Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2017., 22:44   #1
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Satelitska antena na kupljenoj kući?

Pozdrav, ako ima neki guru (ili množina istih) da me usmjeri.

Naime, kupljena kuća sa postojećom povećom satelitskom antenom na krovu (koliko vidim s ceste ), i do svake sobe je osim antenskog dofuran i f-konektor koji je pretpostavljam za istu.
E sad, nemam pojma kaj su bivši vlasnici gledali, koji je tip antene, lnb-a i kamo cijela stvar gleda. Probao sam spojiti na tv koji ima DVB-S tuner integriran i napraviti auto / full pretragu (40 minuta huh), međutua, tv se ponaša isto kao kad i nije niš spojeno, skenira cijelo vrijeme i niš ne nađe.
Do antene ne mogu baš tako lako jer je baš na krovu i ne vidim uopće kak je zamišljeno da se do iste dođe, tako da je moje pitanje ima li se smisla s tim zahebavati kad već postoji tanjur i instalacija, i kak ustanoviti jel iam signala u utičnici, te naposljetku - kako nešto uloviti?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 23:36   #2
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
samo brzinski reply jer sam baš nedavno frendu pomagao oko instalacije u kući - vjerojatno imaš multiswitch negdje na tavanu. to je uređaj koji ti "dila dalje" signal sa lnb-a. u pravilu na 1 izlaz iz lnb-a možeš spojit samo 1 receiver. kad su u pitanju veće instalacije (sve više od 4 receivera) koristi se multiswitch. ako je on ugašen - nema signala.

ili je lnb jednostavno mrtav. nakon 10tak godina riknu.
slikaj to šta imaš da se vidi šta je to.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2017., 23:40   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako je dovedeni do x soba onda negdje mora biti multiswitch,
dakle nađi ga i vidi jeli uopće upaljen (lako moguće ako kuća nije bila u funkciji).
Alternativa je da angažiraš nekog lokalno tko postavlja / održava ant. / sat. instalacije.

Eto kolega bio brži.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 02:02   #4
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Naime, kupljena kuća sa postojećom povećom satelitskom antenom na krovu (koliko vidim s ceste ), i do svake sobe je osim antenskog dofuran i f-konektor koji je pretpostavljam za istu.
E sad, nemam pojma kaj su bivši vlasnici gledali, koji je tip antene, lnb-a i kamo cijela stvar gleda.
A slika ? Jel offset, prime focus mozda ? Mozda su bili kakvi taliban spijuni
Daj ti nama sliku da vidimo to cudo.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 09:41   #5
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Switch sam vidio na tavanu, budem ga sliknuo pa stavim. Za antenu nisam bas ziher kak cu do okvirnih podataka, ali u najgorem slucaju cu izvuc objektiv pa je fotknut s ceste... Hvala zasad
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 11:07   #6
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Moze biti i da je multiswitch odapeo (moj je izdrzao 9 godina) tako da trbas probati signal i mimo njega na jednom kabelu/izvodu ako imas mogucnosti.

Ali sve ce to lakse i brze rjesiti neko ko se time bavi, ima uredjaj za skeniranje, trazenje pozicije antene, prijnosni ekran.... tako da mozda bolje zvati lokalnog SATTV mestra .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 13:11   #7
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Evo i slika multiswitcha, i antene koliko sam uspio poslikati sa mobom s poda.





Sad, nisam siguran kako što provjeriti, događa li se išta igdje, ako tko ima kakav pametni savjet nek puca. Koliko vidim, switch je uključen, ali neznam kako provjeriti događa li se išta obzirom da nema lampica ni ikakvih indikatora da nešto radi...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 13:31   #8
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Imas 4 izlaza van (4 sobe?) u koje ti sa multiswitchem mixa Antenski (DVB-T) i Satelitski signal i onda ti uticnice u sobama trebaju to djeliti na dva konektora (ant i sat).

Za pocekta probaj u sobama dali uopce imas DVB-T signal jer i on ide kroz multiswhitch pa ces bar donekle biti siguran dali on radi.

