Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2017., 18:19   #28651
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Ovisi i o kilaži.

Žena je 25-30 kg (ne smijem pitat za točnu kilažu = insta razvod) lakša od mene, i uredno je imala manju prosječnu potrošnju kad uspoređujemo solo vožnju.

Što ti se nije svidjelo kod 2.0 trice? Ili se komentar odnosio na motor. Ja sam umjesto Rev Top, radije doplatio za CD150. I nisam požalio.
Mislio sam da ce bolje ic Smetal me ESP poprilicno.. Vozio sam po kisi i nije mi bilo bas ugodno kad sam htio malo jace stisnut. Imal sam dojam da bu nes otpalo sa auta kolko je grubo taj esp ili kaj vec radio.. Vise me nije dojmio kao auto.. Motor za mene u Zg bi bio jako dobar i ne treba realno nis jace..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 20:30   #28652
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Mislio sam da ce bolje ic Smetal me ESP poprilicno.. Vozio sam po kisi i nije mi bilo bas ugodno kad sam htio malo jace stisnut. Imal sam dojam da bu nes otpalo sa auta kolko je grubo taj esp ili kaj vec radio.. Vise me nije dojmio kao auto.. Motor za mene u Zg bi bio jako dobar i ne treba realno nis jace..
Jesi ga probao isključiti? Ima gumb sa strane dolje lijevo.

To od poznanika ili demo vozilo? Na staroj M3 2014 imao sam TOYO gume. Ok, ali ništa posebno, nisam baš bio oduševljen s njima. Iskreno nisam ju nikad stiskao po kiši pa ne znam kako se ponašaju, no s druge strane nisam se nikad s njime niti ganjao po kiši ili ikad iskusio ESP koji da bi me zasmetao.

2,0l/120KS je optimum, slažem se. Zato bih ga i preporučio svakome tko razmišlja o novoj M3.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2017., 22:29   #28653
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Mislim ganjao, sjeo prvi put u auto i stisnuo ga ko seljo imal dojam da bu iskocila osovina. Ne gasim inace ESP nikad osim po snijegu i to velikom. Na Meganu se ukljuci nazad iznad 5 banki, ne znam za Mazdu.. Nije to ni los auto za "ganjat" po gradu, ima dugacku drugu i dobra ubrzanja ali nije bas nes "uzbudljiv"..

Nije im ni 1.5 diesel uopce los kolko sam vidio. Medu najstedljivijima i nije mrtvo puhalo. 2.2 mi je malo too much za takav auto mada nebi imao nis protiv..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 22:30   #28654
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Pazi pilu. Par mjeseci star, niska kilometraža... 170 g CO2/km
Potrošnja: 5906 l / 100 km

http://tinyurl.com/zg66v37
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 22:57   #28655
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
@ 1v@n:

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Mislim ganjao, sjeo prvi put u auto i stisnuo ga ko seljo imal dojam da bu iskocila osovina. Ne gasim inace ESP nikad osim po snijegu i to velikom. Na Meganu se ukljuci nazad iznad 5 banki, ne znam za Mazdu.. Nije to ni los auto za "ganjat" po gradu, ima dugacku drugu i dobra ubrzanja ali nije bas nes "uzbudljiv"..

Nije im ni 1.5 diesel uopce los kolko sam vidio. Medu najstedljivijima i nije mrtvo puhalo. 2.2 mi je malo too much za takav auto mada nebi imao nis protiv..
iStop, ESP i sve ostalo se automatski upali kod ponovnog paljenja vozila. Ne znam za brzinska ograničenja, ako se sjetim bacim oko u priručnik.

Da, novi 1,5 ldiesel nije uopće loš. Prije FL-a ga nisu imali u ponudi. Ako netko baš hoće štedjeti onda je to dobar izbor.

