Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2017., 01:00   #601
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
u hwinfo (kod taktova procesora - min. avg. max.)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 01:12   #602
Jambro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Mislim da mi trotla ako je to ovo core 0 recimo pa ovo averaga max i min
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HW123.png‎
Views:	374
Size:	88.9 kB
ID:	18200  
Jambro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2017., 01:14   #603
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Yup to je throttlanje. Na koliko je to? Standard 10 passova ili jače? Ako je jače ne mora značit da je greda za gaming.

Uglavnom ako želiš da ti to prođe smanjuj voltažu u biosu korak po korak (svaki testiraš). Ako ti ne throttla, a ne prolazi test onda smanjiš takt po 100mhz i opet testiras i tako u krug.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 01:16   #604
Jambro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Ovo je bilo na High sad i stigla obavijest da nije prosao, a di smanjujem tu voltazu? Dal to ono vcore? To vcore mi je trenutno na +0.40 Ili nesto trece?
Jambro je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 01:18   #605
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da vcore, ono tipa 1.35v i sl. a to je u biosu (editirao sam gornji post za proceduru)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 01:19   #606
Jambro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Da vcore, ono tipa 1.35v i sl. a to je u biosu (editirao sam gornji post za proceduru)
Znam da je u biosu , to valjda jedino znam samo me muci to sta je meni to na +0. 40 , znaci to trebam dic gore ili jos spustit? A ti spominjes 1.35

Budem se pozabavio sa time pa cu valjda nesto uspijet napravit, uglavnom hvala ti na svemu!!!

Zadnje izmijenjeno od: Jambro. 06.06.2017. u 01:40.
Jambro je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 13:33   #607
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Jambro Pregled postova
Mislim da mi trotla ako je to ovo core 0 recimo pa ovo averaga max i min
Skini neki real time android cpu monitor pa vidi da li ti u loadu ili kad se zagrije throttla procesor, ako je ovo s screnshota s upaljenim QandQ, C3 itd. to je normalno.

EDIT: I obavezno ugasi APM master mode.

Zadnje izmijenjeno od: suedamA obmaR. 06.06.2017. u 21:34.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 22:14   #608
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,756
Moj radi na 4GHz na 1.26V, možeš to koristiti kao referentnu točku.

__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 23:32   #609
Jambro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Hvala svima
Jambro je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2017., 22:35   #610
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
uf ja imam 97A UD3..stabilno mi radi na 4.6 no imam vodeno...

CPU voltage je na 1.416
NB Freq je 2210Mhz
Dram je 803MHz

e sad kak sam to radio prije par godina...morao bih uci u BIOS da vidim kak je sve podeseno..
Sjecanm se da sam imao problema s "throtlanjem" ...no nakon vodenog vise ne...iako ako ga se bas stavi pod veliki stress i temperatura naraste..onda se opet javi...

vodeno hladi njega i graficku...no jednostavno ga ne uspije dovoljno brzo ohladiti..


Zadnje izmijenjeno od: Zvonimir_s. 13.06.2017. u 22:39. Razlog: dodan baner..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2017., 20:58   #611
sontung
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: ha noi
Postovi: 1
Bios problem

Acquiring an entirely new show director, a totally new directive and more importantly, a totally new party venue, the appearance installment within the ASR Trade Expo, Sept. 5-7 in Hillcrest, continues its ever-present mission for present an industry show combines business and pleasure. The most effective news, clearly, continues to be the appointment of Kevin Flanagan as ASR show director. Restricted to work monthly, north of manchester Park native are really an action sports industry veteran -- how to know what size of skateboards should i to get | do I need rather of because he'd display within the action sport trade exhibition to assist his buddy while using the then-fledgling brand, Redsand.

Mooks along with company's multimedia concern Whyte House Productions. Before he directed worldwide marketing for Oakley Corporation.

It isn't question then, that Flanagan views among his strengths his firsthand understanding inside the show within the vendor's perspective.

"Personally communication is actually key -- between ASR along with retailers and manufacturers," he pointed out lately from ASR headquarters in Laguna Beach, Calif. "We'll only one step a dialog going, hearing what their needs are together with exactly what the retailers want within the show.

