Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.02.2012., 01:46   #301
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
da ali opet mogu u opcijama speakers ručno odabrati frekvencije,i molim te možeš mi malo objasniti laički na što one predstavljaju,također me zanima što su bit-ovi 16,24...i što predstavljaju u kombinaciji sa frekvencijom i koja je idealna kombinacija? Trenutačno mi je podešeno na 24 bit-a i 96000hz (studijska kvaliteta) Zbog ovakvih sam stvari i postavio prvi post jer me to zanima a neznam baš ništa o tome i bojim se krivo napraviti postavke kartice ili foobara. Svarno malo mi je neugodno ovo pitati ali ne kužim se u to a htjeo bih znati pa eto bio bih zahvalan na odgovorima
p.s. zahvalan sam na dosadašnjim objašnjenjima koja su mi dosta pomogla

Zanemari windows mixer (speakers) postavke iako možeš i njih postavit identično kao u Xonar Audio Center-u, ali primarno tu podešavaj ovisno kakvu snimku reproduciraš.

Za najbolji zvuk pravilo je da ti zvučna bude podešena kao i snimka. U protivnom dolazi do re-samplinga i gubiš na kvaliteti. Ukratko: skoro svi CD-i osim možda par "audiofilskih" su snimljeni u 16 bita na 44,1 KHz - dakle to su postavke koje većina pjesama traži. Ako ti naleti pjesma na tipa 48 KHz foobar će ti javit grešku (barem bi trebao) i morat ćeš ručno u Xonar Audio Center-u prebacit na 48 KHz-a.

Ove više frekvencije tipa 96 KHz, 192 KHz ili 24bitne snimke jednostavno ne stanu na CD (stanu na Blueray). Nažalost, "višekratnike" 44,1 KHz => 88,2 i 176,4 KHz Essence mislim da ne svira bez re-samplinga na najbližu postavku (nema opcija za njih u Xonar Audio Center-u).

Moram priznati da nisam još imao prilike slušat nikaj iznad 48 KHz-a, ali stiže mi uskoro 24 bitni Pink Floyd na 96 KHz.


Vodič do savršenog zvuka (EAC / FLAC)
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 01.03.2012. u 11:46. Razlog: EAC / FLAC
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 11:11   #302
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
hehe to će biti poslastica ,evo na sound mixeru sam isključio sva "poboljšanja" i postavio na kako si rekao 16bita,44100hz (cd kvaliteta) i to je to,kartica mi stiže sad za tjedan dana pa sam u iščekivanju,kolika bi trebala biti razlika u zvuku,ono čitao sam po forumima da je kartica hebena,ali dali je zbilja toliko? hvala ti na informacijama,stvarno si drug

Zadnje izmijenjeno od: Markom X. 01.03.2012. u 11:18.
Markom X je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2012., 11:56   #303
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Nema frke.

IMO Essence je 3 koplja ispred konkurencije i za tu lovu najbolja stvar za uzet ako si na brzaka želiš složit neki entry level audiofilski sustav. Vrijedi ona i duplo više ako se mene pita.

Razlika će bit ogromna, barem je meni bila. Pogotovo u kombinaciji s FLAC-om. Jednostavno sam sve mp3-ce morao pobrisat otkad imam STX. Mislim da to dovoljno govori. Pripremi se na to da će ti svaka loša snimka zvučat još lošije i svi nedostaci se čuju, tako da ćeš bit primoran slušat bolje stvari.

E sad, koliko ćeš moć izvuć iz kartice ovisi o tome kakav ti je ostatak sustava, kablovi, pojačalo, zvučnici itd. Ako imaš neke dobre slušalice - Essence ih vozi ko beba zvečku, bez obzira na impendanciju.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 14:40   #304
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
Aha vjerovati ću ti na riječ ,imam Denon PMA 900V iz 1984-5 godine u mint stanju i Wharfedale Diamond 9.3 zvučnike....solidno za početak slušalice nemam ali možda se i na njih odlučim ako bude šuške,isto od kablova nemam ništa za sad brand-irano,sam sam si složio interkonekte od mikrofonskog kabela koji je ajmo reći za sad solidan,ali mi je isto u planu još uložiti neku svotu novaca za kablove pa da to bude to....imaš kakav prijedlog u vezi kablova?
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 17:47   #305
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ne osjećam se dovoljno kvalificiranim da komentiram kablove itd. Pogotovo jer neki ne vide nikakvu razliku i to im je bacanje love dok neki čuju. Ja sam među onima koji čuju.

Ono kaj znam je to da si možeš koje god kablove imaš malo nadogradit s kvalitetnim bananama / vilicama (bitno samo da su pozlaćene) tako da odrežeš 10 cm s kraja i potpuno izoliraš kako bakar ne bi oksidirao. Ja imam samo sfrkane gole bakrene krajeve i nikak da si to složim, lijen sam.