Ali 1,5 l benzinac koji sam ja do nedavno vozio je bio mrtvo puhalo. Odrađivao je posao uredno, odveo me gdje je trebao i uz to štedljivo - ali to je bilo to. Nikakav gušt u vožnji i mučio se preko 100 km/h na autocesti.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 23:09   #28656
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
[QUOTE=MAGARAC;3054207]
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
@Tvrdi Nisu ništa ujebali, to su jednostavno starije generacije motora...onda je bilo normalno da ti jedan 1.4-1.6 troši oko 10ke i da nejde s mjesta....:P
Nije baš da ne ide s mjesta. 11.5 sekundi nije baš tak tromo. Trenutna situacija je takva da sam si mogao priuštiti polovnjaka s prilično ograničenim budžetom. Ali ionako 95% vremena vozim po gradu, često s djecom, pa mi stavka performanse nije tak bitna. Potrošnja isto tak nije tak bitna jel radim godišnje nekih 11tkm...Mogao sam ići na klasu ispod pa za te pare ubost fiestu ecoboost 120ks ali to nema smisla u mom slučaju...

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Jbg to sad opet ovisi dal je ljeto ili zima, gume i ostalo. Po meni bez problema ispod 8 prosjek kroz godinu.. Vozio sam tu 2.0 trojku i nije mi bas ostala u nekom super sjecanju.. Kod tog motora je dobro kaj ima 200Nm na niskim rpm za benzinca, ko neki mali sestak.
Da..ja sam više pisao o potrošnji isključivo po ZG, dakle špica, grad, i to uz prilično neekonomičnu vožnju odn. često vrtim u visokim....onda 9l za klasični atmosferac s ne puno konja i nije tak loše.....

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 27.04.2017. u 23:30.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 23:42   #28657
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Jedino kaj je pilo devetku od novih auti kaj sam imal je bio Swift 1.5 iz 06. SX4 sa 120ks je pio blizu 9 samo po zimi a inace ispod 8 po gradu sa guzvama. Istu voznju sad vozi megi dci110 i pije trenutno malo vise od 6.5l, koristim SS u guzvi...Oba ubiju volju za stiskanjem vrlo brzo tak da se automatski vozim smireno..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 23:48   #28658
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Corolla 1.6 05 mi je pila 10ku...Megan 98 benzinac 9ku.....susjedova rolla 03 1.4 troši 11-12l...paralelni svemir haha
Iskreno, da mi se ganja i imam para fučkalo bi mi se za potrošnju a bome ne bi ni gledo aute ispod 150ks
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 23:56   #28659
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
susjedova rolla 03 1.4 troši 11-12l...
Nekaj tu ne štima, meni isti motor troši po zimi 9, a ovak 8... Više normalnije nego penzija vožnje.
A stari vlasnik je rekao da nema sanse da taj auto trosi manje od 9 po gradu po ljeti bez klime
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 08:41   #28660
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Jedino kaj je pilo devetku od novih auti kaj sam imal je bio Swift 1.5 iz 06. SX4 sa 120ks je pio blizu 9 samo po zimi a inace ispod 8 po gradu sa guzvama. Istu voznju sad vozi megi dci110 i pije trenutno malo vise od 6.5l, koristim SS u guzvi...Oba ubiju volju za stiskanjem vrlo brzo tak da se automatski vozim smireno..
Gledam da imas megi dci110 koju godinu? Ja imam 2014 i bogme po gradu ovu zimu 9 litara, sada kada je malo toplije palo je na 7. P.s totalno ležerno vozim jer mi nije to neki auto za drugaciji voznju. Ss ne koristim jer mi ne radi od prvog dana, da tu nije razlika?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2017., 09:55   #28661
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Nekaj tu ne štima, meni isti motor troši po zimi 9, a ovak 8... Više normalnije nego penzija vožnje.
A stari vlasnik je rekao da nema sanse da taj auto trosi manje od 9 po gradu po ljeti bez klime
I meni je bilo čudno jel moja 1.6 je trošila 10l u gradu. Valjda mu se nekaj sjebalo jel komp mu stvarno pokazivao 12l...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 10:09   #28662
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Po papirima 1.4 4ZZ-FE motor 97 ks troši više od 1.6 1ZR-F motora sa 124 ks
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 10:33   #28663
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Po papirima 1.4 4ZZ-FE motor 97 ks troši više od 1.6 1ZR-F motora sa 124 ks
Pričamo o Corollama E12. Dakle po speckama 1.4 i 1.6 bi trebali slično trošiti ali 1.6 jasno, ide bolje. Ali kažem, meni je potrošnja bezpredmetna obzirom na malo km koliko radim. Da sam za te pare mogao kupiti auto ne stariji od 5g a da ima 125+ KS i da nije dizlo, kupio bi...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 10:54   #28664
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Valjda E120?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 10:56   #28665
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Servis mi želi promijeniti vrata u sklopu popravka oštećenog auta u sudaru. Kako nagovoriti Croatia osiguranje da to plati, nisu baš voljni... Oni su osiguranje krivca u nesreći, jel.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:11   #28666
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Nemas ti kaj koga nagovarati. AKo se ne slazes s procjeniteljem tj ako on nije naveo da treba mijenjati vrata onda kreneš sa žalbama. Popuste iz drugog, trećeg pokušaja....iako mi je čudno da Croatia zajebava....inace u tome prednjaci Euroherc
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:20   #28667
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Već su bila dva izvida. Prvo na moje nagovaranje nije htio promijeniti serijski broj branika u ispravan koji je na autu, pa se servis morao gnjavit s tim i to smo uspjeli. Nakon toga se pokazalo da je napisao dvaput manje radne sate, koliko vidim, pa se to ispravilo na drugom uvidu, ali nije htio uključiti i vrata.

