Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2016., 08:10   #61
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Samo ne kužim kad već imaš k procesor, zakaj si se zajebavao s BCKL?
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 11:42   #62
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Citiraj:
Autor iwek Pregled postova
E sad da vas zasipam sa informacijama uvezi 6600K.
Dani lete ko ludi a nikako da zapisem neke dojmove odma na forum kak sam testirao a eto potrajalo je 2tj i jos mi je ostao OC memorije sljedecih par dana, al to je najlaksi dio..

Pa da pocnem.
Gigabyte je izbacio zadnji official UEFI(bios) nakon 3 i pol mjeseca(ver. F6) za moju plocu i moram priznati ispravili su velke musice koje su se dogadjale ko npr kad restartam komp ploca se izblesira i ode u bootloop(jedino clearcmos pomaze, kad udjem natrag u bios nemam sejvanih profila, a tek kad jos jednom restartam bios oni se natrag pojave nekim cudom). Ili npr odem u bios, nis ne promjenim, odaberem exit without saving changes, enter, i ploca opet ode u bootloop.

Pa eto ispravili su to sve i konacno sam mogao sa puno manje zivciranja isprobavati sve zive settingse koje mi ploca ima za ponudit.

Prvo sam se bacio na clockanje BCKL-a. Trebalo mi je tjedan dana istrazivanja po forumima da skuzim zasto nemogu samo tak odvrnut BCKL na 200, smanjit multie od meme, cachea i jezgri. Nije bio problem ni u voltazama, ni u visokom bckl nego u omjeru koji je davao memoriji takt makar sam multi od memorije stavio najmanje.

Fora je u tome da je ddr4 stock clock 2133 i kad napravite clear cmos ploca ce dati taj takt RAM-ima.
Ok, uzimam visoke tajminge(16-16-16-36 T1), stavljam 1.34v na rame reda radi i POST-am natrag u uefi.

Dignem bckl na 125, sejvam i ploca normalno boota.
E sad krenem ja dalje dizat i dodem do zida negdje oko 160mhz na bckl.
Nakon dosta proucavanja, igranja sa naponskim settingsima i dobrih par sati proucavanja i trazenja kaj je to PLL core overvoltaze( i to kod mene ima samo offset setting bez da mi pise kolka je stock vrijednost) dolazim do zakljucka da bi bilo dobro kod dizanja bckl pogoditi taj stock ddr4 clock(2133).

Da bi to napravio kod visokog bckl moram staviti neki multiplier na memu 10, lupam 213.30 bckl i molim Boga da ce mi ploca POST-at.
I eto proslo je.
Nakon otkrivanja tople vode bacam se na pronalazenje najveceg bckl-a sa tim taktom meme(2133) a posto najmanji multiplier je 8(i na procu, casheu i ramu), stavljam 8, ukucavam 266.60mhz na bckl i opet bootam bez bedova.

Mogo sam jos tu izvuc veci bckl da sam isao na stock clock mojih corsair stickova(2666mhz) al mi je vec ovo uzelo dosta vremena a i bio sam zadovoljan rezultatom.
Cilj toga svega je vidjeti dal dobivam brži cache na procu dizanjem bckl-a(jer tak je slucaj bio kod gore spomenutog AMD APU-a i iz svega sam saznao da nema nikakve razlike dal je bckl 100,200 ili 300. Da bi se iskoristilo povecanje bckl, takt memorije mora biti jako visok da ne dode do bottlenecka izmedu proca i meme sta sam doznao googlajuci..

