Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2017., 23:51   #2101
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Proučio sam na koji način je kriptiran config na ovom routeru.
Za enkripciju koristi 256 bit aes, a ključ za dekrpciju je md5 hash od mac adrese i serial broja, tako da se može vrlo jednostavno dekriptirati config, pa sam zato napisao mali cli program koji to radi jer već postoje gotovi lib-ovi za aes i md5.

LINK - dropbox

Potrebno je upisati mac i serial i ime config file-a skinutog sa routera na backup page, file mora biti u istom folderu.

Mac adresa je ona na lan interface, moze se vidjeti u engineer menu pod interface info. (link radi kad se ulogira u web ui)
Ako tamo piše npr. mac 94-4A-0C-11-22-00 upisuje se u obliku 944A0C112200
Serial je onaj šta počinje sa Jxxxxxxxxx

Primjer unosa:


Generirani config je zapisan u decrypted.txt, ako se neki podatak krivo upiše, onda će i file bit krivo dektiptiran.

Ako ovo radi kako spada onda ću proučiti što treba za obrnuti proces, pa da se može editirani config vrati u router.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 18:20   #2102
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Pozdrav,

dobio sam od HT-a novi Speedport ruter i zelio bi izvuc podatke iz njega kako bi mogao FrizBox kao ruter koristiti.

Samo mi se nikako ne otvara stranica
http://speedport.ip/html/capture.html
koja je potrebna. Jel Vama radi? Meni je samo bijela stranica, nista se ne dogada.

Imam Speedport W 724V, probao s Google Chrome i Microsoft Edge.

Hvala
maki040 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2017., 19:45   #2103
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Piše u temi, neke od navedenih stranica ne rade u novijim fw - ima.
Jel potrebno uopće komentirati ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 06:54   #2104
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 54
Sorry, preko Google-a sam naletio na prvu stranicu. Sad sam i ja vidio. Jel postoji u mom slucaju drugi nacin kako doc do potrebnih podataka?
maki040 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 07:53   #2105
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Naravno da postoji, pročitaj poruku prethodnu tvojoj

I nemoj upotrebljavati google nego se smo odskroliraš na poruku prije

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.09.2017. u 10:34.
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 10:29   #2106
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
@maki040
moj savjet ti je nekako iskamačiti zte-a kod njega je lakše izvući podatke.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.09.2017. u 10:35.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 08:13   #2107
Sinda
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Krk
Postovi: 13
Evo i mog prvog posta na ovom forumu,do sada sam samo citao ;-)Prvo svima lijep pozdrav! Evo i ja imam ovaj novi speedport C1 11ac. Do sad sam imao internet do 20mbp/s po ugovoru a u stvarnosti sam imao 18mbp/s preko wirelessa. Potpisao novi ugovor i rekli mi da mogu imati VDSL brzine do 50mbps uz mjesecnu doplatu i ja pristao. Od kad mi je pustena ta nova veca brzina download se povecao sa 18 na 22 a upload se povecao vise od 10 puta. To mi je malo cudno ali upload mi nije bas vazan ali download jeste! Moj wireless usb adapter po standardu ima maximalnu brzinu do 56mbp/s i to bi ovako naoko po pitanju brzine trebalo biti dovoljno. E sad u cemu je onda problem sa brzinom? Ruter je nekih 5-6 metara udaljen i pise mi da je signal strenght exelent ali brzina ne ide preko 22! Moj stari adapter koji btw radi ko urica bez greske godinama je po standardu IEE 802.11 g kao malo zastario ali po njegovim specifikacijama bi i on trebao biti dovoljan za brzinu do 50 mbp/s. Iz tehnicke sluzbe su mi rekli da bih morao imati brzinu izmedju 35 i 50 mbps. Gdje bi tu mogao biti problem? Dali bi pomogla kupovina adaptera sa standardom 802.11 n ili 802.11.ac?Mada mi kupovina novog adaptera pogotovo ovog ac zvuci kao naucna fantastika sa brzinama jer sam na bakru. Samo mi nemojte odgovoriti da se spajam zicom jer mi je to ne izvodivo.
Sinda je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 08:47   #2108
Tuco Ramirez
Bandit
 
