Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2015., 14:13   #1
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
MEDE8ER MED600X3D - Moji dojmovi

Evo ovako, dobio sam na test "MEDE8ER MED600X3D"

Priča je bila, želio bih ga kupiti, po specifikacijama čini mi se da će biti odličan, no volio bih prije to probati. Da sad ne glumim i radim review napisati ću samo svoje dojmove, nakon 4 sata igranja:

- Upalim ja njega i sve 5, pokrene se 3D logo i reko, "fensi !"
- Primim daljinac u ruke, rekoh, malo je nekako velik, ali fora je, ima brdo tipki i još k tome i svjetli. Prošećem po meniju i rekoh, "vau" ovo leti. Toliko leti da koji put prihvati 2 puta pritisak. Nalazim to kao manu
- Pokrenem Youtube, kad ono not supported, čitam forume, skinem novi firmware V4.0, nadogradim i zabava kreće dalje. Update, bez po muke i brige. Sada Youtube radi, ali podosta sporo, pa čak i na 15Mbps interneta.
- Spojim se na svoj NAS, unesem U&P i shvatim da svaki put moram unositi U&P, rekoh "debilana". Kasnije skužim da određene foldere mogu staviti u Favorites i na taj način izbječi logiranje, rekoh mrak
-
Pokrenem ja opciju SCAN Folder, kad ono "no info found", rekoh ovo ne radi kako je netko to zamislio
-
Stisnem ručno EDIT nakon podosta traženja, nađe info o filmu i rekoh: fino. Pomislim, iako nudi 5 opcija templejta, izgleda ružno i mogli su to riješiti 100% bolje i preglednije. ThumbGen to odradi puno lijepše, brže i još k tome ima info o video fajlu kao što su veličina, bitrate, audio, itd... rekoh: dobra ideja, ali loša razrada. Poigram se još s tim scan folder malo radi malo neradi. Direkt na folder od filma ne radi, a na folder koji ima brdo filmova proradi. Ono frende, ili radi ili nemoj.
- Pokrenem film, stisnem skini titlove i začudo, radi prilično dobro. Rekoh, ajde konačno nešto
-
Pogiram se postavkama titlova, povećam, smanjim, povisim, spustim i kad ono evo mana: Nedostaje manje pomicanje gore dolje, odnosno previše pomakne gore ili dole, ja bi recimo pomaknuo par milimetara, a ovaj skoči za centimetar. Rekoh, banana. Povećavanje fonta - odlično. Sve ostalo za titlove funkcionira vrlo dobro.
- Gledam ja te titlove, i reko, pa šta su tako točkasti, uglavnom, WDTV ima savršene titlove, dok ovaj ima nekako blijede, točkaste. Što god radio, nije pomoglo a nije ni blizu WDTVa. Rekoh, jadno, šteta.
-
Pokrenem ja razno razne formate, reko, vau, radi brzo i sve štima. Na prvu, ugodna pozitiva. Krenem ja dalje kopati po svojoj bazi i pokrenem Avatar 40GB MKV. Kad ono, procesor to nemože prožvakati, rekoh, WTF. Pa moj WDTVLive Gen2 to ždere. Rekoh sam sebi, pa čemu onda takav player. Pokrenem nakon toga sva ostala čuda, uredno sve radi do nekih 25-30GB filmova, tu počinju problemi.
- S boli u srcu, krenuh ja dalje kopati, vidim dodali su trailere, rekoh, fora, no osobno mi to ne treba.

Sve u svemu, dobar potencijal, nedovoljno usavršen proizvod.
Velika podrška na službenom forumu i puno rada iza cijelog projekta, koji cijenim, ali nažalost još stoji dug put ispred njega.

Uređaj sam uspio smrznuti u roku 7 min, a sve skupa u roku 4 sata smrznuo se cca 6 puta. Internet radio nikako nisam mogao pokrenuti, iz nepoznatog razloga. Nakon 5 resetiranja, odustao sam.

Kvaliteta slika, nešto lošije spram WDTVLenG2, skoro neprimjetnio.
Pozitivno je to što se usred filma može dodatno podesiti slika, odnosno živost slike pa u tom slučaju možda ispada čak i na nivou WDTVLiveG2 ako ne i bolje.
Postoje u opcijama samog uređaja razne postavke koje samu sliku čine vrlo impresivnima. pa čak i iznad WDTVLG2. To je jedan veliki plus. Ako ništa, barem je u tim slučajevima slika zaista vrlo dobra.