E sad dolazim dalje na problem, brzina pci lanea ciji je stock kod moje ploce 800mhz(oznaka mu je system agent clock ili univerzalno FCKL).
Podizanjem bckla logicno je i fckl otiso gore, racunao sam na to al posto je gigabyte malo glupo to odradio kod moje ploce se moze odabrati 3 postavke(400-800-1000mhz na FCKL) nisam mislio da ce otici gore ako to u biosu ostavi netaknuto jer mi je bilo logicno da makar dizem bckl to ostaje isto i ploca sama prilagodava fckl multiplier prema visem bckl.
Na taj problem sam naletio kod 220+mhz na bckl. Razbijam glavu i uocim u HWinfo da je fckl otiso u nebesa(1700mhz)
Spustam setting u biosu na 400mhz i u windowsima mi HWinfo pokazuje 800i nesto sitno.
Ok nastavljam dizati bckl i dolazim do tog max clocka od 266.60.
E sad za sve one koji se krenu igrati sa BCKL, kod npr bckl od 200.1 probao sam staviti ravno 200 i nije bootalo jer mema onda nije dobila taj omjer za 2133mhz takt. E bas zbog toga mi se nije dalo igrati dalje sa bckl jer sam skuzio da su ovi iz Intela ipak majstori i taj 100mhz stock bckl ipak ima smisla a ovo ostalo je sve igranje..

Svaki put kad sam spustio multiplier na memi jer sam povecao bckl clock sam na procesoru odredio 2 takta(2.9GHZ i 3.2GHZ) otiso u windowse i napravio mem test sa aidom i 3dmark firestrike da vidim dal ima kakvih promjena u performansama.
A posto Intel funckionira malo drugacije od AMD-a na kojem sam dizanjem bckl dobio na brzini cachea u ovom testu nije bilo nikakve razlike.

Odlucujem vratiti bckl na 100 zadovoljan sa rezultatima i infromacijama koje sam saznal, te krecem sa max clockom koji mogu izvuc iz proca.
6600K hladim sa noctuom NH-U9B special edition2 pa nisam ocekival da budem mogel dignut voltaze do neba al sam se nadal barem 5GHZ.

Posto sam naletil na odlican primjerak koji bez problema vrti 4.6ghz core i cache na 1.280v, podignem taktove na 4.7 i stavim 1.30, bootam u win, pokrenem IntelBurnTest i javi mi gresku. Ok dodajem jos voltaze i pokusavam te sa 1.32v prolazim 5runova na veryhigh settingu a drop voltaze kod full loada je 0.08 te mi je to dovoljna potvrda da je stabilno.

Prije nego krenem testirati 4.8ghz vracam clock na 4.6 a cache(Uncore) stavljam na 3.5ghz i testiram sa aidom da vidim kolki je pad u perfomarnsama. Odvrtim tak i sa uncorom na 4ghz,4.3,4.4 i 4.5. Razlike su minimalne te spustam uncore na 3.5ghz i stavljam core na 4.8 jer time oslobadam dio voltaze za jezgre te se nadam da nebudem moral prelaziti 1.4v za 4.8ghz...
Ok stavljam 4.8 sa 1.37v i lagano testiram dok ne dodem do stabilne voltaze za bootanje u windowse od 1.39v.
Na 1.39 otvaram IBT i pokrecem 3run-a na HIGH te na zadnjem runu javlja gresku.
Vec tu je temperatura dosla na 95C te razmisljam dal da idem dalje ili ne. Reko ajd runovi su dosta kratki pa idem probati.
Stavljam 1.4v i dobivam stabilan OC na 4.8 te na IBT prolazi 3 runova na high bez greske.
ALI cekam trenutak kad procesor pocne termalno trothlat i zato imam cijelo vrijeme otvoren intelov XTU koji mi na grafovima lijepo pokazuje da na zadnjem runu dolazi do 4% throtla na 98C.
To mi govori da nejdem dalje te odlucujem da je to najveci OC dok jednog dana ne prijedem na vodeno..

Istestirao sam 4.8ghz na GTA V, 5 sati igranja, temperatura sa ventovima do daske je 60C a na standard brzini je max 71C...


Kod testiranja bckl-a multi na procu je bio 8x te je takt bio jako nizak ali sam cijelo vrijeme tog testiranja bckla voltazu drzao na 1.3.
Tek kad sam odlucio napraviti one spomenute testove sa 2.9 i 3.2ghz sam voltazu dizao.