Premda kao sto rekoh bez uredjaja za provjeru tj Sat Findera (onaj mali TV sa svim frekvencijama i stelanjima sto SAT TV monteri imaju) to ce biti mukotrpan posao i tesko ce sustelati najbolji signal ako se antena pomakla. Posteoj i oni malo "pistavci" za trazenje signala ali to je danas vec zastario sistme trazenja.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 13:31   #9
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
najobičnija satelitska, koja gleda na hotbird i astru. standard konfiguracija i dan danas.

ti moraš na receiveru podesiti diseqc opcije. hotbird ti je 13E, astra 19E. podesi hotbird na ulaz 1, astru na ulaz 2. idi na manual scan i izaberi 2-3 frekvencije koje su aktivne:
recimo hotbird 10992V, 27500 2/3 to je talijanski rai.
sa astre 11836 H, 27500 3/4 , treba ti nać das erste.
ako ne nađe, prepodesi da je astra ulaz 1, a hotbitd ulaz 2.

ako ni nakon toga neće, vjerojatno su riknuli lnb-i ili multiswitch.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 13:41   #10
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Za pocekta probaj u sobama dali uopce imas DVB-T signal jer i on ide kroz multiswhitch pa ces bar donekle biti siguran dali on radi.

Bas to medjutim gore na stupu su 3 antene i ako su sve njegove prije multiswhitch-a mora biti skretnica kakva, zdruzilnik... mozda cak i pojacalo sa 3 ulaza recimo i jednim izlazom i apapter koji ga napaja pa iz njega ide kabl u multiswhitch.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2017., 13:54   #11
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Da neka skretnica bi trebala biti s obzirom na broj antena/smjerova. S tim da i dalje ako multishwitch radi nesot bi trebalo izaci u DVB-T van tj. u sobe.

Kod mene je mulstiswitch (ovaj na slici nije imao pojaclao pa sam imao i pojacalo dok novi MSwitch koji sam zamjenio prosle godine ima u sebi pojacalo) i skretnica za antene.

Evo ovako je to kod mene slozeno sa 4 LNBa i nekoliko antena.
https://www.dropbox.com/s/4db3828aji...8_004.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/wt2ndfti3n...8_007.jpg?dl=0
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 15:12   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Manje - više su ti sve rekli,
za početak probaj na TV - u spojiti ant. IEC ulaz na TV izlaz "kutije" pa proskenirati DVB-T/T2 hoće li šta naći.
Ako to ne da nikakva rezultata, već smo rekli, jednostavnije ti je angažirati nekog servisera koji ima odg. opremu.
Taj model multiswitch - a je izgleda stari, ne pronalazim ga na str. proizvođača, najsličniji: http://www.emp-centauri.cz/index.php...kateg=32&id=67
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 15:18   #13
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ljepo slozeno, onak po ps-u

Nego gdje su ti LNB-ovi za tu antenu, sam 4, izgleda kao da je opljackana ?

Sta ti se ljeti ne grije ono na gredi ? Ja bi to dolje spustio na deku ili 3-4 12-tice da pirucka po tome...

edit: da vidmo ocu pogoditi smjerove antena

Najgornja je za neke Bosanske kanale, druga gleda u Belje, treca Papuk a ova skroz dolje neznam.. kao da je naknadno stavljena.

edit2: jel to mene oko vara ili se stup malo nakrivio ? Prenisko ti je cjeli tanjur sa kablovima, to kada pada onaj mokri snjeg spoji se sve sa krovom i eto belaja, bar pola metra da si digao tanjur.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 28.01.2017. u 15:24.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 15:41   #14
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ljepo slozeno, onak po ps-u

Nego gdje su ti LNB-ovi za tu antenu, sam 4, izgleda kao da je opljackana ?
Hehe , nisma uspio naci Mutliswithc za 17 LNBova kolko stane na Wavefrontier pa sam stavio samo 4 . Nekad bio Thor u igri, sad je jedan prebacen na drugu Astru za engleski SKY.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Sta ti se ljeti ne grije ono na gredi ? Ja bi to dolje spustio na deku ili 3-4 12-tice da pirucka po tome...
Ma jok nema problema ima dva prozora na tavnau pa su ljeti otvoreni da ima propuha a i ne grije se neznam kako jer zadnja strana je odmaknuta od grede par mm zbog plasticnih nosaca pa ima mjest ada "dishe".


Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
edit: da vidmo ocu pogoditi smjerove antena

Najgornja je za neke Bosanske kanale, druga gleda u Belje, treca Papuk a ova skroz dolje neznam.. kao da je naknadno stavljena.
Belje, Madnicevac, Papuk + nesto izmedju za Bosnu/SrvijuSve 4 antene (+ radijska dolje na posebnom kabeli za AV Reciever) su stavljene u isto vrijeme samo u to doba su bile postalvjene iskljucivo za skretnicu koja je custom radjena za bas odredjne kanale sa pojacalom tako da sam hvatao Srbiju, Bosnu i nase kanale ali bez mjesanja/duple slike. Od kako je dosao DVB-T koristim samo dvije jer mi netreba vise skretnica pa sam je zaobisao. I na te dvije hvatam 48 DVB-T/DVB-T2 kanala pa mi dosta . Cekam jos Bosance da se prebace na DVB-T da vidim onda kakva ce situacija biti.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
edit2: jel to mene oko vara ili se stup malo nakrivio ? Prenisko ti je cjeli tanjur sa kablovima, to kada pada onaj mokri snjeg spoji se sve sa krovom i eto belaja, bar pola metra da si digao tanjur.
Cini se zbog velikog zooma objektiva i zablje perspektive, pazili smo da ga ustimamo u vaser vagu i pricvrstili sa 2 spojnice unutar tavana utiplane u zid/beton.

Nisam imao problem sa snjijegom sve ove godine (10 god) tj. ima nekih 40cm od tanura do crijepa a tolko jos nije nikad palo da se "spoji" .

Ali prije 2 godine sam prebacio Satelitsku 2 crijepa nize na svoj zasebni stup jer ovako kako je bilo na "L" nosacu dodanom na glavni stup koji je tanak (vodovodna cijev) je znalo kad je jak vjetar bas lupati od ljuljanja pa mi je islo na zivce kako se na krovu znalo cuti onako tup, tup.......
Sad sam satelisku slozio na stup od skele koji je deblji/jaci i ne viri puno van krova pa je sad necujno i stabilnije i i ujedno je zaklonjen od vjetra sa sjeverne strane .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 15:49   #15
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Zovi cim budes nesto premjestao po krovu Nema mi nista draze neg po ljeti sjest na krov sa Radlerom i mozgati gdje sta ide.

Kod stare sam sa 3 stupa oruzano zauzeo 20 kvadrata krova na zgradi sigurno, jos 6 katova ima pa pogled puca
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 15:55   #16
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
DVB-T šljaka super... Imam još ove dvije kutijice:





Ovaj power adapter mi je doduše malo sumnjiv...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 15:57   #17
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Zovi cim budes nesto premjestao po krovu Nema mi nista draze neg po ljeti sjest na krov sa Radlerom i mozgati gdje sta ide.

Kod stare sam sa 3 stupa oruzano zauzeo 20 kvadrata krova na zgradi sigurno, jos 6 katova ima pa pogled puca
Imas Sat finder sa ekranom ?

Moram drugacije ustimati ovaj dio koji hvata PINK i nase HRT kanele, Nemam signal ili je jako slab za taj dio (zavisi od doba dana/godine) pa sam to ostaivo "za proljece". U biti "domaci" kanali mi nalosiej rad ena satelitskoj dok stranih ima i previse i cak i SKY Engelski drzi dovoljan signal 90% godine (treba mi za F1 ).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 16:01   #18
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imas Sat finder sa ekranom ?

Moram drugacije ustimati ovaj dio koji hvata PINK i nase HRT kanele, Nemam signal ili je jako slab za taj dio (zavisi od doba dana/godine) pa sam to ostaivo "za proljece". U biti "domaci" kanali mi nalosiej rad ena satelitskoj dok stranih ima i previse i cak i SKY Engelski drzi dovoljan signal 90% godine (treba mi za F1 ).
za pink i hrt preporučam inverto black ultra lnb ukoliko ga nemaš
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 16:04   #19
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imas Sat finder sa ekranom ?
Jok, gledam kupiti, vec 3 mjeseca buljim u njega ali 500kn nece iz djepa

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...5-opticum-850/

Na kazaljku se snalazim i prsti ali zbilja cu morati uzet jer ja kad idem na krov to je ko selidba, vucem resiver pa i mali tv uf...


