Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2013., 15:57   #121
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kad kazes ovdje mislis na firmu gdje ti radis ili na sve uvoznike u HR ?
Sve.
Na stranu što to radim preko 20 godina, kako radim s praktički svima, kako distributerima tako i s brdo vendora znam kakvo je realno stanje.
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Mislim jel hoces reci da ti meni ne vjerujes za ovo sto pricam ili moje nije iz prve ruke ako sam ja kupac p anevidim kolko deru ?
Ti kao kupac ne vidiš 1% stvari. Posebno kad je web trgovina u igri (koja je potpuno drugačija od obične trgovine - zato su i mogući onakvi dogovori).
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Koliko znam mi ovdje i razglabamo o cijenama za krajnjeg kupca tj dali ce se doticne smanjiti ulaskom u EU .
99,99% sam siguran da hoće za dio stvari. Samo ne linerano, ne svuda, a neke stvari će i ići gore (već postoje najave).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:15   #122
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
J
Ja govorim o onom primjeru iz Njemacke i nasom usporedbom s njima, citati postove s razumijevanjem.
Ok, de mi onda objasni kakve u tom primjeru ima veze sto je proizvod NOV na trzistu? Pa nov je i kod njih a ne samo kod nas, ne? I tamo ce pasti cijena kad "ostari" i opet ce biti razlike 90-100 EUR ili slicno ali daleko vise od 3-4%, kako to objasnjavas? O tome se ovdje raspravlja o marzama kod nashih trgovina/uvoznika i razlike u odnosu na EU. Onda ti uletis sa cijenom/razlikom nekog jeftinog diska koji kosta vani "po tvome" samo 10-20kn manje nego kod nas a u stvari samo nisi znao naci jeftiniju cijenu vani pa neznas da je razlika ustvari puno veca kao sto sam ti pokazao. I naranvno da sto je proizvod jeftiniji da ce se razlika u cijeni ciniti marginalnom jer recimo 50kn vise nego vani za nesto od 500kn ne zvuci gadno kao 500kn na nesto od 5000kn ali oboje je u globalu 10% skuplje (samo primjer za laksu racunicu jer kao sto sam vec pokazao marze/razlike koje su daleko vece od 10% i ni blizu 3-4% ).

Kamo srece da su 3-4%, ja bi cak pristao i na 5-6% razlike za lokalnu garanciju/support (obicno i kupim u nekom shopu za koji znam da ima bolji support/nedajboze potrebu reklamacije nego u nekom najjeftinijem pa kasnije problemi oko supporta, dosta stvari kupim i u Linksu (koji je ruku na srce skup) jer mogu doci osobno rjesit stvari i imaju bar neki lager). Znaci meni nije najbitnije da je stvar najjeftinija ali pricati da je marza samo 3-4% je nesto sasvim drugo . Svaka cast izuzecima kojih dozvoljavam da ima i rade sa 3-4% ali ja iskreno takvu komponentu jos nisam uspio kupiti kod nas u HW trgovinama koj aima tkao malu marzu .

Ako neko ovdje prodaje sa tim marzama obavezno nek mi posalje cjenik jer cesto kupujem hardwara sto kuci sto u firmi pa eto bit ce vise prometa i svi sretni svi zadovoljni .


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ogromne. Neka tržišta znaju imati akcijske cijene koje su za korisnika nekad i niže od proizvodnih.
Kao sto sam vec rekao ovaj primjer NIJE bio najjeftiniji niti u DE niti je akcijski, tako da NE DRZI vodu, bar ne u tom slucaju .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 29.05.2013. u 16:21.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:17   #123
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ok, de mi onda objasni kakve u tom primjeru ima veze sto je proizvod NOV na trzistu?
Ogromne. Neka tržišta znaju imati akcijske cijene koje su za korisnika nekad i niže od proizvodnih.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:20   #124
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
double post, sorry
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:23   #125
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kao sto sam vec rekao ovaj primjer NIJE bio najjeftiniji niti u DE niti je akcijski, tako da NE DRZI vodu, bar ne u tom slucaju .
A kako znaš da nije akcijski?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:25   #126
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A kako znaš da nije akcijski?
Kako ti znas da je ?

