Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2014., 20:20   #421
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
Kupujem i5-4460. Komp bi sluzio pretezito gamingu. Koristio bi R9 270 grafu i Intel 520 SSD bi bio unutra. Nasao sam trznici sljedece maticne za 400-500kn, pa me zanima koja je najbolja od navedene tri:

ASUS p8z77-V LE
ASRock Z77 Pro4-M
ASUS p8z77-V LE

Preporuka na forumu je bila da uzmem Asus H81M-K za ~350kn. Da li su puno bolje navedene tri ili da se i dalje drzim pri ovoj jeftinijoj verziji?
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 22:36   #422
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
taj cpu ne ide ni u jednu od te tri jer nije isti socket
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 23:58   #423
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
moj bed, mislio sam da searcham 1150, a ne 1155
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 12:23   #424
Plava-laguna
Registered User
 
Plava-laguna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Novi Sad-Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Pred 5min si dobio BAN na bug forumu sada i ovdje spamaš sa tim ?
Ubjedjen sam da je Gigabye trazio, ali izgleda da prevara koju rade nije samo kod nas prisutna, evo kopiracu i sa jednog drugog foruma:

Stanje na tržištu računarskih komponenti veoma je nestabilno, i za proizvođače kojima je ovaj posao jedini priliv novca, može da bude i veoma opasno. U ovom ratu za opstanak neke firme pribegavaju ekstremnim potezima, međutim da li je to ispravan potez?

U ovom tekstu osvrnućemo se na poteze kompanije Gigabyte koja je nesvakidašnjim akcijama rešila da što više da zaradi, opet na štetu kupaca koji su nedovoljno informisani. Naime pomenuta kompanija u svetu je poznata po proizvodnji matičnih ploča za računarska rešenja, te upravo sa tom proizvodnom linijom kreću i prvi problemi i obmane.

O čemu se radi, i na koji način je krajnji korisnik obmanut? Pri izlasku neke matične ploče, osvrnućemo se na model Gigabyte GA-B85-HD3, kupac mora široko da otvori oči. Zašto? Naime Gigabyte je napravio dve revizije ove ploče (to radi skoro sa svima pločama), tj. REV.1 i REV.2 ali naziv ploče se ne menja, i slika koju prodavac koristi je uvek slika za reviziju 1. Međutim gde je problem? Problem se ogleda da se radi o potpuno dve različite ploče, koje još jednom, nose identičan naziv. Šokirani? U ovom slučaju ako gledamo na model GA-B85-HD3, prva revizija ove ploče je u FULL ATX formatu, i ima robusno hlađenje, dok druga revizija nije u FULL ATX FORMATU, nema toliko dobro hlađenje, ima manje tehnologija, ali prodavci kod nas ih prodaju kao reviziju 1 GA-B85-HD3, jer je to logično, sve dok kupac ne dođe kući, otvori kutiju i uvidi da se radi totalno drugom modelu.



Dileri, tj. prodavci, a i distributeri nikad ne naglase o kojoj reviziji je reč, ali uvek se drže slika za prvu reviziju, još jednom. Gigabyte u tom slučaju malim slovima stavi link za postojanje revizije 2, ali nigde ne postoji ni jedno objašnjenje zašto to rade.

Primer (na svim sajtovima dilera je slika revizija 1, iako prodaju svi reviziju 2.1, iliti totalno drugu ploču):
http://www.winwin.rs/maticna-ploca-m...1-1176955.html
http://www.gigatronshop.com/maticne_...-b85-hd3-27785

Postavlja se pitanje zašto to rade, stvarno? Generalno gledano, ako ovim potezom uštede 8-10 dolara po jednom komadu, na 100 000 komada, to je ušteda od oko 1 000 000 dolara, što ni izbliza nije mali iznos.

Ako bi ovo morali da povežemo sa auto industrijom stvari bi trebale da izgledaju ovako. Naime, odete da kupite neko SUV (terensko vozilo) platite sve, dođete kući, pozovu vas da preuzmete svoj automobil, i skontate pri dolasku da ste dobili mali kupe, koji je 40% manji i ne liči na vaš automobil koji ste platili, ali, ali nosi isti naziv i prodavac se poziva da je to normalno jer proizvođač ima više od jedne revizije, za istu cenu, sa istim nazivom, ali totalno različite specifikacije!

