nije posve fluento, barem mi nije takav osjećaj dok se krećem. Svi dućani su špica, ambijent je baš zavaravajući. Jedan detalj mi je zapao za oko, neznam zašto ali kad si na catwalku iznad cijelog trga iznad tebe prolaze Cutlass i 300 serija te dok dopler odradi svoje imam osjećaj kao da su zvuk i jednog i drugog broda posve isti, malo mi se to činilo neobičnim.

Što se tiče performansi, bottlenecka me CPU što je bilo za očekivati pa tako pod normalno dok trčiš i tranzicioniraš prostore ne ide preko 20 FPSa, a dok stojim mirno unutar neke prostorije dosegnem cap koji je na stavljen na 30FPS (sve to na LOW i usage grafe je došao do 80%).

Mjerio sam i koliko prometa je napravljeno: 10 minuta - 8.2MB (80% down, 20% up). - Nope. Nije mjereno kako treba.

Sve u svemu fino izgleda, polako se pretvara u nekakav solidan oblik igre koju ćemo nadam se moći izigravati naredne godine.
__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"

Zadnje izmijenjeno od: dashko. 29.08.2015. u 13:32.
dashko je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 20:37   #978
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973


Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 15:29   #979
Juhica2
Registered User
Moj komp
 
Juhica2's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Otoče
Postovi: 65
Kolko je trenutno "težak" klijent? Možda skinem sad da malčice prošetam ArkCorpom .
Juhica2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 18:43   #980
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Juhica2 Pregled postova
Kolko je trenutno "težak" klijent? Možda skinem sad da malčice prošetam ArkCorpom .
30ak GB

Ako ti se ne žuri, očekujem novi update (dodaci na Social i moguće StarMarine + optimizacije za bolji FPS) negdje iza CitizenCon-a (10.10.2015.)
Da ne skidas bezveze dva puta, jer 30GB je mnooogoo
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 19:59   #981
Juhica2
Registered User
Moj komp
 
Juhica2's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Otoče
Postovi: 65
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
30ak GB

Ako ti se ne žuri, očekujem novi update (dodaci na Social i moguće StarMarine + optimizacije za bolji FPS) negdje iza CitizenCon-a (10.10.2015.)
Da ne skidas bezveze dva puta, jer 30GB je mnooogoo
Roger that, znači napuhuje se klijent "po planu" prema 100Gb ... onda čekam multicrew i cijeli solarni sustav za napucavanje umjesto arena commandera kako obećava Chris, skupa sa 3 stanice i svašta nešto.

Dobra je stvar što ne naplaćuju svaki ovaj novi modul dodatno a prilično sam siguran da im je to u jednom trenutku palo na pamet... sva sreća pa je izgleda razum prevladao mada nikad ne reci nikad kad je SC u pitanju .
Juhica2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 21:33   #982
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Juhica2 Pregled postova
Roger that, znači napuhuje se klijent "po planu" prema 100Gb ... onda čekam multicrew i cijeli solarni sustav za napucavanje umjesto arena commandera kako obećava Chris, skupa sa 3 stanice i svašta nešto.

Dobra je stvar što ne naplaćuju svaki ovaj novi modul dodatno a prilično sam siguran da im je to u jednom trenutku palo na pamet... sva sreća pa je izgleda razum prevladao mada nikad ne reci nikad kad je SC u pitanju .
A cuj, ne vjerujem da ce se klijent nesto smanjiti dok u potpunosti ne implementiraju novi damage model, sada još većina brodova ima mesh za svaki dio u 4 primjerka (25,50,75 i 100% health)... osim onih koji su samo u hangaru, na srecu I onda dodaj jos arccorp... nista cudno...

Sljedece se ocekuje dorada Social modula, Star Marine i Drake Herald vjerojatno kao sljedeci "flyable". Mozda dodje i to sve zajedno u sljedecem patchu, nedavno je dovrseno spajanje "social module" developer streama i "star marine" developer streama uz prelazak na noviji CryEngine... ako sam dobro to sve popamtio I onda bi trebale zazivjeti sve optimizacije o kojima su mjesecima pricali, pa ocekujem da ce sve to i raditi malo bolje (ili mozda bolje receno malo lakse i fluidnije, tesko da bude fluidno )

Zatim slijedi jos nekoliko update-a za Social i onda AC 2.0 koji donosi drasticno vecu mapu (sada je velicina mape, ako se dobro sjecam, 10km promjera, a ocekuje se prva velika mapa od vise desetaka tisuca km promjera ) i konacno nekakav let "multi-crew" brodom izvan Arena Commandera tj. povezivanje hangara sa svemirom direktno.


Uglavnom, kako su krenuli, do moje penzije bude sve spremno da postanem građanin svemira Šalu na stranu, čini mi se da će novi patch u sljedecih 30-45 dana donijeti dosta novina. To je moja procjena, Roberts je naucio lekciju i ne daje vise datume

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 22.09.2015. u 01:29.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 01:27   #983
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Mod, brisi post. Greska.

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 22.09.2015. u 01:29. Razlog: greska
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 11:27   #984
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Stigao Endeavor: https://robertsspaceindustries.com/c...-MISC-Endeavor

Cijena, prava sitnica... bazni 350$, sa svim modulima 900$, a moguće je kupovati module od 45$ do 125$...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 21:15   #985
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 21:29   #986
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Necto je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 21:37   #987
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Da, vidio. Link je uključen u članak, odmah na vrhu.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 12:12   #988
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Saga se nastavlja, sada CIG prijeti da će tužiti The Escapist ukoliko im se ovi osobno ne ispričaju: https://robertsspaceindustries.com/c...o-The-Escapist
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 18:54   #989
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Već mi na živce ide to sve, mislim da bi mi bilo draže da prestanu štancat filmiće, priče iz storyline-a, koncepte brodova blabla i usmjere svu energiju na razvoj da npokon nešto i dobijemo iz svega toga...
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 19:48   #990
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Calix Reneau, developer koji radi na flight modelu i kontrolama, kaže da je napravio prijedlog promjena koje bi CIG trebao odobrit i objaviti slijedeći tjedan.

Drugo, 10.10. je CitizenCon na kojem će navodno objaviti nešto veliko, pa eto...valjda ćemo vidit.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na