Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2002., 18:57   #1
eknez
Salesman
 
eknez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Nuštar
Postovi: 135
Dakle:
Maxtor 40 Gb 5400 HDD, na njemu napravljene tri particije i sve naizgled stima. Instaliram Win98SE i popratne progarame, a jedan od njih je Norton 2001 koji nakon prvog pokretanja
Disk Doktora izbaci slijedecu poruku:

"ERROR ON HADR DISK 1
An extended partition is invalid. An extenden partition has invalid
parameters and is probably inaccessible.
Correct this situation if you are unable to access partitions on hadr disk1"

I onda ponudi da li zelim da popravim...ja kliknem na Yes kad ono nakon obavljenog posla vidim kako nemam trecu particiju. Morao sam ponovo s Fdisk da radim kako bi dobio prostor nazad.
I sad kad je sve opet vraceno Norton ponovo javlja istu gresku.
Inace kad pokrenem Disk doktor na D i E particijama, onda on odvrti do kraja i ne nadje gresku, ali C particiju nikako ne moze provjeriti.
Kako dalje?
eknez je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2002., 19:07   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Vjerojatno nešto krivo radiš s FDISKOM. Ako disk chek nejavlja ništa onda...
Prvo kreiraš primarnu particiju, učiniš je aktivnom, zatim extendet, onda logical drivers i to je to koliko se sječam,nisam dugo radio s njim...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2002., 01:02   #3
biljo
The Member
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Samobor
Postovi: 152
Citiraj:
Originally posted by tor
Vjerojatno nešto krivo radiš s FDISKOM. Ako disk chek nejavlja ništa onda...
Prvo kreiraš primarnu particiju, učiniš je aktivnom, zatim extendet, onda logical drivers i to je to koliko se sječam,nisam dugo radio s njim...
Ma Fdisk je za **rac. Vec jedno dvije godine radim s Part. Magicom. I nema zawebancije. Sve ti lijepo prikaže, vrlo je uredan, brz i nikada s njim nisam imao problema(unlike the Fdisk).
biljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2002., 12:31   #4
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
The trick is to open the NDD.EXE that is in your Windows\Command folder. Select Options and disable the CMOS Partition checking. Be sure to save your changes on the way out. Also be sure to have current backups of your partition table and CMOS settings at all times, in the form of Rescue disks, if you disable these tests.
You should not have to delete an NU files, but do turn off the System Doctor, or remove the Image, Fragmentation and Disk Health sensors from it.
Odi na Symantec web ili na news-grupe pa probaj sam naći odgovor. Ima previše kombinacija koje mogu biti uzrok tvom problemu tak da ne mogu sve tu pastati!
Sretno!
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 09:39   #5
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
Gle, the trick je u tome što FDISK radi najbolje sa diskom koji je low-level formatiran ili sa diskom koji je particioniran isključivo sa FDISKOM, tj. particijama koje nije dirao niti jedan drugi program.

Probaj pobrisati Linux etx2 particiju recimo: mission impossible. Reće će ti da je to neka non-DOS particija ako imaš sreće, ako ne, nečeš vidjeti ništa. Najbolje od svega je što u 90% slučajeva ne možeš obrisati takvu particiju, a kamoli kreirati nove. Obićno ti kaže: "You cannot delete extended partition while logical drives exists", a kada pokušaš obrisati tu 'logičku' particiju ili tražiš da ti ispiše sve particije u sistemu, nula bodova, jer - FDISK kaže da ih nema!?!?!? Apsurd totalni!

Ja inače te probleme riješavam sa 'cfdiskom' iz Debiana.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 14:06   #6
eknez
Salesman
 
eknez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Nuštar
Postovi: 135
S FDISK-om sam pobrisao sve particije, te iznova postavio tako da sad sve radi!
Mislim da sam i prvi put tako radio, ali...uglavnom sada radi.

Hvala na odgovorima!
eknez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na