Tuco Ramirez's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Berlin
Postovi: 79
Citiraj:
Autor Sinda Pregled postova
Moj wireless usb adapter po standardu ima maximalnu brzinu do 56mbp/s i to bi ovako naoko po pitanju brzine trebalo biti dovoljno. E sad u cemu je onda problem sa brzinom?
Pa mijesas brutto i netto brzinu.

http://www.softwareok.de/?seite=faq-Einsteiger&faq=32

Citiraj:
Autor Sinda Pregled postova
Dali bi pomogla kupovina adaptera sa standardom 802.11 n ili 802.11.ac?
Pa vjerojatno bi, da.
Tuco Ramirez je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 10:24   #2109
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
moj savjet ti je nekako iskamačiti zte-a kod njega je lakše izvući podatke.

Pa neznam gdje će lakše nego sa decryptom config filea kako je to delboy dao upute u poruci 2101- sve skupa 2-3 minute posla
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 11:06   #2110
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Sinda Pregled postova
Dali bi pomogla kupovina adaptera sa standardom 802.11 n ili 802.11.ac?
Bi, svakako. Vec sa "n" bi mogao iskoristit maksimalnu brzinu.

Racunaj da u realnosti, radi nacina kako wifi veza funkcionira, mozes ostvariti oko pola deklarirane max brzine adaptera.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2017., 06:56   #2111
Sinda
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Krk
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Bi, svakako. Vec sa "n" bi mogao iskoristit maksimalnu brzinu.

Racunaj da u realnosti, radi nacina kako wifi veza funkcionira, mozes ostvariti oko pola deklarirane max brzine adaptera.
Znaci kupujem sa n standardom.Nadam se da ce to dici brzinu bar do 35 mbp/s.
Sinda je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 08:09   #2112
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Sinda Pregled postova
Znaci kupujem sa n standardom.Nadam se da ce to dici brzinu bar do 35 mbp/s.
i vodi računa o driverima pogotovo ako si na win 10 prije same kupnje
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 09:28   #2113
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Jedno pitanjce u svezi dotičnog rutera.
Naime, imam vdsl 32/3 brzinu i kad nešto uploadam punom brzinom net mi je totalno neupotrebljiv, treba minuta da se učita bilo koja stranica u browseru, to je zato jer mi je pušteno max od max uploada i zaguši se download do te mjere da je net neupotrebljiv dok ide upload.
Moje pitanje glasi.
Da li bi na boljem ruteru stanje bilo bolje ?
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 09:53   #2114
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
se može kako usb na ovom routeru koristit kao printer server? dkle da spojim usb printer na router i da ga mogu svi na mreži koristit? kad ga spojim on ga skuži da je spojen(imam ga pod usb devices) ali nemam nikakve opcije da ga sheram na mrežu, a u windowsima ga nemogu nać ni kao local ni kao network printer...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 11:17   #2115
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Jedno pitanjce u svezi dotičnog rutera.
Naime, imam vdsl 32/3 brzinu i kad nešto uploadam punom brzinom net mi je totalno neupotrebljiv, treba minuta da se učita bilo koja stranica u browseru, to je zato jer mi je pušteno max od max uploada i zaguši se download do te mjere da je net neupotrebljiv dok ide upload.
Moje pitanje glasi.
Da li bi na boljem ruteru stanje bilo bolje ?
moraš ograničiti brzinu uploada u torrent klientu,na vdslu kaj sam slagao okolo najčešći razlog pucanja veze je upravo upload na profilima do 30 jer u današnje doba ima dosta toga što hoće potegnuti i preko 5 na netu u uploadu.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 11:38   #2116
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
moraš ograničiti brzinu uploada u torrent klientu,na vdslu kaj sam slagao okolo najčešći razlog pucanja veze je upravo upload na profilima do 30 jer u današnje doba ima dosta toga što hoće potegnuti i preko 5 na netu u uploadu.
Ma znam da mogu.
Nego pitam da li se zaguši download toliko zbog lošeg rutera ili općenito kakav god ruter bio stanje će bit isto.
Zar je nemoguće npr. koristiti cijeli upload a da download ne trpi ni malo ?
Meni nikad nije pucala veza bez obzira koliko opteretio upload, nego eto samo se zaguši do "daske" pa je net gotovo neupotrebljiv ako nešto uploadam.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 12:42   #2117
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Ma znam da mogu.
Nego pitam da li se zaguši download toliko zbog lošeg rutera ili općenito kakav god ruter bio stanje će bit isto.
Zar je nemoguće npr. koristiti cijeli upload a da download ne trpi ni malo ?
Meni nikad nije pucala veza bez obzira koliko opteretio upload, nego eto samo se zaguši do "daske" pa je net gotovo neupotrebljiv ako nešto uploadam.
to je zato jer je uplink sync prenategnut. to je oduvijek bio problem dok su na taj način limitirali brzinu.
meni je uplink 5mbita, a sync 5100kbita. i naravno net umre kad nešto uploadam. testiranjem brzine i pinga , do 4700kbita mogu iskoristit uplink da ping i download ne pate. i tako sam ga i limitirao u routeru, odmah na wan konekciji.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 15:35   #2118
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Zar je nemoguće npr. koristiti cijeli upload a da download ne trpi ni malo ?
To je nemoguce je na xDSL vezi.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 15:37   #2119
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Ma znam da mogu.
Nego pitam da li se zaguši download toliko zbog lošeg rutera ili općenito kakav god ruter bio stanje će bit isto.
Zar je nemoguće npr. koristiti cijeli upload a da download ne trpi ni malo ?
Meni nikad nije pucala veza bez obzira koliko opteretio upload, nego eto samo se zaguši do "daske" pa je net gotovo neupotrebljiv ako nešto uploadam.
profile 30 stavljaju ljudima koji su na granici udaljenosti od centrale ,što ujedno i znaći da je loša kvaliteta signala odnosno da nije 30/5 konstantno nego da varira i tu ti onda ulazi u igru prića "današnje doba....." jer upload 5 je malo,a kad padne na 2-3 unda ili uspori maximalno ili pukne veza makar će ti uvijek na mjerenjima isto pokazivati,sa boljim routerom možeš ogranićiti upload tako da ti ostane lufta za surfanje ali popraviti vezu nemreš i stoga je pitanje kolko se to isplati.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 19:08   #2120
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
se može kako usb na ovom routeru koristit kao printer server?..
Ne sjećam se da je netko od kolega prijavio da je složio Print Server na tom Speedšrotu
Bog zna jeli Print Server po defaultu upaljen mada pišeš da je printer prepoznao.
Prvo pogledaj u web konfigu routera pod Network jeli ista workgrupa kao na kompovima (ono WORKGROUP).

