Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2018., 09:18   #2431
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Pozdrav, treba mi preporuka klime samo za hladjenje i to ne kroz cijeli dio dana posto je stan na sjevernoj strani i jako dobro izoliran sa dobrom stolarijom. Preko najvecih vrucina je nama u stanu poprilicno ugodno osim kada popalimo elektroniku u radnoj sobi koje ima dosta te je otezan bilo kakav rad.

Znaci, klima bi isla u radnu sobu, hladila prvenstveno nju i ostatak stana koliko moze.

Pozeljna manja buka jer se radi o audio - video studiu.

Takodjer stan iznajmljujem i sam bi uveo klimu koju cu vjerovatno jednog dana izvadit van kada se budem selio tako da mi ne treba investicija od klime za sljedecih od 10 godina.
Bump, moze preporuka jeftine klime koja ce hladiti 2 mjeseca godisnje?

Recimo ovo?
http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...1/Default.aspx
__________________

Zadnje izmijenjeno od: poltergeist. 17.05.2018. u 09:28.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 15:58   #2432
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Pa valjda si sam sebi odgovorio. Preporuku si dobio od osobe koja se dugo godina bavi prodajom tehnike, kao i tvoj prijatelj.
Valjda onda ne lažu
Volim cut vise misljenja.
Ali upravu si s tim.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 12:03   #2433
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
poltergeist

Ma svaka ce ti ohladiti , unutrasnja jedinica je 2-3db bucnija od neke kvalitetnije klime , spoljna bucnija oko 5-6db , pa ja bih samo obratio paznju na to gde postavljas spoljnu jedinicu a i gledao bi da stavim antivibracione gume na spoljnu jedinicu .

Znaci ono sto ti trebas gledati je , da je u A klasi , freon r410a , buka unutrasnje oko 21db , spoljne oko 50db , i da je sto duza garancija . Naravno ovo ces tesko dostici za taj novac koji zelis dati ali ne moze i ovce i novce
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 09:42   #2434
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Starci od cure renoviraju kuću i staru klimu će mjenjat. Bio je majstor skinut klimu staru koja je crkla i odmah dogovorit za novu, i nagovorio ih je da uzmu Daikin emura 50mw, 5kw

Mene samo zanima ako netko ko se kuži može reć dal ovo valja čemu? po cijeni bi reć da valja, al eto nije ni cijena najbolje mjerilo svaki put. Dnevni će bit veličine 50ak kvadrata i koristit će se redovito klima, u nekim mjesecima i 0/24 radi kod njih
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 09:52   #2435
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Starci od cure renoviraju kuću i staru klimu će mjenjat. Bio je majstor skinut klimu staru koja je crkla i odmah dogovorit za novu, i nagovorio ih je da uzmu Daikin emura 50mw, 5kw

Mene samo zanima ako netko ko se kuži može reć dal ovo valja čemu? po cijeni bi reć da valja, al eto nije ni cijena najbolje mjerilo svaki put. Dnevni će bit veličine 50ak kvadrata i koristit će se redovito klima, u nekim mjesecima i 0/24 radi kod njih
ja imam ovakve 2x 3,5 kW: MSZ-EF35VE u apartmanima i rade non stop , imaju i od 5 kw
5 kW: MSZ-EF50VE

vec kad si iz rijeke nije mi jasno zasto gledas na ekupi a ri-klima.hr ti je u opatiji i jos su jeftiniji od ekupi

Zadnje izmijenjeno od: pdx. 22.05.2018. u 10:01.
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 10:12   #2436
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Emura ti je trenutno najbolje što možeš dobit na tržištu.
Izuzev Ururu Sarare
Jedino ti kasnije javim jel ta cijena dobra.

Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Starci od cure renoviraju kuću i staru klimu će mjenjat. Bio je majstor skinut klimu staru koja je crkla i odmah dogovorit za novu, i nagovorio ih je da uzmu Daikin emura 50mw, 5kw

Mene samo zanima ako netko ko se kuži može reć dal ovo valja čemu? po cijeni bi reć da valja, al eto nije ni cijena najbolje mjerilo svaki put. Dnevni će bit veličine 50ak kvadrata i koristit će se redovito klima, u nekim mjesecima i 0/24 radi kod njih

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 22.05.2018. u 10:17.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 10:21   #2437
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Emura ti je trenutno najbolje što možeš dobit na tržištu.
Izuzev Ururu Sarare
Jedino ti kasnije javim jel ta cijena dobra.
amd, koja je razlika izmedju DAIKIN FTXP35K3 i DAIKIN FTXP35L

imaju iste specifikacije ?!
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 11:18   #2438
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
amd, koja je razlika izmedju DAIKIN FTXP35K3 i DAIKIN FTXP35L

imaju iste specifikacije ?!
K je stara serija,a L nova.
Sve je isto uz neke sitne promjene na elektronici i ventilu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 17:21   #2439
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Starci od cure renoviraju kuću i staru klimu će mjenjat. Bio je majstor skinut klimu staru koja je crkla i odmah dogovorit za novu, i nagovorio ih je da uzmu Daikin emura 50mw, 5kw

Mene samo zanima ako netko ko se kuži može reć dal ovo valja čemu? po cijeni bi reć da valja, al eto nije ni cijena najbolje mjerilo svaki put. Dnevni će bit veličine 50ak kvadrata i koristit će se redovito klima, u nekim mjesecima i 0/24 radi kod njih
Vidi sam mestrom da li taj model ima WiFi modul , ako ga nema obavezno ga nadoplati.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 19:49   #2440
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Vidi sam mestrom da li taj model ima WiFi modul , ako ga nema obavezno ga nadoplati.
Nema po defaultu wi fi.
Doplata je nešto sitno.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 21:30   #2441
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor pdx Pregled postova
ja imam ovakve 2x 3,5 kW: MSZ-EF35VE u apartmanima i rade non stop , imaju i od 5 kw
5 kW: MSZ-EF50VE

vec kad si iz rijeke nije mi jasno zasto gledas na ekupi a ri-klima.hr ti je u opatiji i jos su jeftiniji od ekupi

ekupi sam samo link kopi pejstao da se vidi o kojoj se klimi radi. Doduse imam preko firme neki popust tamo pa bi me recimo na ekupi izasla 15k kn. ali ce vjerovatno preko majstora tog ic, ako sam dobro skuzio isto oko 15 k kn



Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Emura ti je trenutno najbolje što možeš dobit na tržištu.
Izuzev Ururu Sarare
Jedino ti kasnije javim jel ta cijena dobra.

tx na info
prvenstveno me zanimalo dal im uvaljuje neš il je stvarno dobra preporuka!
i tu ururu sarare je preporucivao ali se majka od cure zaljubila u dizajn ove emure pa je tu sva prica stala


Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Vidi sam mestrom da li taj model ima WiFi modul , ako ga nema obavezno ga nadoplati.