E sad slijedi jos dan-2 igranja sa clockanjem rama a u prilozima vam stavljam neke screenshotove da vidite da ovo nije sve pusta prica..

Za visoki FCKL clock potrebno je dici VCCSA ilitiga system agent voltage na nekih 1.15 do 1.2v al moze se ostaviti i auto. Kombinirao sam sve moguce informacije sa stranih foruma al nisam osjetio potrebu nesto previse mjenjati ostale voltaze jer sam se najvise igrao sa procesorom i tu je trebalo voditi brigu o đusu na procu.
Nakon svih ovih testova skuzio sam kak mi se ploca ponasa i mogu reci da je ponekad kad joj je bila premala voltaza il nisu pasale neke frekvencije jednostavno probala bootat, stala i sama loadala sa sekundarnog biosa stock clockove a ponekad je otisla u bootloop a to se culo po ventovima kad su jako zabrujali i odma stali.
Neke stvari jednostavno dolaze kroz godine a jedna od tih je da skuzite kak se hardver ponasa i da prepoznate kaj se dogadja s plocom u trenutku kad stisnete save i enter u biosu pa cekate znak da je ploca uspjesno POST-ala(beep).

Netreba se samo usrati i treba biti strpljiv ako vidite da poslje entera treba kakvih 15 sekundi da ploca sve uskladi i boota. Cak i vise vremena, znaci treba proucavati ponasanje hardvera i iz toga nauciti! nije samo ukucavanje taktova i kaj bude bude..

GL HF sa OCanjem Skylake-a ljudi, pitajte ak ne kuzite kaj a opet za par dana mozete ocekivat review sa OC-om moji lijepih corsairovih rama

Sretan vam i blagoslovljen Uskrs!
Lijepo si se raspisao.

Ja muku mucim s ramima..Corsair lpx2666 ddr4c16, bilo da ukljucim samo xmp ili manualno rasturam *maximalno moze ic 3000 dalje je nestabilno, write i copy speed su abnormalno losiji nego na stock 2133(2300 i nesto sitno ako idem dizat bckl . Trazio sam objasnjenje od biostara nema odgovora,primjetio sam da koji god timing memorije mu stavim (command rate) windows uvjek registrira 2t
rezimirano: sve osim stock postavke je katastrofa copy i write speed,bilo da clockam dizanjem base clocka ili rucno dizanjem frekvencije memorije pri stock bckl.

okacim i slike aide,testirao sam i maxmem2

http://s22.postimg.org/kwdvxm3fl/2333.jpg


http://s28.postimg.org/xq6lwk2gt/3000.jpg
rock00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2016., 16:40   #63
iwek
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 21
Citiraj:
Autor rock00 Pregled postova
Lijepo si se raspisao.

Ja muku mucim s ramima..Corsair lpx2666 ddr4c16, bilo da ukljucim samo xmp ili manualno rasturam *maximalno moze ic 3000 dalje je nestabilno, write i copy speed su abnormalno losiji nego na stock 2133(2300 i nesto sitno ako idem dizat bckl . Trazio sam objasnjenje od biostara nema odgovora,primjetio sam da koji god timing memorije mu stavim (command rate) windows uvjek registrira 2t
rezimirano: sve osim stock postavke je katastrofa copy i write speed,bilo da clockam dizanjem base clocka ili rucno dizanjem frekvencije memorije pri stock bckl.

okacim i slike aide,testirao sam i maxmem2

http://s22.postimg.org/kwdvxm3fl/2333.jpg


http://s28.postimg.org/xq6lwk2gt/3000.jpg
Imam istu memu samo sta je 2x8GB 2.6ghz i XMP im daje 16-18-18-36 2T tajminge. Dok se opet ne bacim u OC meme imat cu par dana tako i mogu reci da mi kod stock 2133 brzina rama bude Read 31.5GB/s, Write 32.5GB/s i Copy 30GB/s.
Na XMP 2.6ghz je Read 38.3GB/s, Write 40.3GB/s i Copy 36.8GB/s.

