Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2011., 12:20   #61
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
o Added power user oriented application profile setting allowing MSI On-Screen Display Server to detect runtime function offsets dynamically on each 3D application startup. This provides On-Screen Display functionality support in applications using modified Direct3D runtime libraries (e.g. FXAA injection Direct3D runtimes)
o Updated profiles list
Added new compatibility option allowing using protected kernel mode low-level access to hardware instead of user mode one. This option can also be used to bypass Punkbuster related stability issues
Iako ni kriv ni dužan, čovjek popravlja...
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 13:14   #62
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Iako ni kriv ni dužan, čovjek popravlja...
Koliko sam im samo ja prijava poslao u vezi tog problema sa punkbusterom
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2011., 01:25   #63
Kreso st
Premium
Moj komp
 
Kreso st's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 146
Citiraj:
Autor DeadMan+ Pregled postova
Added core voltage control for reference design NVIDIA GeForce GTX 560 Ti ***
Added core, memory and auxiliary PEXVDD voltage control for custom design MSI N560GTX-*** Twin Frozr III Power Edition series graphics cards with uP6218+uP6262 voltage regulators
Ja i dalje nemogu undervoltati svog msi 560 ti hawk sa ovim beta verzijama 2.2 msi afterburnerom (on uredno pise da je undervoltan,ali u kombustoru, gpu-z ili bilo kojem drugom programu ostaje default napon) jedini s kojim to mogu je 2.1 final
Kreso st je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 22:13   #64
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Afterburner v2.2.4 final

Citiraj:
Afterburner v2.2.4 final is available. We added GTX660 and GTX650 Triple Overvoltage support and some other tweaks. Afterburner is a free VGA overclocking tool which works also on non-MSI cards.
Afterburner v2.2.4 final download
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 12:09   #65
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
Msi Afterburner 2.2.5
Link
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 11:56   #66
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 09:40   #67
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
ima netko problema sa voltage controlom, jednostavno nece radit mada je ukljucen u opcijama, sad neznam jel to mozda zbog 12.11 beta drivera ili je problem u win8 ... ista stvar je i s drugim alatima (asusov i jos oni neki kajaznam sad napamet)

doduse nisam probao rollback napraviti s driverom, radije cu pricekat neki novi da izadje... konfa je iz siga

edit-forget it, zakljucana voltaza, nist treba maklo flashat, aj bok

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 04.01.2013. u 09:59.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 11:14   #68
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
ima netko problema sa voltage controlom, jednostavno nece radit mada je ukljucen u opcijama, sad neznam jel to mozda zbog 12.11 beta drivera ili je problem u win8 ... ista stvar je i s drugim alatima (asusov i jos oni neki kajaznam sad napamet)

doduse nisam probao rollback napraviti s driverom, radije cu pricekat neki novi da izadje... konfa je iz siga

edit-forget it, zakljucana voltaza, nist treba maklo flashat, aj bok
vrati se na 2.2.3. Ja ga i dalje koristim i mogu dizati i spuštati voltaže. na kasnijim verzijama ne mogu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 15:27   #69
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
svejedno nove verzije moje kartice imaju zalokan volt, al vec sam stavio drugi BIOS, mic po mic, skinem i ovu verziju pa javim

EDIT, nije sljakalo, ali s drugim biosima radi gigabyte oc guru 2

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 05.01.2013. u 20:20.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 23:57   #70
matxoxo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Ako imas msi grafku onda klokaj sa msi afterburnerom jer je prvobitno namjenjen za njih, a onda tek za ostale grafke, ali ja sam svoju proslu grafu gtx 560 clockao sa core 800mhz na 955mhz i memoriju na 2400 uz malo pojacanje voltaze bez problema sa ovim programom
matxoxo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2014., 13:42   #71
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
ova tema je malo zamrla al nisam našao na guglu niš pa da pitam ovdje.
može li afterburner prikazivati brzinu venta za cpu, ne treba mi za kontoliranje brzine već samo za prikaz trenutne.
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 17:57   #72
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
ova tema je malo zamrla al nisam našao na guglu niš pa da pitam ovdje.
može li afterburner prikazivati brzinu venta za cpu, ne treba mi za kontoliranje brzine već samo za prikaz trenutne.
Pa jel problem instalirati aplikaciju od 3 mb i vidit?

