Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2002., 00:12   #1
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Nedavno sam kupil radeon 8500 le 128 mega od connect 3d pa me zanima jel ko ima njihove kartice i kak rade? Ako ništa drugo onda kakva su iskustva sa 8500 karticama koje nisu built by ati??
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2002., 03:16   #2
zoro
Premium
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 112
I ja bih kupio Radeon 8500 prije nego nestane sa tržišta , ali nisam siguran što uzeti. ATI-ja baš i nema , a prema ostalima sam nepovjerljiv . Daj reci kako tvoja radi , gdje si je kupio i koliko košta . Kakva je slika na TV-u , kakva je za igre itd.

Zoran
__________________
zoran
zoro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2002., 16:27   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by zoro
I ja bih kupio Radeon 8500 prije nego nestane sa tržišta , ali nisam siguran što uzeti. ATI-ja baš i nema , a prema ostalima sam nepovjerljiv . Daj reci kako tvoja radi , gdje si je kupio i koliko košta . Kakva je slika na TV-u , kakva je za igre itd.

Zoran
Ma to s Radeonom je takva spika da to nema nigdje. Poslje pomnog proučavanja tržišta došao sam do zaključka da jedino što valja (barem kod nas što se da naći) je azi sad; Manli Radeon 8500 LE. Jedino on ima dobru memoriju (hinixova 3,6 ns) što se da bez beda OC na 275/275. Sve ostalo je tešji shitttttt. Herculesove su goli k.... GPU radi na 275 ali memorija na nekakvih 183 Mhz, one koju se kak ti ATI original ( u cjeniku piše samo ATI Radeon 8500) su ustvari Powercolor, i imaju nekakvu memoriju bogtepitajkoju, koja radi na 5 ns, što u konačnici daje jako loš rezultat. Ova od Manlia je ustavri totalni Best by, jer u stvari chip i ne radi Manli nego ATI, a ovaj samo stavi svoje naljepnice. Potrebno je samo fleshati BIOS od original ATI-a i dobiješ za 850 kn (Ve-mil) punokrvni ATI 8500. Naravno ova Manli se prodaje kao 8500 LE. Uglavnom koliko sam skužio kod nas su završile ATI-jeve kartice od ko zna kojih proizvođača tako da je situacija ono.....
Jedino sam kod Links firme našao da su imali jedno vrijeme original 8500 od ATI-a, pitaj boga od kud ali više ih nema.
A daj mi ti molimte pogledaj koja je memorija na tom connect 3D i koliko je brza? GPU vjerojatno radi na 250 Mhz pa to nije problem.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2002., 18:10   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Tor
SVE čipove i za ATI i za NVIDI-u radi ista tvornica
Govorimo o procesorima...
Memoriju i dizajn kartice biraju proizvođači...
Manli je koliko ja znam prvih par mjeseci koristio ATI-jev referentni dizajn za same kartice pa je onda prešel na svoj...
Isti kurac ko i sa matičnim pločama,čipovi su VIA-ini pa nije isto jel kupiš ABIT ili neku šrot ploču od nikad-čuo firme...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2002., 19:28   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Tor
SVE čipove i za ATI i za NVIDI-u radi ista tvornica
Govorimo o procesorima...
Memoriju i dizajn kartice biraju proizvođači...
Manli je koliko ja znam prvih par mjeseci koristio ATI-jev referentni dizajn za same kartice pa je onda prešel na svoj...
Isti kurac ko i sa matičnim pločama,čipovi su VIA-ini pa nije isto jel kupiš ABIT ili neku šrot ploču od nikad-čuo firme...
Pa što mi vrijedi neko name kad ima loše komponente, kao Hercules npr. Što mi znači kad mu kartica radi na 250/183 Mhz?!&%$$"
SVE čipove i za ATI i za NVIDI-u radi ista tvornica, KAD BI BILO.
Manli je koliko ja znam prvih par mjeseci koristio ATI-jev referentni dizajn za same kartice pa je onda prešel na svoj...
Da to je onaj s zelenom karticom. Crna je od Manli-a. A ima i crvena-MSI, a prodaje se kao MANLI.
Sve je to OK, mislim da se kuži što sam htio reći...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2002., 22:22   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
250/183???
Kaj je to???To nije ni le,nije bogme ni lele, to je kuku-lele
Ja imam 8500 LE od Gigabyte-a flešno sam je sa biosom od jačeg modela na 275-275 i dela mi super.Za razliku od Herculesa i ostalih ima obadva RAMDAC-a, HW, i hladnjake sa svake strane,dodatni konektor za još jedan fan...
Ide stabilno na 285-285 u zatvorenom a 295-295 kad otvorim kućište
Mislim da se navit, ali ne dobivaš onak povećanje perfomansi ko sa Nvidiom
Ma ja sam zadovoljan
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2002., 00:13   #7
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Ja svoju connect 3d karticu još nisam probal jer sam trenutno na putu ali kupil sam je u pentagramu. Od ostalih detalja znam ovo trebala bi radit na 250 mhz memorija je samsungova 4 ns 128 mega, primjetio sam da fali drugi eksterni ramdac ali inače kartica izgleda ok. Kaj se tiče situacija s ati 8500 prešao sam sve žive moguće firme u hrv i nitko nema 8500 le 128 mega built by ati a ta kartica je definitivno mrak (3.3 ns infineova memorija). Od ostalog bio je manli a i verzije sa 64 mega se sve teže nalaze. Kaj ja znam valjda će radit ok ali ja baš be pušim onu foru svi čipovi su rađeni u istoj tvornici. ! Ne koštaju original ati kartice bez veze više od ostalih. Inače dosada sam imal 7500 bulit by ati ali sam primjetil da je downclockana na 250 200, pa sam tek pomoću radeonatora i slično dobil prave performanse. Stvarno ima svega kaj da velim,
P.S. Nisam uzel herculesa jer na mnogo mjesta na netu su njihove 8500 ocjenjene loše
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2002., 00:49   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
TSMC
Rade i za ATI i nVIDIA-u
A dali imaju tvornicu na više lokacija to je druga stvar,isto tako bi se dalo raspravljati dali svi proizvođači dobijaju jednako kvalitetne primjerke...
A tog svog R8500,samo mu otvori bios sa radeditom stavi 275-275 sejvaj flešni i deri...

