Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 20.05.2018., 07:42   #61
emilblomsky
Premium
Moj komp

emilblomsky's Avatar

Datum registracije: Oct 2009
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
SLI/CF je totalno izumro i među entuzijastima. Više se nitko (barem ne od poznatijih medija) ne trudi niti testirati cf/sli performanse

Što se tiče generacijskog gapa ovo nvidijino je rekorder ako se ne varam, 2 god. ravno, inače generacija traje od 12 do 18 mjeseci

Pa iskreno me čudi da već preko 10 godina kako su se pojavila ta cross/sli uparavanja kartica,(mislim sa nvidia serijom 7xxx),ta tehnologija nije otišla naprijed pa da bar riješe te probleme koji ih prate od početka.Očito ni oni nisu vidjeli neku budućnost u tome,osim pumpanja ega nekim vlasnicima istih.
Ok,postoje igre koje rade pristojno u crossu/sliju,ali velika većina zaje....,pa ne vidim neki smisao,kad se na to odlućuju isključivo gameri.
Staro 20.05.2018., 09:53   #62
Manuel Calavera
Premium
Moj komp

Manuel Calavera's Avatar

Datum registracije: Jul 2012
Ma postoji sli puno dulje, još od 3dfx

Uglavnom čini mi se da je AMD čak otišao dalje od nvidije sa crossfireom, ne koriste "bridge" još od R9 290 nego komunikacija ide preko pci-e, te su skaliranja u dx12 i vulkan igrama od dosta dobrih pa sve do fenomenalnih sa njihovim gpu (dakle ne samo fps nego i frame timing). No ni oni to ne guraju, realno tko će upariti dvije rx 580 pored gtx 1080 za manje novce (vegu kao gaming gpu neću ni spominjati). CF/SLI je IMO baš za high end slučajeve kad se guraju granice (recimo 1080Ti SLI za 4K), nitko normalan se nebi s tim zajebavao u mainstreamu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2018., 10:25   #63
emilblomsky
Premium
Moj komp

emilblomsky's Avatar

Datum registracije: Oct 2009
Ma i za 4k opet potegneš do 1080ti,pa nemaš zajeb.... sa tim.Najgore je da daš 12000kn za dvije kartice ,pa ti igre ne rade dobro.

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na