Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2008., 20:12   #1
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
HTC Touch HD

Evo tanas sam postao ponosni vlasnik navedenog uređaja, još ga nisam ni upalio(punim bateriju)!
Kupio sam ga u dućanu, dakle nije zaključan na nijednu mrežu, i dolazi sa full bundle-om, iako mislim da će ga svi prodavati sa punim bundle-om!!!!
Nemogu vam zasada ništa puno reći osim onoga što svi koje to zanima već znate sa filmova i reviewa sa net-a!
Kad ga osposobim nabacit ću mali review, prvenstveno softwera koji ću staviti gore (mene najviše zanima GPS) ako ga osposobim!!!!!!!!!!!!

Pozz do tada!
Slobodno pitajte ako imate pitanja, rado ću pomoći ako ću znati

//promjenih ime teme, ono me bolo u oci.
moderator
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: atha. 11.12.2008. u 18:56.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 20:38   #2
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
THC ajd da vidimo kakav je taj HTC
AiM je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2008., 21:00   #3
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Preheben mob, jedino je šteta što nisu razvili neki open source soft za njega, a ne stavili gore WM. Mislim nije to ništa loše što je WM gore, ali bio bi nekako unikatniji, poput iPhonea
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2008., 05:17   #4
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
taj htc ima svoj shell tj touchflo 3d,koji je imho u rangu iphone-a. A ako si kupio taj phone radi gps-a,bacio si pare,imas puno jeftinijih na kojima gps radi isto ko i na tvom.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2008., 10:21   #5
mcclarion
Premium
 
mcclarion's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 298
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
taj htc ima svoj shell tj touchflo 3d,koji je imho u rangu iphone-a. A ako si kupio taj phone radi gps-a,bacio si pare,imas puno jeftinijih na kojima gps radi isto ko i na tvom.
naprimjer ?
__________________
P:TEHNIČKA ROBA POVOLJNIJE NEGO IGDJE - ZATVORENO.
mcclarion je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2008., 12:24   #6
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
vecina nokia e serije ?

nego ja sam na vagi izmedju xperie i touch hd-a al zasad mi xperia vodi jer ima kakav takav flash na kameri...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 15:38   #7
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
vecina nokia e serije ?

nego ja sam na vagi izmedju xperie i touch hd-a al zasad mi xperia vodi jer ima kakav takav flash na kameri...
A onda sam siguran da znaš kako je xperia proizvod HTC-a

@Bruno_Rv naravno da nisam kupio samo radi GPS-a, već radi toga da budem faca, kaj nisam sada prava faca, imam komad opreme koja me koštala ko svetog petra kajgana, i nikada neću te pare uz pomoć njega vratiti(dakle neće mi se isplatiti)
ne naravno da ga nisam uzeo zato da bi se preseravao naokolo( PREVIŠE ) nego zato jer mi može pomoći u poslu, dakako zasada još ne u punom potencijalu, ali valja se nadati

A sada mali lookback na ono što sam zasada uspio na njemu instalirati, prvensveno sam htio da mogu koristiti Gsensor(njegove mogućnosti) u svim aplikacijama osim TF3D-u jer kao što znate touch hd može koristiti landscape opciju samu u youtube i opera-i! Zato sam si instalirao mali program koji ne jede puno memorije a zove se Gyrator 2 i freeware je, i on radi svoj posao a taj je da nadoknadi one gore navedene nedostatke, tako da sada recimo dok pišem mail mogu fino tipkati svojim debelim čvarcima a ne da uzimam stylus!
Drugi program koji sam instalirao, ustvari nije program već je patch kojem je glavni zadatak da ubrza komunikaciju između microsd kartice i samog uređaja, jer bez toga gledanje filmova na njemu je izdržljivo, ovako, sa tim patch-om je to pravo zadovoljstvo, naravno govorim o HD-u, dok filmeke slabije kvalitete vrti ko beba, naime ovo je portebno napraviti zato jer ovaj uređaj ima najveću dopuštenu rezoluciju za WM a to je 480x800 i malčice je ipak preslab da bi zahtjevnije file-ove vrtio ko po loju, ali s ovime je i ta stvar riješena!
Instalirao sam još neka dva programa koja su uglavno imala funkciju mejnjanja registri file-ova ili ti ga tweak programi, ali pošto sam tu jako slab nisam se previše htio igrati dok to ne prokužim malo bolje!
E da i obavezno morate, naravno ako želite Gyrator da funkcionira, prije njega instalirati Netframework 3.5 inaće nebu išlo, ali i toga ima i mislim da je i to freeware!

