Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2011., 19:30   #331
markoli
Registered User
Moj komp
 
markoli's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 40
vidim da ovaj samsung ima sve bolje performanse.. osim tog IPS zaslona, šta je toliko velika razlika.. nisam baš upućen u monitore... i šta je s tim zujanjem?

Zadnje izmijenjeno od: markoli. 13.07.2011. u 19:36.
markoli je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2011., 19:43   #332
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
To kaj piše su u najmanju ruku pizdarije.
Milijunski kontrast, input lag od 0.1ms je sve marketing koji nažalost još uvijek funkcionira.
IPS je miljama ispred TN matrice, uzmi tog Della i nećeš požaliti.
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2011., 17:28   #333
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Evo da se malo pohvalim i ja sam nabavio Della U2311H !

Nebiste mi vjerovali, al moj stari monitor Samsung 755DFX 17" jucer doslovno krepao nakon 8godina s radom prosjecno od 8-10h na dan, a i otprije 3mj. pokazivao znakove da bude svaki cas krepao tresla se slika, pa jedva jedvice se pojavila slika kada bih palio, i onda sam polako pratio ovaj topic o preporucima monitora od 23" Della.

I da bi taman kada sam se vratio s mora CRT monitor za dva dana krepao, pa sam morao na silu danas kupiti u adm trgovini Della U2311H za 1550kn srebrni !


Razlika izmedu 17" CRT Samsung i 23" LCD Dell ima, osim u rezoluciji i velicini, a to je da sam primjetio da su mi na Dellu slike malo zivlje pritom mislim na boje !

Upravo odigrao COD4 MW na 2h u single player i slika je fenomenalna nis mi nefali niti mi nesmeta, gledao sam i ostale stvari slike i video, i zbilja su dobre boje na fotografijama i na filmovima. Tako da mislim da se nemoze dobiti nista bolje za tih 1550kn od 23" s e-IPS matricom ipak sam proucavao po netu do 1700kn koliki mi je inace bio maksimalni budget.


Sto se tice mani jedino je kaj nema TV tuner ili jos dodatnih ulaza, no to je vise manje sve sto se tice tih 1550kn s 3 godine jamstva.


Ak se netko boji tolike reze 1920x1080 radi citanja, nemate uopce brige ak imate Win 7 odaberite size text na 150%, a u browseru odaberite da bude po defaultu npr. 120% bit ce sve uvecano i popunjene praznine sastrane.



Usput jel ima tko jos kakav alat/programcic za ovaj Dell kojim bi jos malo kalibrirao sliku, ako se jos da poboljsati da bude cim bolja i ugodnija za oci, jer sam bas prvo kaj sam morao podesiti jeste Brightness s 75 na 35 i Constrast 75 na 70 jer je previse isijavalo, al jos nije konacno jer isprobavam.

Zadnje izmijenjeno od: DANCI. 16.07.2011. u 17:33.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2011., 09:06   #334
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
je li srebreni skroz ili samo okvir ?
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2011., 12:38   #335
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
@danci

http://www.lagom.nl/lcd-test/ , ovdje imaš par testera
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2011., 00:45   #336
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor skybyte Pregled postova
je li srebreni skroz ili samo okvir ?
samo ti je okvir srebrni i to stvarno cist ok boja nije presvijetle boje vec ugodne boje, a stalak tj. postolje je ostalo i dalje crne boje samo ti je to ta razlika izmedu crne i srebrne verzije

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
@danci

http://www.lagom.nl/lcd-test/ , ovdje imaš par testera
oke, uglavnom vise manje to je to kak je prema tvornickim postavkama vrlo mala je nijansa u razlici pa sam ostavio tako kako jeste, dok sam Brightness stavio na 30 i Constrast na 70 tak da sam posve zadovoljan
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2011., 08:32   #337
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ja imam isto srebrni, sve je crno osim ruba monitora, i to sa one strane s koje se i gleda.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2011., 11:17   #338
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
al wtf, u adm-u je crna verzija u2311h 80kn skuplja
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 12:14   #339
DRT
Premium
Moj komp
 
DRT's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: ZGB
Postovi: 87
pozdrav , zanima me mishljenje i kritike za monitor


