Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2017., 09:09   #31
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Javu si odabrao zbog Androida?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 09:35   #32
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Pa možda bi se kasnije i opredjelio na android, ali smatram da je možda pametnije prvo core javu naučiti, pa je dalje lakše.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 09:49   #33
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Java je super, odličan jezik za naučiti OOP, ali po meni, C# je jako sličan (praktički kopija jave), a puno rašireniji.

I sa C# možeš raditi:
Desktop development (za windows i linux)
Mobile development (za iOS i Android via Xamarin)
Game development (Unity)
Web development (na windows i linux serverima)
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 09:54   #34
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
evo da kao asp.net senior doprinesem raspravi:

ako si na samom početku, okani se jave i skini si visual studio community edition - isti je kao pro, ali za kućnu upotrebu.

kreni sa c# koji je principijelno vrlo sličan javi, s razlikom u sintaksi i eventualno prijeđi na asp.net kad svladaš temelje c#-a.

radio sam nešto malo javu na faksu, probao i eclipse i netbeans i kojekakve ide-e i jednostavno mogu reći da ništa ne može parirati visual studiu po komforu rada.

tržište ti je isto takvo da se uvijek traže .net developeri, što kod nas, što vani i s tim ti je budućnost osigurana
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 10:06   #35
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
evo da kao asp.net senior doprinesem raspravi:

ako si na samom početku, okani se jave i skini si visual studio community edition - isti je kao pro, ali za kućnu upotrebu.

kreni sa c# koji je principijelno vrlo sličan javi, s razlikom u sintaksi i eventualno prijeđi na asp.net kad svladaš temelje c#-a.

radio sam nešto malo javu na faksu, probao i eclipse i netbeans i kojekakve ide-e i jednostavno mogu reći da ništa ne može parirati visual studiu po komforu rada.

tržište ti je isto takvo da se uvijek traže .net developeri, što kod nas, što vani i s tim ti je budućnost osigurana
potpisujem sve, isto senior asp.net dev
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 10:30   #36
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Samo hoću nadodati na temu.

@ivosimec, nije toliko do certifikata danas koliko je do znanja. Znam da je teško danas naći posao, ali u većini firmi s kojima mi radimo, dođe ti jedan od supervizora ili šefova, da ti neki kratki zadatak i kaže ti riješi ti.

Konretno kod mene u mrežama, svi ljudi koju dođu na razgovor za posao (ovisno što žele raditi i za što su se prijavili, da li su čisti mrežaši, da li se prezentiraju kao linuxaši ili windowsaši, da li su sys admini ili nešto slično), shodno tome dobe zadatak koji znalac može riješiti za 10 min. Ako tu ne prođeš, jbg, nemaš sreće.

Sam papir ti danas ništa ne znači. Znam masu ljudi koji na Linkedinu imaju CCNP certifikat pa nemaju pojma u mrežama.

Znanje se danas cijeni, bez obzira na katastrofalno stanje u državi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:12   #37
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da, potpis. U privatnim informatičkim firmama je tako.

Kod nas isto, nije bitno koju si školu završio, ni koje certove imaš. Bitno je samo da se pokažeš na razgovoru/testiranju.

Naravno, moraš imat nešto, neku referencu da dođeš na testiranje al hoćeš dobit posao, ovisi samo o tebi i što ćeš pokazat na razgovoru.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:20   #38
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Sam papir ti danas ništa ne znači. Znam masu ljudi koji na Linkedinu imaju CCNP certifikat pa nemaju pojma u mrežama.

Say what?

Misliš napisali su si a nemaju ili prošli su sva tri certifikacijska ispita na kojima su i simulatori stvarne opreme sa stvarnim zadacima/problemima za riješit a nemaju pojma?