Eto toliko za sada, tune in next time
Dakako ne libite se pitati, jer ako znam odgovorit ću
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 15:45   #8
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
El nije xperia sony ericsson?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 17:42   #9
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Gotovo svi uredjaji bazirani na wm platformi su proizvodi HTCa, koji ih radi takodjer i za druge proizvodjace (O2, Tmobile, Qtek...) kao sto je i slucaj sa xperiom - na kojoj piše SonyEricsson ali je ustvari HTC...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 18:49   #10
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova

/cut
mene zanima kako se telefon ponasa,kakva je slusalica,kakva je jacina zvuka, mikrofona, jacina signala ,da li se blokira kada se malo jace koristi (telefon ,imenik i sl). Da li je dovoljno brz da se moze telefon normalno koristit ,kao da nije wm6 itd.
Sve to me smetalo kod tvornicki postavljenog hp 614c uredjaja.
Dakako,to je rijeseno najnovijim unnofficial romom za njega,poslije toga radi besprijekorno,ali ja bi htio znat jel to HTC odradjuje u defaultu.
Plus,kakv je po pitanju osjetljivosti ekrana,jel osjetljiv na grebanje itd. Puno trazim,ali volim znati hebga
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2008., 19:15   #11
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Gotovo svi uredjaji bazirani na wm platformi su proizvodi HTCa, koji ih radi takodjer i za druge proizvodjace (O2, Tmobile, Qtek...) kao sto je i slucaj sa xperiom - na kojoj piše SonyEricsson ali je ustvari HTC...

zar je to lose

pa jos bolje da je htc napravio xperiu jer ce sigurno napraviti super uredjaj. uglavnom cekam samo da ju primim u ruku, frend mi je napricao neke stvari koje mi se bas nisu svidjele .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 19:20   #12
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Naravno da nije lose ni u kom slucaju!
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 01:54   #13
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
zar je to lose

pa jos bolje da je htc napravio xperiu jer ce sigurno napraviti super uredjaj. uglavnom cekam samo da ju primim u ruku, frend mi je napricao neke stvari koje mi se bas nisu svidjele .
Što si čuo?
denied je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 17:16   #14
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
da ostavlja los dojam u ruci.

da su tipke na tipkovnici jako plasticne i neprate kvalitetu uredjaja.