Monitor LCD AOC e2343F
(23", 1920x1080,
LED Backlight, 50000000:1(DCR),
170/160, 5ms, VGA/DVI)
Black/White E2343F

959,07 kn


jel valja ovaj komad tehnike ? za gejming , filmove
hvala

http://www.hipermarket.hr/prikaz-pro...dvi-16696.aspx
DRT je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 23:19   #340
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Uskoro planiran kupiti dodatni monitor za rad. Na tom monitoru će se prikazivati Visual Studio, mmc, sql management studio, rdc i sl. stvari, tak da mi efektivno treba monitor sa bar 256 boja. Za filmove imam TV.
Monitor će se spajati na prijenosnik iz "Moj komp", koji ima rezu 1920x1200 na 17" ekranu, tak da mi slova ne mogu biti presitna, nego samo prekrupna, a od konektora mi je bitno da ima DVI i VGA. Rezolucija bi trebala biti bar 1920x1080, i ekran nebi smio biti onaj sjajni zbog sunca/svjetla u radnoj sobi. Veličina ekrana do 24", iznad toga mi je previše. U vezi cijene... Pa, što manje, to bolje, al da opet nije neko s**nje koje bu riknulo za godinu-dvije, a za ovo za kaj bu služio - mislim da je U2311H previše.

El da onda gledam na najjeftinije sa full-hd rezolucijom i DVI-em, ili?
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2011., 23:49   #341
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor morbid_angel Pregled postova
tak da mi efektivno treba monitor sa bar 256 boja. U vezi cijene... Pa, što manje, to bolje, al da opet nije neko s**nje koje bu riknulo za godinu-dvije

El da onda gledam na najjeftinije sa full-hd rezolucijom i DVI-em, ili?
256 boja Koja su to sranja kaj bu riknula za godinu-dvije? Znas tocno modele ili firme ili sta?

Na stranu sto ti je logika potpuno bezveze - najjeftinija sr**anja obicno krepaju najcesce. Kak onda sto manje to bolje? To sto ti trazis je vjerojatno best-buy monitor u najnizoj klasi, a to je uvijek najjeftiniji sa 3g garancije. I DVI-jem.

Citiraj:
Autor DRT Pregled postova
pozdrav , zanima me mishljenje i kritike za monitor


Monitor LCD AOC e2343F
(23", 1920x1080,
LED Backlight, 50000000:1(DCR),
170/160, 5ms, VGA/DVI)
Black/White E2343F
959,07 kn
jel valja ovaj komad tehnike ? za gejming , filmove
Naravno da valja. Prikazuje i gejming i filmove uredno™. Cijena je super. Od kritika, ima TN panel (lose za filmove), usran kut gledanja (ne vidis nista osim ako nisi direktno ispred), ima marketinski nas*an dinamicki kontrast. I 5 ms, za sto ce ti dezurni gejmeri rec da je premalo jer mora bit barem 2 ms
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 00:01   #342
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
256 boja Koja su to sranja kaj bu riknula za godinu-dvije? Znas tocno modele ili firme ili sta?

Na stranu sto ti je logika potpuno bezveze - najjeftinija sr**anja obicno krepaju najcesce. Kak onda sto manje to bolje? To sto ti trazis je vjerojatno best-buy monitor u najnizoj klasi, a to je uvijek najjeftiniji sa 3g garancije. I DVI-jem.
Nop, pojma nemam, zato i pitam jer nikad nisam pratio monitore niti kak se krece cijena, niti proizvodjace, pa, bolje pitam, jer, zadnji monitor koji sam kupio je LG Flatron 776FM, tak da...
Da, trazim neki monitor koji je za moje potrebe, a mislim da su takvi u najnizoj klasi, jer mi nece sluziti za gledanje filmova ili igranje. Mozda se pogleda film jednom mjesecno, ili tokom par pauza. Al to je rijetkost. Ili da ipak uzmem ovog dell-a koji se spominje u skoro svakom postu u ovoj temi? Posto ce se koristiti bar 10 sati dnevno, el mi je uopce pametno gledati jeftine monitore? Neznam kakvi su sa strane ergonomije i tih stvari . Stvarno sam tudum za njih
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 00:28   #343
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Pa kad vidis da ga ljudi toliko puta preporuce u odnosu na ove cheapo TN panele, naravno da vrijedi. Posebno ako znas cijenit puno bolji kut gledanja, puno vjernije boje, puno manje problema (manji backlight bleed, bolju ujednacenost osvjetljenja, itd). Dinamicki kontrast ignoriraj, kao i milisekunde.

