Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2017., 12:03   #1741
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Tnx na pomoći, ali nažalost taj link ne pomaže
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2017., 20:18   #1742
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
imas u huawei temi, pretrazi malo.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2017., 19:27   #1743
VanHelsing
Registered User
Moj komp
 
VanHelsing's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 70
ekipa, pitanje jedno

Iphone 5s, jutros se probudio, crn ekran...ne reagira na tipke, spojim ga na punjač, nikakivh znakove ne daje, itunes ga prepoznaje da je u recovery modu. Pokrenem recovery postupak i dobijem error 40. Jel se netko susreo sa ovim i ima li kakvog rješenja ili da nosim na servis.

Mobitel je pod garancijom koju je Istyle dao (drugi iphone u 7 mjeseci, prvom se odljepio ekran pa su mi dali novi uređaj u 1.mjesecu i sad se sam od sebe zablesiro)

Hvala
VanHelsing je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 22:40   #1744
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Taj tvoj 5s radi na Androidu, il je neki drugi razlog da pitas u ovoj temi?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 16:41   #1745
VanHelsing
Registered User
Moj komp
 
VanHelsing's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 70
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Taj tvoj 5s radi na Androidu, il je neki drugi razlog da pitas u ovoj temi?
promašio podforum, isprika
VanHelsing je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 16:50   #1746
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor VanHelsing Pregled postova
ekipa, pitanje jedno

Iphone 5s, jutros se probudio, crn ekran...ne reagira na tipke, spojim ga na punjač, nikakivh znakove ne daje, itunes ga prepoznaje da je u recovery modu. Pokrenem recovery postupak i dobijem error 40. Jel se netko susreo sa ovim i ima li kakvog rješenja ili da nosim na servis.

Mobitel je pod garancijom koju je Istyle dao (drugi iphone u 7 mjeseci, prvom se odljepio ekran pa su mi dali novi uređaj u 1.mjesecu i sad se sam od sebe zablesiro)

Hvala
Je li JB?

EDIT: Prebaciti i moj odgovor u dobru temu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 21:23   #1747
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Ljudi ja imam jedno pitanje.
Ovdje sam novi pa mi treba pomoć. Naime kupio sam Galaxy S6Edge koji rootan. On mi radi odlicno i sve to. Ali ne želim da imam rootan telefon. Želim da bude kao sve iz tvornice i da dobijam officialne updatove.

Skinuo sam sa sammobile francusku verziju 6.0.1 flashovo preko odina i sv je dobro proslo. Kad je trebalo da se instalira izbacilo mi gresku no drk pleas check drk first. Nakon sto sam googlao nasao sam na youtube video kako da se resi taj problem. Skinuo sam fix flashovo preko odina i proradilo je sve kao treba. Ali sad ja imam officialni 6.0.1 ali i dalje mi rutan telefon. Pis emi da imam Kernel SpaceX i kad palim telefon pise mi kernel is not seandroid enforcing. Kako da sve to riješim da mi bude telefon kao iz tvornice?
Jer želio bi da stavim ovaj novi 7.0 ali ne znam kakocu kad sam imao problem sa tim drk na 6.0.
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 22:15   #1748
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,163
Okinuo ti je knox a koliko znam to se vise ne da vratit nazad. Ako si napravio factory reset i otresao stock rom,mob nije rootan.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 22:24   #1749
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Pa stavio sam officialni 6.0.1 i nakon toga sam odradio factory reset i taj 6.0.1 je u telefonu ali telefon je i dalje rootan . Telefon nema kernel Samsungov. Ima taj SpaceX 1.0 verziju. skinuo sam i onaj program i pise da je telefon korektno rootan a nema nikakvog root programa u njemu. ne znam na koju foru da vratim telefon u stanje d amogu dobijate update officialne ?
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 22:48   #1750
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor Pires84 Pregled postova
Pa stavio sam officialni 6.0.1 i nakon toga sam odradio factory reset i taj 6.0.1 je u telefonu ali telefon je i dalje rootan . Telefon nema kernel Samsungov. Ima taj SpaceX 1.0 verziju. skinuo sam i onaj program i pise da je telefon korektno rootan a nema nikakvog root programa u njemu. ne znam na koju foru da vratim telefon u stanje d amogu dobijate update officialne ?
Probajte sa Samsung KIES-om.
Ja sam imao J5 koji je bio rootan i s tim programom sam ga vratio i sve je bilo u redu,OTA update je stizao uredno.

