Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2001., 13:22   #1
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Kudadalje?

Dajte nabacite svoja razmisljanja o mogucim nadogradnjama.Dali krenut prema P4 ili probat sa Tualatinom(cak i na BX plocama).
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2001., 13:41   #2
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
a koliko ti se žuri i koliko je lova ograničavajući faktor?
choby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2001., 14:12   #3
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Nemam pojma.neda mi se cekat dulje vrijeme jer cu moju plocu(Abit BE6V2.0 BX)moc za godinu dana prodat za kilu rize.ali ak bu Tualatin radil kak spada onda mi se ne isplati prodavat.ili je tualatin opet prespor.nemam pojma.nisam pametan.zuri mi se utoliko ako cu ista prodavat da prodam dok jos mogu neke novce dobit.a kolko bi ulozio.soma(1000)nijemaca.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2001., 14:22   #4
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
pretpostavljam da si zagriženi intelovac i da ti amd nije opcija. dakle, u tom slučaju sigurno P4. još ako se malo strpiš (ne valjda godinu dana) i pričekaš SiS-ov chipset, to bi moglo biti za skroz pristojne novce. a ako bi ti sad odmah u dućan (zg), onda ti je jedini izbor i850 i rdram i onda je to ipak više novaca nego kaj bi ti htio dati. ne bih preporučio tualatina čisto zbog FSB-a, ne zbog MHz-a. kako će vrijeme ići, razlika će biti sve uočljivija.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2001., 14:30   #5
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Sto se tice zagrizenosti,Intelovac jesam i to cu i ostati. Probao ja dosta ploca sa razlicitim chipsetovima i nijedan me nije bas odusevio osim Intelove stabilnosti. Tualatina bih i uzeo jer me ne zabrinjava FSB(na mojoj ploci ide i do 160MHz) a sto se tice P4 cini mi se da je trenutno a i ubuduce previse para.Ali sto moj tata kaze:ako kupujes kupuj skupo!a i treba vidit kak bu se nova celeronka pokazala.eto kazu da ide i do 1.5GHz bez nekih posebnih zahvata.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2001., 15:10   #6
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
ok, uz 160 MHz naravno da stvari lete. pitanje je na koliki rok kupuješ comp, da li da ti traje godinu dana ili 3-4. ako je 1 godina u pitanju, onda tualatin, a ako je na duže vrijeme, onda P4. i opet će te to sa tualatinom koštat isto ili skuplje jer ćeš za godinu dana morat kupit nekaj bolje. i tako u krug. citius - altius - foritus!
choby je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2001., 22:49   #7
brzi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Koceljevići 7, 20232 Dubrovnik, Hrvatska
Postovi: 69
Hehe

Naravo da ide do 1.5GHz kada je građen u 13mikrona.
Ali kad iziđe Duron u 13mikrona auuu najmanje 2GHz(watercooling included)
brzi je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2001., 23:17   #8
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Hehe

Po meni P4 treba preboljeti ospice (naime cijevi su mu preduge i nema još softvera koji koristi SSE2 funkcije) pa se onda može razmišljati o njemu. A Tualatin košta od 250$ na gore (bez carine,marže i PDVa). Odgovor je AMD.


AMD rules.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 10:32   #9
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
...Lara jel se slažeš....ABSOLUTELY!
choby je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 22:08   #10
penezic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Galdovačka 151, 44000 Sisak, Hrvatska
Postovi: 2
Re: Re: Hehe

thlon su procesori ko što je i Yugo auto
penezic je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 10.10.2001., 22:10   #11
penezic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Galdovačka 151, 44000 Sisak, Hrvatska
Postovi: 2
Re: Re: Hehe

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
Po meni P4 treba preboljeti ospice (naime cijevi su mu preduge i nema još softvera koji koristi SSE2 funkcije) pa se onda može razmišljati o njemu. A Tualatin košta od 250$ na gore (bez carine,marže i PDVa). Odgovor je AMD.