i da je cca 700 ojra na crno pa je pitanje koja ce biti cjena. meni je xperia zakon tak da jedva cekam da ju uzivo isporbam...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 18:44   #15
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
mene zanima kako se telefon ponasa,kakva je slusalica,kakva je jacina zvuka, mikrofona, jacina signala ,da li se blokira kada se malo jace koristi (telefon ,imenik i sl). Da li je dovoljno brz da se moze telefon normalno koristit ,kao da nije wm6 itd.
Sve to me smetalo kod tvornicki postavljenog hp 614c uredjaja.
Dakako,to je rijeseno najnovijim unnofficial romom za njega,poslije toga radi besprijekorno,ali ja bi htio znat jel to HTC odradjuje u defaultu.
Plus,kakv je po pitanju osjetljivosti ekrana,jel osjetljiv na grebanje itd. Puno trazim,ali volim znati hebga
Evo pokušat ću ti odgovoriti:
1. Slušalica je najbolja od svih koje sam do sada koristio (a koristio sam do sada samo mobitele, klasične, dakle ne ovakve uređaje), i stvarno sam ostao iznenađen kvalitetom i jačinom zvuka, tako da sada uredno malo i stišam kada razgovaram s nekime jer jednostavno sve razumijem koliko je zvuk čist! Tu sam odgovorio onda i na pitenje o jačini zvuka(naravno govorimo o razgovoru)
2.Što se mikrofona tiče, neznam, jer teško mi je uspoređivati nešto dok mi netko nešto ne prigovori tokom razgovora(što dosada još nitko nije), jedino što ti mogu reći jest da sam probao snimanje glasa i to je relativno dobro, ništa bolje a definitivno ništa lošije od standarnih mobitela sa tom funkcijom(čitaj večina novijih),
3. Signal je nešto jako zbunjujuće za mene, zašto, e pa ovako, otkako sam kupio ovaj uređaj koji ima mogućnost primanja svih mogućih signala mog opreatera (VIP) ja sam totalno zbunjen, ovako, dok sam imao obični mob. u svojoj sobi, u stanu na 7 katu signal je uvijek bio pun od kraja, a ipak meni se redovito dešavalo da kada sam s nekime razgovarao i probao se prošetati do drugog dijela stana poziv bi se prekinuo, onako iritantno kada nemate pojma zašto i kako, samo jednostavno prestane poziv, i sada od kada imam ovaj uređaj malo mi se neke stvari po tom pitanju otkrivaju, dakle ovako:
3G signal u sobi nikakav do slab -, --
G(GPRS) super -----
H(HSPA) ok ---
E(EDGE) ok---
meni je većinu vremena u sobi prisutan na uređaju baš ovaj najslabiji, dakle 3G signal i čak i sa takvim slabim nemam apsolutno nikakvih problema sa telefoniranjem, dok internet još nisam uspio dobiti, neznam, valjda moram s njima(VIP) to dogovoriti, a ovi ostali mi se sami od sebe mijenjaju valjda kako mu se sviđa(nekužim zašto)!
4. ono što je i mene iznenadilo jest njegova brzina, dakle uređaj je nevjerojatno brz, možda mu treba recimo 1 do 1,5 sec da uđe u neki program ili aplikaciju, ali kada se jednom nađete u programu ili aplikaciji jednostavno leti, i ne pretjerujem, apsolutno se prati pokret prsta, ne zaostaje ni najmanje! Jedina stvar koja je bila primječena da ga koči jest korištenje word-a, notepad-a i bilo čega gdje se moralo malo piskarati, naime kada biste uzastopce i brzo utipkali više slova, brojeva, simbola, malo bi uređaj zalagao, zapeo i to 3-5sec ali to su riješili u HTC-u i izbacili HOTFIX koji to eliminira i nakon instalacije tog HOTFIX-a problem nestaje!
Ja sam odmah instalirao taj hotfix i nisam imao problema sa lagom!
5. Pošto nisam baš imao susreta sa ovakvim uređajima do sada (UOPĆE), nisam baš vjerodostojan što se tiće komentiranja osjetljivosti samog ekrana, TOUCH SCREEN-a, ali ono što ti mogu reći jest da sam probao malo OMNIU od sestre i HTC ima osjetljiviji ekran, bolje radi sa stylus-om nego prstom, ali samo u toj mjeri da si sa stylus-om precizniji() ali mislim da je to zanemarivo.
Što se tiće GREBANJA ekrana, e ovako, sa uređajem se dobije screenprotector kojeg sam ja stavio nakon 2 dana upotrebe i za sada on radi svoj posao savršeno, nije smanjio osjetljivost TOUCH SCREEN-a, nije smanjio kontrast i savršeno prijanja i izrezan je u nevjerojatnu preciznost, nema šanse da znate da je gore neka folija!
GREBANJE, taj me izraz toliko grebe, dakle ovako, mislim da ovaj uređaj ipak malo previše košta da bi si dopustio da ga dovedem u situaciju da mi se izgrebe, bilo ekran ili bilo koji njegov dio, jako ga pazim, čuvam ga u njegovoj čarapici, koja se također dobije i ne zasada mi se nije ogrebao nigdje a pogotovo ne na ekranu, tako da nemogu drugačije odgovoriti na to pitanje,



Evo nadam se da sam ti barem malo dočarao ovaj uređaj, i ako imate pitanja pitajte!


E da, spomenuo sam vam onaj program za rotaciju ekrana, odličan je, ali si obavezno pročitajte uputsva za detaljnu konfiguraciju svih njegovih akcija, jer se meni dogodilo da mi je izokrenuo dolazni poziv, pa sam se skroz izgubio jer nisam znao gdje da stisnem da se javim, pa obavezno isključite rotaciju za dolazne i odlazne pozive(imate tu mogućnost s tim programom)
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 21.05.2009. u 22:03.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 19:42   #16
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
odlicno.

Samo da nadodam: ako zelis da ti duze traje bat,idi u networks-i izaberi samo vip (gprs) ili (gsm) ne sjeam se. Vise ti nece ulazit u 3g,mozda ti pobjegne u E ali sam primjetio da duze traje baterija,posto ne trazi stalno signal u 3g-u. To ti je isto kao na obicnom telefonu kad je slab signal (recimo kvar primopredajnika ili pojacala) ,baterija traje bar duplo manje jer stalno trazi signal.
Ostalo,odlicno, prodao sam svoj hp pa sam u nedoumici oko HD-a ili diamond-a.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 20:24   #17
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
odlicno.

