Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2011., 14:20   #271
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Ako hocete besplatan i dobar program koji ima bas sve slojeve prevencije, uzmite CIS. Uz njega stavite WOT na browser i to je to.....apsolutno ste zasticeni.
Ako vec ne vjerujete free rijesenjima (da, ima i toga) preporucio bih NIS ili KIS...sa niti jednim necete pogrijesiti, makar bih uvijek isao na CIS radi njegovih mogucnosti: sandbox, defence+, antivirus, cloud, predobar i vec legendaran firewall.

__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2011., 14:58   #272
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Ne mogu vjerovat da AVG Free 2011 mora vrtit u pozadini 8-10 servisa da bi radio :S Da to nisu mogli bolje srediti ne razumijem. Ne zauzima previše memorije (oko 60-70MB), ali čemu tolko servisa?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2011., 20:58   #273
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Ne mogu vjerovat da AVG Free 2011 mora vrtit u pozadini 8-10 servisa da bi radio :S Da to nisu mogli bolje srediti ne razumijem. Ne zauzima previše memorije (oko 60-70MB), ali čemu tolko servisa?
Bolje pitanje bi bilo - čemu avg?
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2011., 22:04   #274
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Već je godinama avg na tom kompu pa sam samo upgrade izvrsio, neda mi se stalno to mjenjat
Stavit cu MSE kad ce mi se dat
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 01:21   #275
andicro
Premium
Moj komp
 
andicro's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: near V.G.
Postovi: 72
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Ako hocete besplatan i dobar program koji ima bas sve slojeve prevencije, uzmite CIS. Uz njega stavite WOT na browser i to je to.....apsolutno ste zasticeni.
Ako vec ne vjerujete free rijesenjima (da, ima i toga) preporucio bih NIS ili KIS...sa niti jednim necete pogrijesiti, makar bih uvijek isao na CIS radi njegovih mogucnosti: sandbox, defence+, antivirus, cloud, predobar i vec legendaran firewall.

__________________
Security: WinDefender, VoodooShield, AdGuard, HttpsEverywhere, OpenDNS
andicro je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 08:38   #276
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Da ne otvaram novu temu; curki na stari lap sa samo 512 rama nakon reinstalacije XP-a stavljam neki AV. Razmisljao sam o NOD-u 2.7.

E sad, radi li ta verzija jos uvijek kako spada ili ipak da bolje stavim neki novi AV i koji; NOD 4.2 ili nesto drugo? Uvijet nije najbolja zastita vec najmanje opterecenje sustava. Kakava je Panda po tom pitanju?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 11:07   #277
MiroGavran
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 190
MSE ti je najbolji ako imaš legalne windowse

avast ili avira ak si ilegalac
MiroGavran je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 12:34   #278
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor andicro Pregled postova
Ako želiš "paid" software onda sa bilo kojim od ovih nećeš pogriješiti:
1.Kaspersky IS 2011
2.Norton IS 2011
3.Bit Defender IS 2011
4.Online Armour++
5.Outpost IS pro
Pa ti vidi koji ti se najviše isplati...
Apsolutno nikako ne instaliravat smeće od Nortona. Instalira se jedno 70 procesa i kasnije ga se skoro pa nemoguće riješit s kompa. Za Kaspersky ide preporuka, s ostalima nisam imao iskustva.

Prema nekim testovima pri samom vrhu su bili Avast i Kaspersky, dok je na tronu njemački AV G-Data sa najvećim postotkom ubijenih virusa i najmanjom količinom false-pozitive reporta.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 14:37   #279
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Prema nekim testovima pri samom vrhu su bili Avast i Kaspersky, dok je na tronu njemački AV G-Data sa najvećim postotkom ubijenih virusa i najmanjom količinom false-pozitive reporta.
Joj de ti testovi su vrh debilizma.
Valjda svaki sajt ima neku svoju ljestvicu i svog 'pobjednika', nigdje veze s vezom, plaćeni oglasi.
Svatko sam treba isprobati par AV-a i vidjeti koji mu paše.

