Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2010., 21:19   #151
Spamer
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 152
imam 1080p TV znači spajam sa hdmi a kako spajam komp u mrezu
Spamer je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 22:11   #152
Rudy
Premium
Moj komp
 
Rudy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor Spamer Pregled postova
imam 1080p TV znači spajam sa hdmi a kako spajam komp u mrezu
ako ovo pises sa tog kompa onda je ocito komp u mrezi (sto je potrebno jedino ako ces mede8er spajat preko wirelessa)
dakle samo hdmi kabel i sve spojeno
Rudy je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 14:18   #153
Spamer
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 152
Citiraj:
Autor Rudy Pregled postova
ako ovo pises sa tog kompa onda je ocito komp u mrezi (sto je potrebno jedino ako ces mede8er spajat preko wirelessa)
dakle samo hdmi kabel i sve spojeno
pisem sa laptopa, a spajam mede8er na obican kompjuter , koji kabelom da spojim , usb? ili neki drugi
Spamer je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 14:38   #154
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
mede8er spoji preko mrežnog kabela s modemom, na kompu share folder i pici, ako imaš win 7 isključi firewal
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 15:41   #155
Spamer
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 152
Citiraj:
Autor hrki Pregled postova
mede8er spoji preko mrežnog kabela s modemom, na kompu share folder i pici, ako imaš win 7 isključi firewal
windows xp imam modem mi je zyxel , hvala ....
Spamer je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 00:21   #156
Spamer
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 152
kako cu znati da sam instalirao firmware , uradio sam kako upute kazu ali na tv-u nisam vidio nista da se instalira , jos me zanima zasto da spajam lan kabel kad sam spojio mede8er sa usb-om? ...dalje kako da podesim ž ć đ š ima mi prevoda ali nema hrvatskih slova, možda nisam dobro instalirao firmware pa je do toga ? dali je moguće imati jpg omot od filma ufolderu i da se vidi na tv-u , kako da upalim rezoluciju 1080p

Zadnje izmijenjeno od: Spamer. 16.06.2010. u 00:36.
Spamer je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 01:18   #157
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Vecina odgovora ti je vec recena u topicu. Citaj.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 08:32   #158
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Spamer Pregled postova
kako cu znati da sam instalirao firmware , uradio sam kako upute kazu ali na tv-u nisam vidio nista da se instalira , jos me zanima zasto da spajam lan kabel kad sam spojio mede8er sa usb-om? ...dalje kako da podesim ž ć đ š ima mi prevoda ali nema hrvatskih slova, možda nisam dobro instalirao firmware pa je do toga ? dali je moguće imati jpg omot od filma ufolderu i da se vidi na tv-u , kako da upalim rezoluciju 1080p
- Za verziju firmwarea idi u setup i tamo imas opciju "info" ili slicno.
- U principu ne trebas spajati preko lana ako ti sve sto trebas raid preko usba. jo osbono preferiram lan konekciju.
- U setupu pod subtitles encoding stavi "central european", radit ce ti nasa slova.
- moguce je imati sliku omota (ili bilo cega) of filma.
- rezoluciju 1080p palis u setupu pod video settings. naravno, to se odnosi na menije mede8era. ako je film u 720 ili jos nizoj rezoluciji promjena reze u setupu ne dize rezu filma naravno.

Kao sto ti je Nino vec rekao, prouci FAQ i sve ces odgovore naci tamo.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 14:30   #159
Spamer
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 152
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
- rezoluciju 1080p palis u setupu pod video settings. naravno, to se odnosi na menije mede8era. ako je film u 720 ili jos nizoj rezoluciji promjena reze u setupu ne dize rezu filma naravno.
predpostavljam ako namjestim 1080p 24f tako nešto se zove funkcija mislim da automatski se mijenjaju rezolucije zavisno o rezoluciji u ripu , dali mede8er ima display jer nista mi ne svjetli naprijed osim lampice ))

imam problema sa instalacijom firmwarea, citao sam upute i radim po njima, iskljucim kabel od napajanja pa ga uključim, džim power dugme čim kliknem na power dugme lampica pocrveni i poplavi , drzim 10 sekundi i nakon sta je lampica pocrvenila pa poplavila više je uopće nema , pustim dugme nakon 10 sekundi cekam miunt dva i firmware nije instaliran , instal fail mi stoji na internom disku sam bez foldera dali mora biti u folderu ili je svejedno, di falivam?