Samo da nadodam: ako zelis da ti duze traje bat,idi u networks-i izaberi samo vip (gprs) ili (gsm) ne sjeam se. Vise ti nece ulazit u 3g,mozda ti pobjegne u E ali sam primjetio da duze traje baterija,posto ne trazi stalno signal u 3g-u. To ti je isto kao na obicnom telefonu kad je slab signal (recimo kvar primopredajnika ili pojacala) ,baterija traje bar duplo manje jer stalno trazi signal.
Ostalo,odlicno, prodao sam svoj hp pa sam u nedoumici oko HD-a ili diamond-a.

Ova nedoumica je po mom mišljenju samo stvar ukusa (čitaj- koliko para misliš potrošiti) jer je diamond isti uređaj i sa najnovijim rom-om je skoro pa bez bugova, naravno jedina očita prednost touch hd-a je ekran!!!!!!!!!!
Hvala na savjetu
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 01:47   #18
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Danas sam si i ja kupio HD pa ga još proučavam....
- gdje se točno isključuje 3g....nisam skužio
- one sa strane tipke za glasnoću se ne mogu "blokirati" - mali problem je kad se stavlja u onu njegovu "vrećicu" je što se onda te tipke stisnu

EDIT: Skužio sam kak maknuti 3g - sad sam stavio gsm jer jedino to mogu staviti....sad eksperimentiram na vip-u jer tele2 karticu moram zamijeniti za novu jer mi HD ne prepoznaje staru....
Ali mislim da ću još imati par pitanja kasnije, sobzirom da mi je to prvi takav fensi-šmensi mob hehehehehehe....

Zadnje izmijenjeno od: denied. 13.12.2008. u 03:19.
denied je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 23:43   #19
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Samo pitaj, i čestitke na kupovini, nadam se da ćeš biti zadovoljan, ja znam da ja jesam
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 19:46   #20
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Evo UPDATE: instalirao sam si GPS program TOM TOM 6.0 i pripadajuće mape, ali nisam uspio naći detaljiju mapu za HR već samo opčenitu za Istočnu Europu gdje je mapa za HR sa pokričem od svega 44% tako da to i nije baš bajno, ali dok ne nađem nešto bolje poslužit će!
Danas sam isprobao dotični program u praksi, u zagrebu, i moram priznati da sam iznenađen koliko je mali lag, svega možda 0.5 - 1 sec, ali to je situacija u gradu, dok je situacija van grada malo drugačija priča, tu je lag zamjetniji i to 2 - 5 sec, možda se to ne čini puno ali ako uzmete u obzir brzinu....... sami izračunajte kako je lako promašiti skretanje, no to na stranu, i demo dalje, recimo izračun nove rute u slučaju krivog odnosno ne pravodobnog skretanja, tu sam opet ostao zapanjen, jer mu je za tu operaciju potrebno tek nekih 3 - 6 sec, dakle otprilike prođete u gradu manje od 100m i on već daje novu rutu!
Eto toliko za sada, nadam se da ću uspjeti nabaviti i neke druge programe za navigaciju pa ću vas i o njima obavijestiti!
P.S. slobodno dajte svoja iskustva sa istim ili sličnim programima!!!!!!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 21:16   #21
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Za navigaciju isprobaj još iGO i Garmina...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 21:21   #22
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Ima iGO navigaciju za pješake?
TIA!
tech je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 21:24   #23
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Za navigaciju isprobaj još iGO i Garmina...
igo8 odlican,ali bjezi od garmina. Em fula svaku drugu cestu em te zenska pogresno navodi. Kaze SKRENITE LIJEVO a ti ne trebas skrenuti nego samo se drzati srednje trake koja ide u lijevi zavoj. Da poludis.
U IGO kaze DRZITE SE LIJEVO,isto je malo gluplje,ali bar ne kaze da skrenem. Gubio sam se splitu i zg-u vise nego da sam vozio po znanju.
MIOMAP 2008 / cardinale ima odlicne karte ali mi je software malo glup. Da bi nasao neki POI trebas skoro napisati sva slova.
Po meni najbolje:

1. MIOMAP /CARDINALE
2. IGO 8
3. GARMIN (adriaroute za HR ,ne ona njegova integrirana mapa u EUROPE mapi)
4. sve ostalo

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 15.12.2008. u 21:53.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 21:49   #24
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Ja još istražujem one osnovne komande....

