Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2023., 07:35   #68131
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Samo cekajte da krenu dolaziti novi auti sa "Trafic Sign Assistom".
Kod svake voznje po defaultu pisti kod prekoracenja brzine od 3 km/h.

Uz gasenje start stopa, TSA, connectivity disclamera, pocetak voznje s nekim autima ce biti kao pre-flight check na nosacu aviona .
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 07:37   #68132
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
To ono sto ti sere blinka i piskuta kad se vozis normalno?
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2023., 07:41   #68133
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
To ono sto ti sere blinka i piskuta kad se vozis normalno?
Tako je, tvornicka zamjena za BMW u spiglu koji ti blica da se vuces kao papak
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 08:03   #68134
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Ma to je već odavno došlo. Sve se to da ugasiti.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 08:03   #68135
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ma citirao sam test, ne pada mi na pamet kombi uzimat.
No zanima me autonomija recimo tih navedenih pri brzinama 160 - 200 kmh.
Da, ako voziš po autoputu 160 do 200 na sat - EV definitivno trenutno nije za tebe.
Eventualno bi mooožda dobio nešto donekle ok-ish sa tipa Lucid Air modelom, ali to već skoro prelazimo u šeme egzotike i "prodaj bubreg" cijene.

Prije neki pošteni 3.0 V6 diesel ako na 200km/h ne želiš bankrotirati na potrošnji goriva i u ICE svijetu

Citiraj:
Autor Elder Pregled postova
Si siguran u to da ti proizvodac daje garanciju na bateriju? Mozda na komponente neke da al na cijelu bateriju neznam bas.
Siguran

Na cijelu bateriju, ako krepa ili kapacitet padne ispod 80%.
Možda neki manje poznati brandovi ne daju, ali znam za Hyundai, Kia, Tesla, VW, Škoda, Toyota, Renault...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 08:15   #68136
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Jedino što ih je stvarno jako teško gasiti u slučaju zapaljenja, iako je šansa za zapaljenje puno manja nego kod ICE (cca 25 vs cca 1500 slučajeva zapaljenja po 100,000 vozila).
Znaš ti zašto vozači EV imaju vatrogasni aparat u autu? Iz istog razloga zašto kamikaze imaju šljem. Iz zajebancije.

Isto ko avionski promet. Statistički sigurniji ali kada nastane sranje svi smo mrtvi. Isto kao i EV. Kada plane ide pa pa. ICE postoji dobra šansa da ćeš ga ugasiti.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 08:37   #68137
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Da, ako voziš po autoputu 160 do 200 na sat - EV definitivno trenutno nije za tebe.
Eventualno bi mooožda dobio nešto donekle ok-ish sa tipa Lucid Air modelom, ali to već skoro prelazimo u šeme egzotike i "prodaj bubreg" cijene.

Prije neki pošteni 3.0 V6 diesel ako na 200km/h ne želiš bankrotirati na potrošnji goriva i u ICE svijetu

Za vožnju od 160 - 200 me sasvim dobro služi 2.0d sa 150 kljusadi. Auto koji maltene vozi samo grad i autoput s prosječnom potrošnjom od 7,2. Tak da je to daleko od bankrota.
Ali da, trenutno samo ICE za takvu vožnju.
Evo i tesla model y performance, potrošnja pri 120 i 150 kmh. Nebi se ni s njom usrećio.

Rezultati na 15:05.
https://www.youtube.com/watch?v=gsHNN93Ty7Y&t=906s
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 09:07   #68138
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,380
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ovdje u Njemačkoj gdje je Wragg...

Na sve cijene minus 4500 poticaja. Ako njih uračunaš:

Standardni Model Y počinje od 38.500€
Standardni Model 3 već od 34.500€

Ne bas.