Poželjno je deinstalirati drivere od grafičke prije flasha
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2002., 20:14   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by Jelc
250/183???
Kaj je to???To nije ni le,nije bogme ni lele, to je kuku-lele
Ja imam 8500 LE od Gigabyte-a flešno sam je sa biosom od jačeg modela na 275-275 i dela mi super.Za razliku od Herculesa i ostalih ima obadva RAMDAC-a, HW, i hladnjake sa svake strane,dodatni konektor za još jedan fan...
Ide stabilno na 285-285 u zatvorenom a 295-295 kad otvorim kućište
Mislim da se navit, ali ne dobivaš onak povećanje perfomansi ko sa Nvidiom
Ma ja sam zadovoljan
E baš kukuLELE. To od herca je skroz u k...
Kad si kupio tog Gygu i gdje?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2002., 22:48   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
U 6 ili 7 mjesecu u KVARK-u...
Mislim da su je jedno vrijeme imali i HG-spot,Ve-mil i još neki
Znam da je zadnja cijena negdje prije 2-3 tjedna bila oko 1000-1100 kuma
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2002., 00:19   #11
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
To s tvornicom je možda točno ali opet svi čipovi i memorije nisu isti. Kolko ja znam situacija je ovakva. Čipovi se rade ciljano na neku frekvenciju kod radeona 8500 275 znači, pa nakon toga testiraju te oni koji stabilno rade na 275 ostaju na toj frekvi a oni ostali postaju le i kukulele dakle maltene škart. E sad ovi le bi trebali šljakat na 250 mhz ali nitko ne kaže da neki od njih ne mogu npr. 270 sve je stvar i malo sreće. Slično je i s memorijom neku ćeš moć više overclockirat a neku manje iako su im nazivne brzine iste. Po meni to flešanje biosa nije potrebno jer nije samo stvar u brzini nego i u stabilnosti. Badava mi je ako ga ja flešnem na 275 275, pa mi kartica onda ne radi stabilno. Jedino može bit neka caka u biosa koja ne dozvoljava dizanje frekve s radeonatorom, rage 3d i sl.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2002., 00:45   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Mislim nemoraš je ti flashat,ja sam je digo na 275-275 sa bios-om od isto Gigabyte-ove kartice i tako mi radi uredno i stabilno.Imam temp.očitanje proca, mem, napona, i tri opcije za brzinu ventilatora tak da mogu pratit kad je nafrljim...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2002., 08:55   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by pinsla
To s tvornicom je možda točno ali opet svi čipovi i memorije nisu isti. Kolko ja znam situacija je ovakva. Čipovi se rade ciljano na neku frekvenciju kod radeona 8500 275 znači, pa nakon toga testiraju te oni koji stabilno rade na 275 ostaju na toj frekvi a oni ostali postaju le i kukulele dakle maltene škart. E sad ovi le bi trebali šljakat na 250 mhz ali nitko ne kaže da neki od njih ne mogu npr. 270 sve je stvar i malo sreće. Slično je i s memorijom neku ćeš moć više overclockirat a neku manje iako su im nazivne brzine iste. Po meni to flešanje biosa nije potrebno jer nije samo stvar u brzini nego i u stabilnosti. Badava mi je ako ga ja flešnem na 275 275, pa mi kartica onda ne radi stabilno. Jedino može bit neka caka u biosa koja ne dozvoljava dizanje frekve s radeonatorom, rage 3d i sl.
Ma nekima je u BIOSU zaglavljena frekva pa neda više.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2002., 11:17   #14
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by tor

Ma nekima je u BIOSU zaglavljena frekva pa neda više.
Istina... i to je prisutno i za 8500, 9000 i 9700...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na