Inače, po meni, za zamjenu je i cijeli panel boka/blatobran/strana auta jer je fino dobio, ali ipak su u servisu rekli da neće rezat cijelu stranu auta i da će izvući postojeće. Vrata su ogromna od coupea, valjda kao jedna i pol normalna duljine i ona su dobila od polovice na dalje. Nisu baš za ravnanje. Da je auto star 10+ godina, ajde možda, ali ono...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:21   #28668
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Valjda E120?
E12 ili E120, obe su oznake u opticaju s tim da se E12 češće koristila. Nego, sjedio sam u Toyoti CHR i izgleda da se toyota nikak nemre riješit svog glavnog problema a to je relativno mali prostor u autu, posebno zadnja klupa. Inače auto ovak izvana je zanimljiv. Dok je recimo nova corolla još jedan dizajnerski fijasko. Opet onaj "What they were thinking?" iliti WTF efekt.
Jučer sam na cesti vidio novu crvenu Mazdu 3 (HB verzija). Stvarno je prekrasna. Izgleda da i ta crvena ima neki perla efekt koji se kao i kod perla bijele kuži samo uživo (na slikama nikako).
Dok mi je mazda bila u servisu malo sam posjedao u nove mazde. 3ca je super ali recimo malo mi je čudno to kaj ima samo jedan cajger. 6ca je bila u nekoj jačoj opremi sa full kožom unutra i to izgleda dobro. Svi novi modeli imaju sad neku "roleticu" kojom se zatvara prostor za čaše što je jako fora rješenje. Onaj displey napred i dalje malo previše strši, malo ubija dojam. CX-3 je zanimljiva ali ja ne volim te male SUV aute. Unutra nema baš puno mjesta, gepek je minijatura....prostor za noge je još više skučen, desnu nogu mi priklještio most kokpita (a već je lagano na minimumu i kod 3ce, nove i stare)....

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 28.04.2017. u 11:31.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:29   #28669
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Rok trajanja malo više od jogurta
https://www.youtube.com/watch?v=QwARmkIByVE
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:34   #28670
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Rok trajanja malo više od jogurta
https://www.youtube.com/watch?v=QwARmkIByVE
Lako za razmažene debilčeke. Najebat će i neko nevin. Neki sam dan vidio lika na zagrebačkoj aveniji koji je radio nešto slično. Ne toliko extremno ali taj tip mozga, slalomi sa punim gasom bez žmige, prolaz odma iza dupeta, škarice i sl.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:35   #28671
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma žalba i bok, možda ti na prvu prođe.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:41   #28672
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Već su bila dva izvida. Prvo na moje nagovaranje nije htio promijeniti serijski broj branika u ispravan koji je na autu, pa se servis morao gnjavit s tim i to smo uspjeli. Nakon toga se pokazalo da je napisao dvaput manje radne sate, koliko vidim, pa se to ispravilo na drugom uvidu, ali nije htio uključiti i vrata.