već 2 dana pokusavam ubacit firmware pročitao sam upute ali neznam zasto neće ili nešto krivo radim može mi netko pomoći, gore sam opisao postupak

Zadnje izmijenjeno od: ^SuperUnknown^. 19.06.2010. u 12:26. Razlog: Koristiti edit tipku!!
Spamer je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 22:35   #160
hrki100
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
skini FW sa sluzbene stranice,unzipaj ga,prebaci na neki stick,stick gurni u mede8er i istekaj power kabel iz njega pa ga ponovo ustekaj(makar je ovo nekad ne napravim pa ipak uspije) pa onda drzi gumb power NA MEDE8ER-u desetak sekundi i dalju ce sve sam raditi!Ito je to,dalje ce sve sam raditi!I nakon toga ga samo ugasi pa ponovo upali,tako maora raditi!!
hrki100 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2010., 05:07   #161
Spamer
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 152
je uspia sam , problem je bio u sticku, sve sam dobro radio ali sam firmware kopirao na interni disk , sad sam ubacio u stick i sve je proslo ok)) , samo me jos zanima dali se može vidjeti koja je trenutno rezolucija ukljucena kad se pokrene film , kao neki info recimo

ima li mede8er display? i dali može u isto vrijeme biti upaljen i spojen usb kabelom, jer kad spojim usb kabel mede8er se vidi samo na kompjuteru kao hard disk ali ne može se upaliti da se pušta sa njega film?

Zadnje izmijenjeno od: ^SuperUnknown^. 19.06.2010. u 15:32.
Spamer je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 08:27   #162
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Problemi s bojom

Jel tko primjetija probleme sa color shiftingom?
Naime imam mede8era negdje od početka godine i do sad nije bilo problema sa njime. Sa upgredjom na 3.0.2 i 3.04 firm su počeli problemi.
Mede8er je spojen na full HD Panny telku, 1080p 60Hz, i audio SPDIF passthrough direkt na receiver. E sad u po filma se dogodi da par put boja se promijeni u pink i vrati nazad. Na BR DTS audio puca. Pokušao vratiti stari firm i opet isti problemi. Po Forumu kažu da je problem vezan uz HDMI handshaking i javilo se još solidno ljudi s istim problemom. Kad se postavi audio na HDMI passthrough i video na HDMI fiksno 1080p 60 HZ sve je OK.
rebootaš Mede8er i sve je po starom.

Jel netko ovako nešto iskusio i ima li neki workaround za to?
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 12:57   #163
Shinichi
Taiketsu Master
 
Shinichi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Suzuka, Japan
Postovi: 150
Uskoro planiram uzet mede8er pa me interesira par stvari:

1. jel uredno čita dvd-iso sa HR titlovima?
2. jel čita dvd-iso ako dvd nema menu već samo film + titlovi?
3. jel podržava idx/sub titlove?
Shinichi je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 03:33   #164
berero
Registered User
Moj komp
 
berero's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 21
Jeli netko možda našao kakav dobar, besplatan media server program tipa TVersity za gledanje youtoube-a i sl. servisa putem upnp-a?
__________________
berero je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 07:08   #165
Sinisazg
Premium
Moj komp
 
Sinisazg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor Shinichi Pregled postova
Uskoro planiram uzet mede8er pa me interesira par stvari:

1. jel uredno čita dvd-iso sa HR titlovima?
2. jel čita dvd-iso ako dvd nema menu već samo film + titlovi?
3. jel podržava idx/sub titlove?
1. da
2. da
3. mislim da da, samo treba biti istog imena kao i film
Sinisazg je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 09:28   #166
Shinichi
Taiketsu Master
 
Shinichi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Suzuka, Japan
Postovi: 150
@Sinisazg

Hvala na odgovorima.
Još da znam sa sigurnošću da čita idx/sub otišao bi sutra po njega.