Uzmi tog Della ili neki drugi IPS za te pare, pa buljis u monitor dugo ko i svi mi - a jos ne znam nikoga ko je pozalio prijelaz sa TN na VA/IPS panel - bas obratno, svi su zadovoljni jer je razlika u kvaliteti prikaza primjetna. Kod ergonomije - samo se pobrini da monitor (bio on AOC za 900 ili Eizo za 10,000 kuna) postavis na pravu udaljenost i visinu.

Za monitore ne moras bit ekspert, ide prilicno jednostavno:
1 - trebas monitor za gledat sliku - kupis najjeftiniji TN-ac i eto slike, svi ju prikazuju
2 - trebas malo kvalitetniji monitor (VA/IPS) na kojem ti oci vise satima dnevno - plati malo ekstra love, kupi neki sa finim bojama, vecim max kutem gledanja, u kojem ces moc cijenit i fotke, i filmove, i programski kod, i gole cice
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 08.08.2011. u 00:34.
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 00:46   #344
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Za monitore ne moras bit ekspert, ide prilicno jednostavno:
1 - trebas monitor za gledat sliku - kupis najjeftiniji TN-ac i eto slike, svi ju prikazuju
2 - trebas malo kvalitetniji monitor (VA/IPS) na kojem ti oci vise satima dnevno - plati malo ekstra love, kupi neki sa finim bojama, vecim max kutem gledanja, u kojem ces moc cijenit i fotke, i filmove, i programski kod, i gole cice
To je bitno!
Mislio sam da ima više stvari na koje moram gledati
Zahvaljujem na pomoći!
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 11:34   #345
Latz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Je li itko morao mijenjati U2311H zbog dead/stuck piksela i gdje ste ga u tom slučaju kupili/zamijenili? - sorry za cross post ali sam fulao temu originalno
Latz je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 12:51   #346
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Citiraj:
Autor Latz Pregled postova
Je li itko morao mijenjati U2311H zbog dead/stuck piksela i gdje ste ga u tom slučaju kupili/zamijenili? - sorry za cross post ali sam fulao temu originalno
Kupljen u Linksu, dobio jamstvo od Asbis-a koje kaže "tolerancija 6 bad piksela". Servis se obavlja u Tecom Trade-u, pa možda ne bi bilo loše provjeriti imaju li oni možda neku drugu politiku oko piksela. Iskreno, ne znam obuhvaćaju li bad pikseli i mrtve ili samo zaglavljene. Frajer u Linksu kaže da je dosta jedan mrtvi, ali sumnjiv mi je.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 13:36   #347
Latz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kupljen u Linksu, dobio jamstvo od Asbis-a koje kaže "tolerancija 6 bad piksela". Servis se obavlja u Tecom Trade-u, pa možda ne bi bilo loše provjeriti imaju li oni možda neku drugu politiku oko piksela. Iskreno, ne znam obuhvaćaju li bad pikseli i mrtve ili samo zaglavljene. Frajer u Linksu kaže da je dosta jedan mrtvi, ali sumnjiv mi je.
Dobio sam odgovor iz ADMa isti - to je DELLov policy -- 1 bright ili 6 dark piksela su minimum za zamjenu ...

glavno da LG koji vecinom nudi malo upitnije monitore ima 72 sata za vracanje zbog ikakvog defekta...

sad ne znam dal da uzmem U2311H ili LG IPS231P koji mogu zamijeniti ako naletim na dead piksel ...

kaj me zivciraju te dead piksel gluposti ... moraju taj ISO mijenjat.,..

