Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.11.2007., 02:42   #1
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Moja glupost

Ovako kupio sam danas matičnu ploču Asus P5K3 Deluxe iz ADM-a.Ploča mi se sviđa i dobra je za klokiranje q6600 ali kad sam ju kupovao mislio sam da podržava DDR2 i DDR3 a kad ono samo DDR3.Jel zna netko jel bi mi promjenili matičnu premda se radi o mojoj pogrešci?Sve je još zapakirano i koju mi matičnu preporučujete da uzmem umjesto nje?

Zadnje izmijenjeno od: lipi014. 24.11.2007. u 02:58.
lipi014 je offline  
Staro 24.11.2007., 09:56   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,338
Ne vidim razloga zašto je ne bi mogao zamijeniti. Uzmi Gigabyte P35-DS3R umjesto nje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2007., 10:37   #3
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
imaš rok od 7 dana za zamjenu proizvoda (čak i povrat novaca) bez objašnjenja, ako nije oštećen i imaš originalnu ambalažu i bundle. naravno i račun je nužan.
mymoon je offline  
Staro 24.11.2007., 10:47   #4
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
kod maticnih je jedino bitno da ju nisi zasarafio u kuciste
(ima one tockice od mekanog metala na mjestima di stisne glava sarafa...
i ako je to razmazano, ne primaju nazad)

inace ide bez problema (links barem, nisi napisao di si svoju kupio)

thnx yedwy, my bad
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 24.11.2007. u 11:50.
TomRi je offline  
Staro 24.11.2007., 11:13   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Rekao je - u ADMu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 24.11.2007., 11:40   #6
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Onda dobro,nisam ju uopće koristio tako da će mi vjerojatno zamjeniti.A koju bi mi matičnu preporučili da uzmem umjesto nje?Važno mi je da se može dobro klokati Q6600,možda neku od ovih(da bude u cjenovnom rangu jer sumnjam da će mi vraćati pare a nadoplatit uvijek mogu)
ASUS P5-BLITZ EXTREME
ASUS P5K PREMIUM/WiFi-AP
lipi014 je offline  
Staro 24.11.2007., 11:49   #7
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Sad sam zvao ADM i kažu mi da još nazovem u ponedjeljak ali on sumnja da ću ja to moći vratiti jer je to ploča s DDR3 memorijom i zato jer sam to preko net-a naručio premda ne znam kakve to ima veze
Neki savjet što da radim???
lipi014 je offline  
Staro 24.11.2007., 11:53   #8
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
nema to veze.

budi uporan i "kao usput" spomeni da si otvorio ovaj topic na pcekspertu, jer ovdje loša reklama puno znači.
mymoon je offline  
Staro 24.11.2007., 11:59   #9
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Ja sam isto mislio da oni to moraju zamjeniti ako u 7 dana to zatražim,šta da onda danas to rješavam ili da čekam do ponedjeljka?Da oni to ne oduže i na kraju mi kažu 7 dana je prošlo
lipi014 je offline  
Staro 24.11.2007., 12:02   #10
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ako si naručio preko neta imaš zakonski uvjetovanih 7 dana za povratak bez ikakvih objašnjenja i to je tako sviđalo se to njima ili ne zapravo samo ako si kupio preko neta tj na daljinu to pravo i postoji izvan toga ga nema i da si kupio kod njih osobno u dućanu onda ga nebi imao i ko govori drukčije sere kvake...

Inače ti si mi isto poseban biser, da bar na ovom forumu nismo x puta (di x teži beskonačnosti) elaborilali baš o toj ploči i DDR2 vs DDR3 situaciji onda nebi čovjek ništa rekao ali ovo je fakat već žalosno kolko ljudi napamet kupuju i ne čitaju teme, btw a kako si to ustanovio da je dobra za klokiranje q6600 ako imaš "samo" DDR2 memoriju i nisi je niti isprobao...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2007., 12:13   #11
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ako si naručio preko neta imaš zakonski uvjetovanih 7 dana za povratak bez ikakvih objašnjenja i to je tako sviđalo se to njima ili ne zapravo samo ako si kupio preko neta tj na daljinu to pravo i postoji izvan toga ga nema i da si kupio kod njih osobno u dućanu onda ga nebi imao i ko govori drukčije sere kvake...

Inače ti si mi isto poseban biser, da bar na ovom forumu nismo x puta (di x teži beskonačnosti) elaborilali baš o toj ploči i DDR2 vs DDR3 situaciji onda nebi čovjek ništa rekao ali ovo je fakat već žalosno kolko ljudi napamet kupuju i ne čitaju teme, btw a kako si to ustanovio da je dobra za klokiranje q6600 ako imaš "samo" DDR2 memoriju i nisi je niti isprobao...
A znam već me je dovoljno stid,zapravo sam mislio uzeti P5K-E ili P5K Premiuma jer sam vidio po netu da imaju dobre rezultate s Q6600 a ni sam ne znam kako sam se u***o i uzeo P5K3.
Onda ću im dati vremena do ponedjeljka i onda ih zvoem i zahtjevam zamjenu!
lipi014 je offline  
Staro 24.11.2007., 13:01   #12
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Kaj polakomio se na uber ploču i zanemario sitnicu da je ram za nju 5x skuplji od običnog...