Zoom, zoom je trenutno neupotrebljiv. Skaliranje slike i podešavanje visine - širine je glupost, nedostaje tilt slike (gore dolje lijevo desno). Nedostaje zoom kao takav tipa 5, 10, 15, 20% itd... Slika se rasteže Horizontalno ili Vertikalno, što je debilana. Ako imam 3CM crnog gore i dolje, dovoljno mi je da napravim zoom 10% a ne da moram ručno rastezati sam sliku. Pain in the ass. Čak iz nepoznatog razloga, kada sam i rastezao tipa za 1%, frajer bi pomaknuo sam cijelu sliku desno i to za 3 CM, rekoh, šta izvodiš ???

1000 kn za nedovršen uređaj koji ne može vrtiti 40GB MKV s 31Mbps video na telki od 25000 kn je promašaj, ali ima potencijal. Kvaliteta slike je na kraju krajeva, moram priznati spram raznih drugih uređaja odlična. Nadam se da će community i proizvođači uvidjeti sve mane i riješiti ih, odnosno usavršiti proizvod. Vidim da rade punom parom na tome i idu dobrim smjerom. Kako će se štucavi software razvijati vidjeti ćemo, kvaliteta slike je ponavljam vrlo-dobra, dapače odlična uz optimizacije, vrti skoro sve živo i mrtvo, osim što mi nije jasno kako do da štuca s velikim MKVima, odnosno video biterate većim od 25Mbps.

Vratio sam uređaj, pomalo tužan, ali što je tu je.
Za sada ostajem na WDTVLG2, a danas nosim doma Gen3 koji će vjerojatno biti pravi pogodak. Možda nema sve ove funkcije koje bih volio imati, ali nadam se pouzdanosti, jednako odličnoj slici kao kod Gen2 i jednostavnošću koja radi.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 02.04.2015. u 17:35.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2015., 16:20   #2
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Odlican korisnicki komentar. Uglavnom se ljudi bave specsima ali eto kao i bezbroj puta dosad,specsi ne znace ama bas nista.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2015., 12:38   #3
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Probao WDTVLive Gen3 i naravno, sve štima i radi kako spada, nešto sporije nego bi čovjek očekivao, ali radi. Ostaviti ću si Gen3, izašao me nekih 530 kn (cca 180 kn nadoplate) što mi se čini kao dobra zamjena spram Gen2. Nadam se da ima Custom FW pa da si složim ponovo MovieSheets kak spada, jer ovo što on ima nije mi najidealnije riješenje. Ovaj Med ipak to ima bolje riješeno.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 12:58   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
hm, mislim da si se malo preračunao, mislim na dojmove mede...
Doduše, ne korstim mrežni pristup preko u&p, nego klasični pristup. Tu je možda i caka s titlovima, ako uopće i postoji jel Meni titlovi izgledaju najnormalnije, bez tog točksatog ili kako si već nazvao dezena Pomak gore dolje, meni osobno je sasvim ok - ne vidim zašto ti baš treba milimetarski, no ok - tvoje želje i pozdravi
scan folder i info o filmu, opet - ja ne idem preko u&p pa mi to najnormalnije radi, pronašao mi je za iz prve valjda 99% filmova - od covera, do opisa i glumaca, tak da ne kužim što je zaštekalo kod tebe.
Smrzavanje? U skoro godinu dana mislim da mi se jednom zbrejkao...
Filmovi od 40-50 GB ili sve što sam imao - nikada nije zaštucao, pa ti je možda prije stvar do mreže i u&p nego do mede. Mogao si film staviti na usb stick, pa vidjeti da možda nije stvar u mreži Hardverski mora pokrenuti sve to bez problema.
I da, imah i ja wd prve generacije, slomio me je s mrežnim glupiranjima i sranjima, pa sam ga zamijenio s medom 5, a sad i 6. Ne znam, od svega što si naveo, jedino - bar meni, stoji primjedba oko zuma.

Sve ostalo mi se nekako čini problem ili stvar do tvog setupa ili mreže ili nečega trećeg. Isprobah dosta playera i zadržao sam se na Mede8er s razlogom, no možda je u i tome caka da sam previše navikao na njegovu logiku i rad, pa mi sve ostalo nije pasalo. Nemam pojma, no uređaj je daleko bolji od tvog iskustva, a najviše mi oči bode ovo smrzavanje. Da ti nije bio jednostavno faličan primjerak ili zbugan frimware. Doduše, ja sam stalno na ovim zadnjim betama i stvarno mi sve radi očekivano dobro.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 13:30   #5
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ha čuj, ko će ga znati. Možda je fakat imao neki bug... ili nije naviknuo učitavati bazu od 3.6TB ?