He's knowledgeable meaning maintaining -- additionally to bettering -- the fragile nature within the show, that's just as much a office as it is a spot for revelry (setup beer kegs in exhibitor booths are really banned recently, the stuff remains provided while using the convention food counters). Within this industry, key relationships may be forged near the skate ramp or at among the evening parties within the roar inside the punk band.

"I do not think anybody wants to notice be described as a stale, serious show," he pointed out. "But everybody realizes that it's also needs to really cover writing orders."

Flanagan noted his strategy continues the goals set by his predecessor Court Overin, who died in November 2001 at 43 of respiratory system system failure because of lung fibrosis. Among individuals goals is building on ASR's objective as being a showcase for all aspects of the understanding sports and youth lifestyles. Not only a location to get the approaching season's goods, ASR touts the culture's consult with music and art. Inside the Feb show in Extended Beach, Op located an engaged auction of surf nostalgia, from works of art photos to hands-crafted vintage surfboards and related ephemera. http://skateszone.com/different-type...for-beginners/

The task was began in 1999 by Jason Carrougher, an artist and snowboarder. Carrougher, now a picture designer, has presented 3prtmix in warehouses, galleries or perhaps Chinese restaurant, always soliciting artworks and selling them within the same nights the invite-only event. Live music and DJ's provides you with the soundtrack, and areas of fashion -- whether they are produced-in several inside the works or offered underneath the 3prtmix mantle -- complete the trifecta.

"It certainly is been your pet project obtaining a large vision," pointed out the 30-year-old founder, who first initiated the occasions to be able to repay an individual debt transporting out a substantial vehicle accident. Artists now either keep your auction funds on their own or donate individuals to some charitable organization. Some 30 artists will showcase the task they're doing within the convention center mezzanine. A silent auction will advise you the first couple of occasions inside the show, culminating within the second evening obtaining a gathering co-located by Volcom, Osiris, Copia, Paul Frank Furniture, Von Zipper and Seasons. Among individuals artists already confirmed are New You can graffiti artist Stash, La graffiti artist Clever, surf pioneer Roy Gonzalez, rock artist Marco Almera, professional professional photographer Ali Haj and snowboard park designer/artwork graffiti artist Mike Parillo.

But 3prtmix is not the main party ASR is hosting. Its traditional opening-night shindig will occur now off-campus, as they say, inside the nightclub in San Diego's Gaslamp Quarter known as 4th & B. Co-based on O'Neil and Surfer magazine, the marriage features bands Limousines Tramps and Wax Apple.

During the day, together with convention center, the understanding clearly will focus on the skateboard ramps. The main difference, though, may be the vertical half-pipe along with other areas of the program will most likely be stationed inside within the primary hall, instead of outdoors as formerly.

Clearly, the expo may have its standby features, prefer booth awards which endlessly spur vendors into creating bigger, https://www.linkedin.com/pulse/how-s...-skates-zone-1 bolder bizarre showcases for collections of T-shirts and cargo pants.

The 3-day show also coincides with San Diego's Street Scene, billed because the largest music fest in California along with a short walk-within the convention center.

Zadnje izmijenjeno od: sontung. 06.08.2017. u 09:11.
sontung je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 21:12   #612
NoneSoVile
samo warmetal
Moj komp
 
NoneSoVile's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 192
I ovo bi kao trebalo imat veze sa overclockingom?
NoneSoVile je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 10:23   #613
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
@sontung

Jesi siguran da ti je flas prošao ok? Ovo liči da je nešto pošlo po zlu. Probaj ubacit drugu grafu unutra za test, ali mislim da si izvukao tanji kraj s flashom BIOSa. Opcije su ti ili kupit bios čip i prelemit, ili prelazak na nešto novije pošto je ovo već jakooo stari HW i upitno je koliko ti se isplati ulagat u to, pa makar se radilo i o 10kn.

Citiraj:
Autor NoneSoVile Pregled postova
I ovo bi kao trebalo imat veze sa overclockingom?
Bolje da nisi ništa napisao nego što spamaš ovako.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 14:27   #614
olat
Registered User
Moj komp
 
olat's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 4
Question PC se ne pali dok ne restartam CMOS?!

