Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2024., 18:07   #331
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ne znam za ovlazivac konkretno ali ako ti smrdi po plijesni rastavi i ocisti to sto prije. Za te plijesni je meni na klimi (nije se vidjelo ali se lagano osjetilo u proslom stanu) bio ok onaj Zap, ili kako vec, sprej za ciscenje iz bauhausa. Nije isto al mozda ti pomogne.

Ugl, rastavi i vidi di se usmrdilo ako ikako mozes ili nosi na reklamaciju.

Al generalno, zar ti nije lakse nabaviti one posudice za radijator pa nadolijevati vodu u njih? Nece ti regulirati vlagu ali je jednostavno za odrzavati, a mozda se i nije problem ispraksati koliko cesto treba dolijevati vodu uz vanjski higrometar? Redovito provjetravas?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 21:39   #332
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Odvlaživač za prostorije?

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nije tema, ali je blizu. Dakle ne odvlaživač nego ovlaživač
Kod maloga je jako niska vlaga u sobi zbog radijatora pa smo uzeli i stavili Xiaomi Humidifier 2 Lite. Radilo sve fino prvih tjedan dana ali sad se nakon par sati rada osjeti određen miris iz te maglice koji nije baš 100% ugodan
Kao neka jako odstajala voda recimo, probao sve octom očistiti, pa staviti filtriranu vodu, bude dobro par sati pa opet. Koristim vodu iz vodovoda inače. Ima netko tip? Po meni se iz ovlaživača ne bi smjelo ništa osjetiti


Isti problem imam sa suhim zrakom. Dugo sam proučavao i odlučio se da nikako ne želim ultrazvučni ovlaživač.

Kupio sam old-school ovlaživač na paru koji ždere 200-250W u radu. Ide na običnu vodu špinovaču, ispaljuje čistu sterilnu paru u zrak i sve što treba je jednom tjedno deci-dva octa da se otopi kamenac sa grijačeg elementa. Nikakve gljivice, ničega. Ona vrela para ne dozvoli da se išta tamo nakoti. Čist ko suza. Malom pomaže pogotovo kad je virozan.

S druge strane ultrazvučni drekeci ispaljuju u zrak sve kemije, minerale i mikroogranizme koji se nalaze u toj vodi. Moj Xiaomi Purifier od toga poludi gore nego kad mi zagori ulje na tavi. Onog na paru uopće ne doživljava - ofkors jer je čista sterilna para.

Ta atomizirana voda iz ultrazvučnog se kontaminira na namještaju, podu i tepisima iako ni u startu nije sterilna što zbog vode što zbog uvijek kontaminiranog isparivača i onda te bakterije i gljivice koje su orgijale na vlažnim i zmazanim površinama idu djeci u nos.

Ako ne idu u nos onda prstima to pokupe s namještaja ili s poda pa si guraju u oči i usta…
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 20:11   #333
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Medo, sve što si napisao stoji.
U ultrazvučni čak i kad stavim "demineraliziranu vodu" sve bude puno fine bijele prašine, a u zraku se osjeti slani miris.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2024., 06:05   #334
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Troteci vraćeni. Ponovo sam u potražnji za odvlaživačem, no ovaj put bez isprobavanja ne uzimam.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2024., 10:27   #335
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Ne znam za ovlazivac konkretno ali ako ti smrdi po plijesni rastavi i ocisti to sto prije. Za te plijesni je meni na klimi (nije se vidjelo ali se lagano osjetilo u proslom stanu) bio ok onaj Zap, ili kako vec, sprej za ciscenje iz bauhausa. Nije isto al mozda ti pomogne.

Ugl, rastavi i vidi di se usmrdilo ako ikako mozes ili nosi na reklamaciju.

Al generalno, zar ti nije lakse nabaviti one posudice za radijator pa nadolijevati vodu u njih? Nece ti regulirati vlagu ali je jednostavno za odrzavati, a mozda se i nije problem ispraksati koliko cesto treba dolijevati vodu uz vanjski higrometar? Redovito provjetravas?

Ne smrdi po plijesni, star je uređaj desetak dana, nije se još to stiglo formirati
Ma imali smo te posudice, zato smo ovo i uzeli da ne moramo stalno vodu dolijevati/mijenjati. Voda je užasna u ovom dijelu ZG, puna kamenca strašno nešto. Na kraju sam šokiran ovime što je medo napisao jer naravno da je mali u toj sobi sve dobro očistio i kupio par velikih boca destilirane vode pa će samo destilirana unutra. Zasad je ok, nema nikakvih sumnjivih čestica, nema nepozvanih mirisa itd.
Provjetrava se redovito ali tijekom noći je zatvoreno skroz jer je soba mala i ima samo balkonska vrata koja imaju preveliki kip pa ne mogu biti na tome.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2024., 20:34   #336
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Medo, sve što si napisao stoji.
U ultrazvučni čak i kad stavim "demineraliziranu vodu" sve bude puno fine bijele prašine, a u zraku se osjeti slani miris.
E točno to! Izgleda kao da imaš građevinske radove u drugoj sobi pa je popadalo fine šute po namještaju. To si ne želim u nosu a pogotovo svojem djetetu

Ja sam kupio ovoga: https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...-LONGHI-UHX17/

Njegova prednost je što je visok pa se para više nego dovoljno ohladi dok putuje kroz tu plastiku tako da se dijete ne može opeći ako stavi ruku iznad otvora. Zapravo je prilično genijalan dizajn

Sad je još jeftiniji. Ja sam ga platio 500kn snižen sa 700kn
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2024., 20:35   #337
Kompoli
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2023
Lokacija: Pod krovom
Postovi: 1
Laica ultrazvučni ovlaživač HI3012, dobila sam ga na poklon. Super je! Traje po 7-8 sati, nikakav neugodan miris, rihtate jačinu pare, kako želite, tih gotovo nečujan i lijep izgled kao za baby sobu!
Kompoli je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 20:48   #338
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Isti problem imam sa suhim zrakom. Dugo sam proučavao i odlučio se da nikako ne želim ultrazvučni ovlaživač.

Kupio sam old-school ovlaživač na paru koji ždere 200-250W u radu. Ide na običnu vodu špinovaču, ispaljuje čistu sterilnu paru u zrak i sve što treba je jednom tjedno deci-dva octa da se otopi kamenac sa grijačeg elementa. Nikakve gljivice, ničega. Ona vrela para ne dozvoli da se išta tamo nakoti. Čist ko suza. Malom pomaže pogotovo kad je virozan.

S druge strane ultrazvučni drekeci ispaljuju u zrak sve kemije, minerale i mikroogranizme koji se nalaze u toj vodi. Moj Xiaomi Purifier od toga poludi gore nego kad mi zagori ulje na tavi. Onog na paru uopće ne doživljava - ofkors jer je čista sterilna para.

Ta atomizirana voda iz ultrazvučnog se kontaminira na namještaju, podu i tepisima iako ni u startu nije sterilna što zbog vode što zbog uvijek kontaminiranog isparivača i onda te bakterije i gljivice koje su orgijale na vlažnim i zmazanim površinama idu djeci u nos.

Ako ne idu u nos onda prstima to pokupe s namještaja ili s poda pa si guraju u oči i usta…

Medo, jel taj de longhi jako diže temperaturu u sobi dok radi ili?
Exy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na