Gore dolje s titlovima, pa puno mi to znači, jer si točno mogu podestiti kako mi odgovara oku, osjećaju i dojmu i tome više fokusirati na samu sliku ili film. Jer titlove čitam više kao pomoć. Generalno slušam film i gledam, a titlove čitam kad sam umoran. U&P je username & password, da ne bi bilo da pričamo o 2 različte stvari. Filmovima pristupam putem NASa, znači mreže, Ako WD radi bez problema, ne vidim razlog zašto bi štekao MED. Dapače, po snazi procesora, trebao bi to gurati, ali meni nije. Ako 2 WDa mogu bez beda gledati jednoteisti MKV od 40GB, ne vidim objašnjenje zašto jedan MED ne može.

Znači, rekao bih da je s mrežom sve OK, ali možda griješim. Barem sam ja taj koji je ovdje ljudima objašnjavao bandwidth šta LAN šta WLAN i što mogu očekivati od svojih mreža i playera. Malo ljudi to zna, prvi sam u svijetu našao način kako umrežiti WDTVLive i Win7 da radi. Kasnije je WD a i MS kroz update-e riješio prvotnu problematiku. Sjećam se spajanje preko Remote-a ekipi po SADu, KANADI i EU da im podesim share-ove. Tako da, možda sam s MEDom negdje pogriješio, možda. No, nakon preko 4h igranja, nije me oborio s nogu. Da, nisam isprobavao s USBom, jer nemam potrebe za takvo korištenje. Moja greška, trebao sam probati, nije mi palo na pamet.

Možda sam i na kraju krajeva previše vezan uz ThumbGen i WD. Možemo se mijenjati, ja ti posudim WDa ti meni svoj MED, pa možda se tvoj pokaže boljim .

Nisam spomenuo svoju bazu, složena je na sljedeći način (skraćena verzija):
-Network
---Sharedrive
------HDD
------------Movies
------------------Collecton
------------------------Avatar (2009)
------------------Animations
------------------------Cars (2006)
------------------------------Cars (2006).mkv
------------------XYZ (?) | ostali filmovi
------------Series
------------------The Mentalist
------------Music
------------------Domaće
------------------------Gibonni
------------------Strano
------------------------Alicia Keys

Nije uređaj toliko loš, slika mu je vrlo dobra - odlična, prilično je brz, ali smatram da za te novce treba raditi puno bolje. Sada sam si ostavio WDTVLiveG3 s kojim se moram poigrati da si složim MovieSheets (što s MEDom nebi morao). Kada dođu 4K playeri onda ću eventualno njih probati. Brine me da li WDTV može uredno 3D filmove vrtiti jer si polako slažem bazu i 3Da.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 15:13   #6
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Baš sam ja gledao malo media playere pa mi je i on upao u oči jer ima sve moguće, updatee fw-a svako malo tako da sam se razočarao......

Jel ima netko savjet za dobar player da ima usb, hdmi, optički kabel.....cifra za sad nije važna - sad gledam samo kaj vrijedi (što može vrtiti sve i s čim ima najmanje muke)?
denied je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 16:02   #7
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ha, ovisi to o tome što te zadovoljava.
Ako ti nije problem ko meni, naknadno pokrenuti ThumbGen i složiti si MovieSheets i s BSPlayerom skinut titlove, WDTVLive (rabljeni) je odlična stvar ako gledaš uloženo kroz dobiveno.

Ako pak želiš sve to iz naslonjača, mislim da je MED odličan izbor, no nešto je skuplji, po meni ipak neopravdano. Ali to je samo moje skromno mišljenje.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 16:02   #8
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Imam 500x2 bas htio nekakav upgrade napraviti. Morat cu pricekati malo jer sam bacio oko na 600X3D ali eto takve sitnice bi me ohladile.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 16:52   #9
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ha, ovisi to o tome što te zadovoljava.
Ako ti nije problem ko meni, naknadno pokrenuti ThumbGen i složiti si MovieSheets i s BSPlayerom skinut titlove, WDTVLive (rabljeni) je odlična stvar ako gledaš uloženo kroz dobiveno.

Ako pak želiš sve to iz naslonjača, mislim da je MED odličan izbor, no nešto je skuplji, po meni ipak neopravdano. Ali to je samo moje skromno mišljenje.
Ja nisam zahtjevan - htio bi da prvenstveno vrti bez (ikakvih) problema mkv (HD sa surroundom, DD ili DTS) i eventualno divx......sve ostalo mi je manje važno....Jedino mi je sad palo napamet još da ima podršku, ako bi bilo problema da se može negdje pitati...