Slažem se sa ostalim, znanje...
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 11:34   #39
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
upravo zbog katastrofalnog stanja se cijeni više iskustvo/znanje.

sjećam se prije 10ak god dok sam u bivšoj firmi radio kad je i krenulo negdje nizbrdo sa tim poslovima da su apsolutno svi vanjski za koje smo headhuntali rekli ono napišite da treba fax, ali nas generalno boli qrac jer hoćemo vidjeti šta se stvarno zna.

tu negdje je i krenuo takav model kod nas jer jednostavno je previše prijava za posao, a zahtjevalo se efikasan radnik od prvog dana (da ne spominjem kakve su se tu persone sve javljale koje diskreditiraš bez da vidiš osobu).

danas pogotovo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 14:17   #40
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Say what?

Misliš napisali su si a nemaju ili prošli su sva tri certifikacijska ispita na kojima su i simulatori stvarne opreme sa stvarnim zadacima/problemima za riješit a nemaju pojma?

Slažem se sa ostalim, znanje...
A gledaj, sad ni sam ne znam, samo znam da masa ljudi koje znam, jer se u tom svijetu mreža dosta ljudi zna međusobno, gdje ljudi jednostavno nemaju pojma a vjeruj mi nemaju male plaće. Da li su si napisali to na Linkedin ili su fakat završili, ne znam, ali koji puta ja s samo 2 godine iskustva riješim nešto banalno dok oni gledaju to ko krava u šarena vrata.

Treba raditi na znanju, ne na papiru.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 14:29   #41
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
To je normalno, znanje i iskustvo se cijene. Teorijsko znanje je vrlo bitno za povezat stvari i naučiti logički razmišljat o danim problemima tako da ni samo znanje ni samo iskustvo nisu cjelina.

U postu gore sam se osvrnuo na tebe jer znam koliko sam se namučio za certove pa to što neki pišu po Linkedinu možda nije stvarno stanje stvari.
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2017., 22:37   #42
darevk
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 6
Pozdrav,

evo mene zanima kakav konkretan zadatak biste postavili nekom početniku koji se prijavi za poziciju sys admina? Može i win i linux.

Zanima me čisto da vidim gdje stojim u tome svemu. Nisam nikakve tečajeve prolazio, nego samo puno prčkanja od malih nogu pa eto ako neko ima koji minut vremena.. Hvala
darevk je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2017., 23:26   #43
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pogledaj si ovo: https://community.spiceworks.com/how...nistrator-test

Pod prčkanjem misliš doma nešto malo ili si to baš radio?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 19:50   #44
darevk
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 6
Pod prčkanjem mislim na to da sam nedavno napunio 18 god, a od malena visim za racunalom
Ja bih uvijek bio onaj ''susjedov mali'' koji popravlja kada nešto zagusti, ili bolje receno, katica za sve. Međutim nisu to neke ultra advanced stvari. Isprobavanje razno raznih linux distri, osnove pythona i terminala, krpanje windows problema, malo weba i tak..

Zato me je sada zanimalo da vidim gdje sam ja uopće..
Hvala na linku, svakako ću pogledati. Ako ima jos netko nesto, slobodno neka napise
darevk je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 20:36   #45
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
I ta pozicija sys admina ti je jakoooo opširan pojam, sve ovisi o firmi u koju se prijavljuješ. Negdje ko sys admin slažeš profile u outlooku, printere, bla bla. Negdje trebaš znati punooo više, odnosno od sveg moraš znat pomalo Malo AD-a i općenito o rolama, GP, malo exchangea, malo powershella, slojevi OSI-a tj, da bar znaš o čem se radi kad ti netko spomene neki od. Koja je razlika između raid polja, razlika između backupa. Azure ti je danas in, O365 isto tako.

Al kažem, sve opet ovisi, da li si sys admin katica za sve, il si opet sys admin za neko područje, dal je to cloud, dal je to backup, dal je to ad.



Ako počinješ, već sam pisao tu u temi, kreneš lagano s nekom pozicijom, pa i potrčka, slaži printere, instaliraj javu, nebitno. Ako se budeš trudio i učio, napredovat ćeš. Nikad nije bilo više posla u IT-u i tu ne mislim na programere i sl.
Pupo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na