Kao sto sam reko ima i jeftinijih ponuda u drugom shopovima (i to nemali broj ). Ili to kao nase neke trgovine Akcijom smatras cim pise AKCIJA na letku/vratima a cijene ustvari ostale iste kao i prije akcije .

BTW evo ako jos uvijek ne vjerujes evo ti 780GTX vani za 600 EUR http://geizhals.at/eu/pny-geforce-gt...b-a950367.html, E to je akcijska (zamijeti da je cijena 50 EUR niza od one koju sam ja usporedjivao (650 vs 750 kod nas) koja kao sto rekoh NIJE na akciji ))
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:28   #127
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kako ti znas da je ?

Kao sto sam reko ima i jeftinijih ponud au drugom shopovima . Ili to kao nase neke trgovine Akcijom smatras cim pise AKCIJA na letku/vratima a cijene ustvari ostale iste kao i prije akcije .

BTW evo ako jos uvijek ne vjerujes evo ti 780GTX vani za 600 EUR http://geizhals.at/eu/pny-geforce-gt...b-a950367.html, E to je akcijska (zamijeti da je cijena 50 EUR niza od one koju sam ja usporedjivao (650 vs 750 kod nas) koja kao sto rekoh NIJE na akciji ))

Pa ne definiraju trgovine cijenu u regiji.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:41   #128
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova

Pa ne definiraju trgovine cijenu u regiji.
Eto ga na sad, bjezis od teme tj. odgovora . Dao sam ti primer koji nije a akciji i pokazao 100EUR razliku (koja nije akcijska vani nego cak kod nas je kao akcija ), kad usporedimo sa akcijskom cijenom onda je jos gora situacija 150EUR razlike u EU/kod nas .

Uglavnom suma sumarum IMHO ako se bude drzalo te "ideje" da nasi rade sa 3-4% marze a skuplji su 20-30%+ ima da propadnu svi redom za godinu dana (osim naravno ako drzava ne uvede neki porez/trosarine, bla bla.. kao sto sam rekao i na pocetku da ce se vjerojatno dogodit ).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:44   #129
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Eto ga na sad, bjezis od teme tj. odgovora
Ne bježim, nego ti je to miljama daleko od onog što je sve iza.
Npr. ulaskom u EU neki proizvodi poskupljuju 20% (konkretan primjer). Jesu li sad na akciji?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:47   #130
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Ova GTX780 sto je kod nas dosla je taj crni ASUS za kojeg meni ni dan danas nije jasno zasto je toliko skup. Jesu i inace vani tak skupi ili je to zato sto ih msan uvozi pa ima divlje marze ili sve skupa :/? Asus GTX680 je kod nas preko 4000kn, a recimo Gainward/PoV 3500kn, tako da ne sumnjam da ce pojavom Palita i ekipe cijena gtx780 past na ~5kkn. Jest da ih po de/at ima vec sad po 4500..