jako je hvalio taj wifi, tako da je valjda njega odmah uračunao u ponudu
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 17:12   #2442
cromobil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Lijep pozdrav cijenjenoj ekipi od novog člana. Vrlo cijenim vaše prosvjetiteljske napore iz domene klimatiziranja, osobito Nexteena - oko nas neukih. Ovih dana namjeravam kupiti i ugraditi klima uređaj u svoj mali ured, pa kao i brojni do sada - molim za kakav savjet. Za razliku od nekih, detaljno ću o prostoru. Dimenzije su mu 5x4m, visine je 4m, te na polovini visine, a do polovice tlocrta je zmontirana galerija od cca 10m2. Lokal je u prizemlju četverokatnice, šoderaste fasade, izgrađene 1987.g., ispod koje fasade je (na žalost samo) 5cm stiropora, eto kad je građeno, dobro da i toliko ima. Zidovi su arm. beton. Na uredu je dosta ostakljenja, čak 10m2, ali to sam obukao u pvc stolariju sa 3-slojnim staklom. Dakle, samo jedna strana ureda gleda prema vani, orjentacija je sjever. U ostalom dijelu mikrolokacije - oko ureda su različiti prostori, ali uglavnom negrijanii: podrum ispod, stubište sa strane, spremišta otraga, te drugi takav ured sa druge strane, ali isti nije u funkciji-stoga se uglavnom niti on ne grije. Jedino je stan iznad ureda stalno nastanjen i grijan.
Što se mene tiče, bitno mi je hlađenje i to prizemnog dijela prostora (jer se u njemu obaljaju dnevne aktivnosti), galerija nije problem, na njoj tu i tamo prespavam, ali i za najvećih vrućina - po noći je uz otvoren prozor - ugodno za spavati. Jednako tako, po zimi je na galeriji uvijek 2-3C toplije nego u prizemlju.
Mogućnost grijanja putem klime vidim samo kao opciju za dogrijavanje, tako da to nije loše, ali ne utječe presudno na moj izbor klima uređaja.
E sad pitanja: 1. Kupovati klimu sa 2,5kW ili 3,5 kW učinkom hlađenja? Dakako da je manja potrošnja struje bolja stvar, ali besmisleno je zbog toga kupovati nedovoljno jak uređaj.
2. Molim društvo za 1-2 preporuke u rangu best buy klima, te 1-2 iz ranka kvalitetnih uređaja. Može i opcija sa 1-2 jeftilena, ali da nisu totalni šrot od klimica.
U moru ponude uočio sam jako, jako puno sličnih uređaja, isto kao i nešto različitih, ali ti različiti, najkvalitetniji (u segmentu 2,5 kW hlađenja) su cca 5 puta skuplji od najjeftinijih. Stoga imam i 3. pitanje: Koliki je realni životni vijek najkvalitetnijih klima uređaja uz prosječno korištenje tijekom godine i servisiranje jednom godišnje? Da li je to dovoljno dug životni vijek u kojem će se njihovom učinkovitošću nadoknaditi njihova pet puta skuplja cijena u startu?
Thanks in advance, much obliged
cromobil je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 07:29   #2443
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pozz ...

Ono najbitnije nam nisi rekao , koliko para bi dao za klimu bez ugradnje

Gomila tih jetinijih klima ima slicne karakteristike jer ustvari sve njih proizvodi par proizvodjaca , recimo Midea , Gree i onda ovi nalepe imena i prodaju iste . Sigurno postoji i tu neka razlika u kvalitetu jer ne verujem da bi Midea ili Gree napravili indenticno kvalitetnu klimu za Vox- , Vivax itd , pa kao neki minimum Midea i Gree su po meni neki minimum kvaliteta . E sad , kod vas je caka sto nemate obicnih klima a cena invertera neke klime 3 klase i klima ulaznog modela nekog japanca tj 1 klase je toliko mala da se po meni ne isplati uzimati nista sem toga. To znaci da ili ces uzeti klimu za oko 2500kn ili ces uzeti neku za oko 4000kn . Dovoljna ti je neka 12-ka za hladjenje i dogrevanje tih 20m2 , no ima vecu m3 pa se moze racunati oko 30m2 , znaci 12-ka puna kapa . Male su razlike izmedju 9 i 12 ali ce ti to vise znaciti na dogrevanju i manje ce se forsirati i duze trajati , a i biti ugodnije . Evo ovako , sad gledam cene i situacija je sledeca , Gree 12 ti kosta oko 4600kn , a ulazni model prvoklasnog prozivodjaca FUJITSU ASYG12LLCE / AOYG12LLCE je 4070kn , ujedno ovo ti je najjeftinija 12-ka nekog japanca a sa super karakteristikama . Sad kad pogledas cene vidis da nije neka razlika a Fujitsu je kvalitetniji i jaci od Gree . Jedina jeftinija opcija je da uzmes neku klimu od oko 2500kn a za to ti ne mogu dati preporku jer ne znam nikoga ko ih ima , no kako ti je hladjenje najbitnije svaka bi trebalo da ti to ohladi bez problema . Moraces sam da preseces na osnovu ovih inf

Mozda se javi i AMD i da neku drugu preporuku , no Fujitsu je najjeftiniji a ostali japanci u toj klasi ti ne pruzaju nista vise od njega pa je besmisleno davati vise para za tvoje potrebe .