Zadnje izmijenjeno od: khm. 11.03.2011. u 14:45.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 14:52   #280
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor MiroGavran Pregled postova
MSE ti je najbolji ako imaš legalne windowse

avast ili avira ak si ilegalac
da bi riječ rekao... 0 reklamacija za sada ovim sistemom, zapravo jedino privatno avast koristim na kućnoj mreži ostalo sve mse.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 14:57   #281
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Da ne otvaram novu temu; curki na stari lap sa samo 512 rama nakon reinstalacije XP-a stavljam neki AV. Razmisljao sam o NOD-u 2.7.

E sad, radi li ta verzija jos uvijek kako spada ili ipak da bolje stavim neki novi AV i koji; NOD 4.2 ili nesto drugo? Uvijet nije najbolja zastita vec najmanje opterecenje sustava. Kakava je Panda po tom pitanju?
Verzija 2.7 radi najnormalnije. Nikakvih problema
Sad jel ćeš stavit noviji, ovisi o tebi.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 15:42   #282
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Stavio sam free Aviru na jedan lap. Imao sam problem što nije htjela izvršiti update, a onda sam ga pustio 15 min i napravio ju je, ali tek nakon manualnog zahtjeva.
Buni me još jedna sitnica. Primjetio sam da u postavkama ima da instalacija vrijedi 6 mjeseci, a onda treba renew-at registraciju. O čemu se tu radi? Znam da AVG traži da im se pošalje neka šifra kod isteka i onda vrate ključ s kojim se produžuje licenca.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2011., 16:24   #283
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
da bi riječ rekao... 0 reklamacija za sada ovim sistemom, zapravo jedino privatno avast koristim na kućnoj mreži ostalo sve mse.
Avast je zakon.

Za one koji sumnjaju u bugu broj 214 stavili su Avast Internet Security (koji između ostalog sadržava i avast antivirus) na prvo mjesto.
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2011., 16:31   #284
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
takođe Avast a nova verzija ima i Sandbox...meni bolji ne treba
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2011., 16:34   #285
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma testovi otom-potom... boot-time scan i rootkit-ovi su glavna sila avasta, a za realtime dalje može i mse.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2011., 22:00   #286
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Stavio sam free Aviru na jedan lap. Imao sam problem što nije htjela izvršiti update, a onda sam ga pustio 15 min i napravio ju je, ali tek nakon manualnog zahtjeva.
Buni me još jedna sitnica. Primjetio sam da u postavkama ima da instalacija vrijedi 6 mjeseci, a onda treba renew-at registraciju. O čemu se tu radi? Znam da AVG traži da im se pošalje neka šifra kod isteka i onda vrate ključ s kojim se produžuje licenca.
Nema veze do kada vrijedi instalacija kasnije će se sama produžit s updejtom.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 16:19   #287
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Ja sam bio dugogodišnji korisnik KIS-a, od verzije 2009 pa do 2010. Međutim, KIS 2010 na Win7 mi je nekako usporavao sustav, sporije je programe otvarao. Nisam se mogao natjerati da probam nešto drugo, sve dok neki dan mi nije kap prelila čašu, pa sam maknuo KIS 2010 i stavio MSE na oba stroja koja imam. Zasad se dobro ponaša, probao sam skinuti nešto loše i odmah upozorava.

KIS 2010 mi je bio isto dobar što se tiče svoje zaštite, ali kažem, usporavao me u radu. Koliko sam vidio na Kaspersky Support forumu, mnogo ljudi imaju iste probleme. Ne znam kako se KIS 2011 ponaša.
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2011., 14:27   #288
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
takođe Avast a nova verzija ima i Sandbox...meni bolji ne treba
Također, tko internet koristi s određenom dozom savjesnog ponašanja s avastom nema straha
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2011., 15:05   #289
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Avira mi je zakon. Instalirao sam je na bezbroj računala i nikad problema, radi a ne guši komp.
kmatkovic je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 21:15   #290
češnjak
Premium
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Apsolutno nikako ne instaliravat smeće od Nortona. Instalira se jedno 70 procesa i kasnije ga se skoro pa nemoguće riješit s kompa. Za Kaspersky ide preporuka, s ostalima nisam imao iskustva.