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2017., 23:10   #1751
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Ne mogu povezat Kies sa telefonom.

Preko programa Phone info pise mi postojanje rutanja ikad kliknem prikaze mi se Root info
/system/xbin/su
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 23:14   #1752
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Ukoliko baratate s engleskim jezikom ova stranica bi vam pomogla tu je detaljni tutorial:
http://www.galaxys6edgeupdate.com/sa...ftware-update/

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 23:46   #1753
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Odradio sam ja sve ovo preko odina skinuo official firware 6.0.1 i flashovo preko odina. Nakon sto je proslo u odinu i krenula sa install odma mi se pojavilo ovo pa ovo

Pa sam našao ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=jK0wxtsPTPY i skinuo fix to je valda bio kernel i telefon radi normalno.

Ali ako sam stavio officialni 6.0.1 ne kontam ako nisam flashovanjem preko odina dobio sve officialno?

I kod mene u dowload modu je ovako

Current BINARY: Custom
System Status: Custom
Reactivation LOCK: OFF
CROM SERVICE: Unlock
Secure Download: Disabled
KNOX WARRANTY VOID: 1 (0x5000)
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 08:44   #1754
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
i dalje vidim po ovom dolje da je root prisutan

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 09:04   #1755
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Pa da root je prisutan i ne znam kako da ga sklonim a flashovo sam preko odina official fimware.
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 13:10   #1756
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Flashaj prvi (originalni) firmware koji je dosao s mobom. On bi trebao ponistiti root status. Nakon toga flashaj ovu noviju stock verziju.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 18:56   #1757
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Kako da nađem tj da znam koji je bio prvi na mobitelu. Kupio sam ga rootanog pa ne znam koji je uopće bio?
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 08:40   #1758
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Flashaj bilo koju verziju i odmah nakon boota odi recovery i napravi full wipe..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 12:58   #1759
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Pires84 Pregled postova
Kako da nađem tj da znam koji je bio prvi na mobitelu. Kupio sam ga rootanog pa ne znam koji je uopće bio?
Odi na gsm arenu pa potrazi specifikacije mobitela.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2017., 22:38   #1760
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Nista od ovoga nije pomoglo. Ponocv sam flashovo zadnju najnoviju verziju 6.0.1 i opet ista situacija. Ja ne razumijem koji je vrag sa tim Kernelom. Znači nakon što je u odinu pass krene instalacija dodje do 32posto i onda izbaci onu gresku sa DRK. Nakon toga piše press any key. Zatim mi se prebaci u recovery mod. Tu odradim factory reset i wipe partition. Nakon toga reboot i neće da boota opet ode u recovery i izbacuje u donjem dijelu ekrana Dm-verification failed...need to check DRK first. I sta sam mogao opet nego da flashujem FIX a taj fix je ustvari Kernel spaceX koji nije officialni. Ne razumijem da li svaki telefon ima svoj kernel ili se kernel dobija sa firmware. Da li je na mom telefonu izbrisan kernel mog telefona pa moram flashovati neki neslužbeni kao sto sam uscinio da bi proradilo?
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 16:56   #1761
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
pa čovječe... toliko sam iznenađen danas da sam morao doći ovdje objaviti post, i dok sam ja tako fino lijepo potrošio milijun kuna na mobilni internet kada bi tetrao vezu za laptop, igrom slučaja otkrijem danas da mobitel može poslužiti i kao pojačivač WIFI signala?? pa zašto mi niko to prije nije rekao (a niti se sjetio ja toga? ), lijepo isključim mobitelne podatke, skinem sa google playa "wifi signal strenght", potražim di je najjači signal/točku u stanu (igrom slučaja to je nasred poda sobe) i uključim Wifi access point, pa ovo radi super savršeno!

