Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2009., 22:23   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma nije bitno... svaki put izbije svađa koji je bolji, ali činjenica je da postoje free rješenja koja su bolja od (licenciranog) noda.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 22:39   #32
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
hvala svima na odgovorima, ovakav odaziv nisam očekivao.
thanks Enter Sandman na linku.
uzet ću KIS ili Bitdefender i točka.


edit
što kažete na rezultate na ovoj stranici. nod je dobio 4% haha. prvi je Comodo, meni nepoznat. KIS ima 96%
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 00:01   #33
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor hustler Pregled postova
što kažete na rezultate na ovoj stranici. nod je dobio 4% haha. prvi je Comodo, meni nepoznat. KIS ima 96%
To je test all in one rjesenja. Ja inace koristim Outpost Firewall, ali ne ovu najnoviju verziju jer mi je starija bolja. Komodo me debelo razocao, ali eto valjda placena reklama. Kaspersky Internet Security je dobar kad se podesi i moze i na slabije konfe. Malware Defender bar za trecinu slabiji od Outposta.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 17:57   #34
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ne gledajte retardirane AV testove po internetu, to su sponzorirani clanci i rezultat nema veze sa zdravim mozgom.

Ko zeli kupiti AV kupit ce NOD ali KIS, i nema tu koji je bolji.
Ko zeli free uzet ce Aviru ili MSE.

Razlike su u nijansama, svi obavljaju isti posao.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 22:21   #35
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
samo još jedno kratko pitanje.
ona free trial verzija KIS-a 2010. ima sve funkcije kao i full verzija(kad ga kupim)?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 23:15   #36
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
daj čovječe prestani misliti da si uber zaštićen sa plaćenim softverom... ako već hoćeš gledati usporedbe, onda pogledaj koja rješenja su pri vrhu i besplatna.

da ne kažem kako ja već godinama sam okrenuo masu novaca na čišćenju virusa isključivo free softverom koji mogu mirne duše ostaviti korisnicima na daljnje korištenje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 23:23   #37
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
daj čovječe prestani misliti da si uber zaštićen sa plaćenim softverom... ako već hoćeš gledati usporedbe, onda pogledaj koja rješenja su pri vrhu i besplatna.

da ne kažem kako ja već godinama sam okrenuo masu novaca na čišćenju virusa isključivo free softverom koji mogu mirne duše ostaviti korisnicima na daljnje korištenje.
normalno da ne mislim da sam sa plaćenim softwareom skroz zaštićen. temu sam otvorio zato jer mogu preko frenda uzet original antivirusni sa lincencom pa pitam.

a ovo zadnje pitanje sam pitao jer sam htio samo isprobati KIS.

uglavnom, mod možeš temu lockat i obrisat ako hoćeš
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 09:41   #38
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor hustler Pregled postova
samo još jedno kratko pitanje.
ona free trial verzija KIS-a 2010. ima sve funkcije kao i full verzija(kad ga kupim)?
Naravno da imaju istu funkcionalnost, zato se na netu i povlače neke zanimljive činjenice oko toga

SYSS s kim/čim ti to rješavaš viruse, jer mi stvarno nije jasno. Koliko sam samo kompova spašavao preko Kasperskya, kada bi uber useri imali AVG i Avast na kompu.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 11:05   #39
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Gle,moje mišljenje...ali ja na svom kompu virus nisam vidio unazad 3 godine a i onda sam ga se riješio sa nekim online scannerom,ručno tak da-po meni najbitnija stavka oko ovoga je informiranost samog korisnika i ako si panj u glavi nema te zaštite koja će ti pomoći. I zato neko free riješenje tipa MSE+pamet u glavu i to je to. A ove detekcije i testovi...mah...kad AV detektira gamad ista je već na vašem računalu,pa...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 11:21   #40
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Gle,moje mišljenje...ali ja na svom kompu virus nisam vidio unazad 3 godine a i onda sam ga se riješio sa nekim online scannerom,ručno tak da-po meni najbitnija stavka oko ovoga je informiranost samog korisnika i ako si panj u glavi nema te zaštite koja će ti pomoći. I zato neko free riješenje tipa MSE+pamet u glavu i to je to. A ove detekcije i testovi...mah...kad AV detektira gamad ista je već na vašem računalu,pa...
Najgori virus je korisnik. Malo zdravog razuma i opreza i nema se problema sa vecinom bilo besplatnih ili placenih zastita. Moj komp virus nije zarazio 9 ili 10 godina, a i tad se dogodilo to zato jer sam maknuo bio FW i AV na nekih mjesec-dva. Naravno da je bilo pokusaja u zadnjih 9 godina, ali AV softver i FW su uspjesno blokirali sve pokusaje.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 14:18   #41
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Gle,moje mišljenje...ali ja na svom kompu virus nisam vidio unazad 3 godine a i onda sam ga se riješio sa nekim online scannerom,ručno tak da-po meni najbitnija stavka oko ovoga je informiranost samog korisnika i ako si panj u glavi nema te zaštite koja će ti pomoći. I zato neko free riješenje tipa MSE+pamet u glavu i to je to. A ove detekcije i testovi...mah...kad AV detektira gamad ista je već na vašem računalu,pa...

