Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2011., 09:41   #61
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Probaj ostavit voltazu na auto i stavit offset voltazu na recimo 0.060v. Mozes i sve ostalo ostavit ukuljuceno, osim turba. Pogledaj dal izasao jos koji bios. Ne samo sluzbeni nego i po forumima. Ja sa UD3p imao takav bios da 2600k nije htio raditi ni na defaultu bez bsoda. Latencije i voltazu memorije narihtaj rucno i obrati paznju tocno koji je takt jer ta ploca dize 100.2 koliko se sjecam dok ostale 99.8 sto je 40mhz razlike, dovoljno za nestabilnost.

btw. koji test i Primeu koristis za stabilnost CPUa?

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 04.05.2011. u 10:11.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2011., 10:37   #62
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Koristio sam LinX 50 pasova po 777 mb i prime (priority 9, 3 i pol sata) na 1.344 radi sve .vidjet cemo u igrama i ostalim stvarima.

Edit : evp stavio F3d bios i na istim postavkama ne prolazi ni 1 pass u linX-u? pa ko tu kog yebe ?

Evo slika biosa s neta, sto da ovdje promjenim : http://images.bit-tech.net/content_i...ud4-bios10.jpg

trenutno je vcore : 1.35 i sve na auto i srusi se s bsodom D1 u linx-u ,kolko sam citao trebam vtt dizati.Jedino ak me rami ne jebu ?

Edit 2 : rami istestirani 5 passova u memtestu znaci nisu oni. Sad cu prebacit rame u 2. i 4. slot i prefleshat f3b bios i sve ponovno majku mu i procu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 04.05.2011. u 12:35.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2011., 15:56   #63
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Evo i ja sam se odlucio na prelazak istoga. Sutra uzimam i7 2600k te Asrock p67 Extreme6. kako se nisam do sada susretao niti s biosom na asrocku niti sa overclokiranjem ovih procesora jel mi mozete dati neke smjernice sto i koliko dirati u biosu na Asrock ploci za nekakav 24/7 overclock tipa 4.5ghz. Takodjer koliko cca voltaze i koje dati procesoru. Jel moguce da memoriju takodjer dignem na 1866mhz uz taj procesor? Znam da sam morao na svojoj ploci automatski dizati QPI/VTT automatski kad sam dizao svoju memoriju na 1810Mhz. zahvaljujem se na smjernicama)
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 23:39   #64
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Evo i ja sam se odlucio na prelazak istoga. Sutra uzimam i7 2600k te Asrock p67 Extreme6. kako se nisam do sada susretao niti s biosom na asrocku niti sa overclokiranjem ovih procesora jel mi mozete dati neke smjernice sto i koliko dirati u biosu na Asrock ploci za nekakav 24/7 overclock tipa 4.5ghz. Takodjer koliko cca voltaze i koje dati procesoru. Jel moguce da memoriju takodjer dignem na 1866mhz uz taj procesor? Znam da sam morao na svojoj ploci automatski dizati QPI/VTT automatski kad sam dizao svoju memoriju na 1810Mhz. zahvaljujem se na smjernicama)
Tu ćeš sve nać..
http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=265903
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 23:52   #65
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Evo i ja sam se odlucio na prelazak istoga. Sutra uzimam i7 2600k te Asrock p67 Extreme6. kako se nisam do sada susretao niti s biosom na asrocku niti sa overclokiranjem ovih procesora jel mi mozete dati neke smjernice sto i koliko dirati u biosu na Asrock ploci za nekakav 24/7 overclock tipa 4.5ghz. Takodjer koliko cca voltaze i koje dati procesoru. Jel moguce da memoriju takodjer dignem na 1866mhz uz taj procesor? Znam da sam morao na svojoj ploci automatski dizati QPI/VTT automatski kad sam dizao svoju memoriju na 1810Mhz. zahvaljujem se na smjernicama)

Ja tebe uopce ne kuzim. Svaki puta pitas sve zivo pa makar ti svi odgovori stoje pred nosom. Umjesto da budes uzbuden i sretan da ces se susrest sa necim novim i da bar malo vjerujes u svoje iskustvo i mogucnosti ti ispitujes sve zivo i mrtvo. Svi odgovori na tvoja pitanja su napisani vise puta ovdje i u drugim SB temama. Koliko dat voltaze procesoru, na koji strap da stavimu i sl...ko da si jucer iz vrtica izaso iako bi i u toj dobi mogao prokuzit koliko je osnovni OC na SBu jednostavan, za 10min sam bez ikavih pitanja. Asrockice nemaju nekih specijalnih musica i sve je jednostavno do bola. Digni multi, ukljuci XMP i dokle ide. Kad stane dodaj malo voltaze itd..Jos bi shvatio da imas sve doma pa da su neki problemi ali jos nisi ni dobio a vec ..