Sad mi u pravilu izgleda najbolje WDTV, ili?
denied je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 17:32   #10
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Više manje svaki će imat problem s nekakvim čitanjem nečega, nema tog koji čita sve živo i mrtvo, osim ventualno WinOS media centra.
WDTV vrti sve standardne video formate kao što su AVI, MKV i MP4 i ima bolju sliku od ijednog PCa.

WDTV ne pušta onaj TrueHD zvuk, moraš ga pretvoriti u onaj Digital 5.1. Od cijele kolekcije, to sam morao napraviti na cca 6-7 filmova.

Ako ćemo realno, svaki ima neke mane, ali i vrline, ovisno je kome šta odgovara i zadovoljava. Ali svakako, ako pogledaš da WDTV kupiš od 300 kn pa na dalje, ispada odličnim izborom.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2015., 18:03   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
wdtv je svakako najjeftiniji izbor, jer po cijeni (pogotovo polovni) odlično stoje u usporedbi s raznim kinezima i ostalim poluproizvodima. Mrežna komponenta je srala na početku no koliko vidim sad sve radi ok i sad je to odličan stroj.
Meni je med jednostavno bio bolji u tom trenutku jer je imao i mjesto za hdd što mi je bilo ful zgodno za ljetovanja i slične izlete, em zbog klinaca em za sebe - natrpam na mrcinu crtiće, filmove i serije i peri. Sve u jednoj kutiji. Ok, sad i wd ima takav model no onda je to bilo sve na strani mede. Plus, medo i danas ima odličnu podršku i veliku zajednicu s custom sranjima, pa kom se da igrati s time - ima izbora. Plus, još jedan koji je po meni odličan izbor, malo posustao u zadnje vrijeme ali se daju nabaviti prilično jeftini - tvix. Ja sam nedavno jednog ubo, ima sve ovo plus mjesto za ugradnju harda, plus dvb-t tuner.
I da, gore si bio spomenuo veličinu kolekcije - kod mene se medo sasvim lijepo snalazi sa skoro 6 TB materijala, pa ti vidi. Ok, ja s druge strane imam Synology za NAS; lijepo podešen na GB mreži i stvarno sve s njega fercera kao podmazano
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 18:37   #12
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Tvix je ok, ali podrška mu je apsolutna nula. Imam ja jedan sa dvbt, pa ukoliko je netko zainteresiran.
Kupio sam si wetek play. Bilo je malo maltretiranja dok nisam podesio, ali sada je milina!

Za tvix je zadnja nadogradnja izašla prije valja 3-4 godine, original web skoro ne postoji, a nešto custom nisam našao.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 19:05   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
je, sve stoji ali stvar radi skroz ok...ja sam ga ubo za 300 kn, za te pare milina
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 19:29   #14
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Ja imam 500X2 i odlično me služi, mane su jedino lag u izborniku, smrzavanje tu i tamo i neće čitat .sub prijevode.

Zanima me jeli WDTV ima toliko puno opcija kao Mede8er npr. za prijevode, da ih može ubrzat ili unazad puštat, mijenjat boju slova, povećat itd?
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 19:35   #15
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Jedno pitanjce s obzirom da se ne kužim u sve te DTSove.....Vecinu mkv-a što gledam (kolko sam sad gledao) je DTS 6ch @ 1510 Kbps - to vjerovatno može WD vrtit?

Kolko sam sad čitao malo DTSHD True (il ovo što ne može vrtiti) ne bi mogao ni puštat jer mi reciever nema hdmi koji ima jedini takvu propusnost (ak se ne varam)....Sad imam spojeno preko optičkog......
denied je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 20:24   #16
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Medeka 600 sam i ja kupio prije 6 mjeseci, niti jednom mi se nije zblokirao, scan filmova radi korektno, nemam probleme s titlovima i playanjem većih filmova tako da se ne slažem u potpunosti s navedenim review-om.

Mojih 5 centi.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 21:00   #17
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova

WDTV ne pušta onaj TrueHD zvuk, moraš ga pretvoriti u onaj Digital 5.1. Od cijele kolekcije, to sam morao napraviti na cca 6-7 filmova.
S kojim programom si to napravio? Imam mede8er MED500X, a The Shawshank Redemption mi je jedini s TrueHD i neće ga pokrenuti. Probao sam s jednim programom, ali nešto mi nije uspjelo, pa sam odustao i zaboravio na to.
Znači samo konvertiranje zvuka, bez rekodiranja i slike.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 02:33   #18
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
S kojim programom si to napravio? Imam mede8er MED500X, a The Shawshank Redemption mi je jedini s TrueHD i neće ga pokrenuti. Probao sam s jednim programom, ali nešto mi nije uspjelo, pa sam odustao i zaboravio na to.
Znači samo konvertiranje zvuka, bez rekodiranja i slike.
To bi i mene zanimalo
denied je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 08:51   #19
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Jedno pitanjce s obzirom da se ne kužim u sve te DTSove.....Vecinu mkv-a što gledam (kolko sam sad gledao) je DTS 6ch @ 1510 Kbps - to vjerovatno može WD vrtit?