Na kompu probaj instalirati network printer preko Standard TCP/IP Port ... umjesto speedport.ip možeš staviti ip adresu routera (192.168.1.1) ... LPR Protokol ...
Kako vodić vidi ovaj manual za stariji model Speedšrota, str. 50 > https://www.telekom.de/hilfe/downloa...port_w504v.pdf
Pri kraju procedure pokažeš put do drajvera.

Poželjno je da printer prvo instaliraš i vidiš da radi kada je direktno spojen na komp via USB, a tek onda slaži preko routera.
Isto tako, dobro bi bilo da printer nije GDI tipa nego da ima svoju pamet a ne da se oslanja na drajver i winse.

Ako ne uspiješ iz prve morat ćeš se igrati sa opcijama / parametrima jer nisam siguran da smo ih potvrdili u temi tj. potvrđene koji rade.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 19:49   #2121
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Ukratko, kako povezati Xiaomi router 3c (4 ekterne antene) sa speedshrottom, tako da xiaomi
odasilje wifi signal dok bi speedshrott sluzio samo za 1 lan port kojim je povezan pc...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 26.09.2017. u 20:08.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 19:50   #2122
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Lan kabel između njih ?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.09.2017. u 21:53.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 20:06   #2123
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Da, bili bi prakticki jedan do drugoga i povezani lan-om.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.09.2017. u 21:54.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 20:44   #2124
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Imaš na mrežama primjera šta trebaš odraditi.
Ukratko na speedšrotu ugasi wifi, novi postavi na 192.168.1.2 i ugasi mu DHCP Server.
Ako treba još mu postaviš DNS - ove manualno.
WiFi dio po želji.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.09.2017. u 21:54.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 21:11   #2125
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Ok, sve jasno... Fala
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 05:25   #2126
Sinda
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Krk
Postovi: 13
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
i vodi računa o driverima pogotovo ako si na win 10 prije same kupnje
Jesam na win 10 sam. I ovaj sadasnji mi radi sa driverom od win 7. Mislis da je to izuzetak od pravila i da moram traziti bas da pise da podrzava win 10? Koliko sam vidio neki dilaze i sa CD-om pa vjerujem da bi ti trebali raditi.
Sinda je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 15:26   #2127
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Sinda Pregled postova
Jesam na win 10 sam. I ovaj sadasnji mi radi sa driverom od win 7. Mislis da je to izuzetak od pravila i da moram traziti bas da pise da podrzava win 10? Koliko sam vidio neki dilaze i sa CD-om pa vjerujem da bi ti trebali raditi.
večina radi i sa windows driverima ali ima ih koji nerade ,ako naletiš baš na to onda malo živčeki stradaju ,uvjek je bolje provjeriti prije kupnje.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 23:09   #2128
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Ukratko:

Ako nisi na optici:
Onda bi trebalo isto namjestiti vlan 103 na pc i uključiti dhcp server na pc, i spojiti kabel iz pc u lan1 tako da ruter dobije ip od dhcp servera, i onda bi se trebalo moći spojiti sa ssh na taj ip koji dobije od pc-a, ali ovo nisam probao.

Za config u /user/sbin ima tool za citanje i spremanje configa.
U drugom threadu http://forum.pcekspert.com/showpost....6&postcount=30 se otvorila ova problematika, pa evo stavljam link ovdje da možda pomogne onima koji čitaju ovaj izvrsni thread, a imaju speedporta na ADSL-u umjesto Optike. Naime, mogu reći da za sada ovo NE radi u slučaju ako je Speedport konfiguriran za ADSL. On tada nema TR069 na LAN1 portu već izgleda na ADSL portu preko kojeg nije lako moguće ući. Nadam se da će neko prokljuviti.
EDIT:
Prokljuvnjeno je! http://forum.pcekspert.com/showpost....6&postcount=34 :-) U slučaju adsl-a configa speedporta, treba samo u settingsima speedporta uključiti opciju (staviti kvačicu na) Allow an Internet connection on socket LAN1/link via external modem i onda je TR069 interface aktivan na vlanu103 na LAN1 portu i bez problema dobiva adresu od lokalnog routera (dhcp server podešen) i onda se dalje pristupa preko ssh-a, sve kako je Delboy već prethodno opisao.
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W




Zadnje izmijenjeno od: beroland. 03.10.2017. u 22:52.
beroland je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 18:15   #2129
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Proučio sam na koji način je kriptiran config na ovom routeru.
Za enkripciju koristi 256 bit aes, a ključ za dekrpciju je md5 hash od mac adrese i serial broja, tako da se može vrlo jednostavno dekriptirati config, pa sam zato napisao mali cli program koji to radi jer već postoje gotovi lib-ovi za aes i md5.

LINK - dropbox

Potrebno je upisati mac i serial i ime config file-a skinutog sa routera na backup page, file mora biti u istom folderu.

Mac adresa je ona na lan interface, moze se vidjeti u engineer menu pod interface info. (link radi kad se ulogira u web ui)
Ako tamo piše npr. mac 94-4A-0C-11-22-00 upisuje se u obliku 944A0C112200
Serial je onaj šta počinje sa Jxxxxxxxxx

Primjer unosa:


Generirani config je zapisan u decrypted.txt, ako se neki podatak krivo upiše, onda će i file bit krivo dektiptiran.

Ako ovo radi kako spada onda ću proučiti što treba za obrnuti proces, pa da se može editirani config vrati u router.
Radi kako spada, međutim početak i kraj je malo zbunjujući, nije format najbolji (kada bi bio moguć opet crypt)



Moguće je vidjeti user/password od VOIP-a te net-a.
Code:
PARAMETER name="AuthUserName" type="string(128)" value="xxxx@ims.t-com.hr" writable="1" accesslist="Subscriber" />
Ima i dosta dugački test params tj HLOGpsds i ostali psds puni nekih hex vrijednosti.
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.10.2017. u 18:42.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 21:08   #2130
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Nije ti baš pametno stavljati serijski broj uređaja u poruku....
Andrija M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na