Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2008., 01:34   #31
kimdanko2000
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: ČAKOVEC
Postovi: 1
HTC Touch HD

Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
A onda sam siguran da znaš kako je xperia proizvod HTC-a

@Bruno_Rv naravno da nisam kupio samo radi GPS-a, već radi toga da budem faca, kaj nisam sada prava faca, imam komad opreme koja me koštala ko svetog petra kajgana, i nikada neću te pare uz pomoć njega vratiti(dakle neće mi se isplatiti)
ne naravno da ga nisam uzeo zato da bi se preseravao naokolo( PREVIŠE ) nego zato jer mi može pomoći u poslu, dakako zasada još ne u punom potencijalu, ali valja se nadati

A sada mali lookback na ono što sam zasada uspio na njemu instalirati, prvensveno sam htio da mogu koristiti Gsensor(njegove mogućnosti) u svim aplikacijama osim TF3D-u jer kao što znate touch hd može koristiti landscape opciju samu u youtube i opera-i! Zato sam si instalirao mali program koji ne jede puno memorije a zove se Gyrator 2 i freeware je, i on radi svoj posao a taj je da nadoknadi one gore navedene nedostatke, tako da sada recimo dok pišem mail mogu fino tipkati svojim debelim čvarcima a ne da uzimam stylus!
Drugi program koji sam instalirao, ustvari nije program već je patch kojem je glavni zadatak da ubrza komunikaciju između microsd kartice i samog uređaja, jer bez toga gledanje filmova na njemu je izdržljivo, ovako, sa tim patch-om je to pravo zadovoljstvo, naravno govorim o HD-u, dok filmeke slabije kvalitete vrti ko beba, naime ovo je portebno napraviti zato jer ovaj uređaj ima najveću dopuštenu rezoluciju za WM a to je 480x800 i malčice je ipak preslab da bi zahtjevnije file-ove vrtio ko po loju, ali s ovime je i ta stvar riješena!
Instalirao sam još neka dva programa koja su uglavno imala funkciju mejnjanja registri file-ova ili ti ga tweak programi, ali pošto sam tu jako slab nisam se previše htio igrati dok to ne prokužim malo bolje!
E da i obavezno morate, naravno ako želite Gyrator da funkcionira, prije njega instalirati Netframework 3.5 inaće nebu išlo, ali i toga ima i mislim da je i to freeware!

Eto toliko za sada, tune in next time
Dakako ne libite se pitati, jer ako znam odgovorit ću


koji ti je to patch kojem je glavni zadatak da ubrza komunikaciju između microsd kartice i samog uređaja?
Hvala
kimdanko2000 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2008., 16:04   #32
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor kimdanko2000 Pregled postova
koji ti je to patch kojem je glavni zadatak da ubrza komunikaciju između microsd kartice i samog uređaja?
Hvala

Evo poslao sam ti pm, jer neznam dali smijem ovdije linkati site za megaupload



Uspu sretan Božić Svima koji ga slavite, mene nema sada par dana, vidimo se opet u nedjelju, uživajte ekipa
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2008., 18:14   #33
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Thanks Branx, neke stvari fakat ne bih nikad nasao
Jel se treba aktivirati nes sa provajderom da gps radi ili nes na mobu? Instaliro sam igo al se nece pokrenuti....isprobo sam onaj quickgps al mi se ni on nece spojiti....totalno sam noob u tome...

EDIT: Sad sam vidio da se nemrem spojit na net, a tele2 ne može poslati postavke na mob jer mi napišu da mi ne podržava mms i wap - i nek si kupim novi, hahahahahaha.....jel trebam njih zvati il......
GPS nema veze s providerom.
iGO očito onda nisi dobro instalirao kad se ne pokreće... meni radi normalno.
iGO8 zadnja verzija.
QuickGPS ti služi samo kada si spojen na internet - da pokupi informacije o satelitima, kako ti se GPS ne bi mučio da ih nađe previše...