Također preporuka koji sam dobio, ako imaš stare zvučnike (a mislim da ovo nisu) kao ja KEF-ove (isto iz 1985.) membranu premazat glicerinom da se guma malo stvrdne.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 20:54   #306
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
Ovo za glicerin prvi put čujem,mislim ja ga stavljam po gumama na autu, ali vidiš nikad se nebi sjetio da bi se mogao koristiti za ovo što si spomenuo ....e da što se tiče kablova neznam koliko mi mogu pomoći tuđi savjeti,mislim pitao sam tek toliko jer ako ima razlike u kablovima ja bih sam trebao ajmo reći odlučiti koji mi najbolje zvuči....pa makar to bio navelike hvaljeni UTP kabel E sad neznam na dosta mjesta sam pročitao kako je na odmet dodatno terminiranje kabela,i stavljanje raznih konektora,banana,vilica....čak su neki poznati proizvođači protiv toga....mislim ako kabel zvuči tako kako zvuči,nepotrebno mu je narušavati karakteristike konektorima. Ali opet neznam,početnik sam u svemu tom i još nemam znanja da iznosim svoje mišljenje
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 20:58   #307
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ne bih uzimao UTP kabel.

Dobre konektore se uvijek isplati stavit, pogotovo ako imaš situaciju kao kod mene gdje su mi bakreni krajevi ogoljeni. Izoliranje i neke poštene vilice ili banane tu rade svoj posao.

Nisam se ni ja sjetio glicerina, ali moji zvučnici su stari (stariji od mene), i koliko god dobri / kvalitetna guma godine rade svoje.

Čisto da se razumijemo, to s konektorima i gumom još nisam napravio tako da ne mogu komentirati razliku.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 02.03.2012. u 22:02.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 21:39   #308
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
pa neznam to mi se više čini praktičnije...a sad koliko utječe na zvuk pitam se pitam
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 23:14   #309
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
decki, malo ste otisli u OT
nego jel dosla ta STX? koji su ti dojmovi?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 02:23   #310
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Evo ekipa da se pohvalim uzeo sam Xonar D1 i za sada sam zadovoljan. Imao sam dosta problema sa drajverima, čak do te mjere da sam Winse morao reinstalirati kako bi sve konačno proradilo.

Prilikom traganja za rješenjem svojeg problema sa drajverima naletio sam na sljiedeće: Unified Driver. Preporučam ih svima na korištenje, podržavaju većinu Asus Xonar kartica.
Verbum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2012., 11:00   #311
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Samo pazi sa Uni Xonar koju opciju odabereš kad instaliravaš. Mene na DS-u zeza ako odaberem normal u nekim igrama. Pada mi fps neodređeno, u zadnja 3 dana sam 3 puta digo Windowse na novo i HDD promijenil da bi na kraju skužil da je do drivera
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 12:33   #312
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Samo pazi sa Uni Xonar koju opciju odabereš kad instaliravaš. Mene na DS-u zeza ako odaberem normal u nekim igrama. Pada mi fps neodređeno, u zadnja 3 dana sam 3 puta digo Windowse na novo i HDD promijenil da bi na kraju skužil da je do drivera
Ne igram igre osim Dote 2, za sada sve radi odlicno (muzika, filmovi).

Malo sam pregledavao forume i svi hvale Unified drajvere te govore koliko je Asus zapostavio razvoj svojih "originalnih" drajvera. S obzirom o kojim se audiofilima radi vjerujem im.

Za sada primjećujem da je zvuk dosta "bolji" nego na xtreme music, a integrirana na matičnoj se ne može ni uspoređivati.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 03.03.2012. u 12:42.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 15:50   #313
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Evo ekipa da se pohvalim uzeo sam Xonar D1 i za sada sam zadovoljan. Imao sam dosta problema sa drajverima, čak do te mjere da sam Winse morao reinstalirati kako bi sve konačno proradilo.

Prilikom traganja za rješenjem svojeg problema sa drajverima naletio sam na sljiedeće: Unified Driver. Preporučam ih svima na korištenje, podržavaju većinu Asus Xonar kartica.

Interesantno. Nisam nikad imao problema s driverima na STX, ali baš ću isprobat ove.

Hvala!
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 21:23   #314
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
Odbrojavam dane do dolaska ST-a još samo šest dana
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 00:11   #315
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Evo ekipa da se pohvalim uzeo sam Xonar D1 i za sada sam zadovoljan. Imao sam dosta problema sa drajverima, čak do te mjere da sam Winse morao reinstalirati kako bi sve konačno proradilo.