P.S. ali ne kužim zašto, bez obzira na to šta internet radi fenomenalno i uštedjeti ću, kada sam povezan na taj način i pošaljem mail iz Outlooka jednostavno ostane u Outboxu i baca razne greške vani...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 18:22   #1762
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor Pires84 Pregled postova
Nista od ovoga nije pomoglo. Ponocv sam flashovo zadnju najnoviju verziju 6.0.1 i opet ista situacija. Ja ne razumijem koji je vrag sa tim Kernelom. Znači nakon što je u odinu pass krene instalacija dodje do 32posto i onda izbaci onu gresku sa DRK. Nakon toga piše press any key. Zatim mi se prebaci u recovery mod. Tu odradim factory reset i wipe partition. Nakon toga reboot i neće da boota opet ode u recovery i izbacuje u donjem dijelu ekrana Dm-verification failed...need to check DRK first. I sta sam mogao opet nego da flashujem FIX a taj fix je ustvari Kernel spaceX koji nije officialni. Ne razumijem da li svaki telefon ima svoj kernel ili se kernel dobija sa firmware. Da li je na mom telefonu izbrisan kernel mog telefona pa moram flashovati neki neslužbeni kao sto sam uscinio da bi proradilo?

pa ako ti stock rom sa custom kernelom radi, zašto ga tako ne koristiš?
prosurfaj po xda, postoji negdje stock kernel pa njega samo flashaj a ne cijeli firmwer.. dakle kernel je boot.img. da mi radi mob sa drugim kernelom sve ok ak se normalno ponaša..negdje je nešto lagano zbrickano, radije nemoj reflashat iznova jer svaki put nabaciš novi drk na mob dok ti se jednom nebu smrzo i ugasio..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 19:41   #1763
Werther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Werther Pregled postova
Added!!
Enter CS for MD5..
Check MD5.. Do not unplug the cable..
Please wait..
I9300XXUGNH4_I9300VFGGNH2_I9300BUUGNF1_HOME.tar.md5 is valid.
Checking MD5 finished Sucessfully..
Leave CS..
Odin v.3 engine (ID:6)..
File analysis..
SetupConnection..
Initialzation..
Get PIT for mapping..
Firmware update start..
SingleDownload.
boot.img
NAND Write Start!!
FAIL!

Complete(Write) operation failed.
All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Ovo je je c/p iz odina, dakle nije uspjelo. Izgleda da nitko još nije doživio tu poruku na s3. Da sam bar stisnio "reset" vjerojatno bi radilo, ili da sad saznam nekako što je to uopće bilo i na neki drugi način to resetiram.