Zadnje izmijenjeno od: Latz. 09.08.2011. u 15:18.
Latz je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 23:03   #348
Latz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Pokupio danas U2311H i nema stuck/dead piksela ... ali je pri donjem lijevom (najvise) i gornjem desnom kutu poprilican backlight bleed ...donji lijevi pokriva gotovo 1/6 ekrana...

steta ...
Latz je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 23:39   #349
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Latz Pregled postova
Pokupio danas U2311H i nema stuck/dead piksela ... ali je pri donjem lijevom (najvise) i gornjem desnom kutu poprilican backlight bleed ...donji lijevi pokriva gotovo 1/6 ekrana...

steta ...
Pretpostavljam da misliš vjerojatno na IPS glow, a ne backlight bleed...
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 00:18   #350
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Citiraj:
Autor Latz Pregled postova
Dobio sam odgovor iz ADMa isti - to je DELLov policy -- 1 bright ili 6 dark piksela su minimum za zamjenu ...

glavno da LG koji vecinom nudi malo upitnije monitore ima 72 sata za vracanje zbog ikakvog defekta...

sad ne znam dal da uzmem U2311H ili LG IPS231P koji mogu zamijeniti ako naletim na dead piksel ...

kaj me zivciraju te dead piksel gluposti ... moraju taj ISO mijenjat.,..
Toga sam se i ja bojao pa sam na kraju uzeo monitor u Linksu za parsto kn više, ali uz pregled prije kupovine. Inače sam mislio naručiti monitor iz Zg-a i ako nađem neki loš piksel povlačio bih se na zakon o zaštiti potrošača (kupovina naslijepo) i vratio proizvod unutar 7 dana (ili koliki je već rok) zbog nezadovoljstva. Prevagnula je ziheraška opcija.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 08:30   #351
Latz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Pretpostavljam da misliš vjerojatno na IPS glow, a ne backlight bleed...
je, u pravu si .... lapsus

imao sam potpuno crnu pozadinu pa je bio jako uočljiv, ali promijenit cu to, možda prestat gasit svjetlo navecer u sobi pa nit ću oči zgubit nit će se uopce kužit ...

i usput - iznenadio sam se koliko mi je nevidljiv response time od 8ms - kako je ghosting minimalan kod U2311H izgleda mi potpuno isto kao i na T220 koji ima deklarirani response od 2ms - probao sa BC2 ...
Latz je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 09:16   #352
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Latz Pregled postova
je, u pravu si .... lapsus

imao sam potpuno crnu pozadinu pa je bio jako uočljiv, ali promijenit cu to, možda prestat gasit svjetlo navecer u sobi pa nit ću oči zgubit nit će se uopce kužit ...

i usput - iznenadio sam se koliko mi je nevidljiv response time od 8ms - kako je ghosting minimalan kod U2311H izgleda mi potpuno isto kao i na T220 koji ima deklarirani response od 2ms - probao sa BC2 ...
Taj glow je jedina mana, al ne samo ovog monitora, nego općenito IPS tehnologije. Na mom monitoru valjda nije tolko jako izražena pa mi ni ne smeta u 99% slučajeva...jako rijetko gledam crne pozadine jer uživam u bojama ovog monitora.

A priče oko 2ms vs 8ms su ionak marketinške bedastoće. Da su na Dell stavili 2ms u specifikacije nitko nebi progovorio ni riječi o tome niti primjetio razliku. A čim je 8ms odma neki specijalci uviđaju da je Dell neznam kolko spor. A zaboravljaju da je input lag monitora od 2ms isti ko i kod Dell-a pa niti zato nema neke razlike...a mislim i da su odavno prošla vremena da monitori imaju prespori odziv i sve kaj je ispod 10-12ms ljudsko oko ionak ne skuži. A i upitno je da li ti Samsung TN-ci imaju te 2ms. Mislim nebreš znati da li imaju 2, 5 ili 8ms, a ovi mogu napisati svašta u specifikacije.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 13:03   #353
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Hmm, IPS glow ne bi bas smio biti samo u odredjenim kutevima nego u sva 4. Eventualno mrvicu vise izrazen na jednoj strani, ovisno o IPS panelu. Ovo sa donjim lijevim i gornjim desnim meni ipak zvuci kao backlight bleed. Ukoliko ne nestaje kad pomaknes glavu paralelno na kut, onda je bleed...
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
a mislim i da su odavno prošla vremena da monitori imaju prespori odziv i sve kaj je ispod 10-12ms ljudsko oko ionak ne skuži.
Pravih 10-12ms po svim tranzicijama ljudsko oko ne bi skuzilo ali problem je sto su neki monitori i dalje visoko iznad toga, posebno VA matrice, a i dalje je tu sample-and-hold efekt pa i najbrzi LCD opet nije na razini CRT-a. Iz istog razloga moze se vidjeti blur OLED ekrana na telefonima iako im je odziv 0.01ms...
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 13:07   #354
Latz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Taj glow je jedina mana, al ne samo ovog monitora, nego općenito IPS tehnologije. Na mom monitoru valjda nije tolko jako izražena pa mi ni ne smeta u 99% slučajeva...jako rijetko gledam crne pozadine jer uživam u bojama ovog monitora.