evo i GB 780gtx u Janeza za 610€
http://www.dinokomp.si/produkt/gigab...e-gtx-780-3gb/
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:51   #131
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne bježim, nego ti je to miljama daleko od onog što je sve iza.
Npr. ulaskom u EU neki proizvodi poskupljuju 20% (konkretan primjer). Jesu li sad na akciji?
Koga briga sta je iza, sta mislis zasto kupci i dalje kupuju u Edigital i slicnima premda ih hrpa ima problem sa dostavom i uopce kupovinom, suportom ili bilo kakvim feedbackom tmao (cek smao dok renu reklamacije, onda ce tek nastat show ). Cijena, cijena je jedini kriterij koji kod nas prolazi na masu, Jako je malo onih koji ce platiti vise za bolju uslugu a puno vise onih koji ce ici na drugi kraj grada za 15kn razlike u cijeni hardwarea neracunajuci svoje vrijeme/auto/gorivo/put... Od ove manje grupice koja hoce platiti uslugu jako je malo trzista . Znaci pricamo u consumer elektroinic/hardwareu (napominjem samo zato da mi ne ubacis sad neki profi segment sa komponentam od 50,100,200k kn i slicno ) koju vecina korisnika ovog foruma kupuje/treba/sklapa.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:52   #132
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
Ova GTX780 sto je kod nas dosla je taj crni ASUS za kojeg meni ni dan danas nije jasno zasto je toliko skup. Jesu i inace vani tak skupi ili je to zato sto ih msan uvozi pa ima divlje marze ili sve skupa :/? Asus GTX680 je kod nas preko 4000kn, a recimo Gainward/PoV 3500kn, tako da ne sumnjam da ce pojavom Palita i ekipe cijena gtx780 past na ~5kkn. Jest da ih po de/at ima vec sad po 4500..
Zato sto je to high-end proizvod kojeg ce kupiti 3 covjeka, a sto je manja kolicina koju uvoznik uzme to je veca cijena.
Takve stvari ce uvijek biti skuplje na manjim trzistima.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:55   #133
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Lewis & Iggy - ajde se malo ohladite! Prebacite svoju raspravu na PM.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:55   #134
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Koga briga sta je iza, sta mislis zasto kupci i dalje kupuju u Edigital i slicnima premda ih hrpa ima problem sa dostavom i uopce kupovinom, suportom ili bilo kakvim feedbackom tmao (cek smao dok renu reklamacije, onda ce tek nastat show ).
Sve ti je to dio iste priče.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:56   #135
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Lewis & Iggy - ajde se malo ohladite! Prebacite svoju raspravu na PM.
Starat ću se!
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 17:01   #136
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Zato sto je to high-end proizvod kojeg ce kupiti 3 covjeka, a sto je manja kolicina koju uvoznik uzme to je veca cijena.
Takve stvari ce uvijek biti skuplje na manjim trzistima.
Opet ti sa argumentima, odakle ti takvi podaci da nekazem statistika, di to izvlacis molim te? Ja znam covjeka koji je nedavno uzeo 3 komada TITANa a prije njih je imao 2*680 i 2*690GTX, Jesi i njega ubrojao u tvoju statistiku ili racunas bez njega ?

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Lewis & Iggy - ajde se malo ohladite! Prebacite svoju raspravu na PM.
Znaci ON Topic raspravu treba prebacit na PM, zbog cega ?

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Starat ću se!
Ajmo zajedno, ocito coconut ima neku drugu ideju o cemu je ovaj topic .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 17:07   #137
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Opet ti sa argumentima, odakle ti takvi podaci da nekazem statistika, di to izvlacis molim te? Ja znam covjeka koji je nedavno uzeo 3 komada TITANa a prije njih je imao 2*680 i 2*690GTX, Jesi i njega ubrojao u tvoju statistiku ili racunas bez njega ?
Ajd super, evo samo radi tog covjeka ce msan, asbis ili netko deseti dovesti par slepera high-end grafickih, lol.
Ako kazem '3 covjeka', to je prenesno znacenje znas, a ne doslovno, tako da ne moras spominjati kako ti poznas tipa koji je kupio takvu graficku.

Mi smo 100 puta manje trziste od jedne Njemacke, tamo uvoznik moze kupiti od proizvodjaca 10000 takvih grafickih i nemati straha hoce li ih prodati.
Kod nas ne moze i automatski mu je veca nabavna cijena.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 17:25   #138
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
ja samo znam da sam osta šokiran cijenom novog Fractal kućišta,nisam tio tamo spamat pa bolje ovde, 40% skuplje nego u njemačkoj?!?! ja se iskreno nadam velikim promjenama od ulaska nadalje
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 21:35   #139
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Evo da se i ja nadovežem na ovu temu oko 5% marže.

Neki dan sam pričao sa mojim konkurentom u Umagu i kaže da on ne gleda cijene nego da šalje uvijek zahtjev za ponudu i uvijek dobije nižu cijenu nego što je kod msana, asbisa, mola na webu.

Ovi m-san shopovi imaju cijenu i preko 5% nižu od moje nabavne (kod m-sana ne uzimam često robu upravo iz tog razloga, preskupi su u startu pa se moram cjenkati i tražiti nižu cijenu i gubiti vrijeme kojega nemam) uzmem kod drugoga ili preko web shopa nekog.
tskarda je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 22:37   #140
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Evo dodatak ili primjer na Lewis & Iggy dio priće, formiranje cijene prema tržištu, pogledajte cijene Mirkosheet os - eva u USA, DE i HR,
cijena formirana po principu oderi max. koliko možeš.