Da priča bude još gora nije reč samo o modelu koji smo naveli, nego o velikom broju modela ove kompanije, kao što su Gigabyte GA-B85M-HD3; GA-B85M-D2V; GA-B85M-D3V; GA-P85-D3; GA-B85-HD3 itd.

O ovim potezima kod nas se ćuti jer niko ne sme da govori o tome, ali činjenično stanje je da problem postoji. Ova poznata Tajvanska kompanija očigledno pod piritskom konkurenata kao što su MSI i Asrock pokušava da se izbori za poziciju, ali opet postavlja se pitanje da li to treba da plati krajnji korisnik, i da li mi treba da trpimo?

I ovo sam nasao na nekom drugom forumu, tj. gde se sve prica o ovome. Katastrofa.

http://forum.overclock3d.net/showthread.php?t=68674

http://www.overclock3d.net/articles/...benezer_mode/1
http://us.hardware.info/reviews/5835...t-test-results
http://www.xtrememehardware.com/giga...rice-t326.html
http://gathering.tweakers.net/forum/...ssages/1616035
http://oclab.ru/news/gigabyte-obmany...kh-pokupatelej
http://www.overclock.net/t/1531996/h...at-they-wanted
http://linustechtips.com/main/topic/...t-test-results
http://www.tecmundo.com.br/gigabyte/...oes-placas.htm
http://www.madshrimps.be/news/item/128382#axzz3Mo93B4P6
http://help.howproblemsolution.com/1...ames-or-prices
http://forums.overclockers.ru/viewto...8abb170e0e4fb6
http://forum.shiftdelete.net/gigabyt...yor-muyuz.html
http://www.chip.com.tr/forum/gigabyt...n_t298522.html
http://www.hkepc.com/forum/viewthread.php?tid=2148534
Plava-laguna je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 14:15   #425
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Zato je za mene gigabyte najlosija firma sto se mbo tice ikada, radije bi biostar stavio u pc nego gb. Stvarno su smecari... Pazi ovo http://www.overclock3d.net/gfx/artic...080523212l.gif
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 14:27   #426
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Zato je za mene gigabyte najlosija firma sto se mbo tice ikada, radije bi biostar stavio u pc nego gb. Stvarno su smecari... Pazi ovo http://www.overclock3d.net/gfx/artic...080523212l.gif
+1000
Radije stavim šperploču u komp
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 14:41   #427
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Ja nisam imao problema sa P35 , P55 i P67 ploče od Gigabyte. (P45 je od Biostara )
Trenutno imam Gigabyte GA-B75-N i mala kuca sa G550 kao torrent mašina.

Kako je MSI bio najlošiji prije od ere P4 i poslije čipseta p55? Danas više nitko je pljuje?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 14:48   #428
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
MSI je od z87 cipseta na ovamo car Haile Selassie za GB, one big bang i mpower ploce su zvijeri .Nije ni asrock prije bio olicenje srece a sad su odlicni. Tebi kucaju, ja od od 4 kom nisam imao niti jednu ispravnu, a ovo gore sto rade s plocama ne zeli ni ulaziti u komentiranje, pobrat cu ban a i bolje da ne krene flejm o proizvodacima mbo. Cudi me kako ih nitko vec nije tuzio za ovo sto rade.PLava-laguna svakako hvala za ove korisne info, jos veci razlog da nikom ne preporucim ovaj odron.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2014., 09:55   #429
Plava-laguna
Registered User
 
Plava-laguna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Novi Sad-Zagreb
Postovi: 14
Ja naveci problem vidim u tome sto recimo kupis plocu revizije 1 pa se ona pokvari. Sta onda? Odes da je vratis, i dobijes nazad reviziju 2 koja je jeftinija pa totalno osakacena, bez pola djelova, ali nosi isto ime i cjena je ista. Sta onda? Onaj tamo u ducanu, njega bas briga, ploca ima isto ime, a revizija 1 se povuce sa trzista prije nego sto stigne revija 2 itd, pa dobijes nesto savim lijevo. GB tu zaradi mozda 3-4 dolara, ali na miliun ploca to moze biti, pa sami izracunajte