Prema nekim testovima pri samom vrhu su bili Avast i Kaspersky, dok je na tronu njemački AV G-Data sa najvećim postotkom ubijenih virusa i najmanjom količinom false-pozitive reporta.
Ne znam kad si ti zadnji put koristio Norton, ali norton je imao veliku preobrazbu i sad malo resursa trosi. Ja sam skroz zadovoljan s njim.
češnjak je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 15:22   #291
Idi Amin
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sinj
Postovi: 5
Microsoft Security Essentials

Dobar dan. Ja sam student i imam besplatnu licencu za Windows 7. Sada me zanima dali da koristim za zaštitu ovaj njihov 'Microsoft Security Essentials' (Jel to valja šta) ili su bolji ovi neki besplatni antivirusni programi primjerice Avast, Avira...
Idi Amin je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 16:10   #292
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Idi Amin Pregled postova
Dobar dan. Ja sam student i imam besplatnu licencu za Windows 7. Sada me zanima dali da koristim za zaštitu ovaj njihov 'Microsoft Security Essentials' (Jel to valja šta) ili su bolji ovi neki besplatni antivirusni programi primjerice Avast, Avira...
Comodo Internet Security je vrlo dobar od free rješenje, dosta je lagan, dobra detekcija, sandbox...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 21:02   #293
DaFija-89
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zabok
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Idi Amin Pregled postova
Dobar dan. Ja sam student i imam besplatnu licencu za Windows 7. Sada me zanima dali da koristim za zaštitu ovaj njihov 'Microsoft Security Essentials' (Jel to valja šta) ili su bolji ovi neki besplatni antivirusni programi primjerice Avast, Avira...
Inace koristim ga i radi za sad ok, uvjek javi kada upiknes neki neprovjereni usb ili skines neke sličnoga.. Dosta malo resursa uzima, te dobro radi i na slabijim konfiguracijama... Po meni je bolje rješenje nego neki free antivirusni program...
DaFija-89 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 10:14   #294
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
moja preporuka definitivno ide na MSE i to zato jer je najtransparentniji, nebude bezveze slal upozorenja za svaki programcic koji skines i nema obavjestavanja o update-ovima nego sam instalira putem win update-a

CIS je dobar, ali cesto mi se događa da mi minimizira igru/film dok obavijesti za update ili dok ide skenirati, svaku sitnicu zeli baciti u sandbox i mislim da mi zbog njega vise ne radi autorun za cd-e, dvd-e i usb
domis je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 17:29   #295
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Eto da se i ja javim.. Kako sam godinama koristio ESET (i jos uvijek koristim na svom lapu) AV mi mora biti pregledan i nenaporan (kakav npr. kaspersky uopce nije). Na zanjih par kompova instalirao sam novi Avast i definitivno ga mogu preporuciti svima kojima je dovoljan free AV program. Jednostavan, pregledan (po tome vrlo slican ESETU) a ima i preboot scan cime je ocistio komp s kojim sam se mucio jer mi je virus blokirao sve zivo.