Jbga inače nazovi ih i dogovori kako će se to rješit jer ti imaš pravo na to i to se datumi računaju od dana kad je potpisana isporuka (dakle kad je čovo donio tebi ddoma i ti potpisao) i do datuma 7 dana nakon toga (neovisno putovalo to do njih 1 dan ili 1 godinu) i nema šanse da se izvuku iz toga...

Btw nebitno je dali je matična korištena (šarafljena) ili nije jer to se njih ne tiče, ti si je isprobao, nisi zadovoljan i sad je vraćaš - EOD i tu nemaju oni šta više za reć...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 24.11.2007., 13:51   #13
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Evo što su mi rekli:
"Pošotvani,

Istina , samo ako ste gledali u zakonu, to ne vrijedi za naručene stvari. Znači ukoliko ste nešto specifično naručili i za to postoji
vidljiv trag (na webu je vaša narudžba s vašim imenom) znači da ste upoznati sa svim specifikacijama određenog proizvoda.
I da tražite upravo to i ništa drugo.

Kao što sam Vam rekao , u ponedjeljak ću znati više, kolega će razgovarati s uvoznikom i tražiti da se vrati proizvod koji nije korišten.
Izaći ćemo Vam u susret najbolje što možemo. A vi probajte ne koristiti ploču i ni na koji način ne oštetiti kutiju ili unutrašnjost da
nam zamjena ne bi bila odbijena ( u 90% slučajeva uvoznik pristaje na zamjenu)

Daklem, pričekajte ponedjeljak, kada možemo nekoga kontaktirati. Dobit ćete mail tokom prijepodneva.

Pozdrav"

Pa evo ja ću vjerovati čovjeku i pričekati ponedjeljak,nadam se da ću to uspijeti riješiti.
Jedino me zanima jel ovo točno što mi je rekao?
""to ne vrijedi za naručene stvari. Znači ukoliko ste nešto specifično naručili i za to postoji
vidljiv trag (na webu je vaša narudžba s vašim imenom) znači da ste upoznati sa svim specifikacijama određenog proizvoda.
I da tražite upravo to i ništa drugo.""
lipi014 je offline  
Staro 24.11.2007., 14:08   #14
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
lipi014, sorry ali bas nikako da te skuzim. Pa otvarao si thread ili dva vezano za konifguraciju i nitko ama bas nitko ti nije preporucio tu MB. Eh sada necu ulazit u debatu dali ti ovdje podyebas ili ??? Ako vec trazis preporuke, iste i dobijes i ti sasvim nesto trece uzmes kojom logikom? Daj mi odgovori cisto iz znatizelje. NHF
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 24.11.2007., 14:16   #15
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Zato što sam glup i brzoplet...eto zato...barem sam nešto naučio iz toga ali bi me to moglo koštati.
Vjeruj mi takve gluposti više neću raditi i više ću slušati šta mi ljudi s foruma kažu ali eto bio bi zahvalan kad mi mi pomogli s ovim a ja se ispričavam što vas s time mučim
lipi014 je offline  
Staro 24.11.2007., 14:18   #16
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Vidis da kazu da se rijesi u 90% slucajeva, tako da pricekas ponedeljak i vidis kako ce proc.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 24.11.2007., 14:18   #17
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
nemaju pravo. trgovina je trgovina i oči u oči i web shopom.

malo mi je smiješno da spominju uvoznika, ovako ispada da je ploča neispravna i da se traži zamjena za istu pod garancijom.

ti si (svojom) greškom naručio-kupio proizvod koji ti ne odgovara. tražiš zamjenu za drugi ili povrat novaca. ne vidim tu problema, osim eventualno nesusretljivog trgovca.

bitno je da proizvod nije oštećen ili tako šta.
mymoon je offline  
Staro 24.11.2007., 14:25   #18
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
onda nemoj više zamarati ostale s tim na forumu.
Gabre je offline  
Staro 24.11.2007., 14:28   #19
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
....malo mi je smiješno da spominju uvoznika, ovako ispada da je ploča neispravna i da se traži zamjena za istu pod garancijom....
Meni nije, postoje i firme (ala Diskont24) koji ne drze robu na lageru, tako da oni i nemaju mgoucnost zamjene bez odobrenja uvoznika. kuis bobo
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 24.11.2007., 14:30   #20
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Odsad ću biti "pametan" što se tiče tih stvari i slušati iskusnije..hvala na pomoći i javim u pon kako je prošlo.
Pozdrav!
lipi014 je offline  
Staro 24.11.2007., 15:06   #21
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
ja ne kužim kak se možeš rastati od te matične ja se bi bacio na nju i ne bih je dao a ne da je vraćam i mijenjam za neku ddr2.
""Plati eure za ddr3 ili češ imati problema s Bo-Re-Li em""
CPU je offline  
Staro 24.11.2007., 15:11   #22
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Meni nije, postoje i firme (ala Diskont24) koji ne drze robu na lageru, tako da oni i nemaju mgoucnost zamjene bez odobrenja uvoznika. kuis bobo
imas pravo, sjedi 5.

iako je OT samo da napisem: zato i postoje trgovine sa lagerom i dobrom podrskom koje ne rade probleme kod ovakvih zaheba. skuplje su 5-6% od najjeftinijih trgovina, a kupci su tu da odluce gdje ce pustiti novčiće.