https://www.tesla.com/de_de


> obuhvaca samo model 3 i Y
> https://www.tesla.com/de_de/support/incentives



Kvaka je jos najmanji problem Kao sto rekoh - Camry je bolje napravljen , udobniji je (meni barem) i ima veci doseg za te pare. Kuzis? Mene ne dira kaj je ispod haube toliko. Ja bih na elektro zbog tisine al dok se ostale stvari ne posloze , za mene i moje potrebe je klasican benzinac ili hibrid bolja solucija - za te novce. Mislim da je najveci problem kad se ekipa pocne svadat sto se mijesaju kruske i jabuke. Nemamo svi jednake potrebe. Meni auto primarno sluzi na relaciji Minhen <> Varazdin. 600 km u jednom smjeru. 6 sati voznje (ak nema guzve). Kod elektra trenutno to nejde, a imam mogucnost ih preko firme dobit relativno povoljno (VW/Volvo/Audi asortiman). Da sam dalje u Varazdinu samo - to iskreno ne bi bio nikakav problem, 300km da elektro po zimi prevali jednim punjenjem je meni sasvim dovoljno. Al opet nebi bila Tesla jer - zelim klasicne instrumente u autu, za one najosnovnije i najcesce koristene radnje. Ak su teslici sretni sa autima - drago mi je. Al mene bi srce bolilo da iskesiram 40k za auto sa tom razinom kvalitete izrade.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 31.07.2023. u 09:14.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 09:40   #68139
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ne bas.

_SNIP_


- 4500€ BAFA
- 500€ Referal

= 38180€

Kako nisi up to date sa cijenama, tako nisi ni sa pricama o (ne)kvaliteti.

Berlin, Shangai i Texas rade vrhunske modele 3,X.
Nedavno je i Toyota izjavila da su opcinjeni nacinom i kvalitetom izrade.

https://thedriven.io/2023/03/01/toyo...s-ev-strategy/

Tko god dolazi iz VW, Skoda, Seat, low-mid Audi/BMW/MB, bit ce itekako zadovoljan materijalima, haptikom i kvalitetom izrade.
Ove godine sam vozio MB S450d, EQS SUV, EQS, te Maybach V12. Znam ponesto o kvaliteti interijera nakon 3000 km u tim autima.
Znam kako je voziti s cajgerima, gumbicima, HUDovima, ali kad sjednem nazad u svoj auto, ne fali mi nista od toga.

Nekima je spartanski interijer siromasan i prazan, nekome olaksanje nakon mase gumbica i sporih, lose izvedenih UI/UX na malim ekranima i 3 pozicije gdje mi je pokazano kad i kako skrenuti.
To je individualno. Na kraju svako svome.

To da elektricni auti ne odgovaraju tvom profilu i da mozes poklikati svakojake sluzbene, to je sasvim valjan razlog za voziti nesto drugo.

Meni je auto cisti appliance na kotacima.
Bitno mi je da je siguran, povoljan u koristenju, prostran i da nemam nikakve glavobolje kad ga vidim.
Uzeo sam Teslu jer vjerujem da je elektricna buducnost jedina odrziva za ovaj planet. Zato sto sam geek, a ne petrolhead. Glasao svojim novcem.

Netko drugi zeli Man-cave na kotacima sto je isto tako u redu.

Jedno ne iskljucuje drugo. Prijatelj iz mjesta pored ima Ferrari 355, Cupru 300, Fiestu XR (retro), sad slaze Lotusa, a daily mu je Tesla Model 3 s kojom je prezadovoljan.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 31.07.2023. u 09:50.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 10:27   #68140
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,380
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova


- 4500€ BAFA
- 500€ Referal

= 38180€

Kako nisi up to date sa cijenama, tako nisi ni sa pricama o (ne)kvaliteti.

Berlin, Shangai i Texas rade vrhunske modele 3,X.
Nedavno je i Toyota izjavila da su opcinjeni nacinom i kvalitetom izrade.

https://thedriven.io/2023/03/01/toyo...s-ev-strategy/

Tko god dolazi iz VW, Skoda, Seat, low-mid Audi/BMW/MB, bit ce itekako zadovoljan materijalima, haptikom i kvalitetom izrade.
Ove godine sam vozio MB S450d, EQS SUV, EQS, te Maybach V12. Znam ponesto o kvaliteti interijera nakon 3000 km u tim autima.
Znam kako je voziti s cajgerima, gumbicima, HUDovima, ali kad sjednem nazad u svoj auto, ne fali mi nista od toga.

Nekima je spartanski interijer siromasan i prazan, nekome olaksanje nakon mase gumbica i sporih, lose izvedenih UI/UX na malim ekranima i 3 pozicije gdje mi je pokazano kad i kako skrenuti.
To je individualno. Na kraju svako svome.

To da elektricni auti ne odgovaraju tvom profilu i da mozes poklikati svakojake sluzbene, to je sasvim valjan razlog za voziti nesto drugo.

Meni je auto cisti appliance na kotacima.
Bitno mi je da je siguran, povoljan u koristenju, prostran i da nemam nikakve glavobolje kad ga vidim.
Uzeo sam Teslu jer vjerujem da je elektricna buducnost jedina odrziva za ovaj planet. Zato sto sam geek, a ne petrolhead. Glasao svojim novcem.