Jel možeš provjeriti za sub/idx titlove ak nije problem?

E, da i još dva pitanja

1. Jel problem ugraditi hard unutra? Pretpostavljam ako otvaram uređaj ne gubim garanciju ili??
2. Jel se spaja na PC preko usb-a? (mislim na naknadno kopiranje filmova u mede8er kad će hard već biti unutra)

Hvala unaprijed.

Zadnje izmijenjeno od: Shinichi. 29.06.2010. u 09:36.
Shinichi je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 09:55   #167
cronicus
Premium
 
cronicus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ovde
Postovi: 21
hdd ugradiš za minutu,ima mala ladica sa donje strane (4 šarafa) koja odšarafiš i staviš hdd unutra,mislim da garanciju nebi triba izgubit jer ne otvaraš komplet uređaj

što će ti spajanje pomoću usb-a kad imaš kompletnu kontrolu uređaja preko mreže,(NFS,Samba,etc...)mada ima i opciju kopiranja sa usb-a na hdd,al mislim da ti je to nepotrebno baš zbog mrežne

sub/idx titlove ti mogu provjerit kad dođem kući
cronicus je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 12:43   #168
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
čita li MED500X Blu-Ray iz foldera? Zna li sve prikazati ili mu treba reći da reproducira neki M2TS fajl?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 13:07   #169
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
čita sve iz foldera.
Jel netko pročitao moj post, ima li možda kakvih iskustava na tom polju?

Ja sam malo proučavao i izgleda da kad se flasha novi firm da treba opet uređaj resetirati, ištekati iz struje i njega i HDMI i isto napraviti na telki.Tako se resetira HDMI sabirnica i problemi sa HDMI handshakingom se definitivno daju umanjit..
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 18:28   #170
zelja55
Premium
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: sisak
Postovi: 30
a da staviš klasičnih PAL 50hz a ne 60 ili koliko već imate za 25fps film
zelja55 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 01:36   #171
Deni80
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: R
Postovi: 33
Zanima me ako imam hdd linijski recorder i medeera mogu li ih spojiti i snimati program direktno sa tv-a,plasma panasonic s20? hdd pioneer nema ni hdmi ulaz,ni usb,mislim da ima samo optički,i koaksijalni.
imam i externi hdd od 1tb. Molim brzi i kvalitetan odgovor,jer se ne razmumijem u ovaj uređaj. Hvala
Deni80 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 23:57   #172
Seba78
Premium
 
Seba78's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 155
Imam problema sa spajanjem pa bi molio pomoc.

Dakle, slijedeci ove upute http://www.mede8erforum.com/index.php?topic=794.0 (mreza vista - mede8er) sve bude super osim sto na kraju u workgroupu mede8er ne vidi uopce laptop, dok je na laptopu sve ok (mede8er je vidljiv i moze mu se pristupiti, isto tako vidljivi su i moji dijeljeni folderi).

Isti problem sam imao kad sam spajao laptop sa kompom (xp - vista), laptop (vista) vidi sve i bez beda pristupa dijeljenim datotekama sa xp-a, dok xp uopce ne vidi laptop.

A kad se nas vise spaja wirelessom preko connection pointa s istim postavkama u network and sharing centru, onda svi bez problema vide mene i dijeljene foldere...

Zadnje izmijenjeno od: Seba78. 05.07.2010. u 00:04.
Seba78 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2010., 16:59   #173
Sinisazg
Premium
Moj komp
 
Sinisazg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor Seba78 Pregled postova
Imam problema sa spajanjem pa bi molio pomoc.