100 trgovina moze proci dobro, ali na onoj jednoj reklamaciji i (ne)izlascima u susret kupcu se prepoznaju stvarno isplative trgovine i pametno potroseni novci.

samo molim da lipi014 napiše svoje iskustvo ovdje na kraju topica tako da ostali procijene da li se isplati trošiti svoje novce u ADM-u.
mymoon je offline  
Staro 24.11.2007., 15:38   #23
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Kad to sve riješim napisat ću kako je prošlo...uz matičnu naručio sam od njih procesor,2 harda i IDE kontroler,a oni su mene nazvali da me pitaju jel sam ja mislio da je to kontroler za SATA hardove ili PATA,pa kad su već zvali mogli su spomeniti da je to matična za samo DDR3 jer mi je i sam on rekao da se ta ploča ne prodaje baš pošto podržava samo DDR3-ali dobro moj za*** i valjda ću ga uspijeti ispraviti
lipi014 je offline  
Staro 24.11.2007., 23:30   #24
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor lipi014 Pregled postova
Zato što sam glup i brzoplet...eto zato...barem sam nešto naučio iz toga ali bi me to moglo koštati.
Vjeruj mi takve gluposti više neću raditi i više ću slušati šta mi ljudi s foruma kažu ali eto bio bi zahvalan kad mi mi pomogli s ovim a ja se ispričavam što vas s time mučim
da ne pise da si iz belisca bio bi siguran da si jedan moj prijatelj koji ce uvijek nazvati, daviti satima, ispitivati sve sto znam ili bi mogao znati a onda sutradan napraviti potpuno suprotno od svake preporuke koju je dobio
greg SE je offline  
Staro 25.11.2007., 00:16   #25
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
imam i ja jednog takvog, uvijek davi ispituje, i onda ne vjeruje nego napravi po svom i naravno s***e stvar..
Gabre je offline  
Staro 25.11.2007., 00:56   #26
Ive_ri
Registered User
Moj komp
 
Ive_ri's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Citiraj:
Autor lipi014 Pregled postova
Kad to sve riješim napisat ću kako je prošlo...uz matičnu naručio sam od njih procesor,2 harda i IDE kontroler,a oni su mene nazvali da me pitaju jel sam ja mislio da je to kontroler za SATA hardove ili PATA,pa kad su već zvali mogli su spomeniti da je to matična za samo DDR3 jer mi je i sam on rekao da se ta ploča ne prodaje baš pošto podržava samo DDR3-ali dobro moj za*** i valjda ću ga uspijeti ispraviti
Čekaj, jesam ja dobro skužio? Rekao ti je da podržava samo ddr 3, i ti se nisi sjetio da ti imaš ddr 2?
Ive_ri je offline  
Staro 25.11.2007., 01:17   #27
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Baci pogled na ovaj link
"Garancije, povrat novca, zamjena robe..."

Nema razloga da ne zamjene ploču. Pogotovo zato jer je kupljena preko weba,
za što zakon lijepo kaže da se može vratiti unutar 7 dana
(ako je nisi ugrađivao, oštetio, raskopao budle...)

Ovo "moramo provjerit, nazovite u ponedjeljak" je čisto prese***nje... namjerno odugovlače.

Ako ti to ne riješe u ponedjeljak spomeni im da budeš zvao inspektorat.
I ako ne riješe ni do utorka evo link za on-line prijavu
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT


Zadnje izmijenjeno od: dDario. 25.11.2007. u 01:30.
dDario je offline  
Staro 25.11.2007., 02:21   #28
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Citiraj:
Autor Ive_ri Pregled postova
Čekaj, jesam ja dobro skužio? Rekao ti je da podržava samo ddr 3, i ti se nisi sjetio da ti imaš ddr 2?
Ne nisi dobro skužio...to mi je rekao nakon što sam kupio ploču tj. kad sam zvao da mi ju zamjene...možda jesam glupost napravio ali baš toliko glup nisam
lipi014 je offline  
Staro 25.11.2007., 02:30   #29
lipi014
Profesionalni amater
Moj komp
 
lipi014's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
da ne pise da si iz belisca bio bi siguran da si jedan moj prijatelj koji ce uvijek nazvati, daviti satima, ispitivati sve sto znam ili bi mogao znati a onda sutradan napraviti potpuno suprotno od svake preporuke koju je dobio
De kako su stvari krenule postat ću glavna sprdnja na forumu
Valjda će uskoro naići neki gori...
lipi014 je offline  
Staro 25.11.2007., 16:04   #30
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Citiraj:
Autor lipi014 Pregled postova
De kako su stvari krenule postat ću glavna sprdnja na forumu
Valjda će uskoro naići neki gori...
Nečeš postati glavna sprdnja sve dok ljudi režu sonic towere,te dok ima ljudi s BFG Superclocked VGA...
CPU je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na