Prilikom traganja za rješenjem svojeg problema sa drajverima naletio sam na sljiedeće: Unified Driver. Preporučam ih svima na korištenje, podržavaju većinu Asus Xonar kartica.
Samo informativno. S čime si imao problema? Imam identičnu karticu i za sada ništa ne zeza, doduše samo muziku na njoj slušam.
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 00:20   #316
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor d4rk_ch1ld Pregled postova
Samo informativno. S čime si imao problema? Imam identičnu karticu i za sada ništa ne zeza, doduše samo muziku na njoj slušam.
Nisam mogao orginalne asus drajvere nikako instalirati komp bi se smrzavao za vrijeme instalacije. No, nakon reinstala widowsa išao sam na Unified Driver-e i evo sve radi iz prve
Možda bi nakon reinstala radili i asusovi no dosta čitam o ovima i hvaljeni su pa dok sve radi kako spada ništa ne mijenjam.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 01:17   #317
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Evo vrtim ih od danas na STX i nisam primjetio neku razliku. Nadao sam se barem popravku povremenog "štucanja" zvuka u RO2, ali još uvijek je tu.

Sve isto kao i kod zadnjih službenih drivera. No, ja ionako vrtim samo stereo. Koliko mi se čini, ovo je pisano za višekanalnu reprodukciju...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 03:27   #318
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Vidim da spominjete xonar koja je razlika između DS i DG, osim u 8 i 5.1 channel ?

Inače imam zvučnike Logitech x530 5.1 i Philips SHM7410 sluške od nekih 209kn i integrušku Realtek ALC 892 i nekakve modane sound blaster, prije toga stari PC s integruškom AC'97, i moram priznati da je bila razlika već očita s istim zvučnicima i sluškama čak s istim MP3 pijesmama.


Kolika je razlika između Realtek ALC 892 i Xonar DG u kvaliteti ?
Moram prigovoriti kako mi je sada ova integruška Realtek ALC 892 nekako tiha kada slušam preko slušalica u odnosu na staru integrušku, pa sad pitam Vas jel je jednako glasna kao Realtek ili je glasnija ?
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 12:16   #319
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Nema frke.

IMO Essence je 3 koplja ispred konkurencije i za tu lovu najbolja stvar za uzet ako si na brzaka želiš složit neki entry level audiofilski sustav. Vrijedi ona i duplo više ako se mene pita.

Razlika će bit ogromna, barem je meni bila. Pogotovo u kombinaciji s FLAC-om. Jednostavno sam sve mp3-ce morao pobrisat otkad imam STX. Mislim da to dovoljno govori. Pripremi se na to da će ti svaka loša snimka zvučat još lošije i svi nedostaci se čuju, tako da ćeš bit primoran slušat bolje stvari.

E sad, koliko ćeš moć izvuć iz kartice ovisi o tome kakav ti je ostatak sustava, kablovi, pojačalo, zvučnici itd. Ako imaš neke dobre slušalice - Essence ih vozi ko beba zvečku, bez obzira na impendanciju.
E baš me zanimalo onda kako se dočepati kvalitetnije reprodukcije jer ovo do sad na integriranoj zvuči nikako,mislim skoro na svakoj snimci je prisutan šum koji se pojača prilikom pojačavanja zvuka na pojačalu, vjerujem da je do zapisa jer čim pauziram reprodukciju nestane i šum? Govorim o zapisima u FLAC-u, od muzike slušam jazz,blues,klasiku,rock i akustične stvari..
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 13:07   #320
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Kolika je razlika između Realtek ALC 892 i Xonar DG u kvaliteti ?
Moram prigovoriti kako mi je sada ova integruška Realtek ALC 892 nekako tiha kada slušam preko slušalica u odnosu na staru integrušku, pa sad pitam Vas jel je jednako glasna kao Realtek ili je glasnija ?
Trebala bit biti glasnija, a o kvaliteti reprodukcije neću ni pričat.


Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
E baš me zanimalo onda kako se dočepati kvalitetnije reprodukcije jer ovo do sad na integriranoj zvuči nikako,mislim skoro na svakoj snimci je prisutan šum koji se pojača prilikom pojačavanja zvuka na pojačalu, vjerujem da je do zapisa jer čim pauziram reprodukciju nestane i šum? Govorim o zapisima u FLAC-u, od muzike slušam jazz,blues,klasiku,rock i akustične stvari..
Kvaliteta FLAC zapisa ovisi o kvaliteti originalne snimke i postavkama EAC programa. Zato je najsigurnije ripat svoje CD-e u FLAC. Jednom od mojih postova gore link na EAC tutorial od crnog.