Što se tiče postavki, ručno ih unesi... imaš negdje na T2 siteu postavke.
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2008., 00:09   #34
diizii
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Evo poslao sam ti pm, jer neznam dali smijem ovdije linkati site za megaupload



Uspu sretan Božić Svima koji ga slavite, mene nema sada par dana, vidimo se opet u nedjelju, uživajte ekipa
Molim te, ajde napiši koje si sve programe instalirao da su ti pomogli i ubrzali ga. Pa ču ih ja pokušat nači.

Također, jesi probao vrtit DivX filmove? Kako idu? Je uglađeno sve i normalno ili trzaju?

Thx.
diizii je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 18:54   #35
diizii
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Zaboravio sam pitat. Dal tko zna zašto kod poziva mi se pojavi ono E navrhu. U networks sam isključio da se spaja na internet preko Vipa, nego sam stavio My Work Network koja ide preko WiFi. I za pozive i SMS sam stavio GSM. Ali kad zovem, ili mene netko zove pojavi se neki put gore E.
diizii je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 19:43   #36
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
EDGE?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 14:24   #37
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
EDGE?
That is correct!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 15:12   #38
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Zanima me koje aplikacije koristite na HTC Touch HD. Osim sms-a i telefoniranja. I ajd, gps-a.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 16:23   #39
diizii
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
That is correct!
Ma da predpostavio sam da je EDGE, ali zašto mi ulazi u EDGE kod telefoniranja. Ja sam totalni početnik oko ovoga, pa sorry ako pitam glupa pitanja. Šta nije EDGE samo za prijenos podataka, kao internet?
diizii je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 17:51   #40
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Neka veza mora biti...bilo da je 3g, EDGE il GPRS...oko toga ne razbijaj glavu, osim što nije dobro imati non stop uključen 3G jer cucla više bateriju...

Kad smo kod 3G - jel itko upogonio internet na njemu jer sam cuo od frenda da je njegov poznanik prodao diamonda jer nije bilo moguce spajanje na 3G (preko 098)
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2008., 18:50   #41
diizii
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Zanima me koje aplikacije koristite na HTC Touch HD. Osim sms-a i telefoniranja. I ajd, gps-a.
Ja koristim Core player, probao sam Operu Mini, HD tweak.


Dal je tko imao error cprog.exe ili gwes.exe, jer meni svako toliko to iskoči.
diizii je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 19:59   #42
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Meni izbacuje grešku poutlook.exe čim hoću editirati kontakt?!?! Poslao sam poruku supportu htc-a tu u hrvatskoj pa ću vidjeti što će odgovoriti....valjda ću morati na kraju otići kod njih u servis jer ne vidim neko drugo rješenje (nisam uopće otvarao outlook tak da ne vidim di je prije ta greška ispala)....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2008., 10:37   #43
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Izgleda da sam ja jedini dobio dobar uređaj, evo do sada sam mu instalirao 10-ak programa i aplikacija, bio na netu, doduše preko wifi-a, koristio sam msn, mail, uninstaliravao programe i još nisam imao problema o kojima vi pričate, čak i ako mi nešto nije radilo samo sam softresetao i to je bilo riješeno!

A kaj se tiče 3G, moja seka ima Omniu i na njoj preko 091 ide na net bez ikakvih problema(3G)
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2008., 11:56   #44
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Omnia je samsung - čuo sam da se sa htc-om ne može za sad s 3G na net..... ak je istina, nadam se da će to rijesiti softverski ali ak neko to može potvrditi..
Jer inače čemu 3G onda?