Moje misljenje je da bas zbog tavlih ispitivaca, PCE postaje sve dosadniji i dosadniji. Ne citaju se postovi, ponajvise on konstruktivni i bitno da se ispituje pa makar odgovor bio vec 5 puta napisan.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 20.05.2011. u 00:08.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 01:00   #66
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
fleshao bios na asrokici iz windowsa sve po uputama s njive stranice i sam dobijam Bsod odmah. Mogu samo u bios. Sto da radim?
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 01:09   #67
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Clear cmos.

Koje postavke, stock ili neki OC. OS? Gdje dode BSOD.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 01:48   #68
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
reinstalirao windowse ali sad nemogu instalirat drivere za cd romove jer mi kaze da je sistem preslab. Driveri original. Vec se 3put jebem s tim i ludim! Bsod je bio odmah cim se widows poceo podizat. Neznam sad opet radim reinstal i ako sad to nebudem mogao neznam vise.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 01:54   #69
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Porobaj iskljucit ACHI i dignut u IDE modu. Ne bi treabo bit uzrok ali mozda je.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 02:02   #70
donniedarko133
Registered User
Moj komp
 
donniedarko133's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 80
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
reinstalirao windowse ali sad nemogu instalirat drivere za cd romove jer mi kaze da je sistem preslab. Driveri original. Vec se 3put jebem s tim i ludim! Bsod je bio odmah cim se widows poceo podizat. Neznam sad opet radim reinstal i ako sad to nebudem mogao neznam vise.
Ne kužim točno kak sistem može biti preslab za CD-ROM drivere, ali ako i dalje imaš probleme koje si opisao probaj slijedeći postupak:
1. Prvo učitaj "Optimized Defaults" postavke u BIOS-u i nemoj ništa drugo dirati. Clear CMOS radiš samo u slučaju da uopće ne dođeš do Windows boot ekrana.
2. Napravi čistu instalaciju nemodificiranih Windowsa. Znači bez ikakvih dodatnih drivera.
To bi trebalo riješiti sve probleme ako su na razini OS-a.
Dalje kreneš s instalacijom drivera za uređaje koje Windowsi nisu prepoznali. A tu trebaš biti pažljiv i ne instalirati ništa osim apsolutno nužnog. Ja sam imao sličan problem s Intel Rapid Storage driverima. Maknuo ih i sad sve radi super, a mislio sam ploču na reklamaciju.
donniedarko133 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2011., 02:14   #71
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
ma nemogu nikako. vec 3 put instaliram windowse i sad se kajem sto sam uopce mjenjao konfiguraciju.probao sam stavit i ide i achi i nemogu ih instalirat nikako. prvi put sam mogao i neznam sto je sad.ploca mi ni ne podrzava corsairove 2 plocice od 4gb.to sutra idem reklamirat isto. stavim drugu i nemogu uci ni u bios.uzas.hebem se cijeli dan i nista nisam napravio. a gdjeje jos klokanje.

Zadnje izmijenjeno od: NemoRS. 21.05.2011. u 02:25.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 02:23   #72
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Clear CMOS je preporucljivo napravit nakon svakog flasha biosa, na nekim plocama pod obavezno. Tako da ga obavezno napravi.
Probaj uc u save modu. Probaj pogasit sve jezgre osim jedne ili dve. Probaj samo sa jednim stickom memorije. Ako nesto od toga upali onda napisi tu.

Dal si uspio uopce uc u win prije flashanja i friskih windowsa.
Ako nisi provjeri dal je sve dobro instalirano, hladnjak , memorija. Pogledaj i temp. u biosu. Takav BSOD me posdjeca na ACHI mod u windowsima u kojima nije ukljucen iako je SB dosta cudljiv po pitanju BSODova. Meni sa jednim biosom na UD3 proc nije htio radit ni na tvronickim postavkama bez BSODa. Isti taj proc nije htio uc u Win7, samo u XP pa je nakon nekog vremena i mucenja proradio sam od sebe. BSOD odmah nakon prvog win7 screena.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 21.05.2011. u 02:32.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 02:32   #73
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Clear CMOS je preporucljivo napravit nakon svakog flasha biosa, na nekim plocama pod obavezno. Tako da ga obavezno napravi.
Probaj uc u save modu. Probaj pogasit sve jezgre osim jedne ili dve. Probaj samo sa jednim stickom memorije. Ako nesto od toga upali onda napisi tu.

