Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2012., 10:56   #1
MARVIN
Premium
 
MARVIN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Nadogradnja laptopa

Pozdrav,

Imam dva laptopa MSI GT735 (puma platforam i radeon 3850) i drugi laptop je HP nx9420 (core2Duo 1.8Ghz radeon x1600). Prvom MSI je crkla matična ploča i popravak je poprilično ne isplativ... Sad surfajući netom vidio sam da oba imaju utor za grafičku MXM type 3, zanima me jel imao tko iskustva sa seljenjem grafičke jer ne planiram popravljati MSI nego puknuti bolju grafičku u ovaj HP ako je ikako moguće... Sad zanima me kako stvari stoje s strane hlađenja i jel to uopće moguće izvesti...
MARVIN je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2012., 21:09   #2
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Što se tiče hlađenja nebi trebalo biti problema. I jedna i druga grafa imaju čip otprilike na sredini pločice i hladnjak iz HP-a bi trebao sjesti na čip nove grafe. Ako ne naleže 100% skineš "žvaku" sa hladnjaka i staviš bakarnu pločicu debljine 1-2mm da pokrije čip. Pasta gore i dolje i bolje će odvoditi toplinu nego spužva koju inače stavljaju. Svakako izolirati grafu komadom tanke plastike jer je hladnjak na negativnom potencijalu. Jači čip će se naravno više grijati što znači i da će se vent. češće uključivati. Što se tiče kompatibilnosti proguglaj još malo, sigurno ćeš nešto naći.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2012., 01:07   #3
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Gledajući slike sa google-a ne čini mi se da grafičke imaju isti utor (x1600, HD 3850 , x1600 na slikama ima zarez na sredini konektora, dok HD 3850 skroz uz rub...) Ali možda postoje različita sučelja za iste grafičke, ovisno o laptopu. Najbolje da otvoriš oba laptopa i pogledaš grafičke. Pa ako se može fizički ukopčat super, i ako radi još bolje, a ako ne, samo vratiš na staro i bok
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 00:45   #4
MARVIN
Premium
 
MARVIN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Hvala na infu

probam čim dobijem natrag MSI... nisam nikad mjenjo grafike na laptopima valjda nije nuklearna fizika
MARVIN je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 19:12   #5
MARVIN
Premium
 
MARVIN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Probao sam... oboje su istog formata MXM type 3 i HD3850 je lijepo ušla i cooler je dobro sjeo čak je pokrio i memoriju jer se nalazi na istom mjestu kod obje kartice... međutim slike nije bilo. Pretpostavljam da se bios od voe HP-ove ipak nalazi negdje na ploči pa nemogu samo tako mjenjati...

Stavio sam sad gore win7 koji su sami skinuli drivere za x1600 ali sam primjetio da mi se automatski upali ATi power play koji mi overclocka grafičku... se to može kako isključiti da se ne grije bezveze??
MARVIN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na