Inače, po meni, za zamjenu je i cijeli panel boka/blatobran/strana auta jer je fino dobio, ali ipak su u servisu rekli da neće rezat cijelu stranu auta i da će izvući postojeće. Vrata su ogromna od coupea, valjda kao jedna i pol normalna duljine i ona su dobila od polovice na dalje. Nisu baš za ravnanje. Da je auto star 10+ godina, ajde možda, ali ono...
Kaj bi reko moj frend kojeg je baba pogodila sa nekim novim land roverom u GLC, na parkingu, dok je bio parkiran a ona ulazila. Dakle odmah se počela plakat, da kaj bu njen muž reko bla bla. Veli frend, dobro gospođo ajde sve je u redu (u sebi ključa dok čekaju murju). Dođe murja (u međuvremenu baba pospikala s mužem odvjetnikom). Veli baba murjacima "on me lupio" hahah Čak su i murjaci odmah po položaju auta skužili da je ona kriva. Vele joj da odma plati pa bolje prođe a ona njima veli da neće ona ništa platilti. Uglavnom murjak joj rekao "Budete platili kasnije i malo više, sudske troškove itd" hahah
Kakva tikva. Takvoj spodobi daju auto u ruke.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:53   #28673
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ma pisao sam ja već o tome kako je kod sudara lik koji me udario prvo izašao i rekao kaj ćemo zvat policiju, ajmo se samo dogovorit do toga da je kasnije govorio policiji da sam ja sa 110km/h (pred zamrznut zavoj od 90 stupnjeva, mind you) skrenuo u njega i oštetio si samo desna vrata i desni bok. Policajac ga je samo gledao i smješkao se.

Vidim da još nisam metnuo fotke... Možda glupo i nepotrebno, al neću skrivat kakav je sudar bio od nikoga, pa ni kad ću ga jednog dana prodavat. Desilo se, šta sad.



Rekreiranje sudara. Kaže lik koji me udario da je kut između autiju bio još veći i da sam se ja sa velikom brzinom zabio u njega u njegovoj traci. A policajac ga ispituje dal je siguran, ahahaha.



Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 28.04.2017. u 14:21.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:56   #28674
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Nažalost, moramo ići od pretpostavke da su većina ljudi nepošteni i treba odmah zvat murju pa nek onda plešu kako hoće.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 12:07   #28675
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Osim ako nije poznanik, te spike oko dogovora najčešće završavaju izmotavanjem i prevarom. Prošlo je vremena ali... kolegu iz firme drugi kolega iz firme udario na parkingu (imamo i rampu tako da ne može bilo tko na parking) i niti cedulje, poruke ili nečeg trećeg...


Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Dok mi je mazda bila u servisu malo sam posjedao u nove mazde. 3ca je super ali recimo malo mi je čudno to kaj ima samo jedan cajger. 6ca je bila u nekoj jačoj opremi sa full kožom unutra i to izgleda dobro. Svi novi modeli imaju sad neku "roleticu" kojom se zatvara prostor za čaše što je jako fora rješenje. Onaj displey napred i dalje malo previše strši, malo ubija dojam. CX-3 je zanimljiva ali ja ne volim te male SUV aute. Unutra nema baš puno mjesta, gepek je minijatura....prostor za noge je još više skučen, desnu nogu mi priklještio most kokpita (a već je lagano na minimumu i kod 3ce, nove i stare)....
Mazde imaju drugačiji display ovisno o paketu opreme. Jedan za Emotion, drugi za Challenge i Attraction, i treći za Revolution i Revolution Top.

Na staroj Challenge imao sam i rev counter i brzinomjer. Rev counter je bio u lijevom prozoru (digitalni) a brzinomjer je bio analogni. Sada na Revolutionu mi je brzinomjer samo digitalni dok je analogni u brojčanik u sredini zapravo rev counter. Brzina se očitava samo digitalno, dolje desno na brojčaniku i gore na HUD-u. A lijevi prozor je samo za promjene brzina (kada mijenjati i u kojoj si trenutno).

Redizajn središnje konzole je samo dio promjene na FL verziji - meni odličan. Iako nisu puno mijenjali radi el. ručne sad se čini da ima puno više mjesta. A ta roleta je i meni super.

