Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.11.2016., 16:41   #391
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Vezano uz temu, što ako se koristi Linux?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline  
Staro 12.11.2016., 16:45   #392
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor sandrinator Pregled postova
a OEM s računom (R1)?
Nebitan je racun, poanta je da se OEM nesmije (nebi trbao) prodati bez hardwarea i vezani su windowsi za taj hardware (maticna /hdd, slicno) i kad taj hardware krepa/ode u zastaru windowsi odose sa njim (Imam OEM winXP i Win7 koji stoje u svojoj kutiji bezvrijedno kako sam upgrejdao/mjenjao kompove tokom godina ).

Retail je prenosiv, OEM nije.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2016., 17:10   #393
sandrinator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
razumijem...rikne laptop, "rikne" i moja licenca .

mene zanima mogu li vezati tu OEM licencu za svoj laptop i nakeljiti naljepnicu, i imati račun R1 za to na firmu i da to bude ok što se tiče eventualne inspekcije? bilo da računalo unesem u firmu ili ne.
sandrinator je offline  
Staro 12.11.2016., 17:16   #394
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Ako je taj OEM kupljen sa tim laptopom onda mozes naravno, ako je od prijatelja, bake, mame, tate, rodjaka ili kupljen naknadno onda nemozes.

Mislio sam da smo to do sada vec apsolvirali ?

Nema naknadne kupovine windowsa u OEM izdanju, nijedna kombinacija (sa racunom R1, R2, R3, R5, R.... ili bez racuna nista ti ne vazi u slucaju OEMa koji nije kupljen/dosao sa tim kompom/laptopom.

Znaci samo su dvije kombinacije (bez d akupujes novi HW):

1. OEM kupljen sa laptopom zajedno i uneseno u firmu kao takvo (ako si kupila prije osnivanja firme onda unese su temeljni kapital tu opremu)
2. Naknadna kupovina Retail windowsa na firmu i unosenje laptopa u firmu kao takvog i onda na njemu ti windowsi.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 12.11.2016., 18:08   #395
sandrinator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ako je taj OEM kupljen sa tim laptopom onda mozes naravno, ako je od prijatelja, bake, mame, tate, rodjaka ili kupljen naknadno onda nemozes.

Mislio sam da smo to do sada vec apsolvirali ?

Nema naknadne kupovine windowsa u OEM izdanju, nijedna kombinacija (sa racunom R1, R2, R3, R5, R.... ili bez racuna nista ti ne vazi u slucaju OEMa koji nije kupljen/dosao sa tim kompom/laptopom.

Znaci samo su dvije kombinacije (bez d akupujes novi HW):

1. OEM kupljen sa laptopom zajedno i uneseno u firmu kao takvo (ako si kupila prije osnivanja firme onda unese su temeljni kapital tu opremu)
2. Naknadna kupovina Retail windowsa na firmu i unosenje laptopa u firmu kao takvog i onda na njemu ti windowsi.
da li za ovo pod brojem 1) vrijedi i ako nemam račun, nemam pojma gdje je... nisam čuvala nakon što je istekla garancija.

i da li mogu takvo računalo (bez računa) koristiti za poslove firme, bez da ga unosim u firmu? tek krećem, nemam love da sama od sebe kupim taj laptop
sandrinator je offline  
Staro 12.11.2016., 19:11   #396
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Traze ti racun (za njih je to najbitnija stavka tj. bitnija i oda CD-a/naljepnice) .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 13.11.2016., 08:59   #397
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Traze ti racun (za njih je to najbitnija stavka tj. bitnija i oda CD-a/naljepnice) .
Meni nisu tražili račun, priložio sam im original kutije od windowsa i officea sa keyevima i to je to. Barem je tako bilo prije cca 4-5g kada je bio inspektor.
X-Plosiv je offline  
Staro 13.11.2016., 09:45   #398
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Meni bili početkom prošle godine i sve što sam im morao pokazati je račun i kutije od winsa i office-a za svih 5 kompova što imamo u firmi.
SaleFFS je offline  
Staro 12.12.2016., 09:37   #399
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Znam odgovor, ali da provjerim. Mogu li Office Home & Business koristiti u firmi ako ga kupim na ime firme tj. platim putem računa firme? Malo me buni ono 'Home' u naslovu. Neću imati problema bez obzira kupio sa ili bez medija (Medialess)?
Konkretno mislim da ovaj proizvod.
https://www.protis.hr/products/detai...5d02826/102027
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 12.12.2016., 10:00   #400
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Znam odgovor, ali da provjerim. Mogu li Office Home & Business koristiti u firmi ako ga kupim na ime firme tj. platim putem računa firme? Malo me buni ono 'Home' u naslovu. Neću imati problema bez obzira kupio sa ili bez medija (Medialess)?
Kako bi Mirkosoft rekao, "Najbolji odabir za kućne tvrtke i male urede."
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2016., 16:44   #401
sandrinator
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
da li smijem na osobnom laptopu koji koristim za poslove firme (firma nema još nikakvo računalo) imati Office 365 personal?

ili baš mora biti verzija za poslovne korisnike? govorimo o maloj firmi s jednom zaposlenom osobom - koja koristi svoj vlastiti laptop za posao.