AMD rules.
Sory, nešto mi se shebalo.Htjedoh reći da su Duron i Athlon procesori ko što je i Yugo auto.
penezic je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 22:17   #12
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Re: Re: Hehe

Citiraj:
Originally posted by penezic


Sory, nešto mi se shebalo.Htjedoh reći da su Duron i Athlon procesori ko što je i Yugo auto.
ajde mi objasni sto im fali i koji ti procesor imas? i zasto platiti vise za losije?????? da li si ikada imao durona ili athlona? ili to ti po svome nahodenju?

a mene je moj Yugo vozio od tocke a do tocke b sasvim OK (prije sudara) i kvario se manje nego neki drugi.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 22:57   #13
brzi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Koceljevići 7, 20232 Dubrovnik, Hrvatska
Postovi: 69
Nije red da u intelov djelić foruma spominjemo AMD
E moj sinko da ti nema AMD-a tvoj celeron700@66 bi danas košto jedno 2500kn.A i viđet ćeš devetnaestog ovoga mjeseca(tako su rekli) da AMD RULEz!!!
brzi je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 22:59   #14
brzi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Koceljevići 7, 20232 Dubrovnik, Hrvatska
Postovi: 69
A što se tiče yugića i mercedesu rikne motor kad mu pođe hlađenje
brzi je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2001., 08:50   #15
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Nemojte mi bogohulit u ovoj grupi i spominjat te pekace tosta koji se odazivlju na neki AMD.Ovo je kutak za Intelovce.Kolko god spori bili ,ipak su nas izbor.Ja nikom nikad nisam guro to pod nos ko sto AMD-ovci guraju svoje.Shema bi bila:ne diraj me-ne diram te.Eto.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2001., 10:42   #16
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
slažem se sa jožom. općenito ta prepucavanja mi nisu jasna, kaj to kome znači ako nekog proba (ili čak i uspije) uvjerit da je AMD bolji od Intela, kad ovaj baš hoće Intela. oće li dobit neke pare - neće. oće li mu se sherilyn fenn sjest u krilo - neće. ja sam osobno sklon AMD-u (unatoč prženju tosta), ali ako netko oće dat malo više love i onda bit siguran slijedećih n godina da mu procesor neće riknut, onda mu treba pustit na volju. tvoje pare buraz, pa vozi.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2001., 12:21   #17
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Re: Re: Re: Re: Hehe

Citiraj:
Originally posted by msvrtan


ajde mi objasni sto im fali i koji ti procesor imas? i zasto platiti vise za losije?????? da li si ikada imao durona ili athlona? ili to ti po svome nahodenju?
imo (vise komada)... probo (vise komada)...
izgubio zivce... odusto od AMD-a...
za manje novaca dobio brzi stroj na Intelu...
i vise se ne rusi ja sretan i zadovoljan, a u AMD vode vise necu pokusat ulazit, vjerojatno vise nisam "hardver entuzijast". meni je sam do toga da mi stroj radi, sto je ocito bilo previse za ocekivat od AMD-a.

zapravo ak cemo iskreno, opce ne vjerujem da je problem u AMD-u, bez obzira kolko skrtarili na nekim stvarima tipa termalne diode. po meni njihov glavni problem je sto nemaju kvalitetnu platformu. VIA je bila i ostala sranje, o SIS-u i ALI-u necu pricat. a AMD-ovi chipseti su malobrojni, skupi, obicno ne podrzavaju najnoviju tehnologiju i tesko ih se nabavi (ja tu recimo nemrem kupit nijednu plocu sa AMD760).
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2001., 12:31   #18
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
ne znam di si gledao, ali ja sam prije mjesec dana za posao nabavio AMD na 1GHz sa AMD760 (Epox). naravno, southbridge je Via-in, ali kako mi za posao ne treba soundblaster , koga briga.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2001., 12:34   #19
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
ZIVIO DPAJUR.ZIVIO CHOBY. Inace Pajo je trenutno u Irskoj pa nema mogucnost nabavke kod nasih domacih zlikovaca-dilera po veleprodajnim cjenama.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2001., 12:45   #20
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
u irskoj? i da se tamo nemre nabavit (bilo kaj)? stvarno čudno i za ne povjerovat!
ali nevezano za to, ono kaj meni strašno ide na živce je nabijanje cijene od strane intela. ono kaj je brzi spomenuo, da nije AMD uspio sa Thunderbird-jezgrom napravit dobar procesor (unatoč grijanju), malo sutra kaj bi Intel snižavao cijene svako malo. i kaj bi se trudio izbacit svaki mjesec sve jači procesor. vratimo se godinu i pol unatrag (taman prije izlaska Athlona), pa pogledajmo tadašnje cijene PIII na (recimo) 600 MHz, mislim da je koštao ko sad P4 na 2 GHz.
treba bit sretan kaj postoji konkurencija, kakva god da je. jer ako AMD ode kvragu (gateway, micron,...), evo opet starih vremena kad se kupovalo celerona jer je PIII bio enormno skup.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2001., 13:24   #21
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by choby
u irskoj? i da se tamo nemre nabavit (bilo kaj)? stvarno čudno i za ne povjerovat!
ali nevezano za to, ono kaj meni strašno ide na živce je nabijanje cijene od strane intela. ono kaj je brzi spomenuo, da nije AMD uspio sa Thunderbird-jezgrom napravit dobar procesor (unatoč grijanju), malo sutra kaj bi Intel snižavao cijene svako malo. i kaj bi se trudio izbacit svaki mjesec sve jači procesor. vratimo se godinu i pol unatrag (taman prije izlaska Athlona), pa pogledajmo tadašnje cijene PIII na (recimo) 600 MHz, mislim da je koštao ko sad P4 na 2 GHz.
treba bit sretan kaj postoji konkurencija, kakva god da je. jer ako AMD ode kvragu (gateway, micron,...), evo opet starih vremena kad se kupovalo celerona jer je PIII bio enormno skup.
slazem se ja u potpunosti s tobom, da nije AMD-a kakav je danas cijene bi bile puno nepovoljnije.