Korisito sam to prije dok sam bio na nvidia karticama, ne mogu reci sa sigurnoscu, ali mislim da moze.
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 18:28   #73
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Koliko vidim, zadnja verzija ne može. Što se tiče procesora, prikazuje zauzeće i temperaturu.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 18:40   #74
lampa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Ja sam instalirao verziju koju sam dobio sa GTX 650 i prikazuje sve parametre temperature od grafičke pa to matične i za svaku jezgru i njezino ponašanje.
lampa je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 19:02   #75
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Instaliraj uz Afterburner i HWiNFO pa ćeš moći vidjeti sve podatke iz svakog senzora u kompu.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 00:27   #76
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Kako uključiti kontrolu voltaže? Pod settings stavim kvačicu, resetira se afterburner ali i dalje voltaža zaključana.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 00:31   #77
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislim da su verzije nakon 2.2.3 to ukinuli. Ja imam tu verziju i mogu se igrat sa voltažama.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 03:11   #78
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Jedno pitanje. Imam instaliran MSI Afterburner i RivaTuner za praćenje temperaturea, cpu/gpu/ram usage i ostalo. E sada, u opcijama MSI Afterburner mogu stavljati razne boje, recimo za CPU usage zutu za GPu usage zelenu za RAM usage crvenu itd ali boje sveg toga budu iste in-game, odnosno bude ona koju odaberes u Riva Tuneru. Dali je nekako moguće naštimati da pokazuje boje koje odredis u afterburneru?
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 12:43   #79
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mislim da su verzije nakon 2.2.3 to ukinuli. Ja imam tu verziju i mogu se igrat sa voltažama.
Jel se moze tu sta dobiti igranjem sa voltazom? Mislim na bolji OC?
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 13:47   #80
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Jedno pitanje. Imam instaliran MSI Afterburner i RivaTuner za praćenje temperaturea, cpu/gpu/ram usage i ostalo. E sada, u opcijama MSI Afterburner mogu stavljati razne boje, recimo za CPU usage zutu za GPu usage zelenu za RAM usage crvenu itd ali boje sveg toga budu iste in-game, odnosno bude ona koju odaberes u Riva Tuneru. Dali je nekako moguće naštimati da pokazuje boje koje odredis u afterburneru?
mislim da ne...moguce ih je poštelat po volji za taskbar ali ne za in-game
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 14:02   #81
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Jel se moze tu sta dobiti igranjem sa voltazom? Mislim na bolji OC?
Na GTX560Ti, 660Ti i 970 se dobilo dosta. Na 1070 nisam probao.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 13:04   #82
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Ekipa, pitanje.

Imam feeling od kada sam instalirao MSI Afterburner da mi je glasnija grafa. Znam da je moguće zbog one custom krivulje u afterburneru, ali sam jučer napravio testiranje, MSI afterburner sam ugasio (desni klik i quit) i grafa je došla do 70% fanovi u PUBG-u svejedno. Da li je process MSI Afterburner negdje u pozadini upaljen bez obzira što je sama aplikacija ugašena?
Ako obrišem afterburner s kompa, padne fan speed u igri..
MSI Afterburner nemam cijelo vrijeme upaljen (osim kada me zanima zauzeće u igrama).

Moje pitanje je, da li je desni klik i quit afterburnera dovoljno da on uopće ne radi ili moram obrisati kompletno i tek onda testirati?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 15:47   #83
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 456
Ako je na "quit" nema efekta na grafičku. Koristim ga za underclock grafičke, i ako je isključen, grafička se vraća na tvorničke postavke.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 16:21   #84
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Hmm.. Nemam pojma zašto mi onda divljaju ventovi na grafi.

