Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2007., 14:23   #1
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Backup Operativne platforme Windows Mobile 5 i 6

Kako bi napravili backup operativne platforme vašeg uređaja morate imati jednu preformatiranu SD karticu sa minimalno 128 Mb...Ako vam sistem postane korumpiran ili jednostavno ga želite preformatirati i staviti svježi sistem,onda je ovo za vas:

Osim kartice potrebno nam je :

Windows 2000/XP
-USB kabel
-MTTY.exe
-ActiveSync 4.5
-Aparat sa instaliranom platformom
-min. 128 MB SD/MMC card SD card

idemo...kao prvo,SD kartica NE SMIJE biti u uređaju!

bootajte uređaj u "cold bootu" (morate ući u bootloader,a kombinacija tipki za to se nalazi u uputstvima uz vaš uređaj)...ISKLJUČITE u Active Syncu USB Connection pod connection settings:



pokrenite Mitty i spojite vaš uređaj sa USB kablom na PC.Pojaviti će vam se slijedeći ekran:



sada stavite karticu, i pritisnite na PC-u OK i ENTER.



Sada stavljamo prvo BOOTLOADER. utipkajte


USB>task 32
USB>d2s 70000000 80000


(obratite pozornost na razmak između d2s adrese i numeratora SD kartice!)

pritisnite ENTER i slijedeći ekran se pojavljuje



na uređaju se pojavljuje poruka Checksum is OK!

utipkajte točno:

USB>d2s 70100000 3FA0000 sd a

Pritisnite ENTER i pojavljuje se ekran



proces počinje i nakon 10-ak minuta pojavljuje se poruka “Store image to SD/MMC card"



sada radimo backup Extanded ROM-a :

utipkajte:

USB>d2s 74100000 A00000 sd a pritisnite ENTER :



Pričekajte minutu-dvije dok se ne pojavi poruka “Store image to SD/MMC card successful”.



na uređaju se pojavljuje poruka Checksum is OK!

sada utipkajmo USB>d2s 60000000 a24200 sd a te pritiskom na ENTER pojavljuje se slijedeći ekran



Pričekajte 20-ak minuta dok se ne pojavi poruka “Store image to SD/MMC card successful”.



i napravili smo backup platforme na karticu.Sada si označite tu karticu i spremite ju zlu ne trebalo...

NAPOMENA !

NEMOJTE TIJEKOM PROCESA ISKLJUČIVATI USB KABEL IZ UREĐAJA JER MOŽETE UREĐAJ NAPRAVITI NEBOOTABILNIM !! SVE ŠTO RADITE RADITE NA VLASTITU ODGOVORNOST (autor ovog tutorijala ne snosi nikakvu odgovornost nastalu uslijed vaše nestručnosti,a gore opisanu radnju radije onda prepustite ovlaštenom servisu ili osoblju). ;-)

idući puta ćemo vidjeti kako restaurirati sistem sa kartice i kako instalirati novi operativni sustav na vaš PDA(PPC).

i da...na sveopće veselje stavio sam thumbove...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2007., 14:27   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Zgodno, to sam prije radio, ali sam kasnije skužio da je bezveze jer se hard resetom vrati original OS, a SPB Backupom sve ostalo i sve bez potrebe za spajanjem na komp...

Zanima me mogu li WM 2006 instalirati na WM 2005 baziran PPC? Koliko će biti sporije? Ipak 2006 ima Vista look i te điđe-miđe...
domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2007., 14:51   #3
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Zgodno, to sam prije radio, ali sam kasnije skužio da je bezveze jer se hard resetom vrati original OS, a SPB Backupom sve ostalo i sve bez potrebe za spajanjem na komp...

Zanima me mogu li WM 2006 instalirati na WM 2005 baziran PPC? Koliko će biti sporije? Ipak 2006 ima Vista look i te điđe-miđe...
Ne,ne...SPB Backup je samo sitan programčić za backup postavki i osnovnih programa i dokumenata a ne platforme...Original sistem se nemože vratiti ukoliko formatiraš uređaj...WM6 ide bez problema na sve PDA PPC uređaje i jako je brz sistem (oko 3 puta brži od WM5)..a "điđe-miđe"...pa...ima dosta zanimljivh drivera i stvarčica (recimo bluetooth miš)....+ dodatnih 10-ak Mb u External ROM-u a tu je naravno i USB PPC...(nema potrebe za active syncom nego se uređaj prepoznaje kao običan USB Drive)..itd,itd..
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2007., 16:10   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Na što točno misliš kad kažeš formatiraš? Napravim hard reset, sve se vrati u početno stanje kao kad sam ga kupio, a pomoću SPB Backupa vratim programe, registry unose, PIM podatke i ostalo.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2007., 04:31   #5
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Na što točno misliš kad kažeš formatiraš? Napravim hard reset, sve se vrati u početno stanje kao kad sam ga kupio, a pomoću SPB Backupa vratim programe, registry unose, PIM podatke i ostalo.
ne..hard reset ne rješava stvar...tako se samo "reinstalira" sistem na restore point (to je nešto kao kod PC-ja)..no kada stavljaš drugi operativni sistem,on fizički formatira uređaj...hard reset je nešto kao restore point...postoji jedan alat za formatiranje uređaja..samo kad ga nađem stavit ću ovdje link za download.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2007., 09:33   #6
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Čekaj malko - WM6 na bilo koji PDA ?

