Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2017., 22:34   #2131
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 53
Vidio sam da si file-u otvorio s Notepad++. Puno je preglednije nego s Editorom :-)

Nemam mogucnosti doci do drugog rutera, pa moram ovako uspjeti izvuc podatke. Nisam to nikada prije radio. Zato jos jedno glupo pitanje, sta cu...

Nasao sam username i password, samo ne znam da li je to za net ili voip?

"xxxxxx22@ims.t-com.hr" i "xXXXxxXX"

Nisam nasao nista slicno pa zato pitam.
maki040 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 22:55   #2132
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
xxxxyyy@ims.t-com.hr je username za VoIP, pa je onda i pripadajuci pass za njega
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2017., 22:56   #2133
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 53
Hvala ti puno. Onda imam to za Voip.

A user i pass za net, kako se to sastavlja? Da znam sto da trazim.
maki040 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 23:03   #2134
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Traži pass u textu ili htnet-dsl. Nije moj serijski, vidiš da završava na 123.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 23:05   #2135
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Radi kako spada, međutim početak i kraj je malo zbunjujući, nije format najbolji (kada bi bio moguć opet crypt)
To je neki header na početku kojeg se može ručno maknuti, a na kraju crc32 pa zato tako baca.

Citiraj:
Autor maki040 Pregled postova
A user i pass za net, kako se to sastavlja? Da znam sto da trazim.
@htnet-dsl nastavak.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 23:08   #2136
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 53
Citiraj:
@htnet-dsl nastavak.
To mi je trebalo. Hvala. Vidjet cu da li ce i uspjeti.
maki040 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2017., 23:13   #2137
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Jel zna netko zašto ja ne mogu vidjeti najveći mogući UP/DOWN? Ima netko isto ovakvu situaciju?

tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 00:05   #2138
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Ne znam zašto, ali i meni je isto Attainable data rate = 0 na speedportu koji je na ADSL-u, dok Actual data rate je po prilicu blizu onoga što realno i postiže na toj lokaciji.
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2017., 22:14   #2139
toncij
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Split
Postovi: 28
Jesu li što mijenjali u posljednje vrijeme? Od prije par dana, tu negdje, Asus AC-87U na Merlinu mi ima gubitak od 30% za downstream.
Danas sam prijavio probleme, tražili su svoj Speedport i na njemu je situacija nešto bolja, nekih 95% deklariranog, ali na Asusu pada na 65-70%...

Postavke su iste, ne vidim problem...

Zadnje izmijenjeno od: toncij. 11.10.2017. u 00:44.
toncij je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 00:34   #2140
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
sa Merlin-om moraš oprezno ponekad je bolji orginal firmware imam neki osječaj da se merlin ponekad bavi ispravkama grešaka za pojedine modele, pa na neko drugom dolazi do problema stoga i relativno često mjenjanje onog _1,_2... verzija istog firmwarea.
evo kod mene na rt-ac88u tek ovaj zadnji 380.68_4 nadmašuje orginal firmware, na 380.68_1 nakon nekog vremena zblesirao se router toliko da sam već mislio o servisu cijeli dan mi je trebalo da ga vratim na orginal firmware 380.68_2 je imao padove brzine i povremena pucanja 380.68_4 sad već 10-tak dana radi sasvim u redu.
drugo su dns serveri ponekad bolje radi na t-comovim dns serverima, ali je večinom bolji na googleovim ali i na googleovim zna zapeti, ono kaj ja radim kad osjetim da zapinje promjenim dns servere rebootam i miran sam 10-15 dana, ponekad ne često moraš factory reset i otraga reset gumb nakon naogradnje firmwarea i ponovno konfigurirati router ili upotrijebiti ASUS Firmware Restoration tool tako da ti se slučajno ne pomješaju postavke starog firmwarea i novog.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 11.10.2017. u 12:27.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2017., 00:43   #2141
toncij
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Split
Postovi: 28
ja sam ga danas na _4 dizao baš zato jer sam mislio da je problem tu.... ali ne - 70% downstreama

