Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2011., 16:32   #61
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Mogao bi razmisliti i o nekom kvalitetnom media playeru umjesto HTPC-a.
Za HTPC bi preporučio 2TB HDD a s obzirom na trenutne cijene istih (cca 1.000 kn), teško bi se uklopio u taj budget. Samo HDD i fancy kućište bi izašli cca 1.800 + kn.

Već od 1.800 kn dobiješ odličan player sa 2TB HDD-om. Preporučio bih Popcorn ili Mede8er.
Ili da povećaš budget na nekih 3.500 - 3.700 kn.

Zadnje izmijenjeno od: listerstorm. 01.11.2011. u 16:41.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2011., 20:50   #62
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Sad vidim da sam zaboravio napisat, HDD imam. Playeri otpadaju zbog povremenog koristenja interneta.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2011., 14:52   #63
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Ili da povećaš budget na nekih 3.500 - 3.700 kn.
Za kaj? Pa ne treba mu sendi bridž za vrtit filmove.

@nino

Za filmove/surfanje pogledaj si neku ploču baziranu na E350 APU, cifra ne prelazi 800-900kn za solidno opremljenu ploču(MSI, Asus...)+RAM po volji i ispadne te oko 1000-1100kn.
Kućišta za tu namjenu kod nas nema, osim ovih linkvorld šrotova.
Najbolje potegnut preko granice i pribaviti ovo s napajanjem.
Uostalom ostaje mu oko 1500kn za kućište i pizdarije, nije da ne može birati.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 20:28   #64
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Hvala za info, ali morao sam danas naruciti pa je islo redom:

1. Fractal Design Core 1000
2. ASUS F1A75-M
3. AMD A6 Series X3 A6-3500
4. DDR3 - 4GB

Za cijenu neznam detalje, vidjet cu sutra kad stigne, a usput me zivo zanima kako ce radit.

Napisem dvije-tri rijeci sutra.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 20:43   #65
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Pretjeruješ, pogledaj pod moj moj komp što ja vozim kao normalan komp, kamoli za HTPC. Doduše, unutra je sada vertex 3 60GB, zaboravih promijeniti, no nije neka ubitačna razlika u svakodnevnim poslovima.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 10:48   #66
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Pretjeruješ, pogledaj pod moj moj komp što ja vozim kao normalan komp, kamoli za HTPC. Doduše, unutra je sada vertex 3 60GB, zaboravih promijeniti, no nije neka ubitačna razlika u svakodnevnim poslovima.
Ok, ali kako sam gledao dobavljace, nije bilo takve kombinacije kao tvoja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 10:53   #67
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
da, imaš pravo...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 19:51   #68
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Jel se to meni čini ili je dell zino posve nestao s hrvatskog tržišta? A dugo je i trajao...

Ima li ikakva alternativa sličnih dimenzija na ovim prostorima? Ili da kućište barem nije puno veći od desetak litara zapremine. Da može imati polupoštenu grafičku, neki i5 proc, 8 gb rama i slično?
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2011., 22:44   #69
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Gledajući što se nudi kod nas od SFF kućišta, mislim da mi je najbolji izbor LianLi. Posebice pcq07 ili pcq11 kućišta. Ali što dalje? Koje komponente su mi na raspolaganju za to?

Idealno, volio bih komp na kojemu mogu raditi video montažu u HD rezoluciji te se istovremeno igrati - recimo da potjera battlefield 3 na nekim srednjim settinzima. Je li to kompatibilno s navedenim kućištima i ako jest, koje mi komponente trebaju?

Zahvaljujem...
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2011., 23:10   #70
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ako imaš dovoljan budžet, samo nebo je granica. No i ako nemaš, opet se može odabrati solidnija konfa jer danas ima jako dobrih malih ploča koje stanu u ta mala kućišta.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2011., 10:22   #71
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Overclockati neću, a dakako da imam i ograničen budžet pa mišljah bazirati komp na i3 2100 procesoru za koji čitam da je super omjer uloženog i dobivenog. Eventualno mogu još dati novaca za i5 2300 seriju, no nisam siguran koliko bi mi se to isplatilo za igranje i hd montažu. Bi li razlika bila toliko velika? (mogu ja čekat da se nešto renda, bitan mi je samo radni proces bez mikrozastajkivanja.) Dakle socket 1155. Gledao sam itx matične za to al iskreno u to se baš i ne kužim pa nisam siguran koju uzeti. Ima li tko kakvu preporuku?

Ono što mi je važno je RAM. Uzeo bih 8gb dd3 rama, kako se to može najbolje uporabiti u kojoj matičnoj?

Grafička, koliko sam se informirao, mi se čini ok nešto u rangu gt550 (iako može i ati, nije mi to bitno). Jel to okej za današnje high end igre, ako ne forsiram settinge? Opet, dakako, gledam omjer uloženog i dobivenog.

Hard je pretpostavljam dovoljan i 7200 rpm? to mi nije tako bitno jer ću vjerojatno uvijek imati i eksterne kod sebe, al jedan TB bio bi minimum.

Muči me još jedna stvar - što je s usb portovima? broj istih ovisi mi o matičnoj? ako mi ono jedno kućište, mislim pcq11, ima otvore za usb, komada 2, sprijeda, to znači da moram negdje naći matičnu itx koja ima 2 naprijed i recimo 2 iza?

Moj zadnji komp još ima one serijske portove za miš i tipkovnicu, kako to danas ide? sve preko usba? znači da mi to u startu uzme 2 usb porta.

I dakako, koje napajanje ugurat da daje dovoljno snage za sve ovo, a da je dovoljno maleno da stane u takva kućišta? Što je s pregrijavanjem, trebaju li posebni ventilatori unutar kućišta?
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2011., 14:23   #72
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Totoro Pregled postova


Muči me još jedna stvar - što je s usb portovima? broj istih ovisi mi o matičnoj? ako mi ono jedno kućište, mislim pcq11, ima otvore za usb, komada 2, sprijeda, to znači da moram negdje naći matičnu itx koja ima 2 naprijed i recimo 2 iza?
To je riješeno internim kabelima u kućištu koji vode od tih prednjih vanjskih priključaka do konektora na ploči. Današnje plo