Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2002., 16:12   #1
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
blokiranje windowsa "on ring" :-(

Imam jedan zanimljiv problem koji mi se nije dogadjao na win98. Imam instalirane w2k sp2, FIC AD11 maticnu s najnovijim biosom i Creative Labs/Digicom 5655 modem.
Kad me netko nazove a telefonska zica je u modemu stroj mi se smrzne. Pomaze samo hard reset. U biosu je iskljuceno "wake on ring" i sve slicno tome, a u windowsima ima opcija "allow this device to bring computer out of standby" u propertiesima od modema koju kada iskljucim se automatsku ukljuci kod resetiranja windowsa.

To je bio prvi problem, drugi je taj sto kada stisnem gumb za paljene na kucistu kojem su windowsi dodjelili funkciju "power off" javi se poruka "Microsoft natural keyboard or standard 101/102 key keboard is preventing this computer from shutting down/entering standby". U Power options nemam opciju Hibernate a znam da je stroj sposoban i windowsi su instalirali acpi verziju kernela.

Imam osjecaj da je ono dvoje povezano...
Ima li tko kakav savjet? Ja sam vec ostao bez ideja. :mad:
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2002., 19:50   #2
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Baci FIC-a i kupi Epox
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2002., 21:59   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: blokiranje windowsa "on ring" :-(

Citiraj:
Originally posted by numa
To je bio prvi problem, drugi je taj sto kada stisnem gumb za paljene na kucistu kojem su windowsi dodjelili funkciju "power off" javi se poruka "Microsoft natural keyboard or standard 101/102 key keboard is preventing this computer from shutting down/entering standby". U Power options nemam opciju Hibernate a znam da je stroj sposoban i windowsi su instalirali acpi verziju kernela.
Ako ti w2k uopce ne nude mogucnost da upalis hibernaciju, onda ne valjaju neki od drivera, ili nisu dobro/uopce instalirani.
Kakvu tipkovnicu koristis (proizvodjac, model, dali je multimedijalna) i dali koristis neki poseban software (pa cak i drivere za M$ tipkovnicu) za istu.
Doduse, ono sto ti javlja je svaka tipkovnica prije nego je definiras (sto nije potrebno da bi radila kako treba).
Koji je prikljucak: AT, PS/2, USB?
Kakva je to ploca (generacijski gledano, chipset, i tako to)?
Kakve drivere koristis za modem?
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2002., 14:35   #4
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Re: Re: blokiranje windowsa "on ring" :-(

Citiraj:
Originally posted by gpremec

Ako ti w2k uopce ne nude mogucnost da upalis hibernaciju, onda ne valjaju neki od drivera, ili nisu dobro/uopce instalirani.
Kakvu tipkovnicu koristis (proizvodjac, model, dali je multimedijalna) i dali koristis neki poseban software (pa cak i drivere za M$ tipkovnicu) za istu.
Doduse, ono sto ti javlja je svaka tipkovnica prije nego je definiras (sto nije potrebno da bi radila kako treba).
Koji je prikljucak: AT, PS/2, USB?
Kakva je to ploca (generacijski gledano, chipset, i tako to)?
Kakve drivere koristis za modem?
Neznam sta da radim s driverima. Device manager izgleda uredu.
Tastatura je cherry g83. Standardan tastatura bez ikakvih multimedijalnih opcija i instaliran je standardni M$ driver za tastature. Spojena je na ps2

Nisam siguran sto bi tocno znacilo "generacijski pogled na plocu". A chipset je amd761 (northbridge), a southbridge mi je VIA-in. Neznam tocno koji. Morao bi sada kopati po manualima.

Za modem koristim poslijednje drivere izdane na Creative-om site-u.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na