Vec sam napomenuo u jednom postu prije, nisam ekspert za OC, kuzim puno toga al nemogu ti reci zbog cega ti se dogadja.

Po odokativnoj procjeni reko bi ti da ostavis bckl na miru i igras se samo sa multiplierem meme i tajminzima. Kad oc-as memu zaboravi na xmp, a taj command rate ti moze biti T1 samo moras pronac problem. Reko bi ili da su ti voltaze preniske na memi, ili da je VCCIO isto premala voltaza(mozes sigurno ici na max 1.2v 24/7, al preporuca se 1.15v za pocetak).

Nemogu ti stoposto reci di je problem jer nisam vidio kakvi su ti settingsi u biosu i neznam kakve su ti mogucnosti ploce al da bi iso na 3GHZ meme moras dodat barem 1.3v na memu, mozda cak i 1.35.

Nisam se igrao jos sa svojom pa ti nemogu reci kolko ti stickovi vuku na 3ghz al ako nisi dizao voltazu onda ti to sigurno stvara problem...

@markecSMB
zajebavao sam se sa bckl da vidim kolko visoko ga mogu podignut, tj da vidim kakav primjerak procesora imam i mogu reci da jos nisam dosel do najvise vrijednosti. Procital sam post od Tom Logana na OC3D da je uspjel doci do 280bckl sa primjerkom koji je dobil. A i samom tom zajebancijom sam naucil kak funckionira to sve skupa. Sad to znam za cijeli zivot

Zadnje izmijenjeno od: iwek. 28.03.2016. u 16:46.
iwek je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 17:40   #64
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Pa u tom i je fora.pogledaj slike
Evo danas. Stavio bclk100 i maximalno mi je ravno 2400 i bude read copy oko 36000
Cim povecam,tipa 3000 s postavkama 16-16-16-37 ostalo auto voltaza 1.35 ,system je stabilan al mi read skoci pred 44000 a write mi bude 20000

Jel to stvar biosa na mojoj ploci?
Znaci i na tipa 2415 mi write padne na 17000???????

Znaci rezime abnormalno padne write iznad 2400
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 21:11   #65
iwek
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 21
Citiraj:
Autor rock00 Pregled postova
Pa u tom i je fora.pogledaj slike
Evo danas. Stavio bclk100 i maximalno mi je ravno 2400 i bude read copy oko 36000
Cim povecam,tipa 3000 s postavkama 16-16-16-37 ostalo auto voltaza 1.35 ,system je stabilan al mi read skoci pred 44000 a write mi bude 20000

Jel to stvar biosa na mojoj ploci?
Znaci i na tipa 2415 mi write padne na 17000???????

Znaci rezime abnormalno padne write iznad 2400
da vjerojatno je do biosa i supporta za rame. bas gledam listu podrzanih rama i nije bas velika... a i bios su updateali prije 5mjeseci tak da ce sljedeci update vjerjoatno to ispraviti. drzi se xmp za sad..
iwek je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 14:05   #66
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
evo dobar support,nakon mrcvarenja konacno su izdali novi bios i rjesili problem barem meni.

sad sve dela kak treba http://s17.postimg.org/rrvtrr5pr/mem.jpg
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2016., 16:14   #67
toky46
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Pelješac
Postovi: 2
Evo da ponovo pokrenem staru raspravu.
Zanima me BCLK za Clockat i5 6500, ploča koju sam kupio je MSI Z170-A Pro.
Dali cu morati downgrade-ati bios ver., ili bi trebalo funkcionirati sa stock biosom?
Neko vrijeme je bilo govora kako ce kroz Windows10 update ubacit microcode za to onemogučiti, neznam što je stime trenutno? Btw ja sam na win10 anniversary update.
PC:
-MSI Z170-A Pro
-i5 6500
-Kingston HyperX 2133 8Gb
-Hyper 212x
-Seasonic 750w
-R9 290 Tri-x