Recimo i onaj Daisekai koji je spominjan gore , extra klima , no moje misljenje je da ne vredi taj novac , sem ako ga neko ima za bacanje , ja ga nemam pa ljudima predlozim neko jeftinije a oet dobro resenje , no ko ima para i zeli TOP uredjaj , onda je to meni sasvim OK .

Sto se tice zivotnog veka neke klime , tu ti niko ne moze reci , cuj ovo se ne kvari , nema toga .. Sve je to tehnika , mogucnost kvara je manja kod prvoklasnih uredjaja , tacnije za sve ove godine koje se vucem po forumima bilo svega par slucajeva sa nekim levim problemima . Nema nezadovoljnih korisnika japanaca , doduse niko nije savrsen pa ni oni , recimo Fujitsu ima model LLCA a koji ima problem sa elektronikom tj PCB plocom unutrasnje jedinice pa klima kad dostigne zadatu umesto da zaustavi duvanje ona krene da duva ko blesava i sve tako dok se opet ne ukljuci kompresor ili je ne izvuces iz struje , i ovo se desava u rezimu AUTO fan . Mitsubishi ima boljku da ne moze na AUTO izduvu dostici zadatu vec ga moras prebaciti u 3 brzinu da bi je imao , i to TOP model tog proizvodjaca , sto je meni nedopustivo . Neki su se zalili na neprecizne senzore unutrasnje jedinice ulaznog modela Daikina FTXB-C tj da zadata i stvarna odstupaju i to bas osetno . I tako u krug , znaci niko nije savresen i ja bih svakome nasao boljku :P

Pored toga svi oni imaju razlicit nacin rada , neki je podesen da vise stedi i ne forsira kompresor , pa je tako tishi ali i slabiji , drugima pak kompresor radi na vecim brzinama pa ume biti bucniji ali i daje vise KW . Pa onda, kome treba malo KW uzima Toshibu i Daikina , a kome treba snaga uzima Fujitsua ili Mitsubishia , a vi tu imate i Hitachi koji se sasvim dobro pokazao pa birajte sta vam treba ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 09:13   #2444
alien_2
Premium
Moj komp
 
alien_2's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Ogulin
Postovi: 158
Pozz,
Ako može prijedlog, savjet vezano za klima uređaj.
Planiram u sobu cca 16m2 staviti ovu klimu http://www.klima-uredaji.mp-elektron...nverter-yacuza, u sobi se boravi praktički 24h, komp, tv itd. Prozor cca 3m2 IZO PVC. Privukla me cijena i jamstvo 5G.
Druga bi išla u potkrovni stan, PVC stolarija, izolacija 10cm kamena vuna + stiropor 1cm. Ljeti zna biti stvarno pećnica pa da se osiguram. U stan bi stavio ovu http://www.klima-uredaji.mp-elektron...nverter-yacuza. Tlocrt stana http://prntscr.com/jn4ls5. Svaki prijedlog dobrodošao. Tnx.
__________________


Pošteni trgovci :1, 2
alien_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 09:51   #2445
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Svako par tjedana dode upit za tu fuji air yakuza japan tokio i sa slicnim japanskim sufiksima, međutim to je kinez njgore vrste
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 10:22   #2446
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Niko ti ne moze reci kako i koliko ce to dobro funkcionisati kod tebe , ako je za hladjenje svaka ce ti odraditi posao , ako zelis da se primarno grejes na klimu onda mislim da to neces uspeti sa njima . Sve ti je ovde koliko para toliko muzike , jeste niza cena ali je i bucnija , sto spoljna to unutrasnja jedinica. Dobra klima ima buku spoljne do 52db a unutrasnje do 42db , a svaki db gore nije zanemarljiv . Modulacija oj takodje nije neka tj koliko vidim ne ide ispod 440w, dobra klima ide oko 250w a i nize . No za te pare je to to , za dobru klimu moras dati minimalno 4000 kn.

