Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2004., 12:40   #1
google
partibrejker
 
google's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 291
Zvuk i internet na 486ici?

Bratić ima ljutu pilu - 486 Cyrix 40MHz. E sad, pita me jel može ugraditi modem i zvučnu. (Ma bitan je ustvari samo zvuk) Prepostavljam da se može. Ali pitanje je kako? Da li te matične od 486ice podržavaju PCI kartice ili koji vrag već? Gdje ima za kupiti?

Ajde, VETERANI da vas čujem! : goood :
Ima li takvih?
google je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2004., 13:12   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Moraš naći HARDWERSKI modem koji je PCI ako ta i ima PCIa, ako nema traži ISA. Oni Softwerski modemi po 100 i manje kuna zahtjevaju barem P 133 i više da bi radili, ako ne onda nađi externi na COM također Hardwerski, a za zvuk bu najvjerojatnije bila dobra neka ISA zvučna. Di ima za kupit ... pa ili na Hreliću Plavom Oglsniku ili bu ti netko ovdje to poklonio ako ima u nekoj ladici ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2004., 14:26   #3
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Teoretski bi internet išao ovako kako zmajček kaže. Hardverski modem je dovoljan.

Međutoa... Da bi mogao surfati, valja ti staviti IE6 ili bilo koji noviji browser što bi do temelja usporilo komp. Pitanje je da li bi se bez kemijanja htjeli instalirati jer imaju takve i takve sistemske zahtjeve.

Kada bi i postavio browser i pomirio se da je to toliko sporo, valja ti instalirati i firewall i antivirus. Tada bi komp blago preminuo. Imao bi osječaj da surfaš na 9600, a to je sporo i skupo.

Zato to baci u smeće i natjeraj ga da si kupi koliko toliko brži komp. Celeronče bi bilo dovoljno.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2004., 15:31   #4
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
slazem se sa RAKom, na 486ici bi surfao kao da surfas na valovima uz pomoc betonske daske... katastrofa sporo-pogubno...

nekada je p1 133 bio ok za surfanje, danas mi se cini od svih silnih flash animacija, rendanja internet stranica i slicno da prosjecnom surferu je MINIMUM neki p2 400...

da ne spominjem one koji se vrte po nekim hitech webovima koji imaju grafiku prilagodjenu DSLu i procevima u rangu P4...

strasno... jel iko ikada probao surfati iz dos-a postojao je jedan browser (zaboravio sam kako se zove) ja sam uz pomoc njega bio na rolling stones.com ako se dobro sjecam prije jedno 8 godina

rijetki ovdje znaju za BBSove, ja sam ipak dio old-school ekipe... zamislite grafiku u ASCI-u nedostaje mi to

evo jedna piva za sve old-school-ere
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2004., 17:59   #5
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Jebate, ja sam bio ASCII artist Slago sam ASCII log-in screenove za razne MUD-ove 94. A surfo sam sa 1200 bauda externim modemom dok ga nije munja spalila... Pajo i Shimpa su u to doba przili s HST-ima i smijali se meni jadnom...(A browser se zvao/zove LYNX)

Moguce je surfat s 486-icom, jerbo sam i sam to radio, moras instalirat windoze 95, nisam siguran da ce podnjet 98-icu, i vozi s IE4 koji je gore - mali problem je kaj nema patcheva nit icega za IE4, tak da svi security exploitovi rade, al ak ti buraz nema neke vazne podatke na stroju, ko je*e expolitove :P

Inace, vecina ozbiljnijih sajtova ce bit kompatibilna s IE4, i ne bi trebalo bit previse problema...

Jedino kaj buraz nemre vrtit su flash-evi...

Heto, nadam se da ovo nekaj pomaze...I da, ja se ne sjecam da je ikoja 486 ploca imala PCI slotove, dakle treba ti iskljucivo ISA zvucna i ISA interni hw modem (ak to postoji) ili eksterni modem...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2004., 21:32   #6
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
pa bilo je 486 ploca s PCI-em..
u dosu se surfalo i Arachneom

/edit

jebes forum, ocemo pcekspert bbs
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2004., 01:49   #7
MentalHarikiri
Premium
Moj komp
 
MentalHarikiri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,560
jao...good old days
kad se skido queen sa MIOC BBSa

e da software-ski modem najčešće zahtjevaju MMX tak da je P 166 MMX minimum
MentalHarikiri je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2004., 18:15   #8
google
partibrejker
 
google's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 291
Thumbs up

Hvala svima na pomoći!