Kad se šalje sms:
- kolko sam skužio, sms-ove sprema u sent itemse ali ostavlja poruku u inboxu sms sa cijelim "conversations" koje sam slao na taj broj... - kak se to miče?
- pretpostavljam da ne može po defaultu biti uključena potvrda primitka sms-a??

denied je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 19:26   #25
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Osim GPS-a, sto je jos pametno stavit gore (ne znam ni kaj se sve moze stavit)?

Jel se moze htc koristit dok se razgovara - nekako odblokirati (buduci da se mob blokira kako se ne bi nesto stisnulo dok se ima prislonjenog za vrijeme razgovora)?
denied je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 20:08   #26
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
imaš sve na ovom forumu, na sva ta tvoja pitanja imaš odgovore, ja ih onkretno neznam!!!!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 01:01   #27
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Thanks!!!!!

Odličan forum!!!!!!!!

Zadnje izmijenjeno od: denied. 17.12.2008. u 02:27.
denied je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 19:36   #28
diizii
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Bok!

Evo, tvoj post me nagovorio da se ipak odlučim za kupnju HTC-a, a i da se nakon već dužeg vremena i registriram na forumu. Stvarno super si predočio kako funkcionira.

Imao bih par pitanja, jer sam isto totalni početnik što se tiče smartphona i WM.

Kakav ima organizator rj. rokovnik, jer bi meni recimo trebao jedan dobar organizator, da se sve mogu vodit i pisat komentare i zabilješke vezane uz to što trebam obavit u to vrijeme.

Također u jednom videu na YouTubeu sam vidio da mu baš rotacija ekrana ne funkcionira najbolje. Kakvi su tvoji dojmovi.

Planiram ga kupit preko Vip-a. Dal se dobije kakve sd kartica s njim, jer negdje piše da dolazi u paketu negdje ne.

Da li postoji neka stranica gdje se mogu skinut programi za WM besplatni, nešto kao što Apple ima Apple store ili možda nešto drugo.

Da li je moguće instalirat neki player i koji je najbolji za gledat Divx filmove.

Sorry na puno pitanja. :-)
diizii je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 20:37   #29
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Ja još istražujem one osnovne komande....

Kad se šalje sms:
- kolko sam skužio, sms-ove sprema u sent itemse ali ostavlja poruku u inboxu sms sa cijelim "conversations" koje sam slao na taj broj... - kak se to miče?
- pretpostavljam da ne može po defaultu biti uključena potvrda primitka sms-a??

To ti je takozvani 'threaded' način SMS-anja.
Naravno da se može isključiti. Start / Settings / System pa Text Messaging.
I naravno da se može uključiti potvrda primitka SMS-a, odeš u Messaging, stisneš Options, pa odabereš SMS / MMS account i uključiš 'Request Delivery Notification'.

Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Osim GPS-a, sto je jos pametno stavit gore (ne znam ni kaj se sve moze stavit)?

Jel se moze htc koristit dok se razgovara - nekako odblokirati (buduci da se mob blokira kako se ne bi nesto stisnulo dok se ima prislonjenog za vrijeme razgovora)?
GPS već imaš ugrađen, a samo je stvar izbora programa koji ćeš koristiti za upravljanje njime
iGO mi se nekako najviše uvukao pod kožu.
Netko je pitao da li ima navigaciju za pješake - ima.

A što je pametno staviti gore, vrlo opširno pitanje.
Pa staviš ono što ti treba i što ćeš koristiti.
A stvarno, softvera ima doslovno kao za PC, pa to je Windows Mobile

Ne zablokira se on dok razgovaraš, desi se isto kao da stisneš power tipku kako bi ga bacio u 'sleep', dakle - stisneš ju tijekom razgovora i radiš što hoćeš.
Isto tako postoji programčić koji onemogućuje odlazak u sleep tokom razgovora.
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 23:56   #30
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Thanks Branx, neke stvari fakat ne bih nikad nasao
Jel se treba aktivirati nes sa provajderom da gps radi ili nes na mobu? Instaliro sam igo al se nece pokrenuti....isprobo sam onaj quickgps al mi se ni on nece spojiti....totalno sam noob u tome...

EDIT: Sad sam vidio da se nemrem spojit na net, a tele2 ne može poslati postavke na mob jer mi napišu da mi ne podržava mms i wap - i nek si kupim novi, hahahahahaha.....jel trebam njih zvati il......

Zadnje izmijenjeno od: denied. 24.12.2008. u 00:26.
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na