A čudim se da mi outlook izbacuje grešku naročito jer ga nisam ni pipnuo - mada je koliko sam vidio vezan za svaki kontakt ali nadam se da će mi se javit support..
denied je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2008., 12:03   #45
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Denied, skoči na forum.xda-developers.com i pogledaj što ima tamo. Ima hrpa novih ROMova, tweakova i svakakvih slatkiša za HTC mobove.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2008., 12:41   #46
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Idem, idem tamo, samo još niš previše ne želim instalirat (narocito romove jer ne znam ni što točno sve mogu) jer sam totalni noob i ak neš shebem sigurno ne bum znal popravit...
denied je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2008., 12:43   #47
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Omnia je samsung - čuo sam da se sa htc-om ne može za sad s 3G na net..... ak je istina, nadam se da će to rijesiti softverski ali ak neko to može potvrditi..
Jer inače čemu 3G onda?
HTC proizvodi i Omniu BTW.
Može se najnormalnije s 3G-om na net, isprobano sa Diamondom, sa više različitih ROM-ova, sve radi.
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2008., 17:55   #48
diizii
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Za odgovor od Hrvatskog HTC-a češ se malo načekat. Ja sam im u Ponedjeljak poslao pitanje i nisam još do danas niš dobio. Mislim ono, kakva je to firma, koja se bavi mobitelima i smartphonovima, a ne čita e-mail i upite korisničkoj podršci.

Ma mislim, meni sve radi, koliko sam ga ja koristio, ali neznam zašto sam od sebe izbaci neku grešku i nakon nekog vremena i bez restarta radi. Ja sam poslao upit u HTC Eurpoe, i čovjek mi je danas odgovorio 31.12. ljudi. Stvarno su super što se toga tiće, ali mi ništa pametno nije rekao. Kaže: soft reset, ako ne pomogne hard reset, ako ne pomogne vrati ga nazad u servis. Kaže da instaliram i najnovije zakrpe, ali kad imaju samo Hotfix, pa baš nekužim šta je s time htio reći.

Za nove ROM-ove, od Xda, ja neznam, nisam baš toliko hrabar da isprobavam. Ima dosta dobrih postova, to je, pogotovo onaj s onim trikovima koje nisam znao.

Kako vam izgleda power button. Jer meni je desni dio power buttona skoro u razini kučišta i taj dio mi je malo teže za stisnut. Onaj dio lijevi, gdje je lampica, mi je malo iznad, možda pol milimetra više od desnog i lijepo ga mogu stitnut, pa me zanima dal je vama isto tako, ili je cijeli power button istom razinom udaljen od kučišta.

Još jedno pitanje vezano za EDGE. Jel sigurno mi Vip neće zaračunat korištenje prijenosa podataka, kako se mobitel spaja na EDGE?
diizii je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2009., 15:46   #49
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor diizii Pregled postova
Kako vam izgleda power button. Jer meni je desni dio power buttona skoro u razini kučišta i taj dio mi je malo teže za stisnut. Onaj dio lijevi, gdje je lampica, mi je malo iznad, možda pol milimetra više od desnog i lijepo ga mogu stitnut, pa me zanima dal je vama isto tako, ili je cijeli power button istom razinom udaljen od kučišta.

Isto je i kod mene, a što se tiće ROM-ova, ništa neću stavljati dok oni ne izbace službeni!!!!!!
A što se tiće ovih programčića, ja se ne libim instalirati ništa, jer sve što ne zadire u registry nema straha, i zasada sve radi
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2009., 17:17   #50
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
I kod mene je takav power button...
@2 die 4
Kak znaš što se instalira u registry a što ne?
denied je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2009., 17:50   #51
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Za navigaciju isprobaj još iGO i Garmina...
za navigaciju je u hrvatskoj cardinale bog i batina
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2009., 21:35   #52
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Koji WM je na tom HD-u? Jučer sam uzeo HTC Touch Pro sa WM 6.1, ali mi nedostaju neke opcije koje imam na WM 5.0 kao što je recimo biranje funkcija soft i ostalih tipki. Uopće nemam toga u izborniku... Može li netko pogledati kod sebe? Razmišljam staviti čisti WM 6.1, a ovaj T-Mobile brandirani maknuti jer su očito oni nešto zbrljali. Svako malo mi se neka aplikacija sruši (sa Send i Don't Send Report), TouchFlo se pošemeri itd. Općenito mi sam uređaj nekako sporo radi što nikako ne bi trebalo ozbirom na količinu RAM-a i takt procesora.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 00:28   #53
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Koji WM je na tom HD-u? Jučer sam uzeo HTC Touch Pro sa WM 6.1, ali mi nedostaju neke opcije koje imam na WM 5.0 kao što je recimo biranje funkcija soft i ostalih tipki. Uopće nemam toga u izborniku... Može li netko pogledati kod sebe? Razmišljam staviti čisti WM 6.1, a ovaj T-Mobile brandirani maknuti jer su očito oni nešto zbrljali. Svako malo mi se neka aplikacija sruši (sa Send i Don't Send Report), TouchFlo se pošemeri itd. Općenito mi sam uređaj nekako sporo radi što nikako ne bi trebalo ozbirom na količinu RAM-a i takt procesora.