Netocno, meni je Avast nije dao da skidam opce s stranice di je bio virus
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 17:21   #42
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
kad AV detektira gamad ista je već na vašem računalu,pa...
Nije sva gamad odmah na računalu, neke blokira, a ova koja i dođe odmah se blokira te briše. Obično se radi o internet temp folderu...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 18:14   #43
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Nije sva gamad odmah na računalu, neke blokira, a ova koja i dođe odmah se blokira te briše. Obično se radi o internet temp folderu...
Upravo o tome pričam.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 22:32   #44
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Gle,moje mišljenje...ali ja na svom kompu virus nisam vidio unazad 3 godine a i onda sam ga se riješio sa nekim online scannerom,ručno tak da-po meni najbitnija stavka oko ovoga je informiranost samog korisnika i ako si panj u glavi nema te zaštite koja će ti pomoći. I zato neko free riješenje tipa MSE+pamet u glavu i to je to. A ove detekcije i testovi...mah...kad AV detektira gamad ista je već na vašem računalu,pa...
Ja neznam šta krivo radim. Uglavnom kako se štitite od USB virusa, kako od spywarea, kako od raznog malicioznog smeća putem neta ???


Mislim ako koristite *UNIX sustave, onda mi je jasno sa Windowsima
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 22:41   #45
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
treba znat i podesit av program... a ne samo ovaj i ovaj je out-of-the-box najbolji.

imam avasta 5-6 godina i privatno nikada nisam došao ni blizu havarije, a napopravljao sam se kompletnih mreža sa nod32 koji je, po x-ti put ostao ultra glup i zbunjen.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 22:48   #46
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
treba znat i podesit av program... a ne samo ovaj i ovaj je out-of-the-box najbolji.

imam avasta 5-6 godina i privatno nikada nisam došao ni blizu havarije, a napopravljao sam se kompletnih mreža sa nod32 koji je, po x-ti put ostao ultra glup i zbunjen.
OK, da preformuliram.

Kako podesit najnoviji Avast, sve updateano. Komp nema virusa (skenirano boot, i u Winsima na najvećem levelu).

Stavim Kaspersky (jer je bio jedan preočit AV360) i skeniram kad vidi čuda ~20 virusa, raznih na raznim lokacijama
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 23:01   #47
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
onda ostavi kaspersky ako zadovoljava tvoje potrebe... tak jednostavno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 23:23   #48
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
onda ostavi kaspersky ako zadovoljava tvoje potrebe... tak jednostavno
Hebemu bježiš mi

Na momu kompu je Kaspersky od verzije 5 (odkako sam prvu put otresao lovu za licencu).

Uglavnom vidio sam mnogo problema sa Avastom i AVGom (kao najčešćim primjerima free rješenja) koja su toliko unakažena da je to čudo (a updateani su redovit i skenirani kompovi * radi se o userima s manjim tehničkim znanjima). Sada me stvarno kopka kako vi to uspjevate, jer kažem opet vidio sam kako kraj Avasta prolazi masu smeća.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 23:40   #49
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
evo neka me kazne bogovi grčke ako lažem, ni jedan, ama baš ni jedan fuš riješen sa avastom i malwarebytes-om me nije "nazvao" idući dan da ima i dalje probleme... za mene čisto solidan uzorak.

kad (i ako) me avast zayebe idem dalje tražiti, ali kažem u ovih 5-6 godina to nije bio slučaj.

da se ne varamo, korisnik je ključan u cijelom tom procesu.

imao sam ja komp sa 50ak različitih virusa koji su prolazili kroz rezidentalni kaspersky, avast riješio.

tak da ono...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 02:23   #50
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
evo neka me kazne bogovi grčke ako lažem, ni jedan, ama baš ni jedan fuš riješen sa avastom i malwarebytes-om me nije "nazvao" idući dan da ima i dalje probleme... za mene čisto solidan uzorak.
Ja isto stavljam Avast zato jer je free.
Citiraj:
kad (i ako) me avast zayebe idem dalje tražiti, ali kažem u ovih 5-6 godina to nije bio slučaj.
Ako me zajebe komp sew vraća na pročišćavanje
Citiraj:
da se ne varamo, korisnik je ključan u cijelom tom procesu.
TO najviše.
Citiraj:
imao sam ja komp sa 50ak različitih virusa koji su prolazili kroz rezidentalni kaspersky, avast riješio.

tak da ono...
Imao sam i ja ponekad takav slučaj, doduše kasnije ga sam nađe kad malo prohoda po HDDu i ukloni ga bez upita (samo je na deleted listi ).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 14:47   #51
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ja neznam šta krivo radim. Uglavnom kako se štitite od USB virusa, kako od spywarea, kako od raznog malicioznog smeća putem neta ???


