Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2023., 16:02   #61
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jeste već počeli sa zahtjevima za raskid? Nešto se bilo pričalo tek kad krenu rate?

tnx
Na računu od Telemacha piše da se ugovor može raskinut u roku od 2 mjeseca od dolaska obavijesti. S obzirom da su računi već poslani, već možeš ja mislim raskinut ugovor.
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
tele još nije odlučilo dali će i koliko aktivirati klauzulu ,tako mi je bar rekla
do 12% im je odobreno ,a o njima ovisi kolko će staviti,bit će da čekaju reaciju tržišta na objave t-coma i a1
Kako nije kad je? Na računu je došla obavijest da se uvodi indeksna klauzula 5.1.2023. i da se od 15.2.2023. na pretplatničke ugovore primjenjuju novi uvjeti poslovanja.

Još se navodi da od 1.3.2023. mijenja se cjenik i uvjeti korištenja usluga mobilnih tarifa radi popusta za Multisim.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 17:58   #62
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Kažu iz Vlade, ništa od poskupljenja, znaci ništa od raskida ugovora.

''Na pitanje hoće li neki iskoristiti indeksaciju za povećanje cijena zbog inflacije, poput telekoma, ministar je kazao da je razgovarao i s telekomima.

“Mnogi od njih koriste mjere Vlade koji su i njima dobrodošle oko cijena energije i sada razgovaramo s njima oko najavljenih 10 posto povećanja cijena, ali do toga vjerojatno neće doći”, odgovorio je Butković, koji smatra i da nema razloga za povećanjima cijena.''

https://n1info.hr/vijesti/posta-i-te...star-butkovic/
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2023., 18:27   #63
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
jedno je stavit tu klauzulu u ugovor, drugo je podić cijene... možda ih neće podići sada, ali vjerujem da ta klauzula ide u uvjete poslovanja
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 20:19   #64
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
uzmimo hipotetski da podignu maximalno cijene sad i da a to je "posebno hipotetski" vlada im ukine subvencije za struju,ja sam uvjeren da bi im u tom slučaju troškovi poslovanja porasli daleko više od tih 11% + stvorit će kaos na tržištu trenutno povečanje bo bilo kontraproduktivno ,ali ako rat ove godine prestane a inflacija se sputi na 3-5% nitko neće reći ni a,a imaju osigurano povečanje bez rizika gubitka korisnika.
treba se pitati zašto se neusude u večim državama eu-a uvest tu klauzulu.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 20:53   #65
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
dokle god svi redom deru ekstra profit (a deru ga sva 3 glavna operatera, ove kokošare tipa iskon i optima ne treba pominjati) i dijele milione dobiti na kraju godine, nikome ništa ne treba dati, ni subvenciju niti dozvolit dizanje cijena...
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 21:02   #66
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kažu iz Vlade, ništa od poskupljenja, znaci ništa od raskida ugovora.
Mislim da je iz tog članka važniji ovaj jako uvjerljivi dio:

Citiraj:
Najavio je i da će o tome s telekomima još razgovarati na sastanku idući tjedan, dodavši kako je i ministar gospodarstva Davor Filipović razgovarao s njima i misli da do povećanja cijena neće doći.
Damir misli da do poskupljenja neće doći, isto kao što je Dalibor mislio da nitko neće zaokružiti cijene u eurima na više, a vidimo kako je to završilo.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 06:26   #67
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Davor misli? Da mi mogao misliti, moraš imati nešto u glavi. Da netko nije pritisnuo buton na semaforu, lik bi na njemu dočekao penziju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 09:10   #68
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kažu iz Vlade, ništa od poskupljenja, znaci ništa od raskida ugovora.

''Na pitanje hoće li neki iskoristiti indeksaciju za povećanje cijena zbog inflacije, poput telekoma, ministar je kazao da je razgovarao i s telekomima.

“Mnogi od njih koriste mjere Vlade koji su i njima dobrodošle oko cijena energije i sada razgovaramo s njima oko najavljenih 10 posto povećanja cijena, ali do toga vjerojatno neće doći”, odgovorio je Butković, koji smatra i da nema razloga za povećanjima cijena.''

https://n1info.hr/vijesti/posta-i-te...star-butkovic/
To što oni kažu je isto kao što ja obećam tebi. Moraju nešto reć, isto kao što su rekli da su već neke trgovine snizile cijene na strao samo me čisto zanimaju koje su to.
Kako što je netko već rekao ako ukinu subvencije i počnu dizat poreze na dobit cijene će još više rast. Trenutno ovima iz vlade nije jasno da se ne mogu borit protiv slobodnog tržišta. Jedino što mogu uvest ograničenje cijena za pojedine stvari ali tada ti dolazi do nestašice.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 09:21   #69
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Bez obzira idu li dizati cijene ili ne, u slučaju da u ugovor ubace tu klauzulu, to je novi ugovor i imaš pravo na raskid jer se mijenjaju uvjeti u odnosu na potpisani ugovor.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 09:22   #70
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
I onda potpišeš novi u kojem ta klauzula već stoji. Te klauzule će sigurno biti uvedene da se operateri osiguraju a sad oće dizat cijene ili ne to ostaje za vidjet.
Dacher je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2023., 12:20   #71
damir1
Ancient
Moj komp
 
damir1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Đakovo-097 7881186
Postovi: 867
stigao račun i klauzula. Koji je najbolji način za raskid, zvati, mail.... neki predložak maila ako je več netko slao? hvala
__________________



Asus Z97-A-i5 4690K-xfx 470 -Kingston DDR3 1866 SDRAM 2x4GB -dvd ladice-asus 450W-sve to u chenbro gaming bomb, jedinici + Dell U2412HM



damir1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 13:14   #72
damir1
Ancient
Moj komp
 
damir1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Đakovo-097 7881186
Postovi: 867
Dodatak) Dovoljno poziv službi za korisnike
__________________



Asus Z97-A-i5 4690K-xfx 470 -Kingston DDR3 1866 SDRAM 2x4GB -dvd ladice-asus 450W-sve to u chenbro gaming bomb, jedinici + Dell U2412HM




Zadnje izmijenjeno od: damir1. 14.01.2023. u 13:14. Razlog: izostavio slovo
damir1 je offline   Reply With Quote