Znači još jednom ću ponoviti da mi je iskočio neki ekran, nikad viđen prije, poruka dakle nije bila iz roma nego iz nečeg fundamentalnijeg, ne znam kako da to opišem, kao da se cijeli rom srušio, nešto se poremetilo i on mi fino ponudio da to resetiram, ne mob nego to nešto. Nažalost brzo sam reagirao i misleći da uvijek mogu iz recoverija wipe-at i snimat romove sam ignorirao poruku i ugasio mob.
OD TADA ne da ne mogu flashat iz recoverija nego ni iz odina, ne mogu zapravo ni wipe-at ništa..
Evo da napišem update za moj problem.. poslao sam poštom imartu mob da ga on proba popraviti.. matična je jednostavno dala svoje i nije išlo, pa sam nabavio neki razbijeni i9305 za 100 kn ali njegova matična je malo drugačija i ne paše. Imart je to uspio nekako ipak prilagoditi i sad sve radi osim 4g antene. i9305 ima duplo više rama tako da je to super, nije još stigao k meni. Snimio mi je dosta korisnih aplikacija.. eto pa preporučam ako tko treba majstora za oživljavanje mobitela
Werther je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 23:01   #1764
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
pa ako ti stock rom sa custom kernelom radi, zašto ga tako ne koristiš?
prosurfaj po xda, postoji negdje stock kernel pa njega samo flashaj a ne cijeli firmwer.. dakle kernel je boot.img. da mi radi mob sa drugim kernelom sve ok ak se normalno ponaša..negdje je nešto lagano zbrickano, radije nemoj reflashat iznova jer svaki put nabaciš novi drk na mob dok ti se jednom nebu smrzo i ugasio..
Da ali ne mogu imati novi ovaj 7.0 firmware jer ovaj kernel ne radi na 7.0 Stavio sam Space X skinuo sa XDA... I izasao je za moj 7.0 al ne smem flashovat u odinu jer nemam kernel custom za 7.0.
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2017., 06:52   #1765
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor Werther Pregled postova
Evo da napišem update za moj problem.. poslao sam poštom imartu mob da ga on proba popraviti.. matična je jednostavno dala svoje i nije išlo, pa sam nabavio neki razbijeni i9305 za 100 kn ali njegova matična je malo drugačija
update:
zapravo 4G radi, ali to sam saznao tek nakon sim unlocka jer je mob bio zaključan na t-mobile. čekajući njihov unlock kod za koji su rekli da može potrajati 2 tjedna no došao je za 2 dana, kupio sam karticu bon bon da vidim dal sve radi jer moju vip nije naravno prepoznao. ali kako bon bon ni nema 4G (osim u onoj najskupljoj tarifi na bonove), 3G je bio maksimum. kad sam stavio svoju karticu od vipa, ipak radi 4G..





još malo o ploči, dakle matične ploče su vrlo slične i ona paše gore ali je na par mjesta malo deblja, oko 0,5 mm, pa je trebalo preraditi middleframe da ona stane.. na ovoj slici se vidi što je trebalo maknuti.. poslužio je grublji šmirgl papir i ispuhavanje kompresorom izdaleka..




imart je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2017., 08:21   #1766
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor Pires84 Pregled postova
Da ali ne mogu imati novi ovaj 7.0 firmware jer ovaj kernel ne radi na 7.0 Stavio sam Space X skinuo sa XDA... I izasao je za moj 7.0 al ne smem flashovat u odinu jer nemam kernel custom za 7.0.
A koji mob uopce imas? Jesi probao flashati nougat preko odina?
imart je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2017., 15:17   #1767
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Imam S6 egde i za moj SEE firmware izasao je 7.0 Ne usudim se flashovati taj jer nema još kernela za nougat a citao sam da ne valja flashovati na stariju verziju ako si stavio novu. Do sad sam samo flashovo nobvije 6.0.1 A ako flashujem 7.0 i opet me taj DRK bude zezao i telefon ne bude htio bootati ne znam jel smem vratiti na 6.0.1
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 07:08   #1768
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
zeznuo si boot particiju, negdje si ju zblesirao.. pametno treba sa customizacijama..pričekaj neki custom kernel za nougat, izaći će.. mislim da već ima, pogledaj na xda..
flashaj zadnji TWRP recovery, odi u njega i napravi full wipe i formatiraj sve particije i izbriši internu memoriju.. zatim flashaj neki custom rom sa stock kernelom iz xda s6 development.

Zadnje izmijenjeno od: imart. 31.03.2017. u 07:14.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 15:29   #1769
Werther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 42
još jednom da pohvalim imarta, sredio je mobitel samo tako (i po vanjskom izgledu, osim iznutra), izgleda dosta bolje nego prije, čak sam dobio adapter i stick sa backupom jer nisam poslao sd karticu s mobitelom..
Werther je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 15:37   #1770
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Bio je to zanimljiv projekt.
imart je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na