Plava-laguna je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2014., 11:26   #430
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
definitivno treba biti oprezan. mada mi se čini da neki shopovi navedu o kojoj verziji odnosno reviziji je riječ.
ja imam asrock z68 extreme4 i evo već više od tri godine šljaka
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2014., 11:34   #431
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Plava-laguna Pregled postova
Ja naveci problem vidim u tome sto recimo kupis plocu revizije 1 pa se ona pokvari. Sta onda? Odes da je vratis, i dobijes nazad reviziju 2 koja je jeftinija pa totalno osakacena, bez pola djelova, ali nosi isto ime i cjena je ista. Sta onda? Onaj tamo u ducanu, njega bas briga, ploca ima isto ime, a revizija 1 se povuce sa trzista prije nego sto stigne revija 2 itd, pa dobijes nesto savim lijevo. GB tu zaradi mozda 3-4 dolara, ali na miliun ploca to moze biti, pa sami izracunajte

Obično je prije Điđibajt u revizijama bio bolji. Rev1 je uvijek bila "slabija" ploča od naknadnih revizija, barem što sam vidio kod P35 i P45 ploča tada. Ali ovo je kriminal. OK, to nije neka high end ploča, ova koja je u gifu, ali svejedno. Zašto da se itko i za 50kn osjeća preveslano...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2014., 13:26   #432
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Ne branim Gigabyte ni u kom pogledu, ali s mog stajališta: revidiranjem elektroničkog sklopovlja se ne bave samo proizvođači matičnih ploča.

Dio života nekog proizvoda će uvijek prolaziti kroz revizije ako se pojavi potreba za time, bez obzira radilo se o nekoj manjkavosti proizvoda ili unaprjeđivanju proizvoda.

Da se dotaknemo ove gore gif-matične i gif linkanih s B85 chipsetom: taj proizvod za mene nije namijenjen da se na nju stavi K procesor, tj. da se pribjegava nekom OC-u. Samim time, ono na što se OC-eri, kvazi-OC-eri, gaymehri i slični pale, poput multifaznog napajanja, superduper zavojnicama, ultradurable mosfetima i slično u ovom slučaju nije pretjerano bitno.

Ono što je moguće, a napominjem da ne tvrdim da je tako, jest da je Gigabyte uspio revidirati ploču na taj način da u konačnici ostvaruje 100% jednaku funkciju u 99.99% posto okolnosti (gdje su ovi preostali promili ekstremi poput K procesora na ploči), uz to da su uspjeli ostvariti još "zeleniji" proizvod tj. smanjenje potrošnje (manje el. komponenti u pravilu uvijek znači manja potrošnja). 2 FET-a po fazi umjesto 3 ne znači nužno da će imat 33% manju teoretski isporučivu snagu. Ako su korišteni bolji FET-ovi može biti da je to puno bolje. Jedan FET manje s druge strane može donijeti puno manje neželjenih pojava koje se onda kasnije peglaju zavojnicama (chokes) i raznim filtrima. Da ne ulazimo u dubinu previše, možete sve naći na mreži.

Ako sve to uspiju ostvariti i još pri tome uštedjeti, ne vidim problem.

Osim toga, oni ne mogu samo tako na tržište šibnut reviziju ploče, obavezni su zakonskim regulativama prijaviti FCC i EU komisiji sve detaljne promjene koje su napravili kako bi i dalje mogli prodavati uređaje na tržištima ne samo u EU ili USA, već u cijelom svijetu, jer se velik postotak država ravna po "našim" regulativama.

Svaka revizija uređaja košta proizvođača priličnu sumu, ne toliko u novcima koliko u vremenu da sve to prođe i dobije odobrenje.