Kolko sam sad čitao malo DTSHD True (il ovo što ne može vrtiti) ne bi mogao ni puštat jer mi reciever nema hdmi koji ima jedini takvu propusnost (ak se ne varam)....Sad imam spojeno preko optičkog......
da, DTS uredno radi prerko optike...

DTS TRUE ide samo preko HDMIja, no ja sam za probu tako spojio na resiver i nisam nešto oduševljen...no moji zvučnici nisu haj-end pa možda zato...

@Mirko - WD može povećat titlove, ne i mijenjat boju. namještanje tajminga ide iako su koraci mali pa treba dugo držati ako ti titl kasni/rani za 1-2 sekunde.

bwt - od 2010 meni se WD (imam 2 kom) nijednom nije zblesirao. i uredno radi preko klasike "share", bez UPnP i tih nepotrebnih gluposti
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 09:39   #20
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Zvuk se konvertira s 2 programa, jednostavno je no zahtjeva nekoliko radnji.

Sad se moram točno sjetiti:

Jedan je ovo (MKVtoolnix):


Ovaj radi konverziju, a drugi ti sređuje MKV kontejner. Jao, kak se zove...
Uglavnom, s njim možeš izbaciti sve nepotrebne AUDIO formate (tipa ruske sinkronizacije, titlove, itd). Ja sam često da ne izgubim taj TrueHD, samo dodao AC3 ili DolbyDigial, tako da ako jednog dana stigne nešto s podrškom za TrueHD, pa da to odma ima u filmu.

Sjetiti ću se...
Eh, MKVMerge, logika




Konverzija audija bude dosta brzo, a merganje je više manje brzina kojom ti HDD (SSD) može spremit novu kopiju (ili ti MKV)

S MKVmerge sam recimo složio FullHD crtić, tipa Cars (2006) i onda sam naljepio ENG i HR sinkronizaciju. Doduše, takve stvari je generalno teško složiti jer mora biti više manje iz istog izvora obe verzije pa da iz jedne izvučeš Audio i zaljepiš na drugi MKV. Treba biti iste duljine, isti framerate, a konverzije iz jednog u drugi framerate ne drže vodu ako ti npr iz jedne snimke fali prvih 45 i nešto sekundi. Ja sam čak ručno rezao audio na recimo 15 dijelova i ručno ga slagao da pogodim trenutke kad oni pričaju, ali to nikad nije bilo to to. Ovo samo spominjem da čovjek vidi što sve si može složiti.

Jao, bem ti Rezanu, nadam se da sam napisao nešto smisleno
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 04.04.2015. u 09:46.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 11:37   #21
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Hvala, sredio s ovim PopCorn MKV Audio Converterom kojeg nisi spomenuo, ali si stavio njegov screenshot :-)
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 17:52   #22
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
trebam brz odgovor jer idem kupiti 4TB disk pa da ne falijem

znači imam med500 staru multimediju spojenu u mrežu preko mrežnog kabela na PC koji ima složenih 5 diskova od 2TB-a e sad kako med500 ne vidit na USB spoju 4TB i 8Tb diskove dali će ih vidjeti u mreži ja mislim da oće jer vidi sve što je na tom kompjuteru ali isto želim biti siguran prije kupnje, ako neko moze hitno odgovor
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 11:20   #23
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor ChiP079 Pregled postova
trebam brz odgovor jer idem kupiti 4TB disk pa da ne falijem

znači imam med500 staru multimediju spojenu u mrežu preko mrežnog kabela na PC koji ima složenih 5 diskova od 2TB-a e sad kako med500 ne vidit na USB spoju 4TB i 8Tb diskove dali će ih vidjeti u mreži ja mislim da oće jer vidi sve što je na tom kompjuteru ali isto želim biti siguran prije kupnje, ako neko moze hitno odgovor
A jesi ga digo...
Radit će jel je to mrežni a ne lokalni resurs.
Možeš staviti i 100TB, tak mu svejedno.
9800pro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na