Pozdrav ljudi.
Prije par dana sam uočio da kada računar ostane bez napajanja 3-4 sata ili više da ga poslije ne mogu upaliti. Ukoliko je uključen u utičnicu onda nema veze koliko dugo ne radi, ali ako je isključen iz utičnice onda jednostavno neće da boot-a. Inače radi sasvim ok, koristim ga za gaming, surfanje i malo AutoCad i VisualStudio i nema nikakvih problema - sistem je stabilan. Jedini način da ga upalim je da spojim pomoću odvijača jumper "CLR CMOS" i onda upali odmah. Ukoliko izvadim CMOS i dalje neće, dakle samo clear radi. I onda poslije toga radi komp normalno sve dok ne ostane bez napajanja neko vrijeme.
Dakle, ne pali se ništa, nikakve lampice, ništa ventilatori, nikakvi zvukovi itd.


Da li je neko imao kada sličnih problema i da li ko zna šta učiniti?

Hvala i pozdrav!

PS: novi sam na forumu i stavio sam temu u pogrešnu kategoriju pa molim admina da je obriše u ovoj kategoriji, a ja ću je postaviti u odgovarajuću...
olat je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 14:53   #615
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Promjeni CMOS bateriju za početak.
CR2032 baterija.

EDIT: Ustvari prvo pročitaj pravila foruma.
Krivi podforum i otvorio si više istih tema.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 22.09.2017. u 14:58.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 16:29   #616
olat
Registered User
Moj komp
 
olat's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Promjeni CMOS bateriju za početak.
CR2032 baterija.

EDIT: Ustvari prvo pročitaj pravila foruma.
Krivi podforum i otvorio si više istih tema.
Pa napisao sam to i objasnio razlog.
Hvala na odgovoru u svakom slučaju. Bateriju sam zamijenio pa ću javiti sutra ima li kakvih promjena.
olat je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2018., 18:06   #617
ethelena
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Ha Noi
Postovi: 1
Clockanjem Do Manjeg Link Widtha?

Uglavnom odlucio sam ocat svog e6300 i dodjoh na nekih 2.8 GHz sa kingmax rammom, koji ocito ne ide preko 900MHZ... ali slijedece se desava proc je stabilan i sve to ali kad sam otisao u cpu-z a i u everst mi pise da je link width x1 a ne x16 za graficku... dali je uopce moguce da sam u biosima negdje smanjio tu brzinu? mislim da nisam jerbo nisam niti dirao nista osim voltaza proca meme i jos par postavki koje sigurno nisu za to bile... na ploci p5b dlx se to sve desava... i da sto je jos gore performanse su cak i bolje nego prije zbog samog clockanja proca... jos jedna stvar je bitna kad ga prvo pokrenem iz biosa dakle postavi postavke i save and exit puknem onda on lipo digne windowse i upalim cpu-z i everest te pise da je link width na x16, kada ga restartiram odnosno shut down pa restart(probao sam jedno i drugo) i opet sve pokrenem onda pise da je na x1??? ko je ovdje lud?
ethelena je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 10:40   #618
glennbartels
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Australia
Postovi: 1
Problem kod overclockanja

Pozz!
e ovako,imam problem kod overclockanja,imao sam prije ultra ata disk,i overclokao sam procesor amd 64 3000+ bez prolema ikakvih,cim sam spojio ,koji sam nedavno kupio s-ata disk,neda mi overclockat vise komp,il stane cim upailim komp,nece ga ocitati,il ga ocita pa pri lodanju windowsa pise hard disk checking error i da restartam komp kaze,eh kada spustim komp,FSb,na default radi sve super,malo sam se raspitao i kazu da je problem taj sto s-ata ne ponosi ditanje voltaze i nabrijavanje i slicno,stoga vas molim ako znate ista da se da napraviti oko toga,da se moze nabrijati procesor bez obzira sto s.ata to ne podnosi,molio bih da kazete ako znate,hvala unaprijed!

evo i konfa koju imam

msi k8n neo2 platinum
amd 64 3000+
2 gb pqi
ati ax850xt pe
Deky je offline Prijava posta
glennbartels je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 20:16   #619
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 216
Prijatelju probaj resetirati bios na defoltne postavke ako nisi pa ponovi radnju opet, no oprosti ali ako smijem reči da za današnje pojmove i u ovo vrijeme neznam koliko ti uopče znači overkloking tog procesora...vrijeme ga je davno pregazilo.