Za šlag na torti, dio koji smo apsolvirali u drugoj temi, dogovore se inspektorat i Mirko HR da je legalan samo onaj os kupljen u RH sa računom dok onaj kupljeni vani i jeftinije nije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 17:41   #141
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo dodatak ili primjer na Lewis & Iggy dio priće, formiranje cijene prema tržištu, pogledajte cijene Mirkosheet os - eva u USA, DE i HR,
cijena formirana po principu oderi max. koliko možeš.
Da, dobar dio proizvoda ima cijenu definiranu za pojedino tržište. Lako za ove zemlje koje si naveo, da vidiš Kinu ili Južnu Afriku...

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za šlag na torti, dio koji smo apsolvirali u drugoj temi, dogovore se inspektorat i Mirko HR da je legalan samo onaj os kupljen u RH sa računom dok onaj kupljeni vani i jeftinije nije.
Naravno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 20:22   #142
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja ću ubacit samo par primjera:

gtx 780 - newegg cca 3800kn, kod nas u futuri bila cca 5800kn

kada je kod nas najjeftinija hd7770 bila 900kn u austriji je bila 700kn, a za high end grafe tipa 7970 razlika je bila još brutalnija

Konzole ps2 svojevremeno - kod nas je više nego 2x skuplje bilo jedno vrijeme nego u SAD (kada su bile na kraju vijeka), čuo sam za ljude koji u SAD-u neplanirano kupe 2-3 laptopa koliko se iznenade cijenama tamo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 20:26   #143
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ja ću ubacit samo par primjera:

gtx 780 - newegg cca 3800kn, kod nas u futuri bila cca 5800kn
newegg su ameri, a to tek nema veze s nama, a ni s cijenama u europi.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 04:19   #144
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Sretan vam šoping u EU!
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 14:33   #145
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
http://danas.net.hr/hrvatska/evo-sto...ja-za-gradjane

Bez carine
Od danas se ne carine proizvodi naručeni internetom i dostavljeni poštom u vrijednosti do 150 eura.

što je ovo,što bez carine kad ima carine??nejasno napisali jel 150 eura kad se naručuje online iz zemlje EU ne EU ili sve,kad se ide osobno autom u slo.ita, onda nema carine??
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 14:40   #146
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
http://danas.net.hr/hrvatska/evo-sto...ja-za-gradjane

Bez carine
Od danas se ne carine proizvodi naručeni internetom i dostavljeni poštom u vrijednosti do 150 eura.

što je ovo,što bez carine kad ima carine??nejasno napisali jel 150 eura kad se naručuje online iz zemlje EU ne EU ili sve,kad se ide osobno autom u slo.ita, onda nema carine??
Na jedno milijun siteova sve je jasno objašnjeno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 14:46   #147
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
http://danas.net.hr/hrvatska/evo-sto...ja-za-gradjane

Bez carine
Od danas se ne carine proizvodi naručeni internetom i dostavljeni poštom u vrijednosti do 150 eura.

što je ovo,što bez carine kad ima carine??nejasno napisali jel 150 eura kad se naručuje online iz zemlje EU ne EU ili sve,kad se ide osobno autom u slo.ita, onda nema carine??
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2336

Osobnim autobilom možeš uvesti šta god hoćeš. Možeš čak uvesti šleper robe i ne plaćaš apsolutno ništa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 16:25   #148
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2336

Osobnim autobilom možeš uvesti šta god hoćeš. Možeš čak uvesti šleper robe i ne plaćaš apsolutno ništa.
Sve dok je za osobnu upotrebu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 16:35   #149
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Kad se sve zbroji i oduzme na kraju dolazimo do toga da je i dalje najisplativije kupovat preko naših webshopova, tresla se brda...
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 17:07   #150
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Posiljke iz EU nemaju carine niti PDV-a (Hrvatskog) zato sto se posiljke iz EU vise ne zaustavljaju na carini, na bilo koju vrijednost.

Ovo do 150€ je za posiljke izvan EU, na sto smo se morali prilagoditi zajednickim EU carinskim tarifama.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na