Dakle, Avast preporuka!!
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 18:26   #296
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
ljudovi moji moram se pozalit na Aviru... napravila mi problem na 3-4 masine, a zanji problem na laptopu ...
Laptop se koristi samo za par svari i to: za download filmova sa torenta primarno i usput bacit pogled na FB, youtube (ako je ko okacio na fb nes interesantno, max 2-3 klipa) i 1-2 poznata news portala (da ih sad ne reklamiram) i to je sve.
Dignem masinu iz stand by-a i hocu da ukucam pass, krenu Avira pistat. Prozora nekakvih s kineskim slovima kamaru, na desktopu ikonica one zelene gljive iz super marija. Ugasim jedan prozorcic, u medjuvremenu se otvore 2 nova i sve tako. Ajd reko da ga restartujem mozda bude od kakve koristi...ma kakvi....jos gore. Nije mi bilo druge nego ubacit win cd, formatirat i reinstalirat, a predzadnji put reinstaliro laptop na nema ni mjesec dana.
Da se laptop nesavjseno koristi ja bi i razumio, al stvarno mi nije jasno da se moze do ove mjere zarazit masina s ovakvim koristenjem. Dao sam Aviri 3-4 puta sansu, vise necu. Evo Rak kaze Avast, odo sad s njim kuburit
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 19:57   #297
MiroGavran
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 190
Citiraj:
Autor Armand Pregled postova
ljudovi moji moram se pozalit na Aviru... napravila mi problem na 3-4 masine, a zanji problem na laptopu ...
Laptop se koristi samo za par svari i to: za download filmova sa torenta primarno i usput bacit pogled na FB, youtube (ako je ko okacio na fb nes interesantno, max 2-3 klipa) i 1-2 poznata news portala (da ih sad ne reklamiram) i to je sve.
Dignem masinu iz stand by-a i hocu da ukucam pass, krenu Avira pistat. Prozora nekakvih s kineskim slovima kamaru, na desktopu ikonica one zelene gljive iz super marija. Ugasim jedan prozorcic, u medjuvremenu se otvore 2 nova i sve tako. Ajd reko da ga restartujem mozda bude od kakve koristi...ma kakvi....jos gore. Nije mi bilo druge nego ubacit win cd, formatirat i reinstalirat, a predzadnji put reinstaliro laptop na nema ni mjesec dana.
Da se laptop nesavjseno koristi ja bi i razumio, al stvarno mi nije jasno da se moze do ove mjere zarazit masina s ovakvim koristenjem. Dao sam Aviri 3-4 puta sansu, vise necu. Evo Rak kaze Avast, odo sad s njim kuburit
isti drek će ti biti pošto si se vrlo vjerojatno zarazio s usbom, premda ne mora značit al nekak mi smrdi na to

ja koristim mcshield za sprečavanje gamadi preko usba
MiroGavran je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 20:02   #298
Strijelac
Registered User
Moj komp
 
Strijelac's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 13
Iz iskustva mogu reći da je Avast Home Edition više nego odličan proizvod. Koristio sam ga godinama i nikad nikakvih problema. Čuči u pozadini i radi svoj posao. To je jedan od install-and-forget programa. Drugi izbor je Bitdefender koji se plaća ali je jako jeftin (200 kn/god mislim...) i isto je više nego dobar. Marljivo radi u pozadini i ne smeta nikad Ali zapamti, niti jedan antivirus nije fool-proof, odnosno neće te zaštititi ako baš imaš neke loše namjere prema kompu pa ideš nekaj instalirati a antivirus ti je uredno prijavio da nešto nije u redu sa datotekom...
__________________
Strijelac
Strijelac je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 11:10   #299
Miki3
Premium
 
Miki3's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Split
Postovi: 74
Citiraj:
Autor Strijelac Pregled postova
Iz iskustva mogu reći da je Avast Home Edition više nego odličan proizvod. Koristio sam ga godinama i nikad nikakvih problema. Čuči u pozadini i radi svoj posao. To je jedan od install-and-forget programa. Drugi izbor je Bitdefender koji se plaća ali je jako jeftin (200 kn/god mislim...) i isto je više nego dobar. Marljivo radi u pozadini i ne smeta nikad Ali zapamti, niti jedan antivirus nije fool-proof, odnosno neće te zaštititi ako baš imaš neke loše namjere prema kompu pa ideš nekaj instalirati a antivirus ti je uredno prijavio da nešto nije u redu sa datotekom...
Kaspersky blokira iste ako ih eksplicitno ne staviš na white liste, a ovi drugi manje više šta viđam samo ti ponude opciju blokiranja tj. manje se bore protiv korisnika

E da Avast i CIS koristim za prijatelje
Miki3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 11:31   #300
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Koji komercijalni AV zahtjeva najmanje resursa?

Koji komercijalni AV zahtjeva najmanje resursa?
Imam 2 instalacije Bitdefender Internet security-ja 2011 i ne može se opisati koliko usporavaju računalo.
Trebam nešto što stoji u pozadini, ne opterećuje sistem i dobro radi svoj posao.
erda je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na