Lako je rafal započeti i pridružiti se mišljenju većine, ali ima nešto i sa ove strane medalje.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2014., 14:43   #433
Plava-laguna
Registered User
 
Plava-laguna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Novi Sad-Zagreb
Postovi: 14
Uvjek, ali uvek nova revizija bi resavala problem, ili bi mozda bi zamjenjen neki dio. ali nika ne bude skinuto toliko stavki sa ploce, pa bude i promjenja velicina, da bude ocigledno da se radi o smanjenju troskova, a ovde je ocigledno da se radi o smanjneju troskova. Ovaj primjer ispod govori o koliko velikoj sjeci cjene je rijec, ali nikad ne bude smanjenja cijena.

Plava-laguna je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2014., 17:21   #434
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Ti udaraj s jedne strane, ja ću malo probati s druge: možda nisu imali gotovu ploču za trku u tom segmentu pa su izbacili ploču s lošijim i neekonomičnim rasporedom komponenti. Pogledaj tu stariju reviziju malo i reci mi koliko praznog prostora vidiš u usporedbi s novijom?

Na brzinama prijenosa i radnim taktovima koje postižu pojedine stazice na matičnim pločama postaje vrlo veliki problem kako rasporediti komponente, problem koji je u većini slučajeva nemjerljivo lakše i brže riješiti "laganim" odmicanjem komponenti/stazica jedne od druge. Alternativa je razmišljanje koja će elektronička komponenta uzrokovati manje smetnji, ona proizvođača A ili B, u ovom ili onom pakiranju, je li komponenta dostupna u dovoljnim količinama za masovnu proizvodnju.

A i dalje se radi o B85 matičnoj ploči, nikakav OC na njoj nije niti predviđen.

Realno se u zadnjih nekoliko godina rješavanje problema preslušavanja signala (koji ulazi u moju EMC domenu) isprepleo s postupcima kodiranja i ostvarivanja redundancija u podatkovnim kanalima.

Ako im je primarni cilj ušteda novaca, neka im je, ali treba ipak imati na umu da to nisu napravili preko noći, već su prošli dosta veći napor. Ako rev2 ploča i dalje radi barem jednako dobro i ima sve feature kao i rev1, problema nema.

Ovi svi testovi koji kakti dokazuju da se neki FET grije više od drugog, pa to ništa ne znači, čak niti šansu da će FET prije krepati nego onaj koji radi na 20°C manjoj temperaturi. Možda baš naprotiv.

Testovi performansi pokazuju - isto tako ništa. Mizerne razlike. Razlike koje ćeš isto dobiti ako testiraš dvije rev1 ploče jednu za drugom. Ista stvar.

Najveći je zapravo problem ovih pompoznih naslova u kojem se isključivo navodi dodatna zarada proizvođača. Opće je poznato da se uvijek okrećemo u smjeru kako vjetar puše. Sad cijeli internets bruji o tome kak su oni syebali, pa su i za nas automatski sjebali.

Mene će uvjeriti tek čvrsti dokazi. Primjerice, ispuštanje jednog BIOS čipa je jedan takav primjer, ali zasad samo na jednoj ploči.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 10:18   #435
Plava-laguna
Registered User
 
Plava-laguna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Novi Sad-Zagreb
Postovi: 14
Ima rezona za dosta toga, ali opet ja polazim logikom da nova verzija treba da donese unapredjenje, a ne losiji oc, vise grejanja, manje tehnologija itd. BIOS za sve te ploce je razlicit, sto ce reci, ne mozes da flesujes bios na plocu revizije 1 na plocu revizije 2, jer su totalno drugacije. Ali opet zamisli skinu ti Dual BIOS sa zadnje revizije (to su uradili na nekoliko modela) ti flesnes BIOS sa prve revizije i upucas plocu, ne moze da se vrati na prvi bios jer nama Dual BIOS, nema nazad nego pravac servis. Ti kao kupac tu nista nisi kriv, kriv je prodavac.

Jos jednom slika je jako jasna, pokusavaju da sto vise zarade. 2 dolara moze napraviti razliku, na 1 000 000 ploca, nije malo.

Medjutim ja vise ni prodavca ne mogu da krivim za neznanje, jer ljudi u ducanima znaju da imaju preko 1000 artikala i ne mogu sve da znaju.