Citiraj:
Autor triki555 Pregled postova
za pink i hrt preporučam inverto black ultra lnb ukoliko ga nemaš
Malo su razvikani ali ajd.. necu reci da ne valjaju ali preskupi su, Falcom Sigle ili Twin ce odraditi isti posao za manju cijenu.

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
DVB-T šljaka super... Imam još ove dvije kutijice:
Power adapter ti je OK, nebi imao dvb-t signala jel... pojacalo je koliko vidim kanalno tj. svaka sekcija pojacava samo odredjene kanale ili odredjeni raspon OD - DO, tu je sve ok.
Sad se ne mogu sjetiti firme koja radi slicna pojacala po narudjbi i jeftini su...

Dakle kako ti je @jp_rv predlozio, rekao sta trebas, kreni odatle, moras urediti diseqc opcije u resiveru.
Ne mora biti da je Hot na prvoj poziciji ili Astra, sve je moguce u glavi onoga tko je to slagao... dakle krenes redom, diseqc A Hot itd...

Oprema je ispravna jer ako dvb-t radi znaci da sve radi, eventualno da je diseqc-a "izgorila" a da pusta i dalje dvb-t kroz sebe no to je vrlo malo vjerojatno.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 28.01.2017. u 16:28.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 16:19   #20
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
DVB-T šljaka super... Imam još ove dvije kutijice:


Ovaj power adapter mi je doduše malo sumnjiv...
Zasto sumnjiv ? mislis da ne radi ili ? Ako imas Multimetar provjeri napone na njemu ali ako radi DVBT onda nebi trebalo biti problem i onda su sanse i da su otisli LNBovi. Trebalo bit probat spojiti zicu sa LNBa (jendog) na reciever direktno mimo Multiswitch da vidis jel daje znakove zivota ali to je tesko bez opreme tj. glupo je nositi TV i reciver na tavn (premda sam i to raido prve godine postalvjanja dok koleg anije imao profi Sat Finder ). Moguce i da se samo tanjur pomaknuo i zato nemas signal.

Citiraj:
Autor triki555 Pregled postova
za pink i hrt preporučam inverto black ultra lnb ukoliko ga nemaš
Imao sam 4 Alpsa uska (moraju biti uski zbog blizine holdera - na fotki su oni) ali sam ih zamjenio prije 2 godine sa Opticum Quattro RR modelima jer su Alpsovi bili "pre slabi" za SKY.
Sad koristim 4 komada OVIH

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Jok, gledam kupiti, vec 3 mjeseca buljim u njega ali 500kn nece iz djepa

Malo su razvikani ali ajd.. necu reci da ne valjaju ali preskupi su, Falcom Sigle ili Twin ce odraditi isti posao za manju cijenu.
Ha, znaci ti bi u biti pio pivo na krovu umjesto da radimo nesto . Moze i to ali nece nam to rjesit moj problem .
To sa 37cm TVom i recieveorm na tavanu sam prosao ali treba preciznija metoda za ovo sad fino ustelati jer doslovni 2-3 % signala znaci ima/nema slike kad je tako na rubu.

Prve godine smo radili tako = Tv+reciever na tavanu i potrajalo je sa postavljanjem tanjura i kabliranjem dobrih 6 sati, Ispekli smo se ko gusteri na krovu, malo vjetrica i sve fino da ne kuzis da sunce przi li ga przi. Tek sutra dan shvatis da izgeldas kao Kramer kad je zaspao u Solariju
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 28.01.2017. u 16:46.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 16:21   #21
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
@lewis može ti i srednji biti sa širom glavom ako su dva vanjska uska. (13 16 19 jel)
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 16:42   #22
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova

Ha, znaci ti bi u biti pio pivo na kravu umjesto da radimo nesto .

Prve godine smo radili tako -Tv+reciever na tavanu i potrajalo je sa postavljanjem tanjura i kabiranjem dobrih 6 sati, Ispekli smo se ko gusteri na krovu, malo vjetrica i sve fino da ne kuzis da sunce przi li ga przi. Tek sutra dan shvatis da izgeldas kao Kramer kad je zaspao u Solariju

E pa da, to je posao

Ja svoj sat finder sa kazaljkom nosim sam da nagrubo nadjem satelit, e kad ja njega copim onda je lako dalje

Jel tebi Pink tako bjezi sa Eutelsata 16e ?!? Pa nebi to smjelo tako slabo biti, zapravo nema sanse da 2-3% signala pravi takve probleme. Ako ti pomicanjem ljevo ili desno te eventualno malo rotacijom LNB-a nemos dobiti stabilan Pink onda nagib nije dobar milion posto.