što je naravno nemoguće da je do Asusa... oni nešto brljaju, garant.
toncij je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 10:55   #2142
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Probaj :

ugasi ONT i asusa, pričekaj jedno 10-tak sekundi, zatim upali prvo ONT pričekaj da se prvo ONT spoji zatim upali asusa.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 11.10.2017. u 12:28.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 12:30   #2143
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Kod masu routera je poželjno / potrebno odraditi factory reset (ili kako se kod pojedinog zove) nakon mijenjanja (nadograđivanja) fw - a.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 15:47   #2144
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
kod asusa ti je još pozitiva taj ASUS Firmware Restoration tool odnosno možeš samo "čisti firmware" instalirati na router a ne prepisati stari sa novime,po mom iskustvu bilo bi poželjno nakon svakih 4-5 nadogradnja to učiniti.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 22:40   #2145
Sinda
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Krk
Postovi: 13
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
i vodi računa o driverima pogotovo ako si na win 10 prije same kupnje
evo nabavio sam Wi-Fi adapter TP-Link TL-WN822N. Dobio sam i disketu s driverom. Spojio,instaliro driver i radi ko urica na win 10. Brzina bi mi po ugovoru trebala biti do 50 mbps(bakar) a ja s ovim adapterom imam 52 mbps. Peporucujem ga svima!
Sinda je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 09:07   #2146
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Je li netko na novom speedportu koji podržava ac ima uključen i 2.4 i 5ghz signal?Meni 5ghz je uključen ali ga niti jedan uređaj koji to podržava ne vidi...a koliko znam morao bi u isto vrijeme vidjeti i jednu i drugu vrstu,tim više što je 2.4 zove jednim imenom a 5ghz sam stavio pod drugačiji naziv mreže....

Radilo je kratko vrijeme i prestalo,možda je crknuo speedport,jer ostalo sve radi pa me to čudi
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 11:34   #2147
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
probaj ga rebotat na gumb da ponovno učita firmware ,ako i poslje toga se nevidi prijavi kvar i traži zamjenu routera
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 14:28   #2148
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor HyperX Pregled postova
Je li netko na novom speedportu koji podržava ac ima uključen i 2.4 i 5ghz signal?Meni 5ghz je uključen ali ga niti jedan uređaj koji to podržava ne vidi...a koliko znam morao bi u isto vrijeme vidjeti i jednu i drugu vrstu,tim više što je 2.4 zove jednim imenom a 5ghz sam stavio pod drugačiji naziv mreže....

Radilo je kratko vrijeme i prestalo,možda je crknuo speedport,jer ostalo sve radi pa me to čudi
Iman ja, 2,4 GHz radi sestrine krame koja ne podržava 5, te 5 GHz za sve ostale u kući Radi uredno, neman prigovora, dapače odvojio sam se od pustih smetnji svih ostalih susjeda koji redom svi emitiraju na 2,4GBh spektru...

Samo pazi koju cirkus sam imao, da nije u tebe isto, taj meni speedporta ima 2-3 SAVE tipke pri postavljanju WLAN konfiguracije. Ja sam sve postavio i kliknuo zadnji SAVE i to je to kao, ali nije bilo ok, jer sam naravno propustio kliknut onaj koji enable samu mrežu. Pa baci oko na konfiguraciju prije eventulane reklamacije uređaja...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 20:13   #2149
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
stvar je u tome da na 5 GHz je "ac",na 2,4 GHz samo "n" odnosno razlika u brzini wi-fi-a je drastična(više puta),
a osim toga gotovo svi oko tebe su na 2,4 pa su i mogučnosti za smetnje veće broj kanala je veći,pa s toga ,
ako ima pravo tražit router sa ispravnim "ac" treba to i tražiti.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 22:29   #2150
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
5GHz mod može raditi u AC ili N modu. AC je 1300 dok je N na 300 Mbps. Može i sa N-om raditi bez problema.