sto se tice hardvera kod nas (u irskoj), situacija je puno drugacija nego u hrvatskoj... tu su sve ozbiljne informaticke firme, nema "srusi&zapali d.o.o.", "ukradi i sinovi d.o.o." i slicnih... stoga nikome ne pada na pamet kupovat "slozence".. da to rade jednostavno bi propali, supporta nema, odrzavanje nemoguce itd. a s obzirom da firme cine vecinu trzista (ko i u hrvatskoj), ostaje samo mali dio trzista za racunalne komponente... ja tu znam samo tri ducana koji prodaju komponente.. i ponuda je jako ogranicena. a vjerujem i da vecina ljudi koji kupuju osobno racunalo kupuju brand-name, a ne da slazu vlastito... tak da zapravo slaba ponuda ni ne cudi kad nema trzista.

no i dalje nam ostaje 'net, sam mi je draze kupit u ducanu.. uvijek mogu vratit i dobit novce nazad, imam cvrstu garanciju i nema izvlacenja.. a ak kupim prek neta imam zaje* s tim.. manje neg sa hrvatskim ducanima, al svejedno, nije da mi se da upustati u takvo sto
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2001., 23:33   #22
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ovo je prvi puta da mogu biti sretan da nisam u Irskoj. Ali da jesam tamo mogo bi si priustiti brandnamea pa me nebi brinulo.

oh jadne drzave ako mogu biti zavidni Hrvatskoj (a nisu Afganistan,Azerbedjan i slicni)
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2001., 10:35   #23
brzi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Koceljevići 7, 20232 Dubrovnik, Hrvatska
Postovi: 69
Re: Re: Re: Re: Re: Hehe

Citiraj:
Originally posted by dpajur


imo (vise komada)... probo (vise komada)...
izgubio zivce... odusto od AMD-a...
za manje novaca dobio brzi stroj na Intelu...
i vise se ne rusi ja sretan i zadovoljan, a u AMD vode vise necu pokusat ulazit, vjerojatno vise nisam "hardver entuzijast". meni je sam do toga da mi stroj radi, sto je ocito bilo previse za ocekivat od AMD-a.

zapravo ak cemo iskreno, opce ne vjerujem da je problem u AMD-u, bez obzira kolko skrtarili na nekim stvarima tipa termalne diode. po meni njihov glavni problem je sto nemaju kvalitetnu platformu. VIA je bila i ostala sranje, o SIS-u i ALI-u necu pricat. a AMD-ovi chipseti su malobrojni, skupi, obicno ne podrzavaju najnoviju tehnologiju i tesko ih se nabavi (ja tu recimo nemrem kupit nijednu plocu sa AMD760).
[B]


Takve stvari se rijetkima događaju...uglavnom onima koji misle da su athlon i cooler loša kombinacija
brzi je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2001., 11:59   #24
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hehe

Citiraj:
Originally posted by brzi

Takve stvari se rijetkima događaju...uglavnom onima koji misle da su athlon i cooler loša kombinacija
da.. neznam zakaj se to meni desava, kad mislim da je athlon i cooler cist oke kombinacija.

al znam da nisam jedini, i znam da sam promijenio sve komponente koje su isle u upgrade, tak da je ziher problem u AMD platformi. da sam probo samo jednu plocu mogo bi rec da je mozda bila ploca.. ovak, znam da je to kenja. dost je otvorit malo newse pa pogledat kolko se ljudi s tim pati.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2001., 13:42   #25
brzi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Koceljevići 7, 20232 Dubrovnik, Hrvatska
Postovi: 69
OK,okej,neka svak radi onako kako mu se najviše sviđa.
Iako sa amdeovac rado bi kupio p42000 ali sam kratak s lovom.
A ni moj Duron600 nije tako loš
brzi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na