Pa onaj drljavi total tv sat tanjur sa block LNB-om sto znaci da "oba LNB-a" hvataju postrance pod nekim kutom a ne direktno ima stabilnu sliku svih Pink kanala.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 16:51   #23
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Jel tebi Pink tako bjezi sa Eutelsata 16e ?!? Pa nebi to smjelo tako slabo biti, zapravo nema sanse da 2-3% signala pravi takve probleme. Ako ti pomicanjem ljevo ili desno te eventualno malo rotacijom LNB-a nemos dobiti stabilan Pink onda nagib nije dobar milion posto.
Morali smo malo rotirati/zakretati tanjur/LNBe da dobijem SKY najbolje sto moze pa je ostalo bilo kako bude i u pocetku nisam ni imao liste kanala za PINK pa me nije smealo, poslije sam updejto listu i skuzio kolko kanala imaju i onda vidim da mi i HRT steka/freeza jer signal padne ispod gledljivog. Mislim da na mom recieveru kad padne ispod 30% onda kockice/freeze pa crno. Ako je 32-33% jos radi. Uspjeili smo SKY nastelati na nekih 40+% tako da ne prekida ni kad je lose vrijeme (Njemci su na preko 60%).

Nista, na proljece cu vidjeti kako/sta dalje. Cak sam gledao dali postoji opcija za veci tanjur (recimo 125-145cm) sa 4 LNBa ali nisam naso nesto pametno ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 19:14   #24
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Za ove "jače" kao Hotbird i Astra serije može manji "pjat", za ove druge šta veći to bolje.
Po nekom pravilu trebalo bi pravim usmjerenjem (gl. fokus) gađat ove "slabije" satelite, a onda "lako" za navedene jače.

@Kristijan_7
Ovo šta si naknadno stavio je (kako i piše) kombinirano pojačalo za zemaljske antene (DVB-T),
sa toga ide u Multiswitch pa dalje.
Poanta je da na svakom ulazu pusti točno određene kanale.
Slika je malo mutna, prepiši kako piše i sa time pogledaj tabelu odašiljača i repetitora na OiV. Po tome ćeš znati gdje koji ulaz (antena) treba biti usmjerena.
Mada si rekao da taj dio sada radi, info će ti trebati "sutra" kad nešto crkne.

Za satelitsku smo ti rekli šta napraviti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 19:36   #25
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Morali smo malo rotirati/zakretati tanjur/LNBe da dobijem SKY najbolje
Da, bravo... kad ja ljudima velim da zakretanje tanjira u njegovoj Osi daje bolje reultate nego samo zakretanje LNB-a onda me cudno gledaju.

A kad motor zakrece antenu u njezinoj Osi onda im je ok

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nista, na proljece cu vidjeti kako/sta dalje. Cak sam gledao dali postoji opcija za veci tanjur (recimo 125-145cm) sa 4 LNBa ali nisam naso nesto pametno ?
Niti ces naci, ako sa Frontier-om nemos dobiti razinu signala sa 28.2 kako spada jos teze bi bilo sa recimo Gibom 150, sinom za 4 lnb-a koju usput treba i malo savijati...

Ako si siguran da niste nesto omasili u montazi jer to je uvjek moguce onda jedino uzeti solo bilo kakav 90cm tanjur i dobar 1 lnb te ga spucati samo za 28.2 satelit, jest da je tlaka ali bolje ni se jednim setupom nes dobiti bolje nego tako.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 20:03   #26
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
T90 i rokaj
Imam ju vec 11g, ali sa 8 lnb-a
Ona gore na slikama izgleda ko da je lopov posjetio


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 21:28   #27
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Hvala svima, sutra ću si dati vremena malo to proučiti detaljnije. Imam još nekih nejasnoća, pa me istrpite malo
Nije problem zvati majstora, ali iskoristio bih priliku za malo "food for my brain"
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na