Proveri i za tu garanciju , ako je bezuslovna onda jos nekako , ali ako traze jednogodisnji servis , onda to verovatno imas sa bilo kojim brendom pa im to i nije neka pogodnost .

Imas dobru izolaciju pa je za hladjenje sigurno dobra , za grejanje neces znati dok ne probas ..

nick

I pored toga niko od njih i ako je kupio nije se javio da kaze , ovo valja a ovo ne valja , pa mi i dalje nemamo pojma za sta je sposobna ta klima . Hladjenje je sigurno OK , jos ako daje 5g bezuslovne garancije onda se jos i moze razmisliti o njoj ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 10:49   #2447
alien_2
Premium
Moj komp
 
alien_2's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Ogulin
Postovi: 158
ok hvala za info, dobar marketinški trik...
Obično je na prvom postu neka smjernica za klime od koliko do koliko kn ili kw itd.
Koje marke bi onda vrijedilo gledati, znam Toshiba, Daikin, Mitsubishi, ali možda nešto malo pristupačnije a ne opet totalni kinez .
__________________


Pošteni trgovci :1, 2
alien_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 11:15   #2448
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Buhin je imao akciju u jesen. Ali hvala sve jedno.
Nego, što mislite o ovoj ponudi?
Eto, namontirana ova klima, LCD TV koji je došao uz nju je prodan tako da je cijena same klime ispala 1800kn.
300kn godišnje košta servis koji je obaveza za 5 godina garancije.
Koliko sam ju gledao unutrašnju jedinicu raskopanu, neloše sklepano, nisam otvarao vanjsku jedinicu pa ne znam kakve su iznutrice.
Dosta je tiha, bar sad dok još nema lufta na lagerima
Hladi odlično na ovih dosad 27-28stupnjeva (21 stupanj, min. Brzina puhanja) potkrovlje s nekom izolacijom, u sobi 30m2 plus dvije sobe još 20m2 kad se vrata otvore.
Budemo vidli kad vani zapeče.
Vidjet ćemo, ak izdrži 5 godina, isplatila se 5 puta.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 12:16   #2449
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Pravilo, svaka klima će hladit.
Tu nema filozofije.

Dok će režim grijanja odradjivat kako treba samo nekoliko proizvođača.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Eto, namontirana ova klima, LCD TV koji je došao uz nju je prodan tako da je cijena same klime ispala 1800kn.
300kn godišnje košta servis koji je obaveza za 5 godina garancije.
Koliko sam ju gledao unutrašnju jedinicu raskopanu, neloše sklepano, nisam otvarao vanjsku jedinicu pa ne znam kakve su iznutrice.
Dosta je tiha, bar sad dok još nema lufta na lagerima
Hladi odlično na ovih dosad 27-28stupnjeva (21 stupanj, min. Brzina puhanja) potkrovlje s nekom izolacijom, u sobi 30m2 plus dvije sobe još 20m2 kad se vrata otvore.
Budemo vidli kad vani zapeče.
Vidjet ćemo, ak izdrži 5 godina, isplatila se 5 puta.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 12:35   #2450
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Grijanje neću koristiti tak da mi to nije bitno
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 13:22   #2451
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
jedno pitanje sto me muci ovih dana, znaci nasro sam 6 daikina, J i K serija, uglavnom za hlađenje par mjeseci ljetnih, i jel stvarno potreba plaćat svake gopdine 300 kn po klimi za servis, zato sto je radila svaka po par mjseci hladjenja... mislim ako je krucijalno nije problem platit ce se godisnje skoro 2000 kn za servis, ili moze i svake dvije godine, i jel se isplati riskirat s garancijom tih daikina (kolika je sansa da tu nesto ode?)