Meni je AC na speedportu isto u početku bio "nevidljiv", ali sam ga pustio da radi tako par dana i komp ga je konačno prepoznao. Spaja se na njega sa 866 mbps i speedtest mi radi 130/27 bez problema. Tako da je AC na njemu čisto zadovoljavajući.
Uz AC mod, nekoliko uređaja se spaja i na 2.4 GHz mrežu i svi rade bez problema zajedno.
Tak da, kaj se tiče wirelessa, i nije tak loš. Za razliku od Asusa, ne grije se toliko
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 17:05   #2151
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Riješeno je,stavljen je novi router, a i problem je bio što u njihovom acs-u ili kako se to već zove ghz mreža uopćen ije bila omogućena, tako da smo u taj sustav upisali sve parametre i za 2.4 i 5ghz, tako da sada radi, na 5ghz brzina je 110mbit,na 2.4 je oko 45 što je ok, i nakon restartanja routera povuče sve podatke iz baze pa sve radi...za sada....
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:47   #2152
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ne znam zašto ali ne vidim nigdje dsl info tj. one greške i ostalo. Naime, problem je što mi se veza često diskonekta, ono na koju sekundu.
Imam 2 m.plejera, 2 resivera za tv, lptp, komp, synology kao media server i par mobitela spojenih wireles-om + unifi AP.
skrinšot
Ormar (na ovoj slici je stari ruter, zanemarite)

Šta da probam?
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 19:05   #2153
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
To je njihov super / duper / najmoderniji / najkiki uređaj kojem su makli / sakrili taj ekran sa statistikom xDSL veze
Ne treba to vama, ako ne vidite manje ćete ih "gnjavit"
Vidi jel radi neki od linkova sa početka teme.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 09:41   #2154
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
ali ja se apsolutno slažen s ht-om. To kaj je neki pero, jura ili štef imao pristup tome i onda zvao službu za korisnike i gnjavio ih za 30 grešaka koje su se zabilježile, je apsolutna glupost. Ako radi internet ok, koristi ga i šuti. Kaj imaš gledati po statistikama, i onda gnjaviti službu za korisnike oko toga? Ionako je router HT-ova oprema tj nije u našem vlasništvu. Ako ne radi net tj prekida, nazoveš ih i kažeš da ne radi kako treba. Ili ćeš dobiti novi modem, resetiranje linije ili će ti smanjiti brzinu tj paket ako ne otklone problem. Ako smanje paket ispod onog ugovorenog, imaš pravo na raskid ugovora pa biraš koga ćeš drugog uzeti. Win-win situacija, jer ili ćeš u tom slučaju moći uzeti npr H1 koji daje Fritz modeme ili neki drugi konkurentsku firmu. Iz iskustva znam da niti oni nisu neka sreća (vip, optima, metronet itd...)
Ovaj speedport je dobar za 99% korisnika. Ok, nema vanjsku antenu za dobacivanje signala do šupe u dvorištu ali za sve ostalo je zadovoljavajući.
Ne mogu si zamisliti da npr kod mene u zgradi svi susjedi imaju neke bijesne modeme koji zagušuju eter i da imam smetnje radi toga. Ovako je po meni puno bolje. Dijeliti uređaj koji zadovoljava više-manje sve potrebe prosječnog korisnika.
Ako ne zadovoljava tj želite nešto bolje, uzmete npr ASUS-a, bridge mod i svi zadovoljni. Imao sam 87U model ali sam ga na kraju prodao i koristim speedporta. I zadovoljniji sam
Mogu reći da je Speedport jedan od boljih (ako ne i najbolji) uređaj koji su do sad HT-ovci dijelili.