Ne znam za što koristiš računalo, no radije si pogledaj ubosti za kakve male novce neku za tebe noviju generaciju I3 ili i5 Intel procesora/i3 2120/i5 2400 ili sl. ili pak AMD FX serije/fx6300 ako ti je AMD draži....za malo novca/1300kn se da sklopiti solidan stroj koji je ko svemirski brod naspram sada tvog...ja na tvome mjestu ako ti financije dozvoljavaju bi tako a ovaj donirao nekom djetetu ili kakvoj školi....
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2020., 12:30   #620
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Voltaza procesora

Moze neko napisat ako zna,konfiguraciju iman koja je napisana ovde pod"Moj komp".Diga san voltazu procesora u BIOS-u na 1.3875 V.U BIOSU je ocitavanje 1.55 V,isto daje i AMD Ryzen Master,HWinfo64 i CPUZ ali AIDA64 daje 1.3875 V kako san i postavija.Ko daje tocnu voltazu?Koju voltazu procesora je potribno povecavat u BIOS-u,jer imaju dvi vrste voltaze za minjat za procesor ili triba obe minjat ako se minja uopce voltaza.Ako iden minjat ovo di pise "fixed voltage(V)" onda se brojevi ispisivaju crvenin slovima.
https://imagizer.imageshack.com/img924/7221/PwVpPQ.png
https://imagizer.imageshack.com/img924/350/N2duw6.png

Zadnje izmijenjeno od: captainvuki. 29.03.2020. u 13:07.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2020., 17:58   #621
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Pitanja vezana za overclocking - 3. dio

Igram se OC (ne znam šta radim)
totalni noob pa budite nježni.
Nakon i760 kojeg nikad nisam oc, kupim Xeon x3470 i vodeno hlađenje da mu vadim dušu..
Sinoć sam nešto na brzinu učačkao u biosu, s voltažama na AUTO, u task manageru vidio sem freq 3,6.
Danas, pratim savjete po yt, čačkam, za sad se čini stabilno, al task manager pokazuje max 2,77 dok ostali govore drugacije.
O cemu se radi?


Aaaaaa našao, disablirao opciju da cpu manje radi dok je idle na advanced cpu core features overclock, tad task manager ne vidi..

Zadnje izmijenjeno od: tomycrosound. 13.08.2020. u 19:02.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2020., 21:46   #622
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Pitanja vezana za overclocking - 3. dio

Defaultne bios postavke (x22) daju turbo od 3.2.
Baš sve što sam probao prateći yt nije upalilo.
Na 3.8 (turbo) maksimalno do kud sam došao bilo je smrzavanje windowsa kada pokrenem stress test. Veća/manja voltaža nije pomogla.
Sada sam učačkao slijedeće, a zapravo ništa: Na H55M-UD2H stavio Cpu clock x24,
BCLK 150,
a SVE OSTALO na “auto”!



Kamo dalje, što da pokušavam?
Želja je minimalno 3.8 na turbo. Minimalno.

EDIT
(trenutno: x24, BCLK 155, memorija x10, ide do 3.72 na turbu. Čini se stabilno.
SVE ostalo “auto” tj default)
EDIT 2: nakon 10min srušio se win.
Temp do 75.

Ako netko zna što i kud dalje..

Zadnje izmijenjeno od: tomycrosound. 13.08.2020. u 22:17.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2020., 20:53   #623
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Ekipa prije par dana sam kupio i7 10700k s z490 tuf gaming plus plocom vodeno 240mm coolermaster

e sad muci me napon. sto god napravio cini se da postavke u biosu nistu dobre..
npr za 1.3v i 5ghz u biosu moram staviti 1.43

pogledajte ovu sliku, koji sw pokazuje dobro ?
u gamingu su temperature od 50-60.. cpu stress test do 77, prime95 blend isto tako a ona small ga lupi preko 90...



https://ibb.co/7JwY79m

kod hw infa i core tempa to bude tek u loadu, dok se u cpuz na loadu spusti na 1.35
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2020., 21:20   #624
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
okey Asus XTU pokazuje max 1.28 pod stress testom.. temperature do cca 81,2 stupnja pa se smanje na 75 i tak stalno.