mislim, imoa sam i prije tri klime klime, nikad servisiranje deset godina, samo se hladilo s njima i nikad problema, eventualno pocistit prasinu odnosno filter unutrasnje jedinice
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 15:35   #2452
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 91
@nick praskaton više se radi o čišćenju klima nego servisu.
Bilo bi dobro svake godine (kako bi se maknule bakterije), ali radit će i bez toga.
cba je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 16:05   #2453
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Eto, namontirana ova klima, LCD TV koji je došao uz nju je prodan tako da je cijena same klime ispala 1800kn.
300kn godišnje košta servis koji je obaveza za 5 godina garancije.
Koliko sam ju gledao unutrašnju jedinicu raskopanu, neloše sklepano, nisam otvarao vanjsku jedinicu pa ne znam kakve su iznutrice.
Dosta je tiha, bar sad dok još nema lufta na lagerima
Hladi odlično na ovih dosad 27-28stupnjeva (21 stupanj, min. Brzina puhanja) potkrovlje s nekom izolacijom, u sobi 30m2 plus dvije sobe još 20m2 kad se vrata otvore.
Budemo vidli kad vani zapeče.
Vidjet ćemo, ak izdrži 5 godina, isplatila se 5 puta.
Namontirana i kod staraca.
Montaža 1400kn, i meni je rečeno 240kn godišnji servis radi produljenja garancije.
Stvarno je tiha, a obzirom da je uzeta za stan koji ima samo jedan vanjski zid i to ne pola u PVC stolariji i nekih 25m2 koje će efektivno moarati hladiti.
Svakako mislim da je ovo super investicija, i mislim da ću je gledati da je i sebi kupim za spavaću sobu jer koliko vidim, cijena je i dalje tih 2600kn+ugradnja, što je super.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 17:57   #2454
desert.cobra
Registered User
 
desert.cobra's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 2
preporuka klima

Pozdrav svima.
Planiram kupiti novu klimu za dnevnu sobu u kući. Prostor je cca 35m2.
Već na kući imam tri klime Fuego 3.5kW od kojih dvije iste rade 10 godina, treća noviji model 9god bez ikakvih problema i kvarova. Nisu nikad nadopunjavane i malo je reći da sam zadovoljan s njima. Sve tri imaju Toshiba kompresor i Matsushita elektroniku. Postavljao sam ih sam.
Kat mi je sad u fazi renoviranja i jednu Fuego skidam i planiram zamijeniti novom i iz razloga smanjenja potrošnje struje i kozmetičkih (plastika je na unutarnjim jedinicama od godina požutila skroz).
Već par dana istražujem što uzeti i izbor sam suzio na par klima (tablica).
Da li ima preporuka savjeta što odabrati od ovdje navedenih? Najvise se dvoumim izmedu Daikin i Sinclair. Panasonic nisam siguran da vrijedi tu razliku cijene. Bosch mi je nepoznanica, ne znam nikoga tko ju ima i sta je u njoj. Primamljiva je cijenom. Whirpool sam izbacio iz izbora jer od apsolutnih svih cujem da se izuzetno kvare i nisu pouzdane.
Klimu koristim većinom za hlađenje, grijanje mi nije toliko bitno. Wifi modul mi je poželjan dodatak, ne toliko da služi kao daljinski upravljač nego radi praćenja potrošnje i mogućnosti timera itd.
Unaprijed hvala na pomoći
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Clipboard01.jpg‎
Views:	378
Size:	285.8 kB
ID:	19719  
desert.cobra je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 19:31   #2455
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ao ti treba samo za hladjenje i eventualno dogrevanje taj Daikin je moja preporuka .. Bosch ustvari proizvodi Midea , cisto inf
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 19:59   #2456
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Namontirana i kod staraca.
Montaža 1400kn, i meni je rečeno 240kn godišnji servis radi produljenja garancije.
Stvarno je tiha, a obzirom da je uzeta za stan koji ima samo jedan vanjski zid i to ne pola u PVC stolariji i nekih 25m2 koje će efektivno moarati hladiti.
Svakako mislim da je ovo super investicija, i mislim da ću je gledati da je i sebi kupim za spavaću sobu jer koliko vidim, cijena je i dalje tih 2600kn+ugradnja, što je super.
Meni su na moru uzeli 1200kn za montažu, mislio sam da će više. U biti taj serviser daje svoju garanciju od 5 godina uz obavezni godišnji servis. Veli bez obzira na firmu Inem koja daje 5 godina.
Piše U papirima za Inem da im treba u roku od 8 dana od montaže poslati ovjereni odrezak sa servisnog listića, inače ne priznaju garanciju.