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 13.11.2017. u 09:47.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 11:17   #2155
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
sa optikom je malo drugačije nego sa vdsl-om, razdaljina od centrale neigra nikakvu ulogu,
kvaliteta veze,stari kablovi eto isto nikakvu ulogu,propusnost je dovoljno velika da je jako teško zagušiti linije,a ipak se dešava da ti se internet s vremena na vrijeme uspori do iznemoglosti da pucaju veze nepronalazi dns servere i slično,sad naravno tko može živjeti s tim nema potrebe za kupovanjem dodatnog routera,kome smeta mora,činjenica je da je speedport hardwerski slab router i da nema mjesta za bolji firmware(to bi ti trebalo govoriti to da smo malo neke opcije imali pa nismo imali),s druge strane od stalnog prijavljivanja i mjenjanja routera isto nema nikakve koristi,raskid ugovora isto nije rešenje jer eto u usporedbi sa optikom sve drugo je višestruko lošije,a izgleda da dobro paze da se neponudi t-comova i vipova optika na istom mjestu.po meni je bolje uložiti par sto kuna u svoj router nego se živcirati stalno sa službom za korisnike,nemora to biti neki "top router" pogotovo ako imaš više uređaja koji se spajaju na net u isto vrijeme.

što se Fritz-a tiće kad preduvjeti štimaju odnosno kad možeš podesiti ono što je potrebno to je najbolji router na svijetu,problem kod nas s njime je da je to router za isključivo njemačko govorno
područje(u slobodnoj prodaji) i da su postavke za operatere predinstalirane u firmwareu, i da nema baš puno toga što se da podesiti za voip i maxtv ručno,ali internet radi fenomentastično.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 18:07   #2156
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Najmanji mi je problem kupiti novi ruter.
Napisite koji model, necu reci da pare nisu bitne, ono neki best buy.
Bitno da radi na tkomu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

@alen nisam ja protiv tkoma, redovno se veza prekida i to već neko vrijeme, oni restartali vezu i kao sve super. Zašto je problem da mogu vidjeti očitava li greške ili ne? Na vipu sam (ured, firma) imao preko 1700 diskonekcija u par dana i tehničar mi kaže da je problem u 3 računala na mreži!!! Sad ti reci šta ja njega imam zvati?

Zadnje izmijenjeno od: Kal-EL. 13.11.2017. u 21:30. Razlog: dodatak
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 19:47   #2157
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
imam problem sa ovim smećem (isti problem na 2 komada). jednostavno, stvar ne daje ip adrese klijentima. nebitno žica ili wifi. "smart pokućstvo" se ne spaja. trebaju sati i sati da se išta smartovskog spoji na njega (uključujući mobitele i slično).
onda sam preporučio da se na njemu ugasi wifi, kolega kupio mikrotik ap, i - stvar se ponavlja. svi se klijenti nakače na mikrotik, oni koji su "smart" skuže da nisu dobili ip adresu, i disconnectaju se nakon 15 sekundi. i tako se ciklički vrte u krug. blesavi uređaji tipa laptopi, se spoje i drže vezu iako ne dobe IP adresu.
dhcp na ovom smeću je upaljen, ali ne voli davat ip adrese.

onda sam prebacio mikrotik na dhcp client da vidim hoće li dobit on ip adresu - i ne, ne dobije. status mu je "searching" i tako čami.

trenutno nemamo niti jedan router, samo to smeće od speedtouch i mikrotik AP, koji ima 1 lan port pa ne može on dizat pppoe.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 20:12   #2158
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
čekaj, i sppedport i mikrotik su smeće?? još za speedport bih kužio da nekaj ne radi kako treba, ali i mikrotik da ne daje dobro IP adrese? mislim da si ti nešto krivo postavio...