Najveće promjene na novoj FL su baš kod vozača - novi volan, još udobnija sjedala i središnja konzola.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 12:11   #28676
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Primjetio sam da je generalno središnji dio konzole (most) malo preblizu desnoj nogi vozača. Praktički se noga oslanja na taj most. Po meni to nije najsretnije odn. najudobnije rješenje. S druge strane mjenjač je bliže vozaču.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 13:30   #28677
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Već su bila dva izvida. Prvo na moje nagovaranje nije htio promijeniti serijski broj branika u ispravan koji je na autu, pa se servis morao gnjavit s tim i to smo uspjeli. Nakon toga se pokazalo da je napisao dvaput manje radne sate, koliko vidim, pa se to ispravilo na drugom uvidu, ali nije htio uključiti i vrata.

Inače, po meni, za zamjenu je i cijeli panel boka/blatobran/strana auta jer je fino dobio, ali ipak su u servisu rekli da neće rezat cijelu stranu auta i da će izvući postojeće. Vrata su ogromna od coupea, valjda kao jedna i pol normalna duljine i ona su dobila od polovice na dalje. Nisu baš za ravnanje. Da je auto star 10+ godina, ajde možda, ali ono...
Nema veze što su bila dva izvida....imaš napismeno što su predložili da će raditi i na temelju toga se treba žaliti....u servisu takionak neće početi raditi dok ne štimaju papiri. Što se tiče rezanja panela bolje da ti ne režu jel jako teško je to napraviti kak treba...puno je lakše da ti to izvuku....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 14:00   #28678
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kaj je najbolje, sve to traje još od 27.01.

Prvo sam do 01.03. čekao policijski zapisnik (nisam htio počet popravljat prije, nikad ne znaš). Onda je bio prvi nakadni izvid za branik. Pa se mjesec dana čekao Renault da dostavi spojler branika. I onda sam tri tjedna čekao da me servis uopće može primiti jer im je gužva. I sad je bio drugi naknadni jer je više posla.

Poslao sam kratko napisanu žalbu u par rečenica da je narušen strukturalni integritet vrata, bla, bla i da je stručno mišljenje da su ona za zamjenu.


Auto je kod Javora i sina. Jako sam dosad zadovoljan s njima, veoma su korektni, zovu za svaku stvar da budem informiran kaj se radi na autu. Ma super su!


Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Gledam da imas megi dci110 koju godinu? Ja imam 2014 i bogme po gradu ovu zimu 9 litara, sada kada je malo toplije palo je na 7. P.s totalno ležerno vozim jer mi nije to neki auto za drugaciji voznju.
Pa toliko troši moj (samo okreni zimu i ljeto, više mi troši ljeti zbog življe vožnje). Nimalo štedljiv i nimalo ekonomičan te puno teži 2.0dCi150. Nekaj tu ne štima.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 28.04.2017. u 14:26.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 23:32   #28679
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Primjetio sam da je generalno središnji dio konzole (most) malo preblizu desnoj nogi vozača. Praktički se noga oslanja na taj most. Po meni to nije najsretnije odn. najudobnije rješenje. S druge strane mjenjač je bliže vozaču.
Nisam primjetio, odnosno nemam nikakvih problema s time.


Dok ne uhvatim priliku za koju fotku, Active Driving Display u akciji, FL (2017) verzija je u boji:



- Tempomat i senzor mrtvog kuta koji se prikazuje ne samo na retrovizoru već i tu (3 crtice odnosno luka s lijeve strane)



- Tempomat i iznad njega navigacija

U desnom gornjem kutu je trenutačno ograničenje brzine, očitano s navigacije. Bio sam skeptičan prema tome, ali čim prođeš znak prešalta se na novo ograničenje. Zasada nisam još naletio, ili barem primjetio, dio ceste u ZG gdje je nagli pad ograničenja brzine a policija bi mogla biti u zasjedi s radarom a da mi je pokazao krivo. Tipa skretanje na savsku s avenije, iz smjera zapada tamo preko puta micronisa gdje je IIRC 50 ograničenje i često stoje, tamo sam zaboravio pogledati dal točno očitava jer navigacija može kasniti koju sekundu dok skuži da si se odvojio skretanjem u desno...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2017., 09:03   #28680
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Fora, samo meni jedan od velikih utjecaja ima to da mi pokazivač brzine ne bude više u sredini. To imam sada na C3 i iritira me užasno, neka bude lijevo ili desno, po mogućnosti analogno.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na