Windowsi su firmini, retail.
sandrinator je offline  
Staro 22.01.2017., 18:28   #402
dez
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Moraš imati Office Home & Business ako je laptop u vlasništvu firme.

A za ovo tvoje, nisam 100% siguran.
__________________
| Matična: Asus P4S800 | Procesor: Intel P4 2.8 GHz | RAM: 2x512 MB | HDD: WD 80 GB & Maxtor 300 GB | Graphics: ATI Radeon 9550 128 MB |


dez je offline  
Staro 27.01.2017., 22:10   #403
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Ne može biti za privatne osobe na službenom računalu, između ostaloga jer se Personal ne smiju korisiti za službene svrhe. Zato i jesu jeftiniji.

Ja sam se osobno isprsio za Retail i Windowse 10 i Office Home and Business 2016, i sad ne želim ništa više čuti, platio sve licence, pa i za AV, za svako računalo. Kako neki kažu, miran san nema cijene.
A košta koliko košta, to je cijena posla.

E sad, ne znam što bi bilo kad bi koristila npr. Personal i onda prije dolaska neke eventualne kontrole radila uninstall. Moralno upitno, ali ne vidim zašto bi bili problemi zbog nečega što je nekad bilo na računalu, bilo prije 5 godina ili 5 minuta. Nije li bitno kakvo je stanje zateknuto?

Iskreno, ako ti ne treba ured, onda bi radije napravio ugovor s tvrtkom o korištenju adrese radi potrebe registracije tvrtke, pa ti onda nitko ne može ući u kuću samo tako. Isto tako, čisto sumnjam da se ide u premetačinu cijele kuće u potrazi za ilegalnim software-om samo zato jer si ti iznajmio/la sobu u stanu svojoj tvrtki i još pipaju je li računalo toplo-hladno. Taman posla. Eventualan pregled prostora u kojoj radiš i uređaja koji su tamo, to još nekako, ali cijelu kuću - za to treba nalog od suda ako se ne varam.
Zato možda office na drugom nekom računalu? Opet moralno upitno i netko imalo pametan će pitati a kako radiš te dokumente ako nemaš office na tom računalu, a s druge strane, možda bi ti odgovarala i neka Open Source opcija?
Ja sam ozbiljno razmišljao o tim alternativama, pa čak i Linuxu, ali mi se nije dalo zafrkavati i gubiti vrijeme isprobavajući, a i Windowsi su mi svejedno trebali radi nekih programa koji ne rade na Linuxu.


E da, a vezano uz OEM - ako se ne varam, trebao bi ga staviti ovlašteni MS tehničar ako će se striktno po pravilima, a može se prebaciti na drugo računalo pod posebnim uvjetima (a la crkla ploča).
__________________



Zadnje izmijenjeno od: sith_lord. 27.01.2017. u 22:18.
sith_lord je offline  
Staro 25.04.2017., 17:33   #404
croi1
Premium
Moj komp
 
croi1's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 253
Mogu li bilo koji od ovih antivirusa kupiti i koristiti za firmu?
__________________
Pošteni trgovac: 17/17
croi1 je offline  
Staro 25.04.2017., 17:40   #405
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Da, ako imaš plaćeni.
Mommistake je offline  
Staro 25.04.2017., 17:44   #406
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Meni su iz BD Sales preko telefona rekli kako nema problema što se njih tiče oko korištenja Total Security-a u komercijalnom okruženju (pričamo o plaćenoj verziji, jel', vjerojatno je zato stavljen link gore).
Također su dodali kako je Enterprise verzija namjenjena za one koji imaju i žele zaštiti i servere, a pošto ja to nemam, nemam ni potrebe za glavnim odlikama njihovog Enterprise rješenja (GravityZone).
__________________


sith_lord je offline  
Staro 25.04.2017., 17:48   #407
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Zašto plaćati kad ti je Comodo besplatan i za poslovnu primjenu?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 25.04.2017., 19:16   #408
croi1
Premium
Moj komp
 
croi1's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 253
Odlično, to me baš zanimalo, da ne moram imati Business verziju.

Gledao sam besplatne ali se na kraju ispostavilo da mnogi više nisu besplatni za business pa sam odustao od daljnje pretrage. Uzet ću u obzir i Comodo.

Hvala.
__________________
Pošteni trgovac: 17/17
croi1 je offline  
Staro 25.04.2017., 20:34   #409
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Gledaj, njih ne zanima što ti imaš, važno je da nemaš ilegalno.