EDIT: Probaj ovako. Isključi sve uređaje da se ne spajaju na router. Tad čačkalicom iza na routeru napravi hard reset i pričekaj da pokupi konfiguraciju sa ACS-a. Kad je gotov (nakon 5-10 min), spoji kablom jedan "glupi" laptop i spoji se na 192.168.1.1. Ako ti ne da spojiti, podesi ručno postavke mreže na 192.168.1.x adresu i spoji se na router. Tad pogledaj kako je podešen DHCP na routeru. Glupo je da niti mikrotik niti 2 ta routera ne daju IP adrese preko DHCP-a. Da je nešto drugo još bih okrivio routere ali mi je blesavo da sva 3 daju iste greške, mora biti nešto krivo podešeno na uređajima.

I da, koji su to "smart pokućstvo" uređaji? što pod time misliš?

Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
@alen nisam ja protiv tkoma, redovno se veza prekida i to već neko vrijeme, oni restartali vezu i kao sve super. Zašto je problem da mogu vidjeti očitava li greške ili ne? Na vipu sam (ured, firma) imao preko 1700 diskonekcija u par dana i tehničar mi kaže da je problem u 3 računala na mreži!!! Sad ti reci šta ja njega imam zvati?
pa ako se rade diskonekcije sa neta, normalno je da ćeš se žaliti i prijavljivati smetnju dok je ne uklone ili preći na drugog providera/uslugu. Osobno ne vidim smisla da gledaš neke parametre u routeru jer ti ionako neće ništa pomoći. Router je u njihovoj nadležnosti i tvoje je iza toga. To što router ima problema treba odmah prijaviti i nije bitno jel to optima/ht/vip, ako ti naplaćuju uslugu, ista mora biti 100% isporučena. U slučaju da je ne otklone i prave se grbavi, prijava HAKOMU može dosta toga riješiti. Iz iskustva znam da ti nikakvi screenshotovi parametara veze neće pomoći niti kod hakoma niti kod prijave kvara, samo te može još više živcirati

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 14.11.2017. u 20:29.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 21:58   #2159
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
nene, na speedport sam se odnosio kao "smeće". mora bit u router modu jer je mikrotik samo AP.

jutros su tkomovci dostavili novi speedport nakon šta je jučer stari prdnuo nakon nevremena (tj prekjučer). isti problem je bio i prije. tako da nećemo resetirati ništa.

smart pokućstvo - google assistant, smart prekidači, smart alarm (tj neznam šta je taj uređaj, spaja se na wifi i ima display i numeričku tastaturu , nisam pitao čemu služi).

meni mikrotici rade po plug n play sistemu takoreć, 3 minute i podešeni su. istom procedurom kod kolege nije radilo. mogu pignat, ali mikrotik nije htio prosljeđivat ip adrese sa speedporta niti kad sam dignuo na njemu relay server.

sutra stavljam siemensa umjesto speedporta, pa bi stvar napokon trebala proraditi. ali ovo sa speedportom mi je full čudno.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 19:14   #2160
Snopes
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Čakovec
Postovi: 9
Pozdrav svima!
Imam problem sa kućnom mrežom.. naime, imam spojen Synology NAS i nedavno sam pridodao Dune HD Solo Lite, kako bih mogao vrtiti H265 i 4k filmove.
Pustio sam Read test i prikazalo mi je vrijednosti average 9.1 MB/s, što nije dovoljno za max bitrate koji bi trebao ići i do 70 mbit/s.
Naakon što nisam mogao o Tcom podrške dobiti info ima li router (Speedport W724 Type Ci) gigabitne LAN portove, provjerio sam da li je problem u patch kablu, ispalo je da su dva bila Cat5, i nakon što sam zamjenio za Cat6, average read test je skočio sa 9.1 na 32 MB/s.
Nakon nekoliko dana sam opet pokušao taj read test, opet prikazuje 9.1 MB/s.
Danas sam zamjenio i NAS-》Router patch sa cat5e za cat6, ali ostaje 9.1 MB/s.
Molim Vas, ima li tko prijedlog? ��
Puno hvala,
Ivan
Snopes je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na