Skoknuo da bratića, otvorio kućište, našao PCI utor (usput se nadisao ustajale prepržene prašine - kojih 10tak godina stara! Ala je to zagušljivo), kupio bratić neku zvučnu i zvučnike za 30kn, instalirao mu to i bok! Radi tj. grmi!

Od interneta će biti ništa!

P.S. STARA GARDO, nema jačeg osjećaja nego na staroj ("nikad umirovljenoj") 486ici zaigrati Scorched, Doom, SimCity...
google je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2004., 20:51   #9
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Moj topli savjet:
- 100kn, socket a ploca
- 100kn, duron + cooler
- 100kn, 128mb sdram memorije
- 100kn, stara dobra riva tnt2
- 100kn, diskic od 10ak gb
- 100kn, kuciste i napajanje
==
600kn i ostavi si stari monitor te opticke jedinice..


Ja sam ulozio 200njak kunica vise i slozio sam sestricni (za upis u srednju) takav komp gdje mi je toplo oko srca kak XP-i rade
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2004., 21:05   #10
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Re: Zvuk i internet na 486ici?

Citiraj:
Originally posted by google
Bratić ima ljutu pilu - 486 Cyrix 40MHz. E sad, pita me jel može ugraditi modem i zvučnu. (Ma bitan je ustvari samo zvuk) Prepostavljam da se može. Ali pitanje je kako? Da li te matične od 486ice podržavaju PCI kartice ili koji vrag već? Gdje ima za kupiti?

Ajde, VETERANI da vas čujem! : goood :
Ima li takvih?
Nema veze za temu, ali koliko se ja siječam Cyrix procesore je radio IBM, a to onda nije 486ica, jer je 486ica i ostala slična imena od Intela i njegovih procesora.

???
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 26.09.2004., 21:20   #11
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Citiraj:
Originally posted by MasterX
slazem se sa RAKom, na 486ici bi surfao kao da surfas na valovima uz pomoc betonske daske... katastrofa sporo-pogubno...

nekada je p1 133 bio ok za surfanje, danas mi se cini od svih silnih flash animacija, rendanja internet stranica i slicno da prosjecnom surferu je MINIMUM neki p2 400...

da ne spominjem one koji se vrte po nekim hitech webovima koji imaju grafiku prilagodjenu DSLu i procevima u rangu P4...

strasno... jel iko ikada probao surfati iz dos-a postojao je jedan browser (zaboravio sam kako se zove) ja sam uz pomoc njega bio na rolling stones.com ako se dobro sjecam prije jedno 8 godina

rijetki ovdje znaju za BBSove, ja sam ipak dio old-school ekipe... zamislite grafiku u ASCI-u nedostaje mi to

evo jedna piva za sve old-school-ere
Da, kako kaže sbp, takozvani konzolni browseri ili što već-lynx, da lynx(ima ih još...).Ja i danas pokatkad na linuxu upalim to, da se vidi kako je to nekad bilo...!ali danas je to potpuno neprihvatljivo! svima!
Mislim da je PCI zaživio s pentiumom, ali i culd be wrong.Ide li tehnika brzo...
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2004., 21:51   #12
google
partibrejker
 
google's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 291
Question

Citiraj:
Originally posted by LorD ClockaN
Nema veze za temu, ali koliko se ja siječam Cyrix procesore je radio IBM, a to onda nije 486ica, jer je 486ica i ostala slična imena od Intela i njegovih procesora.

???
Da budem iskren, nisam uopće obraćao pažnju na to.
Sad ću ti reći čega se sjećam:
Kad uključi onaj TURBO na kućištu - piše 40MHz (mene je to asociralo na 486icu koju je imao frend još davne 95(?) na kojoj je frljio mortal kombat...)
A ime tog procesora sam pročitao u biosu - koji je onako SIVI - kričavo ZELENI - ROZNI...

LorDe, ako trebaš točne informacije - pogledat ću pa ti javim!
google je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2004., 15:14   #13
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Ja sam samo pitao starije da li je to tako.

Nisam ja tebe ništa napao da si krivo napisao
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2004., 01:25   #14
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
Citiraj:
Originally posted by dr.fiksi
Da, kako kaže sbp, takozvani konzolni browseri ili što već-lynx, da lynx(ima ih još...).Ja i danas pokatkad na linuxu upalim to, da se vidi kako je to nekad bilo...!ali danas je to potpuno neprihvatljivo! svima!
probaj links
podrzava tablice, cini mi se da cak i frameove podrzava
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na