Da, 2600kn al bez televizora hehe.
Na moru sam Pevc nudi ugradnju po 1250kn.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 20:00   #2457
desert.cobra
Registered User
 
desert.cobra's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 2
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Ao ti treba samo za hladjenje i eventualno dogrevanje taj Daikin je moja preporuka .. Bosch ustvari proizvodi Midea , cisto inf

Hvala na inf
Nisam znao da je Bosch Midea.
Jel ima kakvih iskustava sa Sinclair uređajima?
desert.cobra je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 20:53   #2458
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Eto, namontirana ova klima, LCD TV koji je došao uz nju je prodan tako da je cijena same klime ispala 1800kn.
300kn godišnje košta servis koji je obaveza za 5 godina garancije.

gdje toga ima?
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 23:00   #2459
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Ne.
Sam pogledaj na sljedeći način,dok je klima izgasena polako otvori prednja krilca i posvjetli unutra baterijskom lampom.
Pogledaj kako izgleda turbina.
Ako ima nakupina prašine ili gljivica onda pozovi servis.

Napomena,u prostoru u kojem se ne kuha i ne puši klima se neće onecistit u roku od nekoliko godina.
Ne bacaj pare na to osim ako ne moraš.

Ako hoćeš slikaj mi svaku turbinu pa ću ti rec što treba da ne trošiš pare bezze
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
jedno pitanje sto me muci ovih dana, znaci nasro sam 6 daikina, J i K serija, uglavnom za hlađenje par mjeseci ljetnih, i jel stvarno potreba plaćat svake gopdine 300 kn po klimi za servis, zato sto je radila svaka po par mjseci hladjenja... mislim ako je krucijalno nije problem platit ce se godisnje skoro 2000 kn za servis, ili moze i svake dvije godine, i jel se isplati riskirat s garancijom tih daikina (kolika je sansa da tu nesto ode?)

mislim, imoa sam i prije tri klime klime, nikad servisiranje deset godina, samo se hladilo s njima i nikad problema, eventualno pocistit prasinu odnosno filter unutrasnje jedinice
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 02:21   #2460
cromobil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Dobra klima :)

[QUOTE=nexteen;3197822]Pozz ...

Ono najbitnije nam nisi rekao , koliko para bi dao za klimu bez ugradnje

Poštovani Nexteen, jako, vrlo i naročito zahvaljujem na opsežnom odgovoru, osjeti se kad je netko znalac u određenom području.
Pažljivo sam pogledao u klasi 12-tice i Hitachi, i Toshibe i Mitsubishi uređaje, no, nema potrebe tražiti kruha preko pogače, slažem se da je Fujitsu best buy i to je to, odluka je donesena.
Primjerice i ulazni Daikin, koji je samo stotinjak krznenih životinjica skuplji od Fujitsua - ni po čemu nije nominalno, na papiru bolji, stoga nema razloga zbog samog imena trošiti niti tih stotinjak kuna više.
Istina bog, na Fujitsuima stoji da su Made in China, ima li to kakvog utjecaja na kvalitetu izrade?
I još jedan detalj koji sam uočio: na različitim stranicama različitih dobavljača našao sam za taj isti model Fujitsua - poprilično različite podatke: od, u sektoru hlađenja, na potrošnju od 0,51 kWh, do na drugom mjestu snage električnog priključka pri hlađenju od 1,08 kWh. (slične su razlike i sa grijanjem).
Link1: http://www.klima-uredaji.com.hr/deta...aoyg12llce/492
Link 2: http://www.klimakoncept.hr/proizvod/...lceaoyg12llce/
Tko govori istinu?
cromobil je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na