A priče oko 2ms vs 8ms su ionak marketinške bedastoće. Da su na Dell stavili 2ms u specifikacije nitko nebi progovorio ni riječi o tome niti primjetio razliku. A čim je 8ms odma neki specijalci uviđaju da je Dell neznam kolko spor. A zaboravljaju da je input lag monitora od 2ms isti ko i kod Dell-a pa niti zato nema neke razlike...a mislim i da su odavno prošla vremena da monitori imaju prespori odziv i sve kaj je ispod 10-12ms ljudsko oko ionak ne skuži. A i upitno je da li ti Samsung TN-ci imaju te 2ms. Mislim nebreš znati da li imaju 2, 5 ili 8ms, a ovi mogu napisati svašta u specifikacije.
znam da nije to nista ni blizu kak pise, bas zato nisam imao pojma kak se to ponaša kod Della, LG je cisti buckuris npr., ali zato nude 72 sata povrat... a kad si puknem neku pozadinu i upalim svjetlo u sobi računam da neće biti tak izraženo, ali kak je sad, je, dosta - ni blizu nekih stvarno ogavnih primjera po netu doduse...
Latz je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2011., 18:06   #355
Den@
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 262
LG IPS236V-PN
ima li ga tko i da li je zadovoljan...usopredba sa dell U2311H
http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=10351
Den@ je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2011., 20:33   #356
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Zdravo drugari forumaši, štel sam priupitati koja od ovih jeftinjava 23/24" monitora ima podesivi stalak? Obično gledam filmove tak da ležim prek dva stolca pa sam malo ispod razine stola pa bi trebao očito pomaknuti i monitor zbog kuta gledanja. Unaprijed zahvaljujem.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2011., 20:44   #357
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor Den@ Pregled postova
LG IPS236V-PN
ima li ga tko i da li je zadovoljan...usopredba sa dell U2311H
http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=10351
Ja ga ponosno posjedujem.
Jako je sličan Dellu po kvaliteti slike (imaju isti LG-ov panel) jedino se više razlikuju u elektronici, LG ima na papiru brži odziv no u praksi se to nebi trebalo razlikovati, koji god da odabereš nemoš' fulat.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 12:21   #358
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
http://www.bug.hr/vijesti/aoc-ov-ips-dvojac/110570.aspx

Citiraj:
Sljedećeg mjeseca AOC će lansirati dva nova monitora – 21,5-inčni i2252Vwh i 23-inčni i2352Vh.

Oba monitora imaju IPS zaslone, LED pozadinsko osvjetljenje i rezoluciju od 1.920 x 1.080 piksela. Vrijeme odziva deklarirano je na pet milisekundi, kontrast na 1.000:1 (dinamički na 20.000.000:1), svjetlina je 250 cd/m2, a od priključaka su prisutni D-Sub, DVI i HDMI.

Cijene monitora još uvijek nisu objavljene
Uf, možda je vrijeme za sub 1000kn IPS monitore?
nadam se da će doć relativno brzo i u HR.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 14:28   #359
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Da pitam nešto :
Dell U2311
Dell U2312
Lg 236V

Pitanje je jednostavno : koji od njih troje?
Razlog uzimanja : obrada forografija.
Naravno ako mogu proći jeftinije a da se ne gubi na kvaliteti rado bi ja to napravio

pretpostavljam da je i dalje 2311 bolja varijanta od 2312 (led osvjetljenje) te od lg-ja?

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 09.09.2011. u 14:34.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 14:37   #360
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Za ZR24 nemaš para pretpostavljam

Gle odi pa pogledaj 2312 i 2311. No meni se osobno LED osvjetljenje manje sviđa. LG, bar onaj koji sam ja probao ima kilavo postolje.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na