ali opet ne razumijem zasto u biosu moram na gotovo 1.43 stavit da to bude ovako...
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 15:40   #625
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Pozdrav ekipa,
Imam I7 8700 K i nisam ga overclocka pa me zanima da li bi triba i koliko bi uopće dobio sa tim?
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 16:03   #626
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Pozdrav ekipa,
Imam I7 8700 K i nisam ga overclocka pa me zanima da li bi triba i koliko bi uopće dobio sa tim?
Manje vise svaki 8700k uz neki prihvatljivi napon (do 1.35v) ide na 5.0ghz i tako mozes dobiti cca 10% vise besplatnih performansi u gamingu.

edit: Naravno to ces osjetiti ukoliko ti GPU nije bottleneck, sto bi znacilo da to neces u novijim naslovima vidjeti ako odvrnes ultra detalje sa 1080ti na 1440p rezoluciji.

Zadnje izmijenjeno od: guerra. 25.08.2020. u 16:20.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 08:16   #627
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Manje vise svaki 8700k uz neki prihvatljivi napon (do 1.35v) ide na 5.0ghz i tako mozes dobiti cca 10% vise besplatnih performansi u gamingu.

edit: Naravno to ces osjetiti ukoliko ti GPU nije bottleneck, sto bi znacilo da to neces u novijim naslovima vidjeti ako odvrnes ultra detalje sa 1080ti na 1440p rezoluciji.

Hvala na odgovoru. Nedavno sam uzeo bas 2 k monitor ali čekam grafičku sa servisa da se vrati (1080 ti). Sad ili će je rvatit popravljenu ili ću dobit neku drugu novu. Ček ako sam dobro razumija neću vidit razliku ako imam baš 1080 ti ili je pametno da ga overcloak? Laik sam u tome nisam to nikad radija
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 09:52   #628
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Ak ne uspiju popraviti imat ces izbor uzeti novce ili noviji model u vrijednosti koju si platio, u tom slucaju bi ti mozda bilo najbolje uzeti pare i kupiti Ampere kad izade.

Ovisno od igre do igre i detaljima na kojima igras ces vidjeti porast FPS-a. Primjerice ako igras BF 5 i stavis ultra postavke neces vidjeti razliku, ali ako podesis detalje na ovaj nacin da opet ne gubis previse u vizualnom smislu vidjet ces razliku

https://youtu.be/u7KfrVMOBSU

Ako su ti temperature u gamingu u redu i ako ti hladnjak bas ne vristi na uho od overclocka mozes biti samo u dobitku, a posto imas maticnu i proc koji podrzavaju oc steta je da to ne iskoristis. Ako si nov sa oc-om napisem ti kako to jednostavno napraviti.

I da, koji hladnjak imas?

Zadnje izmijenjeno od: guerra. 26.08.2020. u 10:23.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 08:23   #629
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Ak ne uspiju popraviti imat ces izbor uzeti novce ili noviji model u vrijednosti koju si platio, u tom slucaju bi ti mozda bilo najbolje uzeti pare i kupiti Ampere kad izade.

Ovisno od igre do igre i detaljima na kojima igras ces vidjeti porast FPS-a. Primjerice ako igras BF 5 i stavis ultra postavke neces vidjeti razliku, ali ako podesis detalje na ovaj nacin da opet ne gubis previse u vizualnom smislu vidjet ces razliku

https://youtu.be/u7KfrVMOBSU

Ako su ti temperature u gamingu u redu i ako ti hladnjak bas ne vristi na uho od overclocka mozes biti samo u dobitku, a posto imas maticnu i proc koji podrzavaju oc steta je da to ne iskoristis. Ako si nov sa oc-om napisem ti kako to jednostavno napraviti.

I da, koji hladnjak imas?

Radim sa računalima već 20 godina servise i razna sranja al nikad nisam potrebu za overcloak jer većinom kupim najbolje djelove koje budu u trenutku kad kupujem pa iskreno nisam imao potrebu. Od igara igram skoro sve AAA igre koje izađu i dosta alfi.
Hladnjak imam ovakav samo se ne sjećam koje marke.

https://ibb.co/txBFhmp
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2020., 00:30   #630
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,505
I kad kupiš "najbolje" to može biti još bolje nakon overclocka tako da ako imaš na defaultu nemaš nikad najbolje
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na