Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2017., 20:05   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
snimanje FM radija?

blesavo pitanje.
stvar je da lovim dosta dobrih stanica koje navečer imaju full dobre mixeve, često tematske. tamo negdje od 22h dok ne zaćorim, barem na 4-5 stanica budu mixevi koji idu, bez reklama. 90s dance hits, house, trance, italodance...

e sad moja mikro linijica u kuhinji za divno čudo ima USB , ali ne može na njega snimat. ima i kazetofon, ali, not going there.


za android ne postoji aplikacija koja snima FM. čak ni stara symban nokia ne podržava snimanje FM-a.
idem još u nazad, čak i stari mp3 player ima FM radio kojeg ne mogu snimat, nego samo slušat.

da i nekim slučajem želim imat upaljen laptop pored sebe - on nema audio ulaz, nego samo ovaj novi combo port.

dakle, kako snimat fm radio? ponekad znaju bit i dobre emisije koje bih radio snimio za neki futur...
ima li neki jeftiniji mp3 player/recorder koji ima line in?
mogu napravit kabel pa da utaknem u mobitel i snimam preko sound recordera, ali mikrofonski ulaz na mobitelima je mono.

jbt, odrastao sam na kaziću i snimanju muzike s radija i ploča, a danas sa svom tehnikom - ne možeš.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 20:18   #2
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Line in u komp pa snimaj, ili ako te radio stanice imaju stream, to mozes vrlo lako kroz tipa vlc player snimiti.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2017., 21:39   #3
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Audacity,source podesi na stereo mix i stisni record s time da tad snimas sve zvuka s kompa pa tako i radio koji ces npr slusat iz winampa ili iz browsera.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 22:11   #4
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ne-upotreba kompa bi bila poželjna. nije mi zgodno.
gledao sam i jeftinije "voice recordere" na ibeju, ali ili imaju usran bitrate (tipa 64kbit ili manje), ili imaju OK bitrate (čak 384kbit) ali nemaju line in.

stvar je da mi to treba navečer. bacim se na krevet i slušam dok se zaćorim.

zaista bih volio neko standalone rješenje. jednostavno k tome.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 22:34   #5
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Samsung J serija 2016 ima FM radio recording

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 26.01.2017. u 22:42.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 22:51   #6
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Pa bas gledam, i moj moto g3 ima record u FM radio aplikaciji.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 23:06   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Pitanje nije blesavo, čak dapače.
Međutim "analizom" stanja / opcija / mogućnostima vidiš u kom smjeru ide diktirani kapitalizam ... "ne trebaš" ti nešto sam i po volji kreirat, trebaš gotovo i po mogućnosti platiti ...

Ako nećeš neko pc / lap rješenje onda jedino poviše navedeni recorder na android mobu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 10:49   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
moj mob nema fm record. čitao sam da ako stock aplikacija nema tu opciju, onda to valjda hardverski nije moguće. e sad naravno moguće je re-rutat zvuk (napravit kablić koji će iz izlaza za slušalice prebacit zvuk na pin za mikrofon - ali to je MONO zvuk).

i druga stvar je da ja koristim baš fizički tuner. baš sam sinoć nakon posta skenirao s mobom i slušalicama, i nađe mi oko 10 stanica, kad ručno utipkam onda full krči. na tuneru na kojeg je spojena vanjska antena autoscan ih nađe oko 65 sa dobrim signalom.

tako da mob otpada.
ili ću se snaći s nekim manjim rekorderom, ili stvar otpada jer jedina 2 rješenja su mi prekomplicirana: jedan je korištenje minidiska, koji mi nudi max 80min snimanja po disku, a drugo bi bilo opet vraćanje videa (i nije da je baš mali kao uređaj) i onda snimanje zvuka na kazete, šta ajde, mogu snimit 6-8 sati muzike u dobroj kvaliteti.
problem s oba rješenja je šta su nezgrapna, i najgore - opet nakon tog moram PRESLUŠAVATI snimke i kopirati ih u komp.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 15:56   #9
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Fino sam ti reko. Snimat ces lako pa ces se izjebat za to pohranit i odsjeć a ja ti reko kako da lako snimis i ošišaš al ti moras ležat dok se to snimi dok ne zaspiš.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 16:06   #10
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Fino sam ti reko. Snimat ces lako pa ces se izjebat za to pohranit i odsjeć a ja ti reko kako da lako snimis i ošišaš al ti moras ležat dok se to snimi dok ne zaspiš.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
hehe, to ti je ono kad ne želiš bit rob tehnici.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2017., 16:25   #11
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Ti bi u svatove bez qurtza. 😁 Najlakse ti je onako a sve drugo je teze. S tehnikom moras doc u dodir svejedno. ☺

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 16:38   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
najjednostavnije i najjeftinije - nađu neku usb/pcmcia zvučnu ono čumez neki vani ili rabljeni koji ima line in, spoji na lap, line out na to, podesi lap da lid close ne radi ništa i snimaj koliko ti diska.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 14:24   #13
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
OK, rješeno.
sjetio sam se da sam imao mp3 player još iz doba srednje škole, koji je imao line in. i uspio sam ga naći.
neki MSI. spojio , napravio test, snima u wav format 176kbps stereo, 44khz. čuje se sasvim solidno. još su gore bile neke snimke s mikrofona iz škole, hahahah, te ljude nisam čuo godinama.

jedino šta 1) ide na AAA baterije, i 2) ima samo 128mb. od oka, može snimati oko 90min.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na