Essence ima 124 dB SNR / Headphone Amp koji garantiram ti ne daje nikakav šum i kad poglasniš do kraja. Iskreno, nisam nikad 40-50% glasnoće na svojem Sherwood-u AX-5103 prešao sa win. volume controlom na max.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 14:22   #321
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Trebala bit biti glasnija, a o kvaliteti reprodukcije neću ni pričat.
Ma to pitam dali bi primjetio razliku s postojecim zvucnicima i sluskama jer momentalno nemam pare za bolje, dok dati 200kn nebi bilo tak tesko samo neznam jel mi se isplati.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 16:19   #322
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
Onda sam u banani jer nemam baš neku kolekciju cd-a....sve što slušam skidam sa neta,mislim da imam hrpu cd-a nebih kupovao zvučnu već malo bolji cd player....sad sam malo u dilemi ako mi većina mjuze što imam bude šumila
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 16:21   #323
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Imaš PM.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 17:05   #324
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
Onda sam u banani jer nemam baš neku kolekciju cd-a....sve što slušam skidam sa neta,mislim da imam hrpu cd-a nebih kupovao zvučnu već malo bolji cd player....sad sam malo u dilemi ako mi većina mjuze što imam bude šumila
A net je pun FLACova
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 18:33   #325
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
A što vrjedi ako šume....joooj ili je to samo kod mene čekam dok dođe ST pa ću vidjeti što će biti hehe
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 18:47   #326
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
E baš me zanimalo onda kako se dočepati kvalitetnije reprodukcije jer ovo do sad na integriranoj zvuči nikako,mislim skoro na svakoj snimci je prisutan šum koji se pojača prilikom pojačavanja zvuka na pojačalu, vjerujem da je do zapisa jer čim pauziram reprodukciju nestane i šum? Govorim o zapisima u FLAC-u, od muzike slušam jazz,blues,klasiku,rock i akustične stvari..
Pa to je normalno, zbog razno raznih interferencija koje se događaju + to su onboard čipovi koji nisu nešto.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 21:41   #327
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
A možete mi reći jel ima smisla tu zvučnu upogoniti na Logitech x530 5.1 i Philips SHM7410 ili skoro pa da nebudem skužio razliku ?

namjena je svestrana video, mjuza i igre
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2012., 19:12   #328
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Evo nakon par dana korištenja Uni Xonar drivera s mojom Essence STX.

Prvo što sam primjetio jest da ne mogu instalirat više stare službene drivere. Tako da sada vrtim "NORMAL" instalaciju Uni Xonar drivera.

Za sve koji imaju Essence (a mislim da vrijedi i za niže modele), koristite ASIO a ne WASAPI plugin. Jednostavno je tako namijenjeno i za ASIO su driveri pisani. Glavna prednost je što se kod ASIO plugina bit i sample rate automatski rihtaju prema pjesmi, dok je kod WASAPI-ja to potrebno ručno raditi svaki puta...

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio

I za kraj ispravak netočnog navoda, Essence doista svira sve frekvencije:

Citiraj:
1. Sample rate supported: 44.1 / 48 / 88.2 / 96 / 176.4 / 192 kHz
2. Supports one ASIO playback stream (maximum 8 channels) to analog output.
3. Supports one ASIO recording stream (2 channels) from analog input.
4. Recording source (microphone in or line in) is selected by system mixer.
5. To keep the ASIO stream bit-perfect, the following two rules apply:
(1) The ASIO stream has higher priority of using DMA buffer than other streams. That is, when the ASIO stream is played, other streams cannot be played.
(2) No volume control is available for the ASIO stream.
6. When there are more than two ASIO applications running, only one application gets the right to use the hardware resource. This is based on “first come, first service” rule.
7. Current buffer time is set at 10ms, will be adjustable in later version
http://support.asus.com.tw/download/...f_type=4&os=29


Dok s WASAPI radi system volume control, s ASIO radi samo Foobar volume control, i to zadnja ili predzadnja verzija.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2012., 21:21   #329
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
ja sam stavio wasapi iz neznanja i baš je tako kako kažeš....ali sam mislio da je wasapi za win 7, a asio za vistu....mislim da sam to negdje pročitao..
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 14:23   #330
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Oi ljudi pitanje ^^ uskoro bi kupio Steelseries Siberia v2 sluske. E do sad sam mislio uzet model sa Usb zvucnom na njima al sam dosao do dileme. Zna mi mozda netko odgovorit koja je bolja solucija. SS Sv2 usb zvuk ili SS Sv2 sa Asus Xonar DG ?

http://steelseries.com/products/audi...-usb-soundcard Evo link za zvucnu.

p.s. omjer koristenja slusalica i zvucnika na kompu mi je recimo 80/20 u korist slusalica. Za sada imam Sennheiser HD202 al mozda umjesto Siberie uzmem neke bolje Sennheiserice. Trebam odluciti jos ako mi je mic tako potreban ili ne =)

Zadnje izmijenjeno od: chare. 17.03.2012. u 17:23.
chare je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na