Mislim ako koristite *UNIX sustave, onda mi je jasno sa Windowsima
Isključiš autorun i ostala auto sranja te naravno pamet u glavu.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 18:24   #52
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
Ja vec duze vrijeme koristim ESET SS 3.0, jer mi je taj dosao pod ruku, "orginal" tj ovaj je trial ali vrijedi jos 24175 dana. Uredno vrsi update, ali mi je problem sto sam par puta pokupio nesto, msn virus svako malo. Uglavnom ne sjecam se da mi je on ikad ista blokirao.
Ok, normalan sam korisnik, ne posjecujem mutave stranice, u biti mislim da sam najvise izlozen prilikom skidanja torrenata.
Pa si sad malo razmisljam o nekoj free alternativi koja bi mozda taj posao bolje obavljala.

Jos na kompu imam spyboot i s njim svakih par dana proskeniram komp i naravno uvijen nadje bar 10 stavki, koje eset propusti.

Ako netko ima neki prijedlog kako da unapredim sigurnost svog racunala, samo dajte..
srale7 je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 10:44   #53
studenac
ludjak
 
studenac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 257
svakih par dana imas bar 10 malware stavki?
kak onda kazes da si normalan korisnik?
sala...
studenac je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 10:57   #54
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Na windows 7 Ultimate x64, vrtim ESET Nod32 v4 64-bit. radi svoj posao kako valja i trebuje i skida updateove svako malo.

imate tutorijale kako podesiti NOD32 3 i 4, lijepo kad sve podesite, napravite si EXPORT SETTINGS i onda vam se generira mali .xml file. i svaki puta na friškoj instalaciji napravite import tog fajla i eto ti pune borbene gotovosti.

nije bit samo instalirati ante-virus program i reći "ovaj je bolji od onoga". treba se malo i pozabavljati.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 12:21   #55
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Avira free,svako malo instaliram kaspersky da vidim šta je ova propustila i odgovor je: NIŠTA.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 15:40   #56
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
u početku. prije mnogo godina isprobah mnogo njih...od nortona, kasyparskog i ostali vratio se na eset nod32, od kada znam za sebe koristim samo njega i nikad nikavih problema...samo av, u 7 firewall mi se čini čist dovoljan...tak da

nod 32 moj prijedlog....

mogo si staviti neku anketu, jer me baš zanima mnijenje pcexpert korisnika...
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 18:59   #57
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor hustler Pregled postova
prvi je Comodo, meni nepoznat.
Se salis za Comodo!?
IMHO imali su daleko najbolji free firewall, ali su ukenjali sve sa meni osobno jako losim AV dijelom.

Inace meni jos uvijek na svim kompovina Eset pa si nesto mudrujem da ga zamjenim posto vidim dosta losih iskustva, a i nisam po njemu nikada popusio virus ili bilo sta sl.....no moguce je da i nisam posto ne surfam po nekim "xxx" stranicama te ne skidam neko smece sa net-a.

AVG mi je bio ok, ali ipak preparanoican...sto mozda i nije lose, samo je znao brisati i ono sto ne treba.

LP
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2009., 21:38   #58
nagy_os
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Čepin
Postovi: 39
Do prije par mjeseci bih ti preporučio ESET. Ali nakon što sam sam, a i imao se prilike uvjeriti i kod drugih ljudi, se uvjerio da je potpuno nemoćan protiv nekih trojanaca i da ih jednostavno ne može obrisati, a da ne spominjemo da uopće nije ni spriječio kopiranje, tj preuzimanje trojanca s neta. Nakon toga prešao na KIS, prvo 2009, pa sad na 2010 i na win7 (a i XP) radi savršeno i bez problema, i što je bitnije - bez trojanaca.
__________________
Clarke's Third Law:

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
nagy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 09:50   #59
masterpain
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Hrvatska VŽ
Postovi: 84
ok, ajmo reci da ste me uvjerili u KIS 2010... ja bih ga instalirao (besplatno naravno) ali na stranici vidim samo Free 30-Day Trials... što nakon tih 30dana?
masterpain je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 10:48   #60
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor masterpain Pregled postova
ok, ajmo reci da ste me uvjerili u KIS 2010... ja bih ga instalirao (besplatno naravno) ali na stranici vidim samo Free 30-Day Trials... što nakon tih 30dana?
Kupi licencu ili se snađi

Mislim da nije puno dat za takav komad softwarea
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na