Ono sto me sad totalno ubjedilo je da se radi o prijevari jeste i to da bas to neznanje prodavca koriste na jos jedan zli nacin, i to sad sirom sveta ljudi pocinju da osudjuju. Svi se slazemo ako pogledamo plocu ispod koja nosi isti naziv, da se radi o totalno drugacijoj ploci sa istim imenom, razlicite revizije.





Sad se postavlja pitanje ako je razlicita ploca zar ne bi trebao da bude i razlicit BAR kod, hmmm e to je podatak koji sam sad nasao, znaci oni cak ni BAR kod ne mjenjaju, tj. prodaju plocu kao istu i kao da se na njoj nista nije promjenilo. BAR kod svih revizija mora, ali mora da je drugaciji, to rade svi proizvodjaci, ali ne i Gigabyte. E sad postavlja se pitanje da li jedan dijo krivice treba da snosi i prodavac, ako i ovaj "cheting" dijo priče je prisutan.





Zadnje izmijenjeno od: Plava-laguna. 26.12.2014. u 10:23.
Plava-laguna je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 10:50   #436
Plava-laguna
Registered User
 
Plava-laguna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Novi Sad-Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Mene će uvjeriti tek čvrsti dokazi. Primjerice, ispuštanje jednog BIOS čipa je jedan takav primjer, ali zasad samo na jednoj ploči.
Uhhh ima ih dosta, ali bas dosta, evo onoga sto sam ja nasao.

GA-H81M-H - Product image online shows more Capacitors and better Power solution than new version

GA-B85M-HD3 Spec says SBA support, but no SBA in rev 2.0 delivered

GA-B85M-D2V Spec says Dual Bios, but no dual bios in rev 2.0 delivered

GA-H61M-DS2 Less capacitors and power phase

GA-H61M-S1 Reduced Power Solution

GA-B85M-DS3H Less power phase and socket missing parts.

Evo i nekoliko gifova






Zadnje izmijenjeno od: Plava-laguna. 26.12.2014. u 12:25.
Plava-laguna je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 21:01   #437
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Ne znam gdje da ovo pitam, ali malo mi zbog kraja godine panika pa sklapam šta ima - ima

Jel Asrock B85M-HDS ploča OK za korištenje SSD diska sa svim opcijama?
Ne vidim nigdje koji je kontroler gore, je li Intel ili neko drugo čudo.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 23:24   #438
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
A koje su to sve opcije? AHCI sve novije ploče podržavaju, SATA3 je isto tu tako da koji god SSD staviš gore će šljakati bez problema.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2014., 23:35   #439
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Lagunče, nisam ti ja senilče da moraš sto puta iste gifove i fotke stavljati ovdje.

Ne moram se ponavljati pa ću te pozvati da prije još jednog lijepljenja gifova pročitaš moje postove i prestaneš biti papagaj.

Citiraj:
GA-H81M-H - Product image online shows more Capacitors and better Power solution than new version

GA-B85M-HD3 Spec says SBA support, but no SBA in rev 2.0 delivered

GA-B85M-D2V Spec says Dual Bios, but no dual bios in rev 2.0 delivered

GA-H61M-DS2 Less capacitors and power phase

GA-H61M-S1 Reduced Power Solution

GA-B85M-DS3H Less power phase and socket missing parts.
Ovo boldano ne znači nužno da je lošije, kao što sam prethodno opisao.

Također sam se složio da ispuštanje dual biosa ukazuje na implikaciju koju pružaju brojni linkovi upitne svrsishodnosti koje lijepiš.

SBA je već problem za taj rang ploče, ako itko uopće koristi tu tehnolođiju.

Ispuštanje bilo kakve funkcionalnosti u odnosu na originalnu verziju proizvoda, a opetovano oglašavanje i navođenje te funkcionalnosti je za osudu, čak kažnjivo od strane regulatorskih komisija kako za proizvođača, tako i za instituciju koja je potvrdila sukladnost regulaciji.