Unaprid hvala svima koji uspiju pomoći.
toky46 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 02:39   #68
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
http://overclocking.guide/msi-z170-n...locking-guide/

Probaj na tom biosu, ali sumnjam da ce raditi ako je nedavno kupljena ploca. Ako ne radi samo skini i flashaj odgovarajući bios, nema to veze s windowsom.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 14:20   #69
toky46
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Pelješac
Postovi: 2
Thx
toky46 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 13:09   #70
Damir Kelic x
Premium
Moj komp
 
Damir Kelic x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: izmedu sb & ng
Postovi: 114
evo jedan i3 6100 @ 4.4 i memorija oceana sa 3000 mhz na 3170 uz stock napon i timinge

sa naponom se jios nisam igrao, mislim da ce ic nize, pa kad uhvatim vremena bude update

https://postimg.org/image/64nx7ub61/

Damir Kelic x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2016., 17:49   #71
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ima li koja dobra duša sa skylakeom da nabaci overclock grafe? A može i overclock zajedno gpua i cpua. I naravno, podrazumijeva se neki test.

Damire može cpu-z bench score?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 21:46   #72
Damir Kelic x
Premium
Moj komp
 
Damir Kelic x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: izmedu sb & ng
Postovi: 114
evo ti cpu-z bench i oc grafe

https://postimg.org/image/f9l0opjhv/

cpu sam stavio nakraju na 4.44 i mema je oc na 3200 mhz

grafa boosta na coreclock 2101-2114 u igrama, a memorija na 2400 mhz

uglavnom stroj radi odlicno, ja prezadovoljan
Damir Kelic x je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 00:13   #73
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Hehe, ma mislio sam na integriranu ak ti se da. Jer po netu ne nalazim uopće da se netko igrao s overclockom igpu-a.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 00:17   #74
Damir Kelic x
Premium
Moj komp
 
Damir Kelic x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: izmedu sb & ng
Postovi: 114
hehe

nista od toga, jer ako klokas cpu preko base frekvencije moras iskljucit integriranu grafu, jbg
Damir Kelic x je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 01:26   #75
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Aaa, ma super, meni dosta, nisam znao to.

A jesi li probao snizit voltažu, il izvuć još koji megahertz?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 19:03   #76
Damir Kelic x
Premium
Moj komp
 
Damir Kelic x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: izmedu sb & ng
Postovi: 114
sa 1.5v sam isao na 4.7 i radi ok, malo je temperatura do 86-87c isla, ali eto sam za probu, nemam vremena bas istestirat sve jos, kad uhvatim, javim
Damir Kelic x je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 13:33   #77
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Jel smije temp. uopce ici toliko visoko? Zar to nije stetno za proc?
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 01:40   #78
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Dugotrajno ni taj napon ni temperatura nisu dobri za proc, ali ako je samo za test/bench - ne bi trebalo biti problema.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 01:45   #79
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Prosječan skylake overclock je navodno negdje 4.4 - 4.5ghz, ako ti te clockove možeš imati sa recimo 1.35v, a za 4.6 ili 4.7 ti treba pun kurac više to nije dobar overclock, tj. sweetspt ti je ovo prije prvog velikog bumpa što moraš napraviti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 19:16   #80
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Evo zašto Intel ne lemi IHS i CPU die od vremena Ivy bridge-a. "Void and micro crack occurrence is mainly affected by the solder area – thus the DIE size. Small DIE size (below 130 mm˛) e. g. Skylake will facilitate the void occurence significantly. However, CPUs with a medium to large DIE size (above 270 mm˛) e. g. Haswell-E show no significant increase of micro cracking during thermal cycling (Figure 12). This failure mechanism is one reason why small DIE CPUs like Haswell-DT or Skylake are not soldered while the large Haswell-EP CPUs are soldered."
http://overclocking.guide/the-truth-...cpu-soldering/
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 21:48   #81
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
OK, ali zašto onda stavljaju šugavu pastu?

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=301

Inače dali je istina to sa lemom na manjim čipovima ćemo brzo vidjeti kad amd izbaci nekog manjeg zena (4c8t recimo)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 23:51   #82
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zašto ne stave onu Liquid blabla kojom su skidali po 20°C na Hasfejlima?
To je tipična ušteda na uštrb korisnika. A ovi koji o tome pišu su obične plaćene apologete
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 23:54   #83
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jbte ako se sa iole boljom pastom od 20-30kn tuba (hr, maloprodaja) skine puno (a njima treba kap-dvije po komadu), zašto jednostavno ne kupe par tona majoneze kojoj je istekao rok od nekog trgovačkog lanca ako im je već do uštede? Mislim da bi bio isti efekt, mada tko zna kakva im je i ovo masa i kako su je nabavili
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 23:59   #84
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
a jeste smiješni. Pa ako bi s tom pastom izgubili i par dolara, zašto bi to učinili? Nema konkurencije, sami diktiraju tempo novih procesora i pomak performansi, najmanji im je problem temperatura jezgri tj koju su pastu stavljaju. Zarada samo dolazi, i bez zayebancije sa lemjljenjem TIM-a.
Ovo s mikropukotinama mi djeluje nategnuto, ne bih rekao da je do toga...
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 19:17   #85
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Mislim da među komentarima u članku piše da intelova pasta dugoročno ne gubi performanse, dok se ove uobičajene, komercijalne nakon recimo dvije god isuše i postanu lošije od intelove. Uostalom, ako proc sa tom pastom i stock coolerom ne prelazi 75° to je što se tiče Intela dovoljno.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 21:28   #86
Bleki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 495
Kako bi onda prodavali nove procesore? Kvalitetna pasta i dobar stock cooler su Intelu samo trošak.
Bleki je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 19:31   #87
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Malo old-skul ouverkloukinga



...i nekako sam se uspio prisjetiti passworda na hwbot-u pa sam prijavio score:

Drugi rezultat "na svijetu", a ako gledamo hlađenje: prvi na zraku.


Evo i CPU-Z verification link

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 13.01.2017. u 20:16. Razlog: smanjio slike na sugestiju El Manuelita :D
  Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 19:43   #88
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Odlično fuckeru, ali de ti to smanji na nešto normalno da nebi bilo pizdarija ;D

1.47v je no-go za AMD za moje pojmove (može, ali nepotrebno), a di na intelu kojem je dvije decimale niže prirodna zona

Inače bravo, tako se to radi, a ne plaćati K verzije
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 20:04   #89
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Eto, smanjeno, ja sada qrca ne vidim, ali ja znam šta piše pa me nije briga


...
Ma, naravno da je previše, no ovo je OC sekcija, zato i nisam postao u Skylake temu
Osim toga, cilj mi je bio proći CPU-Z validaciju i nikad više na ove vrijednosti (majkemi.. )
...

Ali ima jedan zanimljiviji SS, nije testiran na prime-u, niti na igrama (ne želim riskirati sa temperaturama) ali mi se nije srušio pri uobičajenome radu cca 20min. (na njemu sam tražio pass za hwbot, malo sam se zaboravio pa je cvrljio na ovome naponu )

Evo ga


Ovo je već napon kojega bi mnogi furali 24/7, naravno sa dostojnim (custom) loop-om, imo...
Ja ne, ja sam nazad na "sub1.3V" konzervativnim vrijednostima

Ali chip je- zlo

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 13.01.2017. u 20:18.
  Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 16:03   #90
NEEO
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: GOT
Postovi: 25
i7 6700

Jel itko ima iskustva ili jel itko pokusao clockati ovaj procesor na MSI-jevoj Z270 ploci, provao sam dignut BLCK na 115 i dobio sam nesto ,kad sam updateo bios i dignem sada BLCK restartava se PC.

(zeznuo sam napiso sam K a procesor je non K)
Hvala,

Zadnje izmijenjeno od: NEEO. 01.08.2017. u 23:40. Razlog: greska
NEEO je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na