Netko drugi zeli Man-cave na kotacima sto je isto tako u redu.

Jedno ne iskljucuje drugo. Prijatelj iz mjesta pored ima Ferrari 355, Cupru 300, Fiestu XR (retro), sad slaze Lotusa, a daily mu je Tesla Model 3 s kojom je prezadovoljan.

Imam osjecaj da si vezan emocionalno za ono kaj sam naucio u skoli kao "kup pleha koji zajebava mehanicare". Ja pak vidis bas zato kaj dnevno radim sa IT problematikom - ne zelim istu u autu. I to je to. Svakom svoje.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2023., 10:36   #68141
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,954
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
bas zato kaj dnevno radim sa IT problematikom - ne zelim istu u autu. I to je to. Svakom svoje.
Mislim da je takvo razmisljanje svima nama koji kroz IT zaradujemo za zivot 😁

Kad dodem kuci hocu da je sve sto jednostavnije 🙂👍🏻
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 11:00   #68142
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Funny story,

tipican vlasnik Tesle je upravo ITevac ili inzenjer u 30ima:

"
The January study also found that Tesla drivers are more educated on average. About one-third of Tesla drivers studied had a master's degree or doctoral degree as compared to only 13% of the US population, according to the Census. The most common occupations were also engineer, manager of operations, and software engineer, Jerry reported.
"

Jos nisam sreo ITjevca s Nokiom 3310 jer "ne zeli se privatno maltretirati tehnikom" . Vs. auto koji je kao iPhone na kotacima.

Al dobro, poreporucam prvo probat pa onda sudit.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 11:17   #68143
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Ok, dobijete auto ove klase za 38k€ i jos uvijek mu nalazite mane? Definitivno nisam fanboy elektricara. Ako ista drugo mozda cak donekle petrolhead iako se ni u cemu ne volim trpati u neki kos. Imam u garazi i ispred garaze sve skupa 5800ccm sto dizelskih sto benzinskih, i najdrazi zvuk mi je definitivno zvuk mog V2 1800ccm Intrudera kad ujutro u 7 sa njim probudim komsiluk, ali ova Tesla je stvarno no brainer. Pa za te novce se u toj klasi jedino moze kupiti 3 godine stara Kia Sorento sa 50kkm na satu.
Stvarno ne razumijem kakve mane joj trazite. Da kod mene nije tako specificna situacija, vec bi bila narucena.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 11:21   #68144
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Imali smo već takve rasprave i opet budem ponovil da IMHO nije problem tehničke prirode, tj. auto sam po sebi. Možda bi i bil bolji dojam da iza svega ne stoji hype meštar Musk koji jednostavno ne može prestati lagati, pa se onda nakon nekog vremena ispostavi da nije baš sve tak bajno kakvim se predstavlja.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Tesla općenito ostavlja dojam da je riječ o iPhoneu na kotačima, tak da je ta poveznica sasvim OK. Ono gdje se lome koplja su uvjeravanja da je Tesla baš kao i Phone nešto najbolje ikad, dok su Musk i Jobs sami lemili svaki i najmanji dio uz istovremno držanje oka na dizajnu. Naravno, kod nas je pak dodatni efekt statusnog simbola podjednako za Tesla aute i iPhone mobitele. U firmi kao službena vozila imamo nekolicinu Tesli, hrpu hibridnih Toyota i KIA modela, uz većinu preostalih standardnih dizel i benzinskih primjeraka iz VW ponude i svi redom su i više, nego OK za ono čemu služe. Isto kak se zaposlenicima na biranje daju Android i iPhone uređaji, pa svatko odabere kaj mu/njoj više odgovara. Kombinacija Tesle i iPhonea je najčešća kod onih koji nikada ne bi dali svoje nofce za tak nešto, dok istovremeno ne prestaju recitirati sve moguće propagandno reklamne letke, a njihova osobna vozila i mobiteli koštaju ko par šrafa na mojem biciklu. Kaj sam htel reći, nije tehnika ništa kriva, niti se mrzi Tesla (EV općenito) i iPhone, ali nakon nekog vremena, teško je već slušati kojekakva prenemaganja.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 11:36   #68145
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 653
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 11:37   #68146
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,380
Zato jer uvijek gledam da dobijem najbolje za svoje novce



https://jungesterne.mercedes-benz.de...hicle=17739730
https://jungesterne.mercedes-benz.de...hicle=17823055


EOD od mene.