WM 6.1 je gore, a šti se tiće HD-a on ti ima samo jednu harware tipku i to onu za volume, tako da ........ ali što se tiče ovih ostalih stvari sve šljaka i nije sporo, jedino filmić treba par sec. da se load-a i onda sve ide smooth

@ denied
što se tiče registry-a, pod time sam mislio da ne koristim niti jedan program za tzv tweek-anje sustava, a ovi ostali programi idu gore bez pitanja, još je bolje ako su cab. file-ovi,
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 01:09   #54
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Jel itko našao načina da se zvuk malo stiša po defaultu (isključen je audio booster)? Slušam mp3ice na jednoj crtici.....

EDIT: Riješit ću to s instaliranim drugim playerom

Zadnje izmijenjeno od: denied. 02.01.2009. u 18:11.
denied je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 01:11   #55
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Nisu samo u pitanju "prave hardverske" tipke ispod ekrana nego i one na dnu ekrana, uopće im ne mogu promijeniti funkciju. Tvornički su postavljene na Calendar (lijeva) i Contacts (desna).

Je li netko skužio kako reinstalirati TouchFlo?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 10:12   #56
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
@ domy_os mislim da bi i ti trebao ako već nisi posjetiti ovaj forum, tamo ima sve kaj ti treba
http://forum.xda-developers.com
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 02.01.2009. u 11:23. Razlog: mda...
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 13:13   #57
diizii
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Ja sam instalirao HD Tweak, i ima dosta opcija, ali nisu baš neke da mi trebaju, a i radi sve i nije mi se od tada niti jednom srušio. Čak ima neke opcije, da doda neke skrivene opcije unutar načina snimanja kamere, i takve stvari.

Što se tiće rušenja, čitao sam malo da to može imati veze s slobodnom memorijom. U Task Manager sam vidio da su mi neki programi pokrenuti po 2 ili 3. Ono kad bi otišo nešto drugo radit dok bi taj program radio, Windowsi bi ga vrtili u pozadini, a ja neznam kako onda doć do njega, jer mi se pojavi TouchFlo i opet bi ga pokrenuo i tako više programa par puta i nema baš puno memorije slobodno i sruši se. Ili bi ga zatvorio na X, ali poslije sam skužio da Windowsi nisu gasili programe kad bih kliknuo X, nego ih stavljali u pozadinu. Zatim sam išao u Settings i tamo našao da X gumb mi samo na pritisak isključi program. I od tada mi se nije niti jednom srušio. Samo me je počeo malo zezat kod poruka kad želim odgovorit na poruku, pa samo stisnem na poruku koju čitam i onda mu treba jedno 2 s, da se sve učita. Prije mi je to odmah bilo, pa neznam u čemu je stvar.

Nego mene muči još nešto. :-) Gledam sad memoriju i piše mi ovo: Storage total: 323,17 Mb, Program Total: 195, 58 Mb. Znam da Windowsi uzmu za sebe malo memorije, ali da mi od 512 Mb, uzmu 188,83 Mb ili od 288 Mb mi uzmu 92,42 Mb, mi je malo čudno. Mislim šta ne bi barem RAM trebao prikazivat točno koliko je?