Dakle, slijedeci ove upute http://www.mede8erforum.com/index.php?topic=794.0 (mreza vista - mede8er) sve bude super osim sto na kraju u workgroupu mede8er ne vidi uopce laptop, dok je na laptopu sve ok (mede8er je vidljiv i moze mu se pristupiti, isto tako vidljivi su i moji dijeljeni folderi).

Isti problem sam imao kad sam spajao laptop sa kompom (xp - vista), laptop (vista) vidi sve i bez beda pristupa dijeljenim datotekama sa xp-a, dok xp uopce ne vidi laptop.

A kad se nas vise spaja wirelessom preko connection pointa s istim postavkama u network and sharing centru, onda svi bez problema vide mene i dijeljene foldere...
Ne znam sta bi te moglo zezati. Nisam procitao tutorial, al nema tu puno mudrovanja. Kao sto kazes, oni se vide, znaci nije problem u komunikaciji nego samo u permisijama usera. Ja sam napravio novog usera "M8" dodjelio mu istu lozinku, te stavio mu sve permisije na alow i to je to.

Citiraj:
Autor Deni80 Pregled postova
Zanima me ako imam hdd linijski recorder i medeera mogu li ih spojiti i snimati program direktno sa tv-a,plasma panasonic s20? hdd pioneer nema ni hdmi ulaz,ni usb,mislim da ima samo optički,i koaksijalni.
imam i externi hdd od 1tb. Molim brzi i kvalitetan odgovor,jer se ne razmumijem u ovaj uređaj. Hvala
Cini se meni da ti ne znas ni cemu sluzi mede8er, a ne razumijes se ni u nista drugo pa ni ne znas postavit pitanje, zato ti ljudi ni ne znaju odgovorit.

Zadnje izmijenjeno od: ^SuperUnknown^. 07.07.2010. u 18:58. Razlog: Koristiti tipku edit!
Sinisazg je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 08:20   #174
Shinichi
Taiketsu Master
 
Shinichi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Suzuka, Japan
Postovi: 150
Hej ljudi, jel netko možda provjerio da li rade idx/sub titlovi?
Shinichi je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 01:58   #175
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
zanima me dali meder ima u postavkama da mogu namjestit display da vidim minute na tv-u jer dok gledam film ne vidim dokle sam stigao ...

ps
malo mi je cudno sta na sebi nema dugmadi zamislite da se pokvari daljinski kako bi pokrenuli filmove?
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 10:51   #176
zelja55
Premium
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: sisak
Postovi: 30
pa uzmi univerzalni daljinski sa mogučnošču učenja i presnimi funkcije,tako od svih uređaja skinem i koristim samo njega, samo teže ih je nać bar ove jeftinije,moj je iz lidla za 50-60kn i odlično radi samo mana što dođu jednom godišnje

osim toga ima svu dugmad na sebi pogledaj malo bolje

Zadnje izmijenjeno od: ^SuperUnknown^. 07.07.2010. u 18:59. Razlog: Koristiti tipku edit!
zelja55 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 10:55   #177
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Shinichi Pregled postova
Hej ljudi, jel netko možda provjerio da li rade idx/sub titlovi?
Rade, baš sam pogledao The Girl With Dragon Tattoo, ali ne možeš mjenjati veličinu.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 13:01   #178
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
a šta je sa displayom ima li ikako mogućnosti da vidim minute i sekunde ?
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 13:14   #179
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor ChiP079 Pregled postova
a šta je sa displayom ima li ikako mogućnosti da vidim minute i sekunde ?
Zar je toliki problem stisnuti jedno dugme na daljinskom i pogledati na kojoj si minuti i sekundi? Ne trebaš taj podatak valjda svih x minuta filma.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 15:27   #180
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Zar je toliki problem stisnuti jedno dugme na daljinskom i pogledati na kojoj si minuti i sekundi? Ne trebaš taj podatak valjda svih x minuta filma.
vrijeme se pokaze samo kad se klikne premotavanje naprijed nazad , ne vidim tipku , ako ima posebno za display samo reci zato i pitam
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na