P.S. boli me kiki kaj nisu novi iz ducana.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 11:42   #68147
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
bla bla, takve probleme ima valjda svaka veća (auto) kompanija... I opozive i skandale i zataškavanja...
Da, svi to imaju, ali se za razliku od Tesle i iPhonea ne prezentiraju kao nešto magično i općenito savršeno.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 11:53   #68148
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
https://www.ford.de/fahrzeuge/der-neue-ford-explorer
Jos jedan potpuno elektricni SUV za slicnu cijenu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 12:29   #68149
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
https://www.ford.de/fahrzeuge/der-neue-ford-explorer
Jos jedan potpuno elektricni SUV za slicnu cijenu.
Yup, na MEB platformi. Mogao bi biti dobar.
Price parity uzmedju ICE i EV je vec dostignut.

Pogotovo ako nastavi ovako s gorivom...
https://www.index.hr/mobile/vijesti/...vijesti_prva_m
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 14:18   #68150
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,162
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Imam u garazi i ispred garaze sve skupa 5800ccm sto dizelskih sto benzinskih, i najdrazi zvuk mi je definitivno zvuk mog V2 1800ccm Intrudera kad ujutro u 7 sa njim probudim komsiluk,
Koji krinđ necu ode sve procitat


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 14:36   #68151
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, svi to imaju, ali se za razliku od Tesle i iPhonea ne prezentiraju kao nešto magično i općenito savršeno.
Sadasnja Tesla ima sva obiljezja Apple proizvoda, kao i uspostavu kulta korisnika kao sto sam komentirao detaljno ranije: 1 ,2 ,3

No, ako bilo tko iz teme pokusa preletiti u neke od stotine dostupnih razgovora s Muskom, bilo da je leteci komentar iz VIP dogadjanja, razgovora na ulici, ili kontroliranog razgovora, mozes satima i satima listati, neces pronaci jedan koncizan razgovor, u kome on ne koristi korporativno lingvisticke pauze, koje je naucio, ali iza njih nema ikakvog konkretnog odgovora. Sadrzaj istih ne pruza uvid u bilo kakvo konkretno saznanje, vec ostaje obicna naracija dostupnih informacija. Korporativno disonatni obrazac, kako ispuniti 500 rijeci, a doslovno ne dati ikakav konkretan odgovor.

Jobs je mogao braniti ono sto je zastupao, cak i kad je bio najtvrdoglaviji. Musk je doslovno odabran da bude medijski trbuhozborac promjena, da bude ventil "demokracije" u kome predstavlja zabrinutost ili propitkivanje za javnost. Pravi tvorci Tesle svi do jednog (dokumentirano) su izbaceni, obrisani, kao i svi prijasnji akteri pothvata, koje kasnije kupovinom Musk preuzima. No, to ne bi funkcioniralo, da kao i drugi "inovatori" i "covjekoljubi" nije u milosti medija i onih koji ga kontroliraju za svoje potrebe. To je je i u HR poznati model, gdje imamo medijski odabrane inovatore, cija izvrsnost je jednosmjerna, te se ne propitkuje, sve do trenutka dok se ne odluci da je inovatoru istekao rok trajanja.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ma kakve predrasude? To su vrhunski mega safe automobili. Nikad ništa zbog njih nije bilo. , Nadam se da će tim imbecilnim greentardima netko stati na kraj napokon. Maloumna bagra.
Ma cista ljubomora progovara iz nas Hamme, usporavamo veliki napredak.

Na zadnju recenicu, morat cemo se jos nacekati, Zelenilo je jasno nakon Korone, podebljano kao glavna zadaca, uz masovne "migracije" vladama za provedbu, od sveznajuceg foruma.

Zato prije izbora Mr Džirlo automobila, popij njegov priznati caj Cang Slang i neces trebati "stomak eliminator" kupovati. A vidim da su postavili i video uratke.