Dali za GPS se šta naplačuje, jer koliko sam skužio to je A-GPS koji korisiti signal od mreže, a ne pravi signal satelita. Možda sam ja nešto krivo skužio.
diizii je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 11:30   #58
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor diizii Pregled postova
Ja sam instalirao HD Tweak, i ima dosta opcija, ali nisu baš neke da mi trebaju, a i radi sve i nije mi se od tada niti jednom srušio. Čak ima neke opcije, da doda neke skrivene opcije unutar načina snimanja kamere, i takve stvari.

Što se tiće rušenja, čitao sam malo da to može imati veze s slobodnom memorijom. U Task Manager sam vidio da su mi neki programi pokrenuti po 2 ili 3. Ono kad bi otišo nešto drugo radit dok bi taj program radio, Windowsi bi ga vrtili u pozadini, a ja neznam kako onda doć do njega, jer mi se pojavi TouchFlo i opet bi ga pokrenuo i tako više programa par puta i nema baš puno memorije slobodno i sruši se. Ili bi ga zatvorio na X, ali poslije sam skužio da Windowsi nisu gasili programe kad bih kliknuo X, nego ih stavljali u pozadinu. Zatim sam išao u Settings i tamo našao da X gumb mi samo na pritisak isključi program. I od tada mi se nije niti jednom srušio. Samo me je počeo malo zezat kod poruka kad želim odgovorit na poruku, pa samo stisnem na poruku koju čitam i onda mu treba jedno 2 s, da se sve učita. Prije mi je to odmah bilo, pa neznam u čemu je stvar.

Nego mene muči još nešto. :-) Gledam sad memoriju i piše mi ovo: Storage total: 323,17 Mb, Program Total: 195, 58 Mb. Znam da Windowsi uzmu za sebe malo memorije, ali da mi od 512 Mb, uzmu 188,83 Mb ili od 288 Mb mi uzmu 92,42 Mb, mi je malo čudno. Mislim šta ne bi barem RAM trebao prikazivat točno koliko je?

Dali za GPS se šta naplačuje, jer koliko sam skužio to je A-GPS koji korisiti signal od mreže, a ne pravi signal satelita. Možda sam ja nešto krivo skužio.

Evo za ovo zadnje, nije A-GPS nego GPS, i ne ništa se ne naplačuje, samo si skini program neki i mape za njega i udaraj!!!!!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 15:33   #59
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
@ domy_os mislim da bi i ti trebao ako već nisi posjetiti ovaj forum, tamo ima sve kaj ti treba
http://forum.xda-developers.com
Ma znam odavno za taj podforum, ali bih problem prvo htio riješiti s postojećim setupom, a tek onda stavljati nešto drugo...

Citiraj:
Autor diizii Pregled postova
Nego mene muči još nešto. :-) Gledam sad memoriju i piše mi ovo: Storage total: 323,17 Mb, Program Total: 195, 58 Mb. Znam da Windowsi uzmu za sebe malo memorije, ali da mi od 512 Mb, uzmu 188,83 Mb ili od 288 Mb mi uzmu 92,42 Mb, mi je malo čudno. Mislim šta ne bi barem RAM trebao prikazivat točno koliko je?
Jedno je RAM, a drugo ROM i to je u redu obzirom na verziju WM-a i TouchFlo...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 16:25   #60
diizii
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Evo za ovo zadnje, nije A-GPS nego GPS, i ne ništa se ne naplačuje, samo si skini program neki i mape za njega i udaraj!!!!!

Hvala.

Citiraj:
Jedno je RAM, a drugo ROM i to je u redu obzirom na verziju WM-a i TouchFlo...
Ma kužim razliku između RAM-a i ROM-a, ali sam htio reći, šta nebi trebalo pod total biti stvarna količina memorije. Koliko znam za PC Windowsi su uvijek uzimali jedan dio diska za svoje zapise, ali RAM je bio toliko koliko stvarno je.
diizii je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na