Citiraj:
Sad se postavlja pitanje ako je razlicita ploca zar ne bi trebao da bude i razlicit BAR kod, hmmm e to je podatak koji sam sad nasao, znaci oni cak ni BAR kod ne mjenjaju, tj. prodaju plocu kao istu i kao da se na njoj nista nije promjenilo. BAR kod svih revizija mora, ali mora da je drugaciji, to rade svi proizvodjaci, ali ne i Gigabyte. E sad postavlja se pitanje da li jedan dijo krivice treba da snosi i prodavac, ako i ovaj "cheting" dijo priče je prisutan.
Ne treba se mijenjati kod revizija proizvoda ukoliko je zadovoljeno ono što sam spomenuo u drugom mojem postu prema gore.

Ako se radi o potpuno novom proizvodu ili proizvodu koji se ne može opisati kao onaj kojeg zamjenjuje, i taj kod se mora promijeniti.

Ako mi još jednom zalijepiš iste gifove, slike i linkove na stranice koje niti ti ne možeš pročitati jer su na žnj jeziku i pismu, te ako ne možeš konstruktivno nastaviti s raspravom smatrat ću te trollom i provokatorom.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:37   #440
Plava-laguna
Registered User
 
Plava-laguna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Novi Sad-Zagreb
Postovi: 14
Ja ne vidim razlog zbog kojeg se ljutis, problem je evidentan, i ima ozbiljne posledice po kupca. Ako onih preko 10 linkova renomiranih medija nema poentu, a da se nista sto sam sam napisao ne uzme u obzir, jasno je koliko je ova prevara evidentna.

Update: Evo i veliki Guru3D je napisao-iskazao nezadovoljstvo. Do sad najbolji clanak o ovoj prevari: http://www.guru3d.com/news-story/gig...n-too-far.html

Evo zabrinavajuceg dela:

After some comparisons the boards and indeed, revision 2.0 of the board have downgraded, one phase less, cheaper components. After putting it to the test, it became apparent that the performance of that motherboard is slower as well. It is mentioned that the Rev 1.0 B85M-HD3 motherboard does throttle back the CPU and measured MOSFET temperatures around 80°C during video transcoding. Now, for revision 2.0 it takes merely 6 minutes before the board throttles the CPU back to 800MHz as MOSFET temperatures of 105 to 112°C have been reached due to the hardware differences.

Zadnje izmijenjeno od: Plava-laguna. 05.01.2015. u 12:04.
Plava-laguna je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:57   #441
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Plava-laguna Pregled postova
Ja ne vidim razlog zbog kojeg se ljutis, problem je evidentan, i ima ozbiljne posledice po kupca. Ako onih preko 10 linkova renomiranih medija nema poentu, a da se nista sto sam sam napisao ne uzme u obzir, jasno je koliko je ova prevara evidentna.

Update: Evo i veliki Guru3D je napisao-iskazao nezadovoljstvo. Do sad najbolji clanak o ovoj prevari: http://www.guru3d.com/news-story/gig...n-too-far.html
Ja iskreno tebe ne razumijem.Regas se na forum i prvi post pljuvanje po gigabyte-u?
Jedino kaj ja mogu zakljuciti je da ti je to u interesu,a te postove ne shvacam ozbiljno,sorry!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 11:04   #442
Plava-laguna
Registered User
 
Plava-laguna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Novi Sad-Zagreb
Postovi: 14
Gledaj ja mogu i da stanem da pisem na ovu temu mislio sam da ljudi ovdje zele da znaju o ovom problemu o kojem evidentno svi mediji pisu, i da razmjenimo po koje iskustvo. Ali ako hoces da drzis ruke na ocima evo necu vise
Plava-laguna je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 12:06   #443
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Plava-laguna Pregled postova
Gledaj ja mogu i da stanem da pisem na ovu temu mislio sam da ljudi ovdje zele da znaju o ovom problemu o kojem evidentno svi mediji pisu, i da razmjenimo po koje iskustvo. Ali ako hoces da drzis ruke na ocima evo necu vise
Ma ne kažem da na to ne treba ukazivati.Ali moraš priznat da djeluje čudno kad se po registraciji obrušiš na Gigabyte ploče.Nije u redu da tako rade, ali svi proizvođači imaju mana,pa tako i Gigabyte.Ja sam imao problema i s Asusom i Asrockom,a recimo Gigabyte mi je bila super.Ali ne mogu govoriti da su je bolja od ostalih,kako te potrefi.
Nema ni meni logike kod ovih revizija,ali što sada?Neće oni prestat jer se nama to ne sviđa!
Ma samo ti komentiraj,dapače!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 12:11   #444
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Po meni stvar je relativno čista kod kupnje, kupuješ reviziju koja te dopadne. Vjerojanto sve revizije ispunjavaju minimalne uvjete koje ploča mora imati. Uostalom, nigdje u manualu il u reklamama tih jeftinijih ploča nepiše koliko faza imaju tj. koliko moraju imati.