Zanimljivo da se Mr Džirlo bori i potiv banaka, kako bi ti mogao lakse do EV-a:

Mister Džirlo je napravio revoluciju na tržištu električnih vozila, a evo o čemu se radi:

1) srušio je cijene za 37% jer je izbacio banke iz igre. Ne financira ga bankarski kapital već kupac

2) time je eliminirao troškove bankarskih kamata i neupotrebljivu hipotekarnu imovinu pretvorio u obrtna sredstva, eliminirao troškove zaliha, a time i troškove skladištenja vozila

3) automobile umjesto na skladište dostavlja u dom kupca na kućnu adresu

4) isključivo daje dispoziciju da njegovi kooperanti proizvode automobile za poznatog kupca koji je unaprijed platio 50% iznosa

5) kupac dobiva bankarsku kamatu na uplaćeni iznos tako da vrijednost novca ne gubi, jer dobiva kamatu kao da mu je novac i dalje u banci

6) pravo na subvenciju je u 100% iznosu ustupio svom kupcu

7) toliko je superioran u odnosu na konkurenciju da vraća razliku u cijeni ako kupac kupi vozilo, sličnih performansi po nižoj cijeni kod drugog ponuđača - još se niko nije javio!!!!! Kakva genijalnost! ("Genijalnost je u jednostavnosti" rekao bi Einstein)

8) sistem prodaje zaštitio je kao intelektualnu imovinu ("Mister Džirlo prodaja")

9) bira države - partnere (u igri je i Hrvatska)

Potvrda ove superiornosti poslovne filozofije Mister Džirla je da je za 22 dana realizirao više od 4.000 rezervacija prvog kontigenta. Već su krenule rezervacije za drugi kontigent (9 000 vozila)!!!


To se ne propusta!
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 14:50   #68152
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Za vožnju od 160 - 200 me sasvim dobro služi 2.0d sa 150 kljusadi. Auto koji maltene vozi samo grad i autoput s prosječnom potrošnjom od 7,2.
Koji to dizel po gradu i 160-200 autput avr trosi 7,2? Ocu ga i ja i to odmah
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 14:51   #68153
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pravi tvorci Tesle svi do jednog (dokumentirano) su izbaceni, obrisani, kao i svi prijasnji akteri pothvata, koje kasnije kupovinom Musk preuzima.
Da, nažalost većina nema pojma tko su Martin Eberhard i Marc Tarpenning, te da su na kraju bili tuženi, samo da se Musk danas može zvati osnivačem Tesle. Uglavnom kužimo se za sve rečeno na tu temu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 15:06   #68154
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Znao sam da postoji razlog zasto nemam Porsche: Ferdinand je vjerojatno bio su**k nekada u zivotu, i iz njegove firme ne zelim nista imati! Eto, i to sam rekao sad!
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 15:16   #68155
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Kakav god da je bil, bar se nije pravil da je inženjer i izumitelj, dok je istovremeno sve koji se ne slažu s njim povlačil po sudovima.

Zajebanciju na stranu, Tesla bude kao firma preživjela i (nakon) Muska, a da on malo smanji bajkovita obećanja - bog-bogova.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 15:51   #68156
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Znao sam da postoji razlog zasto nemam Porsche: Ferdinand je vjerojatno bio su**k nekada u zivotu, i iz njegove firme ne zelim nista imati! Eto, i to sam rekao sad!
A tek osnivaca Volkswagena da vidis, prava mustra!
Ne znam tko moze cistog obraza kupiti nesto iz koncerna koja je krenula s takvim tipom.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 16:05   #68157
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Navodno da je bil književnik i putopisac. Da ne pričamo o onima s propelerom čija vozila se danas koriste kao glavni negativci u svim člancima domaćih portala.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 16:10   #68158
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
A tek osnivaca Volkswagena da vidis, prava mustra!
Ne znam tko moze cistog obraza kupiti nesto iz koncerna koja je krenula s takvim tipom.
Ok, to je bilo preocito. Htio sam malo zakomplicirati da ne budem "krinđ"
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 16:15   #68159
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Navodno da je bil književnik i putopisac. Da ne pričamo o onima s propelerom čija vozila se danas koriste kao glavni negativci u svim člancima domaćih portala.
Slikar, književnik, govornik... osnivač autokompanije. Renesansni čovjek.

Tek toliko da postavimo ljestvicu s kim se Musk treba mjeriti. Par zlocestih tweetowa mozda sad ne djeluje tako neoprostivo...
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 16:18   #68160
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Ja prije svega ismijavam glorificiranje Muska, Jobsa i sl., te recitiranje njihovih PR pizdarija i kak sam već u nekoliko navrata rekel - tehnika tu nije ništa kriva.

Nadam se da se kužimo i da se ne nalazite prozvanim mojim postovima, jer vozite Teslu i imate iPhone. Meni nisu ništa posebno ni magično.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na