Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2010., 01:19   #1
Trozic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Bosna
Postovi: 154
farbanje ram-a

Zanima me da li smijem ofarbati ovaj metal sa ram-a ,u kompu mi je ista ovakva memorija 1 modul od 2gb ddr2 ,ako ofarbam da se neće zagrijavati možda ,farbo bi samo vanjsku stranu,komp služi za net i slušanje muzike a i ova se memorija ne grije nešto nije to neka brzina...

http://www.apacer.ab.pl/dsgn/schema/ddr2ok.jpg
Trozic je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 01:22   #2
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
zašto ne...neće ništa biti
SetH je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2010., 02:21   #3
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
farbati ram?

ovi heatsinkovi su najcesce zaljepljeni za cipove, postoji mogucnost da ih skines bez problema, postoji sansa da pocupas koji cip sa PCB-a prilikom skidanja sinkova (znam, ja sjebao jednu plocicu tako ).

mislim, ovo pisem jer ako ces ici sa sprayem ili kistom, u svakom slucaju je pozeljno da skines heatsinkove dolje (zbog sigurnosti da mozda ne odleti koja kapljica nekud, a i vizualno bolji rezultat). ali svejedno - zasto farbati heatsinkove? stavis ram na maticnu, zatvoris bocnu stranicu, moze biti bilo koja boja..........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 02:46   #4
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Burko, ovo je podforum case modding, dao si mu savjet da zatvori kućište
tskarda je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 03:16   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
? mogu li ja ofarbati pojma nemam, hladnjak od chipseta? -da, mozes, zasto ne? hard disk, u unutrasnjost kompa recimo?

iako sam uzeo krivi primjer, jer chipset hladnjaci najcesce dolaze sa blesavom zuckastom bojom ili aluminij(skom) nekakvom, pa mozda dobro dode razbiti monotonu crnu iznutra sa nekom veselom bojom i slicno, ali svejedno - farbati ram? i to jednu plocicu, pa ostaje barem jedan prazan slot?


kako god, ako sam koga povrijedio ili uvrijedio - moje duboke isprike jer mi zaista nije bila namjera. ali zaista ne vidim nikakve svrhe osim isprobati, i to je to. samo imas zajebanciju da ofarbas kako treba, keljiti nekakve naljepnice ispod/oko cipova da ne ide boja po njima, ili rasklapati heatsinkove pa mozda biti srece kao ja da povuces dva cipa......... zasto? ajd, i to je neki moding, ali ja ne vidim svrhe.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 08:44   #6
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ja bih još samo dodao upitnu trajnost takvoga zahvata, poradi limita po pitanju pripreme podloge za bojanje (brušenje, itd...).
Ne isplati se zezati sa tim, bolje kupiti pločice u boji po želji, tim više što se ne radi o "performance" stroju (širi izbor).
  Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 09:46   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Zašto nebi mogao obojat taj limić, zaštitiš sa krep trakom ono što nećeš bojati i pređeš sprejom 2 sloja. Skineš krep traku i dobro.

Što se tiče pripreme, samo pusti da se boja dobro osuši i neće boja nikud, neradi se s njom neznam šta pa da sad boja treba bit postojana
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 09:57   #8
Trozic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Bosna
Postovi: 154
svima
prije nego sam započeo temu isprobao sam skinuti taj metal sa rama i ide lako pazio sam da ne bi šta odavlio al je odmah spao čim sam skinuo one zakačke i malo pogurao prema gore,pravim novo kućište i imaću prozor na bočnoj strani, mene je zanimalo da li će škoditi nečemu a problem nije ofarbati ništa ,inače sam automehaničar farbao sam svašta dosad ako nije sa plastični branika ili sa auta spala nikad boja ili popucalo gdje sam stavljo kit onda ni sa kompom neće biti problema još on stoji u kući nije kao auto izložen vremenskim uvjetima
ne uzima mi se novi ram ja sam ovu pločicu prije 2god platio 30eura a sad je 50 bilo bi dobro da imam 2 ovakve po 1gb ali nije tad bilo kupiti ,a komp služi samo za net i muziku ,sad me zeza kiša dok ofarbam biće slike

@Burko
ne bi da mi samo ram bude žute boje a ostalo sve drugačije ,trenutno sam bez posla ako bi pošao raditi možda bi složio nešto novo u ovo kućište što pravim zasad ubijam dosadu sa ovim što imam jer sam uvjek kod kuće

Zadnje izmijenjeno od: Trozic. 07.10.2010. u 10:02.
Trozic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na