Problem je kod reklamacije kad dobiješ lošiju, i tu svakako treba ustrajati i ne dat se.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 12:17   #445
Plava-laguna
Registered User
 
Plava-laguna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Novi Sad-Zagreb
Postovi: 14
Pa tu vidim najveci problem. Revizija 1 se uvjek zadrzi kratko na trzistu, e onda se povuce i stigne revizija 2 ili 3. EAN code je isti, tj. oni tvrde da se radi o istoj ploci, iako nije ista ploca, iako baca drugacije rezultate na testu. I tu nista ne mozes, nego se zadovolji sa revizijom 2, jer revizije 1 nema vise za kupit. Kad se na to doda ono sto je napiso Guru3D, ono sto sam izvuko, onda je jasno koliko mozes biti u banani.
Plava-laguna je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 12:20   #446
Plava-laguna
Registered User
 
Plava-laguna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Novi Sad-Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Ma ne kažem da na to ne treba ukazivati.Ali moraš priznat da djeluje čudno kad se po registraciji obrušiš na Gigabyte ploče.Nije u redu da tako rade, ali svi proizvođači imaju mana,pa tako i Gigabyte.Ja sam imao problema i s Asusom i Asrockom,a recimo Gigabyte mi je bila super.Ali ne mogu govoriti da su je bolja od ostalih,kako te potrefi.
Nema ni meni logike kod ovih revizija,ali što sada?Neće oni prestat jer se nama to ne sviđa!
Ma samo ti komentiraj,dapače!
Generlano i preko je neko poceo ovu temu. Ja sam to uradio ovdje. E sad da li ce nesto promjeniti, ja se nadam da hoce, zato i pisem, u nadi da ce neko ko treba ovo i procitati, jer u suprotnom ozbiljno ce izubiti, i vjerojatno vec jesu izgubili kredibilitet kupaca.

Zadnje izmijenjeno od: Plava-laguna. 05.01.2015. u 12:27.
Plava-laguna je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 21:43   #447
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor The Fury Pregled postova
Kupujem i5-4460. Komp bi sluzio pretezito gamingu. Koristio bi R9 270 grafu i Intel 520 SSD bi bio unutra. Nasao sam trznici sljedece maticne za 400-500kn, pa me zanima koja je najbolja od navedene tri:

ASUS p8z77-V LE
ASRock Z77 Pro4-M
ASUS p8z77-V LE

Preporuka na forumu je bila da uzmem Asus H81M-K za ~350kn. Da li su puno bolje navedene tri ili da se i dalje drzim pri ovoj jeftinijoj verziji?
Asus H81M-K bi ti bila taman. Okej matična za male pare.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 20:12   #448
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Mišljenja o Asrock Z97 Extreme4 matičnoj? Diskont24 je ima za 925kn pa bi malo ranije tu matičnu uzeo nego što sam mislio.

Ovo je komp koji mislim uzet u konačnici.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 22:02   #449
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Rađe Gigabyte Z97 Gaming 3, puno bolji izbor
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 22:08   #450
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Da, čitam po netu i jako puno ljudi upozorava da se ne kupuje extreme4 zbog neke hardverske greške. Evo reddit teme.

Znači preporučaš Z97 Gaming 3. Ima li još preporuka matičnih do 1050-1100 kn?
xGAME je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na