Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2007., 23:00   #31
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Ljudi nemojte se previše veseliti mogućnosti instalacije 2 STB-a jer, kao prvo, dodatni STB košta 1500 kn i nema drugog načina pribavljanja osim da ga sam platiš, a drugo, treba imati propusnost parice od 12 MBita, što valjda imaju 2 čovjeka u Hrvatskoj... Što se tiče modema/routera, splittera i STBa, da pojasnim jer vidim da ima dosta zabuna ovdje: prvo ide splitter na liniju, zatim na splitter ide router, a na router idu komp i maxTV.

Što se tične routera koje možete dobit sa IPTV podrškom to su:
Žični:
D-Link DSL-584T
Kasda KD318 MUI
Bežični:
D-Link DSL-G684T
Zyxel P-660HW
Zyxel P-660HW-D3
Siemens Gigaset SE555-dsl

S tim da vam iskreno želim sreću ako odaberete žičanu soluciju i dobijete kasdu
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 23:10   #32
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
S tim da vam iskreno želim sreću ako odaberete žičanu soluciju i dobijete kasdu
Zašto? Ja recimo imam Kasdu i internet i Maxtv mi rade bez ikakvih problema.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2007., 23:21   #33
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor vladobrad Pregled postova
Zašto? Ja recimo imam Kasdu i internet i Maxtv mi rade bez ikakvih problema.
Ha ima ljudi koji nikad nisu imali problema s kasdom, no većinom kasda, bar kolko sam ja čuo, radi sranja i nikako ne radi kako spada.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 01:06   #34
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor vladobrad Pregled postova
Zašto? Ja recimo imam Kasdu i internet i Maxtv mi rade bez ikakvih problema.

Kaskada se stalno resetira i radi 1001 problem poremeti portove koje otvoris itd... ma lega mi ju ima pa vidim kako mu radi....

btw 12mbit-a propusnost mi ima kolega ja sam isto presao na ADSL-2 znaci teoretski sam u mogucnosti... i trebat ce mi 2STB uredaja nadam se da cu ga nabavit od nekog za neku jeftinjaru i da cu rijesit problem veze...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 06:59   #35
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
i trebat ce mi 2STB uredaja nadam se da cu ga nabavit od nekog za neku jeftinjaru i da cu rijesit problem veze...
Nema teorije, T-Com ti neće pustit sliku na drugi STB ako ga ne kupiš baš u T-Centru za punu cijenu... Osim ako nemaš kakvu vezicu, onda ne znam
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 16:16   #36
Black_Dragon
Premium
 
Black_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 247
Kasda jest smeće ali dok meni sve radi kako treba nebunim se
Black_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 18:58   #37
cromen
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
Ha ima ljudi koji nikad nisu imali problema s kasdom, no većinom kasda, bar kolko sam ja čuo, radi sranja i nikako ne radi kako spada.
ja mislim da prije ovisi o postavkama ,o opremi na centrali i o udaljenosti od centrale nego o modemima
cromen je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 19:11   #38
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor cromen Pregled postova
ja mislim da prije ovisi o postavkama ,o opremi na centrali i o udaljenosti od centrale nego o modemima
U potpunosti si u pravu što se tiče opreme i udaljenosti, ali i sam modem igra vrlo važnu ulogu. Recimo frend je imao kasdu i stalno mu je pucala veza na njoj, bila u bridge ili route modu, sve smo žive postavke isprobavali ali ništa nije pomoglo. Onda je prije kojih 2 mjeseca uzeo D-Link dsl-584t i od tada nijednom nije pukla veza (sve veze mu traju 24 sata što se vidi po ispisu spajanja).
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 15:33   #39
Sm4Sh3r
Premium
Moj komp
 
Sm4Sh3r's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 72
Malo OT,ali da ne otvaram novu temu.Iste je prirode ko ovaj thread.Naime,imam problem sa MaxTv-om.Neki dan ga dobio,prikljucio ga na telku,preko scarta,radi normalno.Imam LG TV Plazmu,sa hdmijem,HD Ready.Na taj hdmi ulaz je bilo prikljuceno kucno kino,i sve super radilo.Sad sam odlucio MaxTV prikljucit na taj ulaz,ali nece,kaze da nema signala.Opet na scart,radi...Moze pomoc?
Sm4Sh3r je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 23:30   #40
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Sm4Sh3r Pregled postova
Malo OT,ali da ne otvaram novu temu.Iste je prirode ko ovaj thread.Naime,imam problem sa MaxTv-om.Neki dan ga dobio,prikljucio ga na telku,preko scarta,radi normalno.Imam LG TV Plazmu,sa hdmijem,HD Ready.Na taj hdmi ulaz je bilo prikljuceno kucno kino,i sve super radilo.Sad sam odlucio MaxTV prikljucit na taj ulaz,ali nece,kaze da nema signala.Opet na scart,radi...Moze pomoc?
Tvoj TV je HD ready, ali STB nije. Možeš zaboravit na spajanje putem HDMi-ja, onemogućen je na STB-u. Kad se slika bude emitirala u HD rezoluciji, onda ćeš moć koristit HDMi, dotad ništa od toga.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2007., 00:19   #41
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ma nebrinem se ja za to da se sve to sredit... ma 1600kn im nedam mozda bude bila neka akcija kad pola ljudi vrati max tv nakon probnog roka hehehehe ja se tome nadam da ce onda nama dat te uredaje za neke jeftine pare da se toga rijese ili ce drolje stavit 2 pretplate za dva uredaja grrrrrrr ma joooj drolje jedne
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 00:30