Ako ti smatraš da se možeš zaštiti free, tvoja stvar, samo da nije s torrenta.
Mommistake je offline  
Staro 04.05.2017., 09:51   #410
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Samo da nije s torrenta i da ne pise da je free for personal use jer to znaci da nije besplatan. Pazi na detalje, na kraju ce te najmanji detalj kostati kazne. Masu masu toga je samo free for personal use.
mann je offline  
Staro 18.08.2017., 19:55   #411
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
u firmi imamo par računala koji su došli sa win 8.1 I imaju naljepnicu. Win update je povukao 10tku gore.

U slučaju inspekcije to je ok I to prolazi ? kako oni tumače te " upgradeove " ?

+ ukoliko tipa naljepnica je win 8.1 a ja downgrade na 7 je mogu imat problema za to ?
Overclock_freak je offline  
Staro 18.08.2017., 20:19   #412
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 417
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
u firmi imamo par računala koji su došli sa win 8.1 I imaju naljepnicu. Win update je povukao 10tku gore.

U slučaju inspekcije to je ok I to prolazi ? kako oni tumače te " upgradeove " ?

+ ukoliko tipa naljepnica je win 8.1 a ja downgrade na 7 je mogu imat problema za to ?
Za upgradeanu Win10 licencu mislim da se kreira novi kljuc koji je u Microsoft DBu povezan sa tvojim OEM kljucem tijekom upgradea.Tako da ne vidim problem koji bi inspekcija mogla imati s tim upgrade licencama iako su bezveze zakomplicirane od strane MSa.
newyxX je offline  
Staro 18.08.2017., 20:59   #413
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
ključ od 8.1 se koristi i za win 10
Overclock_freak je offline  
Staro 18.08.2017., 22:22   #414
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
u firmi imamo par računala koji su došli sa win 8.1 I imaju naljepnicu. Win update je povukao 10tku gore.

U slučaju inspekcije to je ok I to prolazi ? kako oni tumače te " upgradeove " ?

+ ukoliko tipa naljepnica je win 8.1 a ja downgrade na 7 je mogu imat problema za to ?
Inspekcija te traži račun (tj. dokaz o kupnji), njih ne zanimaju naljepnice ni ključevi.

Ukoliko dođe do inspekcijskog nadzora, kroz par dana stiže dopis gdje trebaš dokazat posjedovanje licence za određen SW. Obično su to Win, Office, AutoCAD, ... - sve točno, što i koliko, stoji u dopisu.

Što se tiče nadogradnje na Win10 ne bi smjelo bit problema - dostaviš račun za Win7/8. Opće je poznato da je upgrade na Win10 išao besplatno i često automatski.

Što se downgrade 8 na 7 tiče. Legalno možeš samo downgrade Win8 Pro na Win7 Professional. "Obicna" Win8 nema downgrade right - samim time bi moglo bit problema.
nathan.fake je offline  
Staro 19.08.2017., 12:26   #415
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
ključ od 8.1 se koristi i za win 10
ne bi vjerovo, ali ja sam sa oem 7icom aktivirao 10ku

mislim nekorišten key na čistu 10 instalaciju.
syss je offline  
Staro 03.09.2017., 15:14   #416
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
zna li netko mozda da li je photoshop elements dopusten za komercijalnu upotrebu? (naravno kupljen na ime firme?) , nigdje nemogu naci taj podatak
ZeljaOs je offline  
Staro 18.09.2018., 14:19   #417
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
poz.
frend zeli kupit AutoCAD preko ebay-a. vidim da ih ima za relativno male nofce i najcesce vidim da pise da je digital download i da je legal 3g.
kako to ide kod dokazivanja takvog sw ako se pojavi kakva inspekcija? samo se pokaze print out paypal racuna ili? jel smije bit taj racun na nekog drugog usera ili mora bit njegovo?
geronimo_2 je offline  
Staro 18.09.2018., 14:34   #418
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Ja sam prilično siguran kako bi to u teoriji trebalo biti i da bi trebalo proći u redu, ali ne znam kako bi to stvarno išlo u praksi, a pogotovo ne s tako nabavljenom licencom, pa ću radije šutjeti s argumentima da ne bi nehotice naveo ljude na krivi put.

Pratim ovu temu i baš me zanima hoće li tko javiti s iskustvima iz prve ruke...
__________________


sith_lord je offline  
Staro 18.09.2018., 14:36   #419
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
da meni isto to bas nije jasno. svi spominju to kupovanje sw preko baje i kuzim za win, ali za recimo CAD mi je malo cudno to i zato zelim znat da ne navedem covjeka na krivi put.
nije mu za firmu.
geronimo_2 je offline  
Staro 18.09.2018., 14:52   #420
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ako mu nije za firmu što ga onda muči to?
Libertus je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na