Pa kaj proizvođači ne slažu svaki prema svojim potrebama WM - u pogledu potreba za driverima isl.


Nije baš da možeš skočiti na net i skinuti nove drivere za BT sa neta
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2007., 14:42   #7
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
Čekaj malko - WM6 na bilo koji PDA ?

Pa kaj proizvođači ne slažu svaki prema svojim potrebama WM - u pogledu potreba za driverima isl.


Nije baš da možeš skočiti na net i skinuti nove drivere za BT sa neta
pa da..ima WM6 za sve uređaje sa pripadajućim driverima...za download platforme a također i BT drivera i svega ostalog toplo preporučam http://forum.xda-developers.com/index.php
a smatram potrebnim pročitati i odgovarajuću "kuhinju" za svaki uređaj..Ja volim više kad mi Qtek miriše po Vaniliji ( Vanilija je naziv za platformu bez dodatnih programa..samo driveri i platforma,a onda korisnik sam instalira po želji, dok su Kakao i Čokolada nazivi za platforme sa programima,čokolada je "najteža"...).Tim nazivima se pribjeglo jer se Microsoft nekoliko puta žalio,a i nekoliko puta rušio sajt,.Na forumu također imate i ftp download po uređajima...Trenutno je aktualan USB modem za Vistu 64 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=288753
forum je sortiran po uređajima pa će svako moći naći nešto za sebe..naravno...pachevi se izdaju svakodnevno...

Ako želiš sam napraviti platformu za svoj uređaj moraš skinuti Helmijevu kuhinju preko ftp-a na sajtu,pa onda komponiraš potrebne drivere za tvoj uređaj (također na downloadu). ;-)
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2007., 20:39   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
E to te ja pitam, već odavno škicam kako bi svoj prebacio...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 06:52   #9
smigl
pur3 pwnage
Moj komp
 
smigl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 156
cek malo to znaci da ja na svoj h4150 mogu ubaciti wm5 ili cak i wm6?
__________________
-[Phenom II X4 955 (8MB,125W,AM3) Black Edition ]-
-[SAPPHIRE HD 5850 ]-
-[Asus AM3 M4A785TD-V EVO ]-
-[G5]-
-[DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingmax, CL9.0 ]-
-[Samsung 2243NW ]-
-[ Hitachi 250gb ]-
smigl je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2009., 20:38   #10
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
NAPOMENA:slijedeće radnje su isključivo za napredne korisnike i tweakere.

kao prvo,moram napomenuti da slijedećim postupkom gubite sve podatke na uređaju,jer se radi o radnji sličnoj formatiranju diska kod kompjutera(!!)...dakle,ako želite reformatirati DOC u svom HTC uređaju koji vam krepava ili je krepao,umjesto slanja uređaja u servis probajte ovaj postupak:

1. kao prvo na računalu isključite Activesync
2. UREĐAJ : maknite SIM i SD kartice iz uređaja te pritiskom na kombinaciju tipki(backlight+power+reset,tj. ili ovisno o vašem uređaju) stavite uređaj u tzv. bootloader mod pa ga onda spojite USB-om na PC
3. PC :Na kompjuteru ćemo pokrenuti mali programčić zvan mitty1.42.exe
4.zatim u mitty-u odaberite USB pod "Port" settings
5. pritisnite Enter
6. USB> (ovdje utipkajte naredbu točno ovako :

task 28 55aa

7. sada pritisnite Enter te pričekajte par sekundi...pojaviti će se slijedeća poruka:

....Storage format start

Write Nand Success

dwBlockToWrite = 13

Storage start block: 462

Storage Total block: 474

Total Bad Block in CE: 0

NeedToEraseBlockStart: 475

Storage format succes....

zatvorite mitty


8. eto.Pošto je naš uređaj reformatiran,nemamo nijedan ROM u njegovom DOC-u ,pa sad možete staviti novi ROM po svojoj želji a ja vam preporučam neki od vanilija ROM-ova ili originalni WWE shiped rom.
tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2009., 09:51   #11
r!dEr
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 79
Pitanje u vezi backupa sustava

Jesi li ti siguran da tocno ovi brojevi trebaju biti utipkani za bilo koji mob/ppc ili samo za tvoj?
Pretpostavljam da pretstavljaju memorijske adrese, no jesu li one iste kod svakog uredjaja?

Ako nije problem napisi kako ih naci.

EDIT:
ako sje... sustav i uredjaj bude ne bootabilan da li cu moci uci u bootloader, normalno vratiti romove i podici sustav?
r!dEr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na