Možda je jednostavno do igre, iako prije to nije bio problem. Možda kako je igra bila patchirana tako je i opterećenje poraslo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 20:00   #85
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
E sad ovo što ću napisati neće biti stručno ali možda shvatiš.Imao sam isti problem.Navodno Afterburner u suradnji s prepametnim softwareom od grafičke(u mom slučaju AMD settings) radi neki file koji grafa koristi čak i preko svojih Bios postavki.Znači ako si ga upalio taj file je napravljen i grafa će se pokretati preko tog filea.Problem je što afterburner ili ne očita tvorničke Bios postavke kako treba ili nešto i onda ti Default settings nije kako je bio prije Afterburnera i ako ti ugasiš AB grafa i dalje radi preko postavki koje su je pokrenule.Taj file nikada nisam uspio naći i grafu nisam mogao dobiti više na default postavke nikako iako gledam u Bios postavke očitanja s grafe su potpuno drugačija.Našao sam na nekom forumu da se za sigurno korištenje AB-a preporuča disejblanje tvorničkog softwera da ne bi vuklo postavke s dva mjesta i onda dolazi do sranja.Nakon par dana mučenja novi Windowsi i nikad više AB i takvi SW,grafu sam clocknuo preko Biosa i mir nikada više.E to se ne događa svaki put ali ako se dogodi da se taj file sjebe prevelika je zajebancija da se to ispravi.Brisao sam AB,AMD settings,po registriu,ma nema što nisam probao ali ju dobiti da radi,samo s novim windowsima.U početku mi se događalo samo poslije paljenja AB-a a kasnije je počelo i kod samog paljenja kompa.I navodno nije do AB-a nego do default softwera grafe koji radi taj file usporedo s original Bios postavkama da bi se izbjeglo baš ovo što se događa.Ako možeš ući u Bios grafe pa tamo pogledaj kako su krivulja venta i clockovi podešeni pa usporedi s stvarnom situacijom,ako se stvari ne poklapaju znači da ti grafa ne radi preko Bios postavki nego preko nečeg drugog ili trećeg.Sorry na ovakvom postu znam da je nabacano svega i svačega i da nije stručno ali nije moje područje i bilo je to prije 7-8mj.Nadam se da će te usmjeriti u pravom smjeru.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 20:25   #86
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Hvala ti na objašnjenju, pomoglo mi je. Iako nakon brisanja AB-a se u PUBGu ništa nije promjenilo, i dalje je grafa na 70% što se tiče ventova, tako da mislim ipak da je do same igre.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 20:31   #87
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Da neće pomoći brisanje AB-a jer nije njegov file(ili je ali ga ne obriše deinstalacijom iako sam ja radio i sa RevoUninstalerom).Najlakše je doći do istine tako da u Biosu vidiš postavke i usporediš s GPU-z om ili bilo čime-Meni je osim ventova pobrkalo da grafa nije išla u onu prvu brzinu nego je konstantno radila u drugoj od tri.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2018., 10:17   #88
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 456
Nisam se nikad bavio overclockom grafičke pa imam pitanje za one koji znaju.

Imam KFA2 GTX 970 koja je tvornički overclockirana. Defaultno, takt joj ide do 1405mhz. Na defaultnim postavkama mi se ponekad u igrama dogodi crni ekran na sekundu ili dvije. Igra se ne ruši, sve normalno samo taj crni ekran. Nije se događalo u svim igrama.
Spustio sam takt na 1200mhz i sad je ok.
Jeli crni ekran standarna nuspojava ako se previše overclockira?
Dali bi podizanje napona možda riješilo problem?
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2018., 11:29   #89
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Ako je tvornički OC-ana, trebala bi raditi kako treba, bez obzira na sve. Afterburner isto tako, osim dizanja temperature same grafe, trebao bi raditi bez ikakvih problema.
Ne može se tvornički previše OC-ati. Tako da napravi neke testove, optereti ju, ako imaš problema reklamiraj.
Downclock bi trebao samo smanjiti potrošnju i temperature (zato se i radi), ali ako ti samo tako grafa radi kako treba, reklamiraj.


Vezano za moj upit:
Mislim da sam našao problem. Čitam po netu, većini je grafa zakucana do ibera (pričam o 1070). Gledam ekipu po netu, bez obzira na ram i CPU, grafa je svima između 85 i 99% u PUBG-u.

Tako da je do igre, 99% sam siguran.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2018., 17:02   #90
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
A zašto to trebaš? Clockaš? Ako ne, default ti je ok.

Preglasno ti je? Pretoplo?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na