Dal si uspio uopce uc u win prije flashanja i friskih windowsa.
da ali ovo je sad druga ploca i nista mi nije radilo.neznam sto da radim kad je radilo na prvoj svjezoj instalaciji.clear cmos nepomaze.sutra idem u links.ovo je uzas.nikad nisam imao problem s instalacijom drivera. sad nemogu ni to. ma katastrofa.idem spavat.izgubio sam zivce s kantom
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 02:46   #74
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Uspio sam.ACHI mod je trebalo prebaciti. I kod MArvell i sata 3. Zato mi i je izbaciovao bsod. sad mi jos jedino neradi ubacivanje plocice od 4gb.mogu samo jednu stavit.to je corsair 8gb 2x4.cim izbacim jednu komp radi normalno i dize sistem.kad ubacim drugi monitor samo blinka.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 09:50   #75
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Isti problem sam imao kad mi je pristigla Asus P8P67 PRo umjesto Asrockice. Reko pa vjerovatno su mi onda poslali falicnu plocu, cim je pocela bacat BSOD, taman kad bi doslo do screena gdje se pojavljuje pointer misa i ulazi u windowse, al sam nakon par restarta skuzio da govori da ne detektira HDD, osao u Bios i prebacio na IDE, sve ko suza. Takodjer onda kad sam malo pregledavao po kutiji od maticne skuzio da ima cak i papirnato upozorenje zbog tog problema, a ja manijak razbijao glavu 1h gledam sta bi mogo bit uzrok
izi je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 18:39   #76
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Na kojem levelu drzite LLC. Ja sam stavio na level 1 i uz cpu voltagu od 1.3V na 4500Mhz vidim da ploca overvolta do 1.320V pa i vise.Trenutno mi radi prime 95 u pozadini s tim postavkama i sve je stabilno a temeperatuer su max 58 stupnjeva. Ovo sam krenuo za pocetak. Jel to ok ili da smanjim level ali cu onda mislim morati soka dodat.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 18:55   #77
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Po meni je najbolje ostavit na auto(level5) jer je voltaza najujednacnija. Level 1 overvolta i preko 0.04v sto je puno. Ne samo na toj ploci nego na vecini ostalih osim Gigabytica.
4.5 bi vrlo lako moglo bit stabilno sa tih 1.32 bez LLCa.

Probaj i ostavit cpuv na auto kao i LLC pa vidit koliko ce mu dat i dal ce bit stabilno, 4.5.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 19:01   #78
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Na 1.3V na levelu 4 i 5 uopće nemogu loadat windowse ali bootat mogu

Sad cu bas probat tvoj savjet pa ti javim
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 19:31   #79
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Evo ovako je kod mene:LLC sam stavio na auto kao si i rekao.Sve do ravno 1.35V nisam mogao dignut windowse.Uvijek BSOD. Sad pisem s tim postavkama ali nevjerujem da je stabilan na 1.350V. Sigurno ce trazit jos soka. Znaci voltaza na auto i llc na auto nema sanse, dok llc na auto i fixna voltaza na 1.35 ulazim u windowse. Po cpuz-u se voltaza i krece od 1.312-1.328V. Sad neznam jel bi uspio smanjiti voltazu ako odaberem jedan od levela 4i5? Znam da bih sa levelom 1 i fiksna voltaza od 1.300V bila dovoljna.

EDIT: Sad sam odabrao LLC level 5 i za ulazak u windowse potrebno mu je ravno 1.335V dok za auto ravno 1.350V. Govorim sve za mnozitelj 45 i BCLK 100 te spread spectrum AUTO. Znaci sto veci level vise voltaze mu treba. Vjerojatno cu stavit na level 4 onda

Zadnje izmijenjeno od: NemoRS. 21.05.2011. u 19:47.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 21:17   #80
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Voltaza mi je na cak 1.360V i odmah mi se sruzi s primemom.Mnozitelj na 45. Pa nemoguce. U cemu grijesim???LLC je na levelu 4.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 21:22   #81
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Voltaza mi je na cak 1.360V i odmah mi se sruzi s primemom.Mnozitelj na 45. Pa nemoguce. U cemu grijesim???LLC je na levelu 4.
"Ja sam stavio na level 1 i uz cpu voltagu od 1.3V na 4500Mhz vidim da ploca overvolta do 1.320V pa i vise.Trenutno mi radi prime 95 u pozadini s tim postavkama i sve je stabilno a temeperatuer su max 58 stupnjeva."
WTF,pa zašto ne ostaviš to na lev 1?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 21:28   #82
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Tako cu i napravit. Prvi put mi je sve bil super.Neka i overvolta. Pa bolje i to nego ovlika voltaza. Sigurno mi nije overvoltao toliko koliku cu mu ovdje voltazu trebat grunit!!Jel si ostavio ili disablo spread spectrum?

Zadnje izmijenjeno od: NemoRS. 21.05.2011. u 22:09.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 22:20   #83
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Jednostavno te zadesio takav procesor tj. nije bas neki primjerak. Vecina ih je takvih i dobit proceor sposoban radit 24/7 sa vise od 4.5, 4.6 je lutrija.
Najbolji do sad kaj sam probao je 4.8 na 1.34v. Sve vise od toga se previse grijalo za moj ukus.

Sve sto sam ja napravio je dignuo multi na x42, ukljucio XMPsto daje 2133 CL9 i tak postavljeno radi ko grom. Sve vise od toga je nepotrebno.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 21.05.2011. u 22:27.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 23:25   #84
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Hm pa mislim da ovo nije lose: LLC level 2 i cpuv 1.320V. Prime stabilno 1H za sada. Sto mislite?
Temperature neprelaze 60 C.

Zadnje izmijenjeno od: NemoRS. 22.05.2011. u 16:54.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2011., 16:57   #85
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Bez diranja memorije tj dizanja brzine stabilno mi je bile oko sat i pol s primemo95 te Linx-om 5 runova. Cim sam digao memoriju na 1866, jezgre u primeu prestanu radit. E sad dizati voltazu koja je bila 1.330V na LL2 ili neke druge voltaze koje su mi sve na auto?
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2011., 17:02   #86
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
I ja bi memoriju koja ide na 1866/2133MHz sa Auto voltažom
Hvala bogu da trebaš dić voltažu memorije kao i VTT ukoliko je potrebno a s obzirom da imaš 8GB, vrlo vjerovatno će biti potrebno.

I daj molim te pročitaj ovaj guide. Na hrvatskom je, jako dobro je objašnjeno i nije zaludu pisano. http://www.hwgurus.com/edukacija/204...e-oc-vodi.html

Jer po pitanjima se vidi da si lijen za sjest pola sata i pročitat neki vodič kojeg su ljudi pisali za ljude koji su početnici sa tom platformom.
NHF, samo ne budi lijen čitat već napisano.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2011., 17:12   #87
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Nisam lijen.Citao sam i gledao na youtubu. MOzda se nisam izrazio dobro.Voltazu memorije sam digao na 1.5V koliko i je po uputstvu na njoj, samo neznam koliko smijem ici sa vtt voltazom i ostalim gore. Tako sam i na 1366 vtt morao dici do skoro 1.4V zbog memorije na 1810Mhz.

Hvala za link i sad mi je puno jasnije)

Zadnje izmijenjeno od: NemoRS. 22.05.2011. u 17:21.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2011., 17:22   #88
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Kažeš čitao si? Zanimljivo je kako na drugoj stranici vodiča kojeg sam ti dao imaš apsolutno svaku voltažu objašnjenu.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2011., 17:50   #89
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Dobro nisam na toj stranici.Dosta dobro je objasnjeno osim sto su se ogranicili na asusov top model i nisu jos napisali LLC levele koje koristiti ali sve u sve dosta dobar clanak za pocetak
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2011., 22:44   #90
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Hm pitanje vezano za overclok memorije.Na Asrock ploci postoje mi samo brzine 1333, 1600, 1866 i 2133. Nisam je uspio natjerati iznad 1866 koliko je deklarirana. Mislim nemogu brzinu dizati kao na 1366 mjenjanjem Bclk pa sam probao spustiti latencije ali nema sanse da se uopce podigne sistem.Samo se pali i gasi. Voltaza takodjer nepomaze. Po tom pitanju 1366 je bolja za overclock memorije. Ovdje nikako

Zadnje